Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2020 at 1:01 AM, Shadii. said:

 

Dźwięki są takie same jakie były, tylko one są zmodyfikowane przez nowy silnik dźwiękowy FMOD. To że jest wprowadzony nowy silnik dźwiękowy FMOD nie oznacza, że wszystkie dźwięki silników ciężarówek będą nagle brzmiały inaczej - może kiedyś. Sam silnik dźwiękowy FMOD daje więcej dźwięków oraz innych efektów wnioskując po moich pierwszych wrażeniach.

i tu jest problem, bo mimo wprowadzenia fmoda niewiele zmieniło się w odczuciach rozgrywki - można i nawet powiedzieć że się pogorszyło

co prawda jest więcej funkcji takich jak efekt dopplera, lepsze dźwięki otoczenia ale sam dźwięk ciężarówek po prostu brzmi jak ściek, razem z wprowadzeniem nowego silnika dźwiękowego powinni jeszcze raz nagrać wszystskie silniki bo to po prostu brzmi drastytcznie źle

dla przykładu można podać takie engine voice records, które robi świetne dźwięki, a scs software, które robi uznajmy że "dobry" symulator totalnie wykłada się na kwestiach audio

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kylo67 said:

ta gra zawsze będzie gówniana i tyle to nie jest żaden symulator jak na byle dobry dzwiek silnika trzeba czekać rok .....

Nie powiedzialbym ze gowniany tylko ktos ja caly czas skutecznie uposledza zeby nie mogla sie rozwinac i pojsc wlasna droga ( czyt tandemy, czesciowe zaladowanie naczepy, wyjscie z kabiny ) Tego domaga sie spolecznosc a tworcy nie chca isc sluszna sciezka rozwoju tylko lawiruja dodajac sztuczne uatrakcyjnienie gry jak owe szyby i nowy silnik dzwiekowy... 

  • Upvote 1
  • True Story 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, [RT] Trybcio86 said:

Nie powiedzialbym ze gowniany tylko ktos ja caly czas skutecznie uposledza zeby nie mogla sie rozwinac i pojsc wlasna droga ( czyt tandemy, czesciowe zaladowanie naczepy, wyjscie z kabiny ) Tego domaga sie spolecznosc a tworcy nie chca isc sluszna sciezka rozwoju tylko lawiruja dodajac sztuczne uatrakcyjnienie gry jak owe szyby i nowy silnik dzwiekowy... 

no dokładnie, zamiast skupić się na docelowym rozwoju gier poprzez dodawanie oczywistych funkcji takich jak wspomniane przez ciebie tandemy (z którymi męczą się od zasranego 2014 czy 2015 roku)

idąc ich tokiem myślenia myślą że zrobią grę idealną poprzez dodawanie nowych dlc mapowych i 1 ciężarówki na 1,5 roku

mimo tego że się dosyć mocno rozwinęli i ustabilizowali na rynku symulatorów to myślę, że każda bardziej znana firma mogłaby scs pogrzebać poprzez zrobienie dobrego symulatora z funkcjami, których w ets2 nie ma - bo nie

jakby się skupili na czymś, co mogłoby uroizmacić i rozwinąć rozgrywkę to napewno byłoby więcej graczy, bo po prostu każdego nudzi (jak i mnie) jeżdzenie w kółko od punktu A do punktu B bo prostej autostradzie przez praktycznie całą drogę

naprawde cokolwiek, ulice w złym stanie (dziury), ciekawsze losowe zdarzenia, bardziej rozwinięta mapa poprawiłyby odczucia rozgrywki bo jak narazie zmierzają tylko do zabicia gry (to moja opinia ofc)

  • True Story 1
Link to comment
Share on other sites

Tak słucham tych waszych mokrych snów i zdaje mi się że jest symulator który spełnia wasze oczekiwania, tylko ciekawe czemu jego popularność jest na poziomie mojej pierwszej mapy do ETSa, hmm...

Z drugiej strony natomiast wszyscy narzekacie na te braki "oczywistych opcji", natomiast wszyscy nadal gracie w tą grę i wydaje mi się że sprawia wam to mimo wszystko przyjemność, zakładam że nie jesteście masochistami. Strzelam w ciemno że gdyby symulator kozy polegał tylko na żarciu trawy, wydalaniu czy bycia dojonym to nie uzyskałby takiego rozgłosu, a właśnie te bolączki które wymieniacie właśnie utrzymuje grę na powierzchni. To prawda, multiplayer bez dwóch zdań trzyma drugą odsłonę na powierzchni, ale jak w takim razie mi wytłumaczycie że w ETS1 nadal gra dwa razy tyle osób co w ten symulator który posiada funkcje i mechaniki których brak tak bardzo was boli?

