Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

14 minutes ago, Bandero said:

Panowie, rozmowa jest o grze a nie administracji. Wracamy na właściwy temat ;)

 

ps. Ja chciałbym poznać opinie osób które kupiły dlc Francji, czy warto czy nie, i jakieś konkretne powody, co wam się podobało i co was wkurza :P Bo nie wiem czy kupować ^.^

Również chciałbym poznać wasze opinie jak na razie nie zdecydowałem się jeszcze czy kupić, czy nie.

 

Oglądałem m.in materiały Bohuna czy Adriana z "Wolnego Kanału" i jak na razie jestem pozytywnie nakręcony!


Materiał Bohuna

Materiał Adriana

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brayann said:

Również chciałbym poznać wasze opinie jak na razie nie zdecydowałem się jeszcze czy kupić, czy nie.

 

Oglądałem m.in materiały Bohuna czy Adriana z "Wolnego Kanału" i jak na razie jestem pozytywnie nakręcony!


Materiał Bohuna

Materiał Adriana

To cie ostudze :) Moja ocena poki co jest srednia. Bardzo mi sie nie podoba to ze jadac autostrada poza lasami i kupa zieleni nie wiele mozna podziwiac. Landowek jest dosc malo ale z materialow w necie widac ze tam krajobraz jest o wiele lepszy niz przy autostradzie. Sam teraz biore sie za zwiedzanie landowek :P miasta zwiedzilem poki co 4 i podobaja mi sie bardzo. W porownaniu do skandynawi i zachwytem nad nia w internetach dzis wszystkie recenzje francji sa wywazone i stonowane i mysle ze nie bez przyczyny. Brak kolejnego tracka robi tez swoje ze zawartosc dlc i gry maleje wzgledem poprzednika. Wiele prefabow pochodzi nadal ze skandynawi co pokazuje jak solidne bylo to dlc ok 1000 nowych obiektow ( zrodlo: wolny kanal) No i jeszcze ta cena... 60 zl wzgledem skandynawii to w mojej ocenie duzo za te "nowinki" 

 

Edyta : Landowka z torino w glab francji jest bardzo urokliwa pelna zakretow, gorskich zboczy i krajobrazow :)

Edited by Trybcio86
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Moja opinia o VLF

 

Dodatek sam w sobie dodaje nam no nie powiem, ze mało kilometrów dróg bo jest tego bardzo duzo.

Tekstury roślinności jak i dróg są jak na Skandynawii (takie jest moje zdanie) 

Parkingi, stacje są jak dla mnie cudne idealne jak na terenach Francji.

Nowy system bramek tzw. telepassy podjedziesz około 50km/h sam szlaban Ci się podniesie więc to jak dla mnie jest bardzo dobre, bo konwoje po Francji będą teraz szły duzo żwawiej niż to było do tej pory.

Tereny w okół dróg są dla mnie fajne nie jest tak, ze jedziesz i do o koła same drzewa albo puste pola tylko jakieś drogi, woda, wioski itd.

 

Cena? 17.99€ jak dla mnie jest to normalna cena dlaczego? Policzmy czas na wymodelowanie obiektów, zaprojektowanie dróg itd. no to nie jest 15-20 minut.

Mozna nabyć na kinguinie za 68zł? Bądź CDP za 50/60zł klucz więc kto co woli.

 

Minusem jak dla mnie jest to, ze no osoby które dostały to przedpremierowo nie pozgłaszały błędów które były widoczne u nich na filmach/streamach bo do tej pory one są i dopiero gracze normalni którzy zapłacili za DLC muszą to zgłaszać.. i zapewne poczekamy z tydzien na poprawkę tego DLC. 

 

 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brayann said:

Również chciałbym poznać wasze opinie jak na razie nie zdecydowałem się jeszcze czy kupić, czy nie.

 

Oglądałem m.in materiały Bohuna czy Adriana z "Wolnego Kanału" i jak na razie jestem pozytywnie nakręcony!


Materiał Bohuna

Materiał Adriana

 

Materiał Bohuna za dużo niestety nie pokazuje.

Autostrady do złudzenia przypominają te ze Skandynawii. Najbardziej klimatyczne są landówki, miejscami przejeżdża się przez naprawdę sporo wiosek z kamienicami itd. Fajne dojazdy do firm, polna droga do farm, rozbudowane stacje, parkingi w różnych miejscach, z różnego typu zabudową.

Ja to jestem w stanie zapłacić za każdy dodatkowy km mapy, przez który można jeździć na MP, choć szczerze mówiąc jakoś spodziewałem się czegoś więcej, sam nie wiem czego :D Ogólnie to nie żałuje wydanych pieniędzy.

18 euro? Na cdp 49,99 - wersja elektroniczna, płatność blikiem.

  • Upvote 1
ets200283_qwnrnqw.png
Link to comment
Share on other sites

To co mi się nie podoba w nowym DLC:

- dziury, które można było jakoś wypełnić - chodzi mi tu o przestrzenie, które nie są zbyt dobrze zagospodarowane, jak się popatrzy na mapę to widać takie "ubytki",
- ogromny niezagospodarowany obszar na południe od Bordeaux i Tuluzy do granicy z Hiszpanią - tam by się zmieściły jeszcze 4 miejscowości i parę kilometrów dodatkowych dróg,

- brak dodatkowych slotów na wszystkich stacjach paliw, nie tylko we Francji,

- system wyboru stopnia trudności parkowania tylko na terenie Francji, spokojnie mogliby to dodać też na Skandynawię,

- nieprzebudowane miasta z podstawowej wersji mapy wraz z portem w Calais.

