Jump to content

Wideo z tworzenia - Portowanie moda dla patcha 1.14.


RootKiller

Recommended Posts

  • Game Developer

Spiny nie będzie. Jak już to tylko, jeżeli (odpukać) SCS sobie poprzewraca, że kod gry wykorzystują nielegalnie (jeżeli jestem w błędzie poprawcie mnie) to przyjdzie powiadomienie, z prośbą o usunięcie MP, oraz kodu źródłowego, a jak nie to wytoczą sprawę sądową o piracenie (kradzież) i bezprawomocne używanie zamkniętego kodu gry. (naprawdę poprawcie mnie, jeżeli jestem w błędzie [możliwe, że kod macie w 100% legalnie, a ja o tym nie wiem :D])

Mam nadzieje, że to tylko moje spekulacje, i nigdy nic takiego się nie stanie ;)

My żadnego kodu scsu nie mamy. Wszystko co my mamy, wy również możecie mieć w każdej chwili.

Wystarczy tylko ogarniać C i assemblera i możesz już w exeku grzebać w poszukiwaniu ciekawych rzeczy.

Niestety, mp do jakiejkolwiek gry nie napiszesz metodą kopiuj-wklej. Potrzebna jest ogromna wiedza o językach programowania(asm, c, c++), o kompilatorach(sposób kompilacji kodu do opcode), o tym jak działają w ogóle aplikacje na windowsie(pamięć procesu, i różne inne ciekawe rzeczy).

Tak w skrócie: RE + Asm + C (+ ew. c++) - musisz ogarniać z palcem w dupie(inaczej się zgubisz na początku).

 

Co do video: tam najwięcej widać pracy w disassemblerze, tj. szukanie nowych adresów funkcji. Potem wszystko przepisuję do kodu, a potem jeszcze portuję hooki(wstawki naszego kodu do kodu scsu w pamięci), a potem jeszcze offsety w klasach, i właściwie potem już jest pokazana działająca gra.

Wydaje się dziecinnie proste, tyle że: funkcji my musimy mieć w disassemblerze 300-400, w kodzie ~150, hooków mamy ~30(każdy trzeba starannie przeportować, jakakolwiek pomyłka = crash w różnych miejscach, dziwne zachowania(znikanie kół to mało)), i klas ~100(tylko, że z wersji na wersje one się niewiele zmieniają, tj. niektóre zostają takie same, a niektóre są całkowicie zmienione).

 

Co do zautomatyzowania procesu: jeśli załatwisz nam komputer z NASA, który moc obliczeniową ma jak ludzki mózg to można coś tam napisać.

  • Upvote 4

l4Ki4X6aV2YY0bwKQ.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli dobrze pamiętam to rozkładanie aplikacji na pojedyńcze klocki to nic innego ja "Reverse Engineering" czyli to co chłopaki z ETS2MP robią.

Takim sposobem powstało parę modyfikacji znanych gier, np. Cod MW2 i znany wszystkim AlterIWNet, niestety , gdyby nie zpatrzenie Activision w swoje dupsko, to byłaby to najlepsza modyfikacja do tej gry jaka kiedy kolwiek powstała.

eXGGTCM.gif


Tylko MAN

Link to comment
Share on other sites

Cześć

Mam więc małe pytanie, gdyby to było możliwe, że da się do MP lub dodać jedną piękną mapę z twórców TSM (Truck Sim Map)? To bardzo dobrze zrobione rozszerzający mapę i zaletą jest to, że można go uruchomić z państw, które nie są dostępne nie na wszystkich.
 
Wystarczy spróbować, aby rozważyć, czy istnieje taka możliwość. Myślę, że możemy przyjąć takich wyjazdów więcej ludzi, czy może np. przejdź do Grecja, Tunezja, Maroko itd.
 
Spróbuj powyżej tylko odzwierciedlać i napisz swoją opinię na temat mojego komentarza.
Z góry dziękuję za odpowiedź. I zanim zapomnę, że robisz dobrą robotę w zakresie MP do ETS2.

Cargo%20Fish%205-logo.png


 


​Majiteľ Virtuálnej firmy 

Link to comment
Share on other sites

 

Cześć

Mam więc małe pytanie, gdyby to było możliwe, że da się do MP lub dodać jedną piękną mapę z twórców TSM (Truck Sim Map)? To bardzo dobrze zrobione rozszerzający mapę i zaletą jest to, że można go uruchomić z państw, które nie są dostępne nie na wszystkich.
 
Wystarczy spróbować, aby rozważyć, czy istnieje taka możliwość. Myślę, że możemy przyjąć takich wyjazdów więcej ludzi, czy może np. przejdź do Grecja, Tunezja, Maroko itd.
 
