Jump to content

Ban Sistemi Hakkında

Suleyman.53

Recommended Posts

Merhaba kolay gelsin. Bir konu danışmak istiyorum da. Malum herkes biliyor bu meseleyi ceza alan açıyor farklı hesap ve birşey olmamış gibi oyuna devam ediyor. Sizlerin uyguladığı kuralları çiğnemiş oluyor. Bunu biz üyeler kesin bildiğimiz kişi olsa bile ispatlayamayız.Şu ban sistemi hesaba ban atmak yerine ip sistemi olsa ve  İP den ban atılsa ceza alan girmesi imkansız olur. Ve ya Kimlik numarası ile kayıt olsa o da aynı ama kimlik doğrulama sistemide aktif olması lazım. Bu sistem uygulanamaz mı? ceza işlemlerinde. Oyun şuan indirimde ve ceza alan tüm kişiler oyunda tekrar akıllansalar iyi ama aynı devam ediyorlar.

Topic inactive.Locked and Archived.

Edited by LIGHTOFGOD
Updated.

Merhaba @Suleyman.53,

Kullandığı hesap ile ceza alan kullanıcılar yeni hesap açarak oyuna devam etmektedirler.

Bununla ilgili birkaç kontrol mekanizması bulunuyor.

Ancak bunu forum üzerinden açıklarsak biraz da onlara yardımcı olmuş oluruz.

Bununla ilgili eğer bir kişi ile ilgili şüpheleriniz bulunuyorsa website üzerinden report oluşturarak araştırılmasını isteyebilirsiniz.

İyi oyunlar.

IP sistemi sabit değildir her zaman değişir.

Kimlik olayı çok karışık gizli bilgileri saklayabilecek şifreleme lazım.

Banlı adam oyuna yeniden geliyor ama bedavaya gelmiyor parasını verip geliyor o yüzden kalıcı bi çözüm getirilmez, aksi halde oyun zarar eder.

2iowic.png

Arkadaşlar boşuna uğraşıyorsunuz. Zamanında ekipteyken ben çok uğraştım. Hatta, tam hatırlamıyorum ama oyuncunun bilgisayarının anakart ID sini görebildiğimiz bir yöntem vardı: deirseir'in dediği Mac IP galiba hatta trollerin yeni anakart almalarına sebep olacağız diye eğlenirdik, ama ne yazık ki üst yönetim karşı çıktı ve o iş öyle kaldı.

Yani isterlerse engellerler orası kesin, ama kayıtlı kullanıcı sayısının ön planda tutulduğu bir modda istenmeyen sonuçlar doğurur.

52 minutes ago, gokhankesmen said:

Paran varsa yeniden al, paran yoksa itiraz et B)

konu para konusu değil adam mesela gelip bana sövecek sonra parasıyla oyuna mı girecek yok öyle bir şey. 7 TL gibi ciklet parasına oyun alıp banlansalar bile oyuna giriyorlar. Bi uzun yol dorse götürmek istesem ikide bir eski kayda geri dönmek zorunda kalıyorum. bin km yolda 2 bin km yapıyorum. Sen trol oynayacaksın diye benim oyunumu bozmana hakkın yok. Parasını veren açarmış. Yok öyle bi durum. adamlar direk perma atmıyo ilk 3 ban küçük çaplı ban oluyor uyarı gibi akıllanmayan hiç akıllanmaz.

56 minutes ago, Suleyman.53 said:

konu para konusu değil adam mesela gelip bana sövecek sonra parasıyla oyuna mı girecek yok öyle bir şey. 7 TL gibi ciklet parasına oyun alıp banlansalar bile oyuna giriyorlar. Bi uzun yol dorse götürmek istesem ikide bir eski kayda geri dönmek zorunda kalıyorum. bin km yolda 2 bin km yapıyorum. Sen trol oynayacaksın diye benim oyunumu bozmana hakkın yok. Parasını veren açarmış. Yok öyle bi durum. adamlar direk perma atmıyo ilk 3 ban küçük çaplı ban oluyor uyarı gibi akıllanmayan hiç akıllanmaz.

Alıntı yaptığım yazıyı okuyup yazsaydın keşke anlamamışsın konuyu.

2iowic.png

On 22.07.2016 at 10:49 PM, gokhankesmen said:

IP sistemi sabit değildir her zaman değişir.

Kimlik olayı çok karışık gizli bilgileri saklayabilecek şifreleme lazım.

Banlı adam oyuna yeniden geliyor ama bedavaya gelmiyor parasını verip geliyor o yüzden kalıcı bi çözüm getirilmez, aksi halde oyun zarar eder.

burda yazdığını da dikkate aldım. Tek o alıntı değil

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.