Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

1 hour ago, [RT] Aro34 said:

A na kiego grzyba Ci to  to nie ma racji bytu w grze  zastanów się co piszesz. Osobiście co wole by w tej grze było z każdą Aktualizacją zrobili jakiś skrawek mapy np dodali do Polski w końcu Rzeszów

a co nam po kolejnych terenach ? kolejne km z monotonna rozgrywka nie zmienna od lat. 6 lat czekania na wlasne naczepy. Rescal i ciagle przebudowy mapy w ats gdzie od poczatku projekt mial zle zalozenia. Pierdyliard malowan gdzie 80% gracz ma widok z kabiny a w trafficu paint jobow nie ma. Kreca sie ciagle kolo slupa zeby z przodu byla du...Ciagle pol produkty w tych DLC z obietnica ze w przyszlosci cos dodadza bo jak wypuszczaja to jest to tak ubogie ze  nawet atrakcyjna cena juz  nie kusi. Polepszanie grafiki to pudrowanie gow... owijajac je w zlote sreberko. Na polowe funkcji w grze musisz znac komendy bo ciezko je dodac po 8 latach do menu ( jak zmiana zarobku za kurs) albo suwaki ktore  nie maja skali zebys wiedzial do jakiej wartosci ustawiasz  chocby sile hamowania. Pewnie sie tego jak zwykle "nie da"  

  • Like 2
  • True Story 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, [RT] Trybcio86 said:

a co nam po kolejnych terenach ? kolejne km z monotonna rozgrywka nie zmienna od lat. 6 lat czekania na wlasne naczepy. Rescal i ciagle przebudowy mapy w ats gdzie od poczatku projekt mial zle zalozenia. Pierdyliard malowan gdzie 80% gracz ma widok z kabiny a w trafficu paint jobow nie ma. Kreca sie ciagle kolo slupa zeby z przodu byla du...Ciagle pol produkty w tych DLC z obietnica ze w przyszlosci cos dodadza bo jak wypuszczaja to jest to tak ubogie ze  nawet atrakcyjna cena juz  nie kusi. Polepszanie grafiki to pudrowanie gow... owijajac je w zlote sreberko. Na polowe funkcji w grze musisz znac komendy bo ciezko je dodac po 8 latach do menu ( jak zmiana zarobku za kurs) albo suwaki ktore  nie maja skali zebys wiedzial do jakiej wartosci ustawiasz  chocby sile hamowania. Pewnie sie tego jak zwykle "nie da"  

Zgadza się. To wszystko dlatego, że SCS nie ma konkurencji bo jakby mieli bata nad sobą w postaci jakiegoś innego symulatora ciężarówek to wszystko by wychodziło dużo szybciej a tak to jest jak jest ;)

Link to comment
Share on other sites

On 9/16/2020 at 3:06 PM, Karic said:

Ale ja ani słowem nie napisałem o tym, że jakieś funkcje miałyby się pojawiać po osiągnięciu kamienia milowego lub po określonej ilości lajków. Po czym ty to wywnioskowałeś? :D

No nie wiem, po tym że narzekasz że za kamień milowy w mediach społecznościowych producent oferuje kolejne malowanie za grosze, podczas gdy ty oczekiwałeś jakiejś bomby. A skoro oczekiwałeś jakiejś bomby to znaczy że dla ciebie jest normalne że za pierdoły dostaje się super rzeczy. Jeżeli się mylę to skąd w takim razie twoje wielkie zdziwienie i niezadowolenie?

 

On 9/16/2020 at 3:06 PM, Karic said:

Gra została wydana w 2012 roku i mimo, że jest cały czas wspierana przez producentów to zmiany w niej są niewielkie.

Nie wiem, jeśli uważasz że po 8 latach ledwo co się zmieniło to zachęcam do grania na wersji sprzed tylu lat. Co prawda teraz patrzę że niestety nie jest już dostępna na Steamie, ale jakieś rozwiązanie zawsze się znajdzie.

 

On 9/16/2020 at 4:49 PM, KRAZ [PL] said:

Gdyby nie to że twórcy promods nie wymuszali zakupu dlc mapowych, to do dziś dzień bym ja i wiele innych osób nie miało nic poza podstawką bo wszystko jest w modach [...]

To teraz zgadnij kto w ogóle daje moderom pole do popisu. Bo gdyby nie to że jakiś dodatek dodaje ogólnie do gry jakąś mechanikę to niektórych rzeczy w ogóle byś nie miał. Ale tak to jest jak się patrzy na grę tylko z poziomu okładki, a żeby popatrzeć z czego się składa i samemu wykorzystać to w bardziej twórczy sposób to już nie. Wielu moderów nie byłoby tu gdzie są teraz gdyby to studio nie oferowało narzędzi, które przez lata non stop dodaje, poniekąd jako wymuszona zawartość do dodatków mapowych lub niemapowych. 