Spróbuj powyżej tylko odzwierciedlać i napisz swoją opinię na temat mojego komentarza.
Z góry dziękuję za odpowiedź. I zanim zapomnę, że robisz dobrą robotę w zakresie MP do ETS2.

 

 

Do tego typu komentarzy jest dział sugestie.

Link to comment
Share on other sites

@up

 

Jak już powiedziałeś to nie dział sugestie, ale moim zdaniem TSM jest owszem bardzo rozlegle ale niedopracowane. Gdyby dodano tą mapę do MP to byłoby bardzo dużo roboty. Np. Optymalizacja mapy, napisanie dodatkowych rzeczy w kodzie (nie znam się ale może coś takiego trzeba będzie zrobić :D), no i najważniejsze czy twórcy TSM mogliby wam w ogóle dać pozwolenie na użycie ich mapy. A nawet jeżeli by do tego doszło że Developerzey dodadzą mapę to każdy musiał by mieć komputer za 8000zł (Chodzi tu o obciążenie i nowe tekstury) No i liczba widzianych graczy też zmaleje bo przecież doszło by wtedy następne 3000-4000km dróg.

 

Na pewno więcej ludzi chciałoby mieć coś nowego w MP. Np. Mapę czy nowego Trucka. SCS zrobił już nam Dafa XF Euro 6, w planach są jeszcze Mercedes Actros IV, Man Euro 6 i nowe obszary Skandynawii. Więc nie ma powodów do narzekań. Ja cieszę się że twórcy MP dalej ciągną swój projekt do przodu i nie zatrzymują się. Twórcy chcieli dodać SnowMod na święta więc też nie można powiedzieć że nic nie robią. Nie wiem czy pomysł jest w ogóle w realizacji ale sami widzicie że Developerzy robią co raz to więcej nowości i miłych niespodzianek. Ja czekam z niecierpliwością na nowy patch. Mam nadzieję że wy też... Także czekamy do tej BETY i wtedy ojj będzie góra pomysłów 

 

Oczywiście nie chodziło tu o zjechanie twojego pomysłu Michał. Jest on bardzo dobry tylko że niewykonalny :) 

i5-4460 3.2 Ghz / Crucial Ballistix 8GB 1600MHz / MSi H81M-P33 / Corsair VS450 / Zalman T3 / Seagate 500GB / Windows 10 [64bit] /
ZOTAC GTX 660Ti 2GB / Logitech G27 / SAMSUNG SyncMaster BX2331 23"
 

 

Link to comment
Share on other sites

SCS nie wytoczy nikomu żadnej sprawy bo devy moda i reszta ekipy robią im niezłą reklamę :D Mogę się założyć, że od maja wszystkie wykresy skoczyły im w górę. Sam kupiłem ETS'a tylko dla Multiplayer'a. Przerwanie takiego zabiegu marketingowego jak darmowe rozszerzenie do gry (które w dodatku nic ich nie kosztuje) to jak strzelenie sobie w stopę. 

 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

 

Na pewno więcej ludzi chciałoby mieć coś nowego w MP. Np. Mapę czy nowego Trucka. SCS zrobił już nam Dafa XF Euro 6, w planach są jeszcze Mercedes Actros IV, Man Euro 6 i nowe obszary Skandynawii. 

 

 

Gdzie niby przeczytałeś że robią Man'a nowego z oficjalnego źródła jest tylko wiadmoe o Actrosie i licencji na mercedesa.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

SCS mogłoby zrobić Man - a F2000 lub inne starsze trucki zamiast klepać nowoczesne plastiki, chyba że w czechach zezłomowali już wszystkie trucki z tamtych lat i nie mają skąd brać materiałów :) .

 

Ale jeżeli info o Manie E - 6 to prawda, to bardzo fajnie bo wygląd starego TGX - a ze scianą boczną z TGA mi po prostu zbrzydł.

eXGGTCM.gif


Tylko MAN

Link to comment
Share on other sites

Zaraz wam znajdę tego Mana :) Ps. Znalazłem też informacje na temat Renault Range T Euro 6

 

EDIT: http://eurotrucksimulator2.info/pl/patch-1-9-nareszcie-wydany/

 

"W dniu dzisiejszym spełnione zostało także marzenie wielu z Was. SCS Software (co prawda w nieco zawoalowany sposóB) potwierdziło uzyskanie jedynej brakującej licencji – licencji Mercedesa! A to oznacza, że nie tylko dotychczasowy Majestic zmieni się w Mercedesa Actrosa MP3, lecz powstanie także upragniony przez wielu z was model Mercedesa MP4. Za wcześnie jeszcze jednak by mówić o tym kiedy to nastąpi. Najprawdopodobniej prace nad tym modelem są dopiero we wczesnej fazie. Miała też miejsce sesja nagraniowa dźwięków tej ciężarówki. Podobna sesja miała miejsce w przypadku Renault T, jednak jak na razie nic nie wiadomo aby model tej ciężarówki był tworzony na potrzeby gry. Być może twórcy gry po prostu skorzystali z okazji do nagrania. Zdjęcia z obu tych sesji dołączamy do newsa."