 

Jednak jeśli miałbym porównywać do Skandynawii postęp jest ogromny. Ogólnie oceniam go na dobry. :)

iRH5Xz.png.5a777cf2cd2bbb13e68f004c5c1a895a.png

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, piotrsch said:

- system wyboru stopnia trudności parkowania tylko na terenie Francji, spokojnie mogliby to dodać też na Skandynawię,

Z tym się nie zgodzę, mi się pokazało okienko wyboru trudności parkowania również w Warszawie i w Torino, więc wydaje mi się że na całej mapie to dodali ale nie we wszystkich spedycjach.

Ja jestem zadowolony z zakupu tego dodatku,ponieważ:

-Więcej kilometrów na MP

-Piękne Landówki

-Elektrownie atomowe(fajnie to zrobili,ciekawe czy kiedyś Czarnobyl zrobią)

-Bramki automatycznie się otwierające przy +30 km/h (niestety tylko na Terenie Francji)

-Ukryte polne drogi

 

Także niezdecydowanym polecam ten dodatek :)

Link to comment
Share on other sites

@piotrsch " - brak dodatkowych slotów na wszystkich stacjach paliw, nie tylko we Francji, "

 

To trzeba pisać do SCS, tylko, ze nie wszystkie stacje gdzie są akurat np 3/4 dystrybutory dam tu na przykład stację koło Kiel jadąc na tereny Skandynawii tam moze byc tylko jeden slot dlaczego? Bo nie ma dobrej wysokości jeśli chodzi o przestrzeń pomiędzy ziemią, a dachem tylko z prawej strony jest taki łuk i to tyle :) Trzeba tez o tym myśleć, ze ładunki w ETS mają swoje kolizje daje tu na przykład Jacht raczej tam gdzie jest niski dach i moze ledwo się zmieści Ci zestaw z chłodnią/firaną to raczej jacht odpada.

 

 

@edit

No i tez nie wszystkie dystrybutory mają tzw. pistolet chodzi mi o to, ze dla osobówek ON jest z mniejszym pistoletem, a dla ciężarówek większy co za tym idzie szybciej zatankujesz, trochę dziwnie by to wyglądało tankować się pod dystrybutorem dla osobówek :D

 

Edited by AMF
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, piotrsch said:

To co mi się nie podoba w nowym DLC:

- dziury, które można było jakoś wypełnić - chodzi mi tu o przestrzenie, które nie są zbyt dobrze zagospodarowane, jak się popatrzy na mapę to widać takie "ubytki",
- ogromny niezagospodarowany obszar na południe od Bordeaux i Tuluzy do granicy z Hiszpanią - tam by się zmieściły jeszcze 4 miejscowości i parę kilometrów dodatkowych dróg,

- brak dodatkowych slotów na wszystkich stacjach paliw, nie tylko we Francji,

- system wyboru stopnia trudności parkowania tylko na terenie Francji, spokojnie mogliby to dodać też na Skandynawię,

- nieprzebudowane miasta z podstawowej wersji mapy wraz z portem w Calais.

 

Jednak jeśli miałbym porównywać do Skandynawii postęp jest ogromny. Ogólnie oceniam go na dobry. :)

I to się nazywa subiektywna ocena. Trzy z pięciu przykładów co ci się nie podoba w ogóle nie ma związku z owym DLC...

Brak dodatkowych slotów na stacjach paliw? I jeszcze na tych poza Francją? No tak, bo po dodatku mapowym na bank można się spodziewać dodatkowych triggerów z tankowaniem. I to dodatkowo na terenach które owe DLC nie obejmuje. Jakby tego było mało to nie podoba ci się to w grze która jest kreowana pod singleplayer gdzie dodatkowe triggery tankowania są po prostu po nic. 

 

System wyboru trudności parkowania tylko we Francji i nie podoba ci się że nie ma tego na Skandynawii? Czym jest winne DLC z Francją że nie ma czegoś na terenach DLC ze Skandynawią? Nie wiem jak ty, dla mnie i pewnie dla wielu jest oczywiste że jedno DLC nie daje nowej zawartości w innych dodatkach. 

 

Nieprzebudowane miasta z podstawowej wersji? Ojej, no tak, bo jak robią DLC z nowymi terenami to w zawartości tego DLC musi zawierać przebudowane tereny mapy podstawowej... Pomijam kuriozum tego przykładu, ponieważ jest to forum multiplayera to w takim wypadku zastanów się jak bardzo nie dałoby się grać jeśli osoby bez DLC miałyby inny układ dróg, np w miastach niż osoby które mają "przebudowane" miasta.

 

Ciekawe co będzie przy następnym DLC mapowym. Żal z powodu braku przebudowy Bóg wie jakiego kawałka mapy? Braku dodatkowych triggerów w porcie? Nie mogę się doczekać.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Jestem zbyt ciekawy - Dragon Truck Design Pack DLC.

Najbardziej chyba event. Trochę podobny ta nazwa Raven.

Edited by Aves

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, freshu5 said:

Wyraziłem swoje zdanie tylko tak ? więc skąd to oburzenie? Ale mogli by dodać jakieś miasto czy coś czyż nie :) 

Ciezko sie czyta takie glupie argumenty porownujac 3 letni dodatek z rocznym i najnowszym gdzie w ciagu tych 3 lat sama gra ewoluowala wraz z dodatkiem GE ( dodano miasta pacs i szeged ) a tobie jeszcze malo...Idac twoim tokiem myslenia wszystkie tereny z podstawki to jakis szajs.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaneMoro said:

Radzę uważać na nowy system parkowania.

Wybrałem parkowanie RĘCZNE, a zaparkowało mi automatycznie ;_; 

Zmień w ustawieniach "Zawsze wybieram"

 

@freshu5 Daj spokój, zgłoś do SCSu! 

Edited by Aves
  • Upvote 1

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.