  • HaulieCry 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2020 at 1:13 AM, RaneMoro said:

i tu jest problem, bo mimo wprowadzenia fmoda niewiele zmieniło się w odczuciach rozgrywki - można i nawet powiedzieć że się pogorszyło

co prawda jest więcej funkcji takich jak efekt dopplera, lepsze dźwięki otoczenia ale sam dźwięk ciężarówek po prostu brzmi jak ściek, razem z wprowadzeniem nowego silnika dźwiękowego powinni jeszcze raz nagrać wszystskie silniki bo to po prostu brzmi drastytcznie źle

dla przykładu można podać takie engine voice records, które robi świetne dźwięki, a scs software, które robi uznajmy że "dobry" symulator totalnie wykłada się na kwestiach audio

tak na Prawdę fmod nic nie zmienił 

Link to comment
Share on other sites

Zmienił w moim osobistym odczuciu, dość sporo. Na plus. Wyraźniejszy dźwięk toczenia truck'a, środowiska zewnętrznego, silnika - co w nie których modelach wyraźnie można odczuć. Nie oczekujmy cudów. To nie jest symulator, a gra symulująca w nie wielkim stopniu, prowadzenie ciężarówki i "biznesu" z tym związanego. Osobiście bardzo dobrze pamiętam czasy WoS Haulin, PTTM, Long Haul. Ostatni był lekko poprawionym Haulinem. I szczerze progres, spoglądając na czas dzielący te tytuły od teraźniejszości, jest jedynie, umiarkowany. Jednak mimo to, uwielbiam czasem usiąść do pc i pojeździć K100, bądź Mack'iem R. I choć brakuje mi wielu drobiazgów, jak np uszkodzenia wynikające z nie prawidłowej obsługi, bądź jazdy, to jednak uznaję, że gra jest mega.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, matadrox said:

Zmienił w moim osobistym odczuciu, dość sporo. Na plus. Wyraźniejszy dźwięk toczenia truck'a, środowiska zewnętrznego, silnika - co w nie których modelach wyraźnie można odczuć. Nie oczekujmy cudów. To nie jest symulator, a gra symulująca w nie wielkim stopniu, prowadzenie ciężarówki i "biznesu" z tym związanego. Osobiście bardzo dobrze pamiętam czasy WoS Haulin, PTTM, Long Haul. Ostatni był lekko poprawionym Haulinem. I szczerze progres, spoglądając na czas dzielący te tytuły od teraźniejszości, jest jedynie, umiarkowany. Jednak mimo to, uwielbiam czasem usiąść do pc i pojeździć K100, bądź Mack'iem R. I choć brakuje mi wielu drobiazgów, jak np uszkodzenia wynikające z nie prawidłowej obsługi, bądź jazdy, to jednak uznaję, że gra jest mega.

 

Gra jest mega ale jednak wolisz jeździć ciężarówkami z modów :D

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MATAMET said:

 

Gra jest mega ale jednak wolisz jeździć ciężarówkami z modów :D

 

Tylko dlatego, że SCS nie oferuje klimatycznych "dziadów". Niby pete ma klimat, ale jednak nie tak dobry. Gdybym lubował się w nowszych, to Mack jest ok, a Lonestar wymiata :P Niestety uwielbiam stare truck'i. Poza tym umówmy się: to właśnie gra umożliwia, stosowanie modów. Więc? :P 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Kiedyś już o tym pisałem - oficjalne licencje pogrzebały tą grę (i to tak generalnie po pierwsze i najważniejsze). 100 lat temu w Pedal to the Metal było 35 modeli ciężarówek. Może gdyby nie licencje to mielibyśmy dzisiaj model zniszczeń, brudu a może i czasem wywaliłoby jakiś check na desce zmuszając gracza do jakiejkolwiek interwencji. To wszystko ulokowałoby gry SCSu nieco bliżej dumnego słowa "symulator". Chociaż z drugiej strony... dostaliśmy ostatnio mechanikę otwierania szyb... W sam raz na 7-dme urodziny ETS2.

 

 

  • True Story 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, -LoneWolf- said:

Kiedyś już o tym pisałem - oficjalne licencje pogrzebały tą grę (i to tak generalnie po pierwsze i najważniejsze). 100 lat temu w Pedal to the Metal było 35 modeli ciężarówek. Może gdyby nie licencje to mielibyśmy dzisiaj model zniszczeń, brudu a może i czasem wywaliłoby jakiś check na desce zmuszając gracza do jakiejkolwiek interwencji. To wszystko ulokowałoby gry SCSu nieco bliżej dumnego słowa "symulator". Chociaż z drugiej strony... dostaliśmy ostatnio mechanikę otwierania szyb... W sam raz na 7-dme urodziny ETS2.