 

A, i za nim ktoś mi palnie że przecież na multiplayerze "były" dostępne podwójne naczepy nim SCS wprowadził je do gry wraz ze Skandynawią, chciałem tylko rozsądnie przypomnieć że trzeba grubą krechą oddzielić przeciętnych moderów którzy czasem coś tam wymodelują i wiedzą jak to przypisać żeby gra się nie wysypała, a takim mwlem który w wieku 16 lat został współtwórcą całego kodu do multiplayera i przy okazji stworzył podwójne naczepy. Chociaż w tej kwestii nie bądźcie ignorantami i dostrzeżcie różnicę.

 

On 9/16/2020 at 5:12 PM, kylo67 said:

Czas z nazwy gry usunąć słowo symulator

Ciekawe czemu nie krytykujesz tak ochoczo symulatory kozy albo kromki chleba, one też przecież z symulacją nie mają za dużo wspólnego. Kolejną wspólną cechą jest to że w te tytuły także nie grasz, tak więc czemu tracisz czas tutaj, kariera największej internetowej marudy stoi przed tobą otworem!

 

5 hours ago, MarkON said:

Jakiś czas temu do studia dołączył jeden z polskich twórców map. Kto wie co przyniesie przyszłość...

To tak nie działa, wierz mi.

 

4 hours ago, [RT] Trybcio86 said:

Na polowe funkcji w grze musisz znac komendy bo ciezko je dodac po 8 latach do menu ( jak zmiana zarobku za kurs)

Jedni narzekają że to to nie jest symulator, a drugim zależy iść w drugą stronę. Nie wszystkie zmienne muszą być dostępne z poziomu przystępnego interfejsu, zwłaszcza te które mają tobie pomóc w rozgrywce. Jeżeli znasz komendę na coś, znaczy że wiesz po co ta komenda jest i wiesz jak jej rozsądnie używać. Będziesz też w stanie wytłumaczyć innym użytkownikom, mniej rozgarniętym od ciebie, co do czego służy. 

 

Poza tym wszystko schodzi do tego że gra ma PEGI 3 i wam to nie pasuje, bo siłą rzeczy generuje to pewne "ograniczenia" w rozgrywce. Na szczęście to nie jest ich problem że kilka osób jest niezadowolonych, najważniejsze że biznes się kręci i jest z czego nagradzać sztab pracowniczy studia.

Gdybyście tak ochoczo siedzieli na plecach innych twórców to może narodziłaby się konkurencja z prawdziwego zdarzenia która tak bardzo wam się marzy. A tak od kilku lat tylko się wkurzacie, jak by to cokolwiek miało zmienić XD

  • Haha 2
  • True Story 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/15/2020 at 8:35 PM, Karic said:

Bieda. Mam wrażenie, że zwykłe malowania traktują jak przełomowa chwila w grze. A o zmianach w grywalności, które na prawdę by się przydały i popchnęły tę grę do przodu możemy pomarzyć.

 

 I tu jesteś w błędzie! prace idą i to na wszystkich płaszczyznach (grafika,fizyka, oraz dźwięki) w mniejszym lub większym stopniu ale idą. Przykładem była tak ostatnio oczekiwana aktualizacja tmp , gdzie my "kowalski jan" widzieliśmy tylko 2 cysterny i coś tam jeszcze, to w kodzie zostało zmienione bardzo dużo! przez co developer miał z tym tyle roboty.
Malowanie zostało wydane z okazji jakieś tam cyfry na portalach społecznościowych! Fakt zawdzięczają to nam graczom i w nagrodę każą nam za to płacić, trochę dziwne ale można przymknąć oko. 

Patrząc na czas Lockdown i utrudnienia jakie są z tego tytułu na całym świecie, można sie spodziewać sporych osunięć i w SCS.
Ale patrząc na to w jakich warunkach oni tam robią to jestem przekonany że kolejne update (przynajmniej te w normalnych warunkach) przewrócą ta grę do góry nogami.
Na to liczę, gdy już teraz w spartańskich warunkach zachodzą zmiany na takich płaszczyznach

  • Like 1

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/17/2020 at 6:06 PM, elot360PL said:

 

 

To teraz zgadnij kto w ogóle daje moderom pole do popisu. Bo gdyby nie to że jakiś dodatek dodaje ogólnie do gry jakąś mechanikę to niektórych rzeczy w ogóle byś nie miał. Ale tak to jest jak się patrzy na grę tylko z poziomu okładki, a żeby popatrzeć z czego się składa i samemu wykorzystać to w bardziej twórczy sposób to już nie. Wielu moderów nie byłoby tu gdzie są teraz gdyby to studio nie oferowało narzędzi, które przez lata non stop dodaje, poniekąd jako wymuszona zawartość do dodatków mapowych lub niemapowych. 

 

A, i za nim ktoś mi palnie że przecież na multiplayerze "były" dostępne podwójne naczepy nim SCS wprowadził je do gry wraz ze Skandynawią, chciałem tylko rozsądnie przypomnieć że trzeba grubą krechą oddzielić przeciętnych moderów którzy czasem coś tam wymodelują i wiedzą jak to przypisać żeby gra się nie wysypała, a takim mwlem który w wieku 16 lat został współtwórcą całego kodu do multiplayera i przy okazji stworzył podwójne naczepy. Chociaż w tej kwestii nie bądźcie ignorantami i dostrzeżcie różnicę.

