Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

4 minutes ago, SlimShady! said:

Chcecie zamknąć temat tylko dlatego, że każdy publikuje swoje zdanie w lepszy lub gorszy sposób? @Trybcio86 kilka postów temu napisałeś, że każdy chce zmiany ekonomii, własnych przyczep ale muszą to zrobić za darmo bo kto za to zapłaci. Już odpowiadam. Zapłaciłem za to kupując grę, dodatkowo wpieram ich kupując od czasu do czasu DLC. Hajs jaki zarobili na tym na pewno nie jest mały. Po za tym jeśli już im tak brakuje pieniędzy to istnieją serwisy, które pomagają zdobyć środki na rozwój gry (np. kickstarter). Czemu nie zrobią zbiórki? (Obserwuję pewną grę, która w kilka miesięcy osiągnęła pomoc w wysokości 427 tysięcy dolarów). Wcześniej napisałem, że SCS powinni zrobić listę to co chcą zrobić i na tej podstawie ankiete. Dzięki temu na pewno ludzie wysyłaliby pieniądze aby jak najszybciej uzyskać to co zapowiadają. Mogliby nawet wtedy zatrudnić kolejne osoby, które przyśpieszyłby pracę. 

 

 

Ja pisalem ze wszyscy chca wlasnych naczep i zmiany ekonomii ale to jest jedno i to samo bo wprowadzajac naczepy trzeba zmienic ekonomie pod nie wiec dwa zagadnienia lacza sie w jedno i jest ta bardziej skomplikowane niz sadzisz:) Scs ma swoje priorytety i podobno legendarna tablice na ksztalt 10 przykazan z planami rozwoju ;) Miedzy czasie dochodza tez glosy spolecznosci co by chcieli i teraz scs musi wybierac miedzy tym co sobie zalozyl a tym co chca gracze plus wypadki losowe. Mysle ze w gaszczu ciaglych problemow z licencja marudzen malkontentow i proby rozwijania gry radza sobie coraz lepiej i kazda kolejna aktualizacja jest coraz ciekawsza. Ja rozumie ze kazdy ma swoja wizje na rozwoj tej gry ale to scs podejmuje prace w tym kierunku i to od niego zalezy co wyjdzie a co nie my mozemy dane dlc kupic albo nie. Jesli np scs zmieni polityke i za kazda nowa ciezarowke kaza sobie placic to pomysl jaki bedzie lament tych ktorzy graja w multi? Na przykladzie scanii mozna zobaczyc jak idzie gladko wspolpraca w sprawie nowosci tej marki. Gdyby z kazda inna firma byla tak latwo to mysle ze gra rozwijala by sie jeszcze szybciej i lepiej ale to nie od nich zalezy. Zauwaz ze scs pozyskuje coraz wiecej licencjonowanych produktow i musi spelnic wymagania dla tej licencji co tez zabiera sporo czasu bo trzeba starannie wykonac model wprowadzac poprawki i czekac na zatwierdzenie. Latwo sie mowi siedzac na dupie ale sprawa z mercedesem dla gry pokazala ile razy scs musial stawac na uszach zebysmy mieli te marke wkoncu ! Jesli masz zale do scsu to wylewaj je na ich forum gdziej najlatwiej jest o uzyskanie odp na pewne kwestie. Polska spolecznosc MP udziela sie tu czesto i nie potrafi zrozumiec ze projekt  ets 2 jest oddzielny od michalowego mp bo to mp bazuje na grze a nie odwrotnie. 

Link to comment
Share on other sites

Spojrz na dole, co odpowiedzał RootKiller.......

