Jump to content
Aves

ETS2 & ATS - Dyskusja

Recommended Posts

Gdzie można w ETS2 spotkać takie naczepy? Zdjęcia są ze Steama a mi się zdaje, że nigdy nie widziałem takich naczep w grze.

ss_6bd2047070e983850a6ce191c280249fb83f7

ss_4755fbe15e90796f77cbfa88ea19441a36c87

Z tego co wiem wywrotka jest z modyfikacji, natomiast betoniarka jest pokazana w liście naczep, ale żeby móc z nią jeździć też trzeba mieć modyfikacje.

Co do betoniarki to jest możliwość jazdy z nią i bez modyfikacji, ale to trzeba mieć mega szczęście, mi osobiście nigdy się nie trafiła. Można by też próbować sobie virtual spedytorem ustawić ten ładunek wtedy powinno przejść.

13 hours ago, [PHT]elot360PL said:

Betoniarka, żółta wanna z ETS1 i firanka z ETS1 wciąż są dostępne jeśli podmienisz definicje swojej aktywnej naczepy. Tylko oczywiście musisz znać te definicje.

A ktore linijki trzeba podmienic zeby uzyskac wywrotke? :)

1 hour ago, [BTS] SajmonEU said:

A ktore linijki trzeba podmienic zeby uzyskac wywrotke? :)

Dokładnie te same jak przy każdej innej.

Definicję z podwoziem (chassis)

Definicje z kołami (t_wheel)

Dodatkowo masz też definicje z malowaniem lub też jakimś dodatkowym akcesorium (Np samochody do lawety, drewno do naczepy z drewnem czy węgiel do naczepy otwartej).

Definicja żółtej wywrotki wygląda tak:

trailer : trailer.gooseneck.cargo40 
{
	accessories[]: .gooseneck.cargo40.tchassis
	accessories[]: .gooseneck.cargo40.trwheel0
	accessories[]: .gooseneck.cargo40.trwheel1
	accessories[]: .gooseneck.cargo40.trwheel2
	accessories[]: .gooseneck.cargo40.cargo
}

vehicle_accessory: .gooseneck.cargo40.tchassis
{
    	data_path: "/def/vehicle/trailer/opentop/chassis.sii"
}

vehicle_wheel_accessory: .gooseneck.cargo40.trwheel0
{
	offset: 0
    	data_path: "/def/vehicle/t_wheel/single.sii"
}

vehicle_wheel_accessory: .gooseneck.cargo40.trwheel1
{
	offset: 2
}

vehicle_wheel_accessory: .gooseneck.cargo40.trwheel2
{
	offset: 4
}
vehicle_accessory: .gooseneck.cargo40.cargo
{
    	data_path: "/def/vehicle/trailer/opentop/coal.sii"
}

Jeśli wiesz cokolwiek o edycji save to tyle ci starczy. Jeśli nic z tego nie rozumiesz to nic nie grzeb i poproś kolegę.

• Like 1
  • Thanks 2

Poza tymi domyślnymi z samą modyfikacją multiplayer, nie.

I notka do wszystkich "świeżaków" w świecie MP którzy będą chcieli koledze przedstawić nieco inny ogląd na to.

Modyfikacja to plik który dodaje całkiem nową zawartość jak np Skoda która jest na multiplayer. Nie zrobisz Skody z plików i innych rzeczy z domyślnych rzeczy zawartych domyślnie w grze. A to wszystko co wy nazywacie modami to jest właśnie edycja zapisu gry na podstawie której można stworzyć rzeczy które są efektem ubocznym takiej a nie innej struktury plików. Więc proszę ewentualnie nie mącić koledze w głowie że działają.

• Upvote 1
  • True Story 1

Dzisiaj także dostałem kicka, tyle że wziąłem naczepę z lokomotywą. Czyżby znowu coś zepsuli?

@K?sacz Możliwe poprzez edytację save lub poprzez moda, dzięki któremu możesz sobie wygenerować dowolną naczepę z dowolnym ładunkiem, szkoda że zapomniałem, jak ona się nazywała.

Edited by [JT]Rosyjski Elektryk

A tutaj moja mała edycja save :D

4aRSb9F.jpg?1

Oraz nowe światła do nextgen Scania :)

B9Q7RbZ.jpg

8 minutes ago, [PHT]elot360PL said:

Jeśli cię to pocieszy to ameryki nie odkryłeś bo ja na to wpadłem już jakiś czas temu. Swoją drogą jak chcesz się poczuć jak pranie w pralce to sobie podłącz do wózka naczepę, polecam.

podłączyłem i wiem jak to kręci :D nie jestem na bieżąco w tym dziale. Dlatego nie wiedziałem czy ktoś to wrzucił czy nie.

Edited by L3chu
  • Like 2
  • Confused 1

26 minutes ago, L3chu said:

A tutaj moja mała edycja save :D

4aRSb9F.jpg?1

Jeśli cię to pocieszy to ameryki nie odkryłeś bo ja na to wpadłem już jakiś czas temu. Swoją drogą jak chcesz się poczuć jak pranie w pralce to sobie podłącz do wózka naczepę, polecam.

26 minutes ago, L3chu said:

podłączyłem i wiem jak to kręci :D nie jestem na bieżąco w tym dziale. Dlatego nie wiedziałem czy ktoś to wrzucił czy nie.

Bo nikt nie wrzucał. Widok mnie bawiącego się w pranie jest jako prywatny film na kanale twórcy tego wózka, na moim dysku i w pamięci chyba jeden czy dwóch osób do których szybko na Steamie napisałem żeby zobaczyli jak się kręcę :>

Edited by [PHT]elot360PL
  • True Story 1

On 27.02.2018 at 1:20 PM, [RT] Aro32 said:

Myślę że graczy mało interesują także rzeczy :P każdy bardziej czeka na informacje co nas dalej czeka w ets2 dziś 1 marca więc może w ciągu najbliższych dwóch tygodni poznanymi informacje na temat najnowszej aktualizacji :P

No i tu jest zagadka, żeby się dostać na teren nowego dlc trzeba albo going east albo skandynawie bo bez tych DLC to nie ma opcji chyba że SCS coś wymyśli.

• True Story 1

Just now, Neptunox [PL] said:

No i tu jest zagadka, żeby się dostać na teren nowego dlc trzeba albo going east albo skandynawie bo bez tych DLC to nie ma opcji chyba że SCS coś wymyśli.

Będzie pewnie jakieś połączenie dla osób nieposiadających going east oraz Skandynawii :)

Nie wiem czy wiekszosc graczy jest swiadomych ale moze byc to najbrzydsze dlc. Na screenach dominuja same laki i lasy z kilkoma domostwami a ze scs skupia sie na terenach przemyslowych w okol mias to moze nie byc szalu :) Taki specyfika wschodnio - polnocnej europy :D