Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

On 12/21/2019 at 9:49 PM, HanibaII said:

No i mamy Winter Moda fajnie że dziala na serwerach ProMods


Z tym działaniem na ProMods to jest tak średnio.

Tzn. nie wszystkie tekstury się zmieniają na zimowe i można zobaczyć pomiędzy białymi od śniegu polami fragmenty z intensywnie zieloną trawą :P 
No i na górze Norwegii (ta wyspa: LongYearBjorn czy jakoś tak) to więcej śniegu jest bez WinterModa niż z nim :P Nie byłem jeszcze na Islandii, ale nie zdziwiłbym się, gdyby było podobnie.

 

Także Winter świetnie działa na podstawowej mapie, a na PM chyba jednak bym wyłączył, bo momentami oczy bolą...

 

 

No i zabawę z fizyką radzę zacząć od Arcade. Z oczywistych powodów ;) 

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, roweroraffi said:


Z tym działaniem na ProMods to jest tak średnio.

Tzn. nie wszystkie tekstury się zmieniają na zimowe i można zobaczyć pomiędzy białymi od śniegu polami fragmenty z intensywnie zieloną trawą :P 
No i na górze Norwegii (ta wyspa: LongYearBjorn czy jakoś tak) to więcej śniegu jest bez WinterModa niż z nim :P Nie byłem jeszcze na Islandii, ale nie zdziwiłbym się, gdyby było podobnie.

 

Także Winter świetnie działa na podstawowej mapie, a na PM chyba jednak bym wyłączył, bo momentami oczy bolą...

 

 

No i zabawę z fizyką radzę zacząć od Arcade. Z oczywistych powodów ;) 

Faktycznie zauważyłem z tym śniegiem że gdzie nie gdzie go prawie nie ma ale to tak jak z naszą zimą w polsce :P

Link to comment
Share on other sites

Jakie jest wasze zdanie o obecnym winter modzie? Chodzi głównie o fizykę. 

 

Zablokowany dyfer, gaz do dechy i truck jedzie prosto lub od razu bezwładnie go obraca i robi 2-3 obroty. Gdzie tu jest realistyka i jakikolwiek sens ? XD Przecież w takim kierunku to wszystko poszło, brak EU2, ograniczenia itp itp a tu taka fizyka. Rok temu przynajmniej można było bokiem zarzucić i to skontrować bez problemu. 

 

Pominę już fakt, że wcisnąłem hamulec na autostradzie i wpadłem w jakiś wir gdzie kręciło mnie coraz szybciej i szybciej 200 km/h + 

 

Ludzie są zadowoleni z tego winter moda i racja, ładnie pada śnieg itp Nie zauważyłem graficznie żadnych problemów jednak ta fizyka to kompletna porażka i 0 jakiegokolwiek realizmu. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, iBrachoO said:

Jakie jest wasze zdanie o obecnym winter modzie? Chodzi głównie o fizykę. 

 

Zablokowany dyfer, gaz do dechy i truck jedzie prosto lub od razu bezwładnie go obraca i robi 2-3 obroty. Gdzie tu jest realistyka i jakikolwiek sens ? XD Przecież w takim kierunku to wszystko poszło, brak EU2, ograniczenia itp itp a tu taka fizyka. Rok temu przynajmniej można było bokiem zarzucić i to skontrować bez problemu. 

 

Pominę już fakt, że wcisnąłem hamulec na autostradzie i wpadłem w jakiś wir gdzie kręciło mnie coraz szybciej i szybciej 200 km/h + 

 

Ludzie są zadowoleni z tego winter moda i racja, ładnie pada śnieg itp Nie zauważyłem graficznie żadnych problemów jednak ta fizyka to kompletna porażka i 0 jakiegokolwiek realizmu. 


Może napisz to do autora moda, bo tmp tylko to nam udostępnia i nic więcej

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/23/2019 at 9:36 PM, [TS] bazyliszek [PL] said:

Panowie, mam 2 pytania, bo nie jestem w stanie przeczytać wszystkich wpisów, które się nagromadzą przez 5 dni, mając do dyspozycji 2 dni.