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem każdy powinien popatrzeć na siebie. Wydaje mi się że takie dywagowanie nad tym co zrobi dla nas SCS jest dobre, a co do tego że to MP bazuje na SP a nie na odwrót, zostało już dobitnie wytłumaczone na górze i chyba już nie trzeba o tym powtarzać. Ale puki co to nie spotkaliśmy się z DLC bądź dodatkiem które nie współgra z multi player więc coś to jednak oznacza i daje do myślenia że może i SCS trochę patrzy na to MP. Bo jakby nie było MP przyciąga ludzi do SP. Gdyby nie Multi nigdy bym chyba Euro Trucka nie kupił i pewnie wiele innych osób na tym forum. A co do tematu powinien zostać, żyjemy w kraju demokratycznym i każdy może wyrazić swoje zdanie na dany temat w mniejszym lub większym stopniu byle nie naruszając wolnego słowa innej osoby :)

 

 

17035308_1431218070284952_197200642_n.jpg.2614c96a8c3dd97b6cfa878735a4ed18.jpg

17035308_1431218070284952_197200642_n.jpg.0f02ce71b7fc9edd7344c505f4843da1.jpg

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, polskihitman said:

Ale póki co to nie spotkaliśmy się z DLC bądź dodatkiem które nie współgra z multi player więc coś to jednak oznacza i daje do myślenia że może i SCS trochę patrzy na to MP.

Tak zwane "Nie znam się to się wypowiem"?

 

Nie wiem jak ci to wytłumaczyć by twój, eee, mózg to przyjął w jak największej ilości, więc powiem to w zwykłych prostych żołnierskich słowach.

 

DLC na multi zawsze muszą działać pod warunkiem że kod MP wspiera dane modyfikacje. To nie jest tak że SCS wydaje DLC tak by działały na MP. Jedyną osobą od której zależy czy DLC będzie na MP czy nie jest @mwl4 i nikt inny nie ma nad tym żadnej kontroli. SCS jedynie co może zrobić to ułatwić mu pracę przy portowaniu (Zakładając że takie coś by się przydało bo nie mam żadnego pojęcia o zapleczu mwla i jego działaniach). 
Przykładem tu jest np DLC Schwarzmuller, które przez długi czas nie było na multiplayerze NIE DLATEGO ŻE SCS NIE WYDAŁ TEGO DLC Z MYŚLĄ O MP tylko mwl miał zagwostkę jak rozwiązać problem naczep które mają zmienione kolizje (Więc nie powinny być zastąpione przez zwykłe naczepy), i jak mają je widzieć gracze bez DLC. Aż mwl stwierdził że wymyślił i dopiero po jakimś czasie wsparł owe DLC.

 

I niech jeszcze raz ktoś powie że SCS robi coś z myślą dla MP...

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

@ThePeri, z tego co wiem to troche czasu juz w plikach to siedzi, a nawet gdzieś podobno jest podwozie BDF jako model :)

 

@WooQash, Nie wszystkie naczepy posiadają podnoszone osie (chodzi mi tutaj o realne naczepy) zapewne SCS wzorując się na tych naczepach które są "odwzorowane" w ETS nie posiadały takiej funkcji :) Z tego co wiem to w naczepie z kłodami (schwarzmϋller) mozna podnieść oś.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, AMF said:

@WooQash, Nie wszystkie naczepy posiadają podnoszone osie (chodzi mi tutaj o realne naczepy) zapewne SCS wzorując się na tych naczepach które są "odwzorowane" w ETS nie posiadały takiej funkcji :) Z tego co wiem to w naczepie z kłodami (schwarzmϋller) mozna podnieść oś.

W becie było więc czemu w stabilnej miałoby nie być.

 

W każdym bądź razie, macie potwierdzenie.

oljgorK.jpg

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

każdy tak ma , ja testowałem betę i też to było a dokładnie mówisz pewnie o tym 

Spoiler

 

 

Nie ukrywam dziwnie brzmi,niczym nadmiar powietrza w jelczu :D

 

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

Jadę sobie właśnie na nowej wersji do ETS2 i normalnie czuje się z dyskryminowany  normalnie na Francji na stacjach benzynowych są dwa miejsca do Tankowania i nie ważne czy to autobana czy nie , a oczywiście w Polsce tego nie ma jadąc z Pragi na Wrocław mijamy Stacje i co tam jest jedno miejsce  na A4 mijamy dużą stację i tam tż jest jedno miejsce i to jest Tylko na Francji bo niedaleko Berlina też jest jedno miejsca to tankowania  to jest nie uczciwe skoro robią dwa miejsca do tankowania to dla wszystkich Państw, a nie tylko Francja oto dowód