 

 

Nie wiem czy wiesz ale ci przeciętni moderzy od początku premiery już musieli walczyć ze studiem SCS, studio chciało ograniczyć im pole jakiegokolwiek manewru ze wszystkim co tworzyli do tej gry w czasach premiery, gdyby nie to to mógł byś zapomnieć o graniu na mapie promods  której twórcy, praktycznie zmotywowała ludzi do zakupu samej gry jak i dodatków mapowych,  silnik ets 2 i ats to nadal stary  prism3d napisany w C++  pamiętający lata 2001, podwójne naczepy SCS miał już w 18 WoS:Haulin, i nigdzie nie wspomniałem o MWL bo jego kod multiplayer pomógł też tej grze przetrwać bo ludzie kupują DLC z tuningami,malowaniami i naczepami żeby sobie śmigać na multi, a nie chcą patrzeć na scanie bez grilla czy naczepę Texture logistic.

  • Like 1

Podpis łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

 

Poprawiłem następnym razem daj na CENTER

 

 

yityee-2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KRAZ [PL] said:

Nie wiem czy wiesz ale ci przeciętni moderzy od początku premiery już musieli walczyć ze studiem SCS, studio chciało ograniczyć im pole jakiegokolwiek manewru ze wszystkim co tworzyli do tej gry w czasach premiery, gdyby nie to to mógł byś zapomnieć o graniu na mapie promods

Mapy powstawały do ETS1, do GTSa (Może projekt Polish GTS obił ci się o uszy?), zresztą niektórzy szaleńcy nadal tworzą do tych staroci dodatki wszelakiego typu. I wytłumacz proszę w jaki sposób próbowali ograniczyć pole do popisu, bo jedynym ówczesnym ograniczeniem były możliwości samej gry. Te z każdym kolejnym rokiem są co raz większe o czym też wyżej napisałem

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

"Polish GTS" czekałem 2 lata i się nie doczekałem, wyszedł Etsik 2 i projekt sie rozpadał krok po kroku, najpierw MWL i następnie inni za nim.
Słyszałem że projekt został ukończony rok po wydaniu TMP ale czy to prawda tego nie wiem.

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/19/2020 at 5:17 PM, elot360PL said:

Mapy powstawały do ETS1, do GTSa (Może projekt Polish GTS obił ci się o uszy?), zresztą niektórzy szaleńcy nadal tworzą do tych staroci dodatki wszelakiego typu. I wytłumacz proszę w jaki sposób próbowali ograniczyć pole do popisu, bo jedynym ówczesnym ograniczeniem były możliwości samej gry. Te z każdym kolejnym rokiem są co raz większe o czym też wyżej napisałem

Studio chciało zablokowaćna początku wielkość pliku DFF do 25mb maks, ale SCS nie wziął pod uwagę że ludzie wykorzystają w owym czasie ubogi tuning ciężarówek na podzielenie modyfikacji na części, ci co tworzyli wtedy mapy rozbijali ją na milion części i były bardzo ubogie dopiero po czasie SCS stwierdził że jednak modyfikację mogą być większe. 

Podpis łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

 

Poprawiłem następnym razem daj na CENTER

 

 

yityee-2.png

Link to comment
Share on other sites

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

????  Naczepa do kupienia i co?

  • True Story 1

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Haha 1

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • True Story 1
  • Woah! 1

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

? Skrzyżowanie (obok warsztatu) w Calais na wersji 1.39 bez sygnalizacji świetlnej. Jeżeli nic się nie zmieni to będzie ciekawie w tym miejscu. Dodatkowo wygląda na 4 wloty skrzyżowania dostępne dla graczy.

Nie będę zdziwiony gdy po tych wszystkich zmianach ze strony studia SCS Software swoje ulepszenia wprowadzi TruckersMP. Dodanie jakiejś sygnalizacji świetlnej i zapewne sporej strefy bezkolizyjnej w porcie.

4VIkkUI.png

? https://www.facebook.com/scssoft/videos/376622256839993/ [0:27]

Link to comment
Share on other sites

Chyba to dzielnica przemyslowa, moze tam nie ma sygnalizcja swietlna.

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

^ Według wpisu na blogu sam układ dróg w mieście nie zmieni się znacząco.

Dodając do powyższego zdjęcia inny screen (11) z bloga można wyciągnąć wniosek iż układ dróg w obecnym prostokącie dworzec-garaż-dealer MAN/warsztat jest niemal identyczny jak obecnie.

Oprócz braku jednej sygnalizacji w samym centrum widoczna jest zmiana na drodze przy wyjeździe z warsztatu: z 2 pasów w jednym kierunku do jednego. 

 

Link to comment
Share on other sites

Przed:

oU2Fk4g.png

Nowy:

07.jpg

 

 

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.