Jump to content

Wideo z tworzenia - Portowanie moda dla patcha 1.14.


RootKiller

Recommended Posts

O to chodziło w filmiku, my nie mamy wiedzieć 'co' on robi, tak dokładnie.

Ktoś (chyba Root właśnie) wcześnieł napisał, że nagrają tylko demonstracje - nie będą pokazywać co robią dokładnie.

Nie chcą, żeby kod wyciekł, czy coś w tym stylu =). (co zresztą napisane jest na filmiku :P)

I tak widać, że głównie chodzi o porównanie kodu, sprawdzenie brakujących, kopiowanie, usuwanie, poprawianie, etc. i tak w kółko, aż w miarę będzie stabilne, do wypuszczenia tego dla nas =).

  • Upvote 1

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się że po prawie roku dalej chce wam się odwalać tą monotonną robotę :D Mnie to znudziło po 10 minutach patrzenia a wy robicie to 10-100 godzin a za miesiąc trzeba zrobić to samo... Także bardzo się cieszę że istnieją tacy dobrzy ludzie którzy robią świetną modyfikacje i to jeszcze ZA DARMO! Życzę wam żebyście ukończyli portowanie do 1.14 bez większych problemów. Prawie 100000 VirtualTruckerów liczy na was... Pozdrawiam

  • Upvote 3
i5-4460 3.2 Ghz / Crucial Ballistix 8GB 1600MHz / MSi H81M-P33 / Corsair VS450 / Zalman T3 / Seagate 500GB / Windows 10 [64bit] /
ZOTAC GTX 660Ti 2GB / Logitech G27 / SAMSUNG SyncMaster BX2331 23"
 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja się tak zastanawiam czy byłaby możliwość zautomatyzowania tego procesu portowania? Niestety nie widać dobrze na filmie co się dzieje, ani też nie wiemy czy konkretne wpisy, klasy, czy jak się to dokładnie zwie powielają się przy każdej wersji, bo jeśli tak to czy byłaby możliwość zautomatyzowania tego wstukując odpowiednie nazwy do jakiejś bazy i czekać aż samo się wszystko złoży (oczywiście rozumiem, że należało by napisać autorski program, który mógłby to zautomatyzować). Po za tym jestem ciekawy jak różnią się poszczególne wersje wydawane przez SCS. Wiemy, że np. pomiędzy 1.13.x, a 1.14.x itp. kod gry ulega zmianie, że należy się bawić od nowa, ale co np. w sytuacji cichszych aktualizacji czyli np. 1.14.1, a 1.14.2?

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

1. Nie ma możliwości zautomatyzowania tego procesu.
2. Nie mamy zamiaru pokazywać urywków prac/robić poradników jak robić to co my robimy - wiedza kosztuje :)
3. Monotonie odczuwamy niejednokrotnie - ale dzięki społeczności nie rzuciliśmy jeszcze tego w cholerę - a były takie myśli.
4. SCS czasem wydaje "ciche aktualizacje" (jak to nazwał WooQash) - zmieniają się tylko i wyłacznie dane gry/assety (modele, dźwięki lub cokolwiek) - taki patch nie wymaga portowania.
5. Jako ciekawostka dodam że raz podczas portowania zdarzyło się że adres pomiędzy patchem A a patchem B się nie zmienił :).

 

Pozdrawiam

 

  • Upvote 3

...

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisał 

Vaiarek

Jaki to jest mniej więcej procent z portowania, ten cały filmik? Czy to może była już całość i patch wyjdzie lada dzień? Odwaliliście kawał dobrej roboty, podziwiam was za chęci tworzenia czegoś takiego dla nas, za darmo. Mam nadzieję że projekt się nie posypie i doczekamy wreszcie do finalnego patcha i wprowadzicie jeszcze więcej możliwości na serwer i poprawicie wszystko to co da się poprawić. Powodzenia i szerokości

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Próbowaliście nawiązać jakiś kontakt z twórcami gry? Wydaje mi się, że byliby zainteresowani waszą pracą i waszym zaangażowaniem. Przynajmniej mogliby mieć was na uwadze, przy wypuszczaniu patchów i ułatwiać pewne sprawy. Jakby nie patrzeć to robicie im reklamę. Ja kupiłem ETS2 tylko dlatego, że jest opcja gry na multiplayerze. Inaczej bym nie kupował, bo gra nie kręci mnie już dostatecznie w trybie single player. 

Link to comment
Share on other sites

RootKiller nie rozumiem. Przecież w momencie programowania gry mogą mieć na względzie, że istnieje multiplayer i pewne rzeczy kodować z myślą o was. Przynajmniej udostępniać wam informacje, abyście mieli mniej pracy. Jeśli jednak uważają was za element nieistotny, to są w cholernym błędzie.

Link to comment
Share on other sites

Zwróćcie uwagę na to że jeżeli twórcy MP nawiążą współpracę z SCS to potem, w przyszłości SCS będzie (ale nie musi) wywierać presję albo kierunkować rozwój MP według ich widzimisię ograniczając w ten sposób MP Team. Tak, są niezależni od nikogo i robią co im się podoba. Spójrzcie na wielkie koncerny typu Activi$ion i mniejsze studia pod nimi, To Acti dyktuje im warunki i kierunki ich prac, studia maja mało do gadania. Tu jest ta sama analogia.

  • Upvote 3

ht0c2Bx.jpg

Link to comment
Share on other sites

ale jak sie scs wkur... to im to multi zabierze, bo jakby nie bylo rozkladaja ICH gre na czesci

 

Ale scs o wszystkim wie, na filmiku Wujka Bohuna mówili nawet że czasem udziela im rad co do silnika więc takiego czegoś raczej by nie zrobili  ;)

 

 

76561198102887152.png

 

 

 

image.png

 

 

 

Generate your own dynamic signature at

http://jmdev.ca/twitch/

 

 

 

Take a look at in-game-rules

;)

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Spiny nie będzie. Jak już to tylko, jeżeli (odpukać) SCS sobie poprzewraca, że kod gry wykorzystują nielegalnie (jeżeli jestem w błędzie poprawcie mnie) to przyjdzie powiadomienie, z prośbą o usunięcie MP, oraz kodu źródłowego, a jak nie to wytoczą sprawę sądową o piracenie (kradzież) i bezprawomocne używanie zamkniętego kodu gry. (naprawdę poprawcie mnie, jeżeli jestem w błędzie [możliwe, że kod macie w 100% legalnie, a ja o tym nie wiem :D])

Mam nadzieje, że to tylko moje spekulacje, i nigdy nic takiego się nie stanie ;)

  • Upvote 1

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.