Polska:

Spoiler

d958d3aa7ca814b2med.png

Francja:

Spoiler

b23015c19aabf1d7med.png

a88ea5f209fe8d8emed.png

Nie wiem jak wy ale ja jestem Oburzony tym ze reszta mapy jest tak zgorszona  nie wiem jak na Skandynawii  to wygląda

Link to comment
Share on other sites

@Aro31, Hmm zobaczyłeś jak wygląda ta stacja jaką przedstawiłeś(Polska)?

Z prawej strony masz specjalne miejsce dla "TIR" ciężarówek i innych "wyższych" pojazdów, a z lewej strony tego punktu jak byś miał stanąć to raz nisko, dwa "pistolet" by był inny niż normalny, tak wiem w ETS tego nie ma ale trochę realnie można pomyśleć :) Tankuj ciężarówkę pistoletem do osobówki.... W krajach Skandynawskich z tego co wiem tez, pojawił się dodatkowe punkty do tankowania ale nie na wszystkich stacjach. 

 

"Nisko" owszem staniesz tam zestawem tylko niestety ale ETSowieskie proporcje ciągników czy naczep są koszmarne.... przykład. Scania Highline z spoilerem wystaje dość duzo ponad "dach" naczepy, tak samo Volvo FH4 wystaje ponad dach naczepy....

 

Może pojawią się z czasem te punkty na wszystkich stacjach po jakiejś przebudowie mapy.

 

 

BTW. dodając zdjęcia dodawaj je większe, bądź jak nie możesz z Twojego hostingu to jest wiele innych typu imgur, które dadzą duzo większe zdjęcia bo to tutaj co dałeś mało widać..

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

@Aro31, ty mi nie mów że ty jesteś zaskoczony tymi punktami tankowania, jak byłeś jednym z wielu odbiorców mojego podsumowania widocznych bajerów nowej wersji.

 

On 7.03.2017 at 8:43 PM, elot360PL said:

Więcej punktów tankowania.

Cóż... Zawiedziecie się. Bo nie ma tego na podstawowej mapie (W gwoli ścisłości, tam gdzie są francuskie małe stacje i duże stacje na terenie Francji dostępnej dla wszystkich to sam są podwójne miejsca do tankowania). Za to jest na terenie Francji:

 

BRXzMrG.jpg

 

Z60mA6t.jpg

 

Oraz na jednym prefabie na Skandynawii:

 

bORKy6h.jpg

 

I ja ci to jeszcze dodatkowo wytłumaczę. Raz że @AMF trafnie ci powiedział że w przypadku dużego prefabu (Paradoksalnie tego co pokazałeś) gdzie byś chciał dać drugie miejsce do tankowania? Przy którymś z dystrybutorów dla samochodów? A dwa, że jedyne prefaby które dostały jeszcze jeden plac na tankowanie to te wykorzystywane na terenie Francji. Prefab dużej francuskiej stacji akurat ma domyślnie drugi plac do tankowania, wystarczyło dodać do niego trigger. Stacja przydrożna, też bez żadnej filozofii, drugie miejsce tam było od zawsze. Tak samo niewielka narożna stacja, tam też jest miejsce. Swoją drogą wydaje mi się że dodatkowe miejsce do tankowania na Skandynawii nie było zamierzone. Tak samo jak przy małych stacjach przydrożnych we Francji są dwa miejsca, tak na reszcie mapy jest tylko jedno miejsce. Dlaczego skoro te stacje są takie same? Otóż nie, Francja ma swój własny osobny prefab który na pierwszy rzut oka jest takim samym jak wszędzie indziej. Wyjątkiem jest stacja narożna która jest tym samym prefabem na Skandynawii i we Francji, tutaj są tylko zmienione looki i nic poza tym, dlatego mamy dodatkowe miejsce poza Francją.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.