 

1. Jak włączyć wintermoda? Robię wszystko według instrukcji i nic (bynajmniej robię wszystko, co google tłumaczy)

2. Czy dlc Road to the Black Sea działa już na mp?

Pliki od WinterModa wklejasz do folderu mod w dokumentach dokładnie w folderze ets2mp - jeśli nie ma tego folderu - tworzysz go i tam wklejasz pliki moda .scs - nie masz ich w menadzerze modów ale mod jest zainstalowany potem musisz w ustawieniach pod Tabem go włączyć

 

Tak DLC Road to the Black Sea działa już z tego co wiem na MP

Link to comment
Share on other sites

On 12/25/2019 at 5:31 PM, HanibaII said:

Pliki od WinterModa wklejasz do folderu mod w dokumentach dokładnie w folderze ets2mp - jeśli nie ma tego folderu - tworzysz go i tam wklejasz pliki moda .scs - nie masz ich w menadzerze modów ale mod jest zainstalowany potem musisz w ustawieniach pod Tabem go włączyć

 

Tak DLC Road to the Black Sea działa już z tego co wiem na MP



Tak już od dłuższego czasu jest na mp, nie wiem jak z Promodsem ale chodzą plotki że tam nie jest jeszcze potrzebny ten dodatek i spokojnie możesz grać

  • Thanks 1

 


 

 

Link to comment
Share on other sites

Mam pytanie. Wyszla może aktualizacja do fizyki jazdy na winter modzie? Bardzo denerwujące jest to slizganie sie bez możliwości opanowania ciężarówki. W zeszłym roku mozna bylo normalnie polatac bokiem z pełną kontrolą. Tu na filmie widać jakby kolega mial w tym roku tez dobra fizyke ale nie moge znaleźć nic na ten temat. Przepraszam ze pisze w tym dziale ale tylko tu ten temat był poruszany już wyżej. https://youtu.be/xmkHb7JOh_w

Link to comment
Share on other sites

Panowie orientujecie się co mogłobyć powodem migotania ekranu podczas próby zalogowania sie do multi (brak możliwości ruchu myszą) aktualizowałem sterowniki wszystko odinstalowałem i zainstalowałem gierke dalej nic.

jakies protipy?

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/29/2019 at 1:41 AM, maxymiliano said:

Mam pytanie. Wyszla może aktualizacja do fizyki jazdy na winter modzie? Bardzo denerwujące jest to slizganie sie bez możliwości opanowania ciężarówki. W zeszłym roku mozna bylo normalnie polatac bokiem z pełną kontrolą. Tu na filmie widać jakby kolega mial w tym roku tez dobra fizyke ale nie moge znaleźć nic na ten temat. Przepraszam ze pisze w tym dziale ale tylko tu ten temat był poruszany już wyżej. https://youtu.be/xmkHb7JOh_w

 

W tym roku nie da się driftować ani zapanować nad truckiem w przypadku jakiegokolwiek poślizgu. To jest według twórców i osób grających na multi z rok "realistyka" XD  Jakakolwiek próba sugestii czy sprzeciwu = dowiaduje się, że nie umiem jeździć a gram w multi od maja 2014r i przerobiłem wszystkie winter mody. 

Dowiedziałem się, że tył trucka waży tak mało że to realistyczne że na parkingu obraca go 2-3 razy po lekkim dodaniu gazu. Na youtube jest pełno filmików z prawdziwego życia jak nawet jakąś podstawowa Scanią gościu kręci bączki czy robi kilka kółek na rondzie.   

Nie wiem wydaje mi się, że to celowy zabieg tak nie realistyczna fizyka aby ludzie nie driftowali na multi - jeśli faktycznie tak jest to naprawdę żałosna zagrywka. 

Nie będe nawet wspominał o tym jak bardzo naczepa lata jakby nic nie ważyła lub po wjechaniu na trawę trucka obraca coraz szybciej i szybciej w nieskończonosć, zatrzymasz się dopiero na ścianie czy innej przeszkodzie. 

 

Ja rozumiem poślizgi muszą być, zarzucanie naczepy też ale wszystko z rozsądkiem. Według mnie winter mod rok temu był o wiele wiele lepszy i zbliżony do "realistyki" 

Link to comment
Share on other sites

Pełna zgoda, rok temu winter był dużo lepszy. Rozumiem, że w realu jak już skład złoży w scyzoryk to nie wyprowadzisz tylko polecisz na wprost aż zatrzymasz się gdzieś w krajobrazie - i tak jest tutaj.

ALE masz rację z tym, że jak zacznie tobą kręcić od np przytarcia o barierkę, to kręci się truck z naczepą już tylko szybciej i szybciej, co już z realizmem nie ma nic wspólnego :P 

Driftów w ETS2 mi nie brakuje, to nie ta gra :P 

Raffi

----

Za każdym razem, gdy do firanki podpinasz 8x4 i włączasz koguty gdzieś na świecie umiera w cierpieniu mały szczeniaczek.
Every time You attach curtain trailer to 8x4 and turn your beacons on - somewhere dies cute little puppy.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Rambo88pl said:

No to pierwszy news na blogu SCS w tym roku: https://blog.scssoft.com/2020/01/2020-looking-forward.html

To nie jest "pierwszy"....  Choc nie bylo tutaj - https://blog.scssoft.com/2020/01/blender-tools-2.html

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.