Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

Fajnym pomysłem byłoby dodanie własnych dźwięków w formacie ogg do folderu ETS2MP/ATSMP w Dokumentach, a sam Multiplayer dodawałby swoją opcję do nawigacji, która zczytywałaby pliki z folderu. Nawet wielkich zabezpieczeń by nie trzeba było, bo wystarczyłoby sprawdzić czy plik jest faktycznie w formacie ogg i nie trzeba by było żadnych paczek itd. Pomysł fajny, ale z realizacją pewnie gorzej...

  • Like 2

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Miko [PL] said:

Ale dźwięki silnika słyszy każdy dookoła, a głos nawigacji słyszysz tylko ty

Ale masz dzwieki z wnetrza i zewnetrza i nie kazdy mod zmienia zewnetrzne dzwieki. Ogolnie kiedