• Announcements

• scarface0359

Current development status [overview + info]   12/04/17

Hey truckers, quite alot happened recently and we are getting many questions from you. To help you getting your answer much quicker, here is a recap of the latest information in regards to the Italy DLC, the Special Transport DLC, the wintermod and the latest game updates.   SCS released the Italy DLC. This DLC is not properly working in multiplayer at this moment. Until official support has been added, use the DLC on your own risk. You won't get banned for driving in the Italy area, but you might experience issues with missing NCZ and other minor bugs.   American Truck Simulator is not supported for quite some days now.   The wintermod will be added soon.   The Special Transport DLC is not guarantueed to be included within the first few patches. Due to the complexity of the situation of how the content of this DLC operates, it is possible that support for this specific DLC will take a long time, or in worst case scenario won't be supported at all. Please bear with us and give our developers enough time to make sure everything goes alright. Putting pressure on them or creating a massive amount of topics about it is not going to change the speed of development.    As always, our team is working hard to make sure we can give you the best experience. We hope to provide you a new version of our mod with support for ATS and ETS2 real soon, but we are currently not able to give you an estimated date of release. We thank you for your understanding.  
    • BAKERPK [PL] [ENG]

Translation Team Recruitment   12/11/17

Hello Truckers! We are making small changes in the team. We are looking for new translators for our community. Please check the requirements and send it to us. Languages that we are interested in are: Turkish, Polish, Spanish, Russian, Chinese, French, German   Requirements: * You are at least 17 years old. * You must be active in our community. * You have sufficient knowledge of the English language. * You understand and respect the forum and in-game rules. * You can remain calm and polite in a conflict. * You are able to ask questions and inform yourself if you don't know something. * You are able to work in a team and participate in team discussions. * You have some basic social skills as you will be in touch with many community members. * You are dedicated and devoted to help other members of the community. * You are registered on TruckersMP's forum for at least 1 month. * You know at least one more language than English   Please feel free to send an application here: https://truckersmp.com/recruitment Thanks for your interest ! End Date: 20/12/2017 Good Luck to Everyone !
Aves

ETS2 & ATS - Dyskusja

Recommended Posts

28 zł za Nowy Meksyk i to na Steam hah. Lepiej być nie mogło :P.

Edit :  @RaneMoro Tzn. u mnie również jest za 39,99 zł, ale gdy zajrzysz do pakietu "Enchanted Bundle" to tam masz NM za 27,99 zł :)

Edited by Kacperovski

^U mnie za NM jest 39,99 zł, (troszkę dygresji) ale za to PUBG kosztuje 72,99. Dziwne, ponieważ jeszcze wczoraj kosztowała 29,99 ale w Euro :D 

Ja myślicie to niedoróbka SCS'u?

Chodzi o ten znak na screenie.

Po co niby to miejsce do zawracania/skręcania skoro znak tego zabrania :)

s4LrNFx.jpg

Edited by Szymon035

Byłeś kiedyś na jakimś placu poboru opłat w naszym kraju? Tam też masz miejsca do zawracania z zakazami zawracania ale z uwzględnieniem że nie dotyczy służb utrzymania autostrady i tak dalej.

Już już, rozejść się, bo nie mam czasu żeby was warnować teraz, ale jak zobaczę jeszcze raz przepychanki słowne to poświęcę 10 min i każdy po kolei dostanie, nie ważne kto zaczął, każdy kto brał udział wyjdzie z nagrodą :) Bądźcie grzeczni, wierze w was miśki. Dziękuję i miłej rozmowy.

• Haha 2
  • Upvote 2
  • True Story 1

No czyli tak jak wiele osób myślało, zostanie pominięta wersja 1.29

Ps. @Aves znowu byłeś o kilka sekund szybszy xD

Edited by HaQ
  • Like 1
  • Haha 1

Z tego co się dowiedziałem to w piątek jest dzień wolny w Czechach więc beta albo jutro albo w przyszłym tygodniu, obstawiam bardziej przyszły tydzień ale SCS jest nieprzewidywalne :D

Edited by HaQ
  • Like 1

1 minute ago, pompka500 said:

Skoro beta miałaby być w przyszlym tygodniu to po co robili  już teraz temat na scs forum

Zawsze jest tak robione ;) 

• True Story 1

No to może ja nie trzymam się czasoprzestrzenią i wydawało mi się że dzień przed. ;) Czwartek fajnie brzmi. 

Edited by pompka500

Wydaje mi się, że z 1.30 wejdzie nowa Scania :P Licząc odstępy pomiędzy dużymi patchami wątpię, że pojawi się jeszcze jeden w tym roku.

• Like 1
  • Upvote 1

Napewno można się spodziewać asystenta pasa ruchu oraz nie wiem jak to nazwać słowo mi ucieklo że możemy wybrać jaka trasa ma nas prowadzić GPS (navigation mode) czyli to co ats do tego napewno również odświeżone Włochy 

7 minutes ago, [EKARD] Donovan511 [PL] said:

Napewno można się spodziewać asystenta pasa ruchu

Mów do mnie jeszcze bo pierwsze słyszę 

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now