 

 

No, wgniatanie się karoserii ciężarówki było już w Across America, mało tego, jak uderzyłeś mocno o barierkę osią, koło mogło odpaść i jedynym ratunkiem było dzwonienie po serwis

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, MATAMET said:

No, wgniatanie się karoserii ciężarówki było już w Across America, mało tego, jak uderzyłeś mocno o barierkę osią, koło mogło odpaść i jedynym ratunkiem było dzwonienie po serwis

No koła zaczynały się gibać w zależności od uszkodzeń. Podobnie dym spod maski, fizczynie goniący radiowóz, z możliwością zgubienia.

Link to comment
Share on other sites

Ja chetnie zobaczyl bym w produkcjach scsu kontrakty na przewoz danej liczby ladunkow. NP. podpisujesz z firma eurogodies kontrakt na przewoz 10 ladunkow z pisakiem po europie i za wypelnienie kontraktu dostajesz X euro. Oczywiscie mamy na to jakis termin. Bo poki co nie ma zadnej alternatywy dla tej monotonicznej ekonomii. Przebudowywuje stare tereny jakby to mialo dac drugie zycie temu ledwo zipiacemu zdechlakowi zamiast dadac cos co nada nowy sens dla wszystkich naczepowych dlc jak heavy cargo, special transport i wlasnym naczepa. Osobiscie nie pomietam kiedy od premiery special transport odpalilem zlecenie z takim ladunkiem... jedyny sens tej gry to osiagniecia na steamie ale jak ktos juz je zrobil to moze konto z gra oddac bo nic ciekawego go juz nie czeka...

  • Like 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, [RT] Trybcio86 said:

Ja chetnie zobaczyl bym w produkcjach scsu kontrakty na przewoz danej liczby ladunkow. NP. podpisujesz z firma eurogodies kontrakt na przewoz 10 ladunkow z pisakiem po europie i za wypelnienie kontraktu dostajesz X euro. Oczywiscie mamy na to jakis termin. Bo poki co nie ma zadnej alternatywy dla tej monotonicznej ekonomii. Przebudowywuje stare tereny jakby to mialo dac drugie zycie temu ledwo zipiacemu zdechlakowi zamiast dadac cos co nada nowy sens dla wszystkich naczepowych dlc jak heavy cargo, special transport i wlasnym naczepa. Osobiscie nie pomietam kiedy od premiery special transport odpalilem zlecenie z takim ladunkiem... jedyny sens tej gry to osiagniecia na steamie ale jak ktos juz je zrobil to moze konto z gra oddac bo nic ciekawego go juz nie czeka...

 

Całkowicie się zgadzam, ta gra potrzebuje jakiejś nowej mechaniki, czegoś faktycznie nowego, innego. Może to herezja ale czekam na ich symulator autokaru który podobno ma być jako dodatek a nie osobna gra, wtedy na pewno coś przebudują w ekonomii, muszą.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Szybkie pytanie, bo gdzie nie zajrzę to sprzeczne wypowiedzi. Mam w Finlandii zestaw ciągnik 4-osiowy + naczepa 4-osiowa + przyczepa 6-osiowa. Zlecenia na tego zbója będę miał tylko w Finlandii, ale czy mogę takim czymś jeździć po całej Europie rekreacyjnie (robienie zdjęć i takie tam) w grze online? W sensie w podstawowym obszarze krajów czyli Polska, Niemcy, Francja itd. Jedni piszą, że nie, że można dostać bana, bo zestaw jest zbyt długi, inni piszą, że tak sobie jeździli i nic się takiego nie działo.

Kusi mnie też przeczołganie takiego zestawu przez korki w Duisburgu ;) 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, majwsik said:

Szybkie pytanie, bo gdzie nie zajrzę to sprzeczne wypowiedzi. Mam w Finlandii zestaw ciągnik 4-osiowy + naczepa 4-osiowa + przyczepa 6-osiowa. Zlecenia na tego zbója będę miał tylko w Finlandii, ale czy mogę takim czymś jeździć po całej Europie rekreacyjnie (robienie zdjęć i takie tam) w grze online? W sensie w podstawowym obszarze krajów czyli Polska, Niemcy, Francja itd. Jedni piszą, że nie, że można dostać bana, bo zestaw jest zbyt długi, inni piszą, że tak sobie jeździli i nic się takiego nie działo.

Kusi mnie też przeczołganie takiego zestawu przez korki w Duisburgu ;) 

Takim zestawem możesz sobie pojechać gdzie chcesz. Może to być landówka śmierci, może to być kopalnia w Kirkenes.

Link to comment
Share on other sites

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.