 

A co do Mana Euro 6, nie moge go znaleźć. Wiem na 100% że ma wyjść po mercedesie ale żadnego info nie ma.

i5-4460 3.2 Ghz / Crucial Ballistix 8GB 1600MHz / MSi H81M-P33 / Corsair VS450 / Zalman T3 / Seagate 500GB / Windows 10 [64bit] /
ZOTAC GTX 660Ti 2GB / Logitech G27 / SAMSUNG SyncMaster BX2331 23"
 

 

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie, dlaczego nie jest to możliwe ....

Jeśli dobrze rozumiem, najpierw musisz uzyskać pozwolenie od twórcy map TSM, a następnie można zaimplementować coś takiego ....

 

Mimo to, można zrobić dla tej społeczności wystarczająco dobrą pracę .... :D

 

Tłumaczone w Google transalate.

Cargo%20Fish%205-logo.png


 


​Majiteľ Virtuálnej firmy 

Link to comment
Share on other sites

My żadnego kodu scsu nie mamy. Wszystko co my mamy, wy również możecie mieć w każdej chwili.

Wystarczy tylko ogarniać C i assemblera i możesz już w exeku grzebać w poszukiwaniu ciekawych rzeczy.

Niestety, mp do jakiejkolwiek gry nie napiszesz metodą kopiuj-wklej. Potrzebna jest ogromna wiedza o językach programowania(asm, c, c++), o kompilatorach(sposób kompilacji kodu do opcode), o tym jak działają w ogóle aplikacje na windowsie(pamięć procesu, i różne inne ciekawe rzeczy).

Tak w skrócie: RE + Asm + C (+ ew. c++) - musisz ogarniać z palcem w dupie(inaczej się zgubisz na początku).

 

Co do video: tam najwięcej widać pracy w disassemblerze, tj. szukanie nowych adresów funkcji. Potem wszystko przepisuję do kodu, a potem jeszcze portuję hooki(wstawki naszego kodu do kodu scsu w pamięci), a potem jeszcze offsety w klasach, i właściwie potem już jest pokazana działająca gra.

Wydaje się dziecinnie proste, tyle że: funkcji my musimy mieć w disassemblerze 300-400, w kodzie ~150, hooków mamy ~30(każdy trzeba starannie przeportować, jakakolwiek pomyłka = crash w różnych miejscach, dziwne zachowania(znikanie kół to mało)), i klas ~100(tylko, że z wersji na wersje one się niewiele zmieniają, tj. niektóre zostają takie same, a niektóre są całkowicie zmienione).

 

Co do zautomatyzowania procesu: jeśli załatwisz nam komputer z NASA, który moc obliczeniową ma jak ludzki mózg to można coś tam napisać.

A to nie jest tak, że to co Oni udostępniają na zasadzie licencji GNU GPL? - Można edytować kod źródłowy, ale nie publikując tego dla osób 3cich?

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Okej. Teraz już wiem co chciałem :3.

Co do 'całkowitego zamknięcia' - takie coś raczej nie istnieje :P.

Wszystko idzie jakoś rozebrać 'brute force' zawsze pomaga :D. (Niebezpiecznik(dot)pl - wiele można poczytać i się dowiedzieć)

Na wszystko co się nie da - znajdzie NSA (etc.), które udowadnia, że się DA :3.

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

  • Game Developer

SCS ma całkowicie zamknięty kod i nie ma tu żadnych wyjątków. Z tym, że liczmy się z tym, że jeśli oni kompilują kod no to wynik(czyli plik .exe a konkretniej to opcode w nim) musi wykonać to co było zapisane w tym kodzie. Oczywiście jest to już wszystko niskopoziomowo, co nie znaczy, że nie da się tego odczytać i odpowiednio zinterpretować. :-)

l4Ki4X6aV2YY0bwKQ.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

 
Tłumaczone w Google transalate.

 

Gdybym wiedział że nie mówisz dobrze po polsku, napisałbym posta trochę łatwiej do zrozumienia :) Ale myślę że translate google poradził sobie :D

i5-4460 3.2 Ghz / Crucial Ballistix 8GB 1600MHz / MSi H81M-P33 / Corsair VS450 / Zalman T3 / Seagate 500GB / Windows 10 [64bit] /
ZOTAC GTX 660Ti 2GB / Logitech G27 / SAMSUNG SyncMaster BX2331 23"
 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.