Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

Nie wiem, co się stało z tym spalaniem, ale mając 750-konny silnik nie schodzę poniżej 60l nawet przy 11-16tonowych ładunkach, nie mówiąc już o gabarytach, z którymi jeżdżę zazwyczaj. Fakt tylko że skrzynia ALLISON 4500R nie pomaga, ale to i tak kosmos.

Link to comment
Share on other sites

Chyba chodziło ci o eco driving, nie ma nic w opcjach dopiero w 1.27 będzie można wybrać tryb eco/normal/power ja jeżdżąc z ładunkami od 20 do 25 ton potrafię mieć spalanie od 25l do 30l oczywiście z włączonym realistycznym spalaniem oczywiście mam swoja ze tak powiem trasę i tryb jazdy :)

  • Upvote 1

 

Beta Tester and Translator

Since 2018.03.03

NSr8UkQ.png

Link to comment
Share on other sites


 

6 hours ago, HaQ said:

Chyba chodziło ci o eco driving, nie ma nic w opcjach dopiero w 1.27 będzie można wybrać tryb eco/normal/power ja jeżdżąc z ładunkami od 20 do 25 ton potrafię mieć spalanie od 25l do 30l oczywiście z włączonym realistycznym spalaniem oczywiście mam swoja ze tak powiem trasę i tryb jazdy :)

Tak chodziło mi o Eco Driving ;) dzięki za szybką informację. No pewnie jak masz dobrą technikę jazdy to naprawdę idzie bardzo oszczędnie jeździć tylko trzeba wiedzieć jak :) .

Link to comment
Share on other sites

"Eco" ma utrzymywać niskie obroty.

"Power" ma utrzymywać wysokie obroty. 

 

Tak jak działają prawdziwe automatyczne skrzynie, masz Drive, Eco, Sport, i w zależności od trybu, pojazd inaczej będzie się zachowywał. 

Jedni mówią że to działa inni że nie działa :P Szkoda tylko ze nie można póki co(lub nie znalazłem tej opcji) przełączać się między trybami poprzez klawisz na klawiaturze :< 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bartosztuch said:

Eco jak sama nazwa mówi czyli ekonomiczna jazda ;) natomiast Power to jest jazda mniej oszczędną gdzie są po prostu większe obroty i ciężarówka szybciej się zbiera :D 

 

Bandero to ma dopiero w 1.27 aktualizacji wyjść z tego co mi wiadomo 

Ale w ATS(w ets chyba też już beta jest 1.27, ale się nie bawiłem) jest to już oddane do użytku i każdy kto ma Bete, może testować. Zakładam że to samo będzie w ETS. Sprawdziłem jeszcze raz i nie widzę możliwości przypisania konkretnego trybu do jakiegoś klawisza. Trzeba się zatrzymać, esc wyszukać w opcjach i dopiero zmienić, trochę męczące, a fajnie byłoby zmieniać te tryby w zależności od sytuacji na drodze, czyli jedziemy i potrzebujemy wyprzedzić, to klawiszem ustawiamy High power, a dojeżdżamy do korka to np economy. Nie mam tylko pojęcia jak to wygląda od strony programowania, czy jest to ciężko zrobić czy nie. Możliwe że mają jakieś powody przez które tego nie dodali, lub zwyczajnie nie było to przemyślane :P

Tak to wygląda w ATS.

e357829dfdae42e5b13d0cc8ebdf865b.png

Link to comment
Share on other sites

No ogólnie coś z tym spalaniem ostatnio nie gra.Mam nadzieję że aktualizacja 1.27 poprawi te błędy ;) 

 

Zgada się do Ets2 jest już betka  również uważam że będzie zrobione to samo co w Atsie ponieważ z tego co słyszałem to różni się tylko mapą i ciężarówkami a tak to drugi Ets nie grałem w Atsa lecz stwierdzam po opinii innych osób.Jeszcze wracając do spalania to zgadzam się z tobą że dobrze jak by zrobili opcje taką by przypisać to pod przycisk myślę że jak na razie będzie jak w Atsie a z czasem przydzielą to pod przycisk i zrobią jak należy :)

 

Edytuj posty, ostatnie ostrzeżenie // Bandero

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Bandero said:

"Eco" ma utrzymywać niskie obroty.

"Power" ma utrzymywać wysokie obroty. 

 

Tak jak działają prawdziwe automatyczne skrzynie, masz Drive, Eco, Sport, i w zależności od trybu, pojazd inaczej będzie się zachowywał. 

Jedni mówią że to działa inni że nie działa :P Szkoda tylko ze nie można póki co(lub nie znalazłem tej opcji) przełączać się między trybami poprzez klawisz na klawiaturze :< 

Dziękuję za odpowiedź a to ma wejść dopiero z tego co rozumiem ?

17035308_1431218070284952_197200642_n.jpg.0f02ce71b7fc9edd7344c505f4843da1.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Upvote 1

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Czemu piszesz, że "HPH zamiast HPP"? Ostatnia litera oznacza dany region, z którego pochodzi radiowóz. HPH mazowieckie, HPP śląskie, HPW zachodniopomorskie, HPA KGP itd. Więc jest jak najbardziej poprawnie.

Edited by EP07-1023
Link to comment
Share on other sites

W grze liczba miast, to nawet nie 3/4 liczby województw. Przy tej skali robienie afery o jedną literkę nie ma sensu. W gruncie rzeczy nawet nie jedną, a dwie literki. Przecież dochodzi do tego numer operacyjny. Dużo większym problemem jest tekstura, która jest co najwyżej paskudna. Odblaskowe prostokąty, tylko od i do środka pierwszej i drugiej pary drzwi. Biały, który powinien być srebrny. Odwrotnie założona belka, czerwony po złej stronie. Dodatkowo wygląda jakby była niewymiarowa. Coś jest nie tak z modelem lub teksturą. Radiowóz wydaje się być strasznie kanciasty, jednak nie wiem, czy to wina nienaturalnie podkreślonych rys na teksturze, czy samego modelu. Wóz tylko do ruchu AI, jak najlżejszy itd. itd. bla bla bla, ale dało się z tego wycisnąć więcej bez strat w optymalizacji.

Edited by EP07-1023
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Kolega ma rację wydaje mi się że SCS na tą chwilę dał to co ma i tyle. Moim zdaniem nie ma co narzekać bo grunt że dodali coś do polski. Mówiąc szczerze nie liczył bym że ktoś się zajmie zmianą tego bo w sumie jest to mało istotny szczegół chyba że jest się bardzo dociekliwym. Ale w gruncie rzeczy nikt i tak nie zwróci uwagi na to. Tak jak mówię cieszmy się że SCS zadbał nawet o takie coś jak radiowozy i próbuje coraz bardziej urealniać nam grę :) 

 

 

17035308_1431218070284952_197200642_n.jpg.2614c96a8c3dd97b6cfa878735a4ed18.jpg

17035308_1431218070284952_197200642_n.jpg.0f02ce71b7fc9edd7344c505f4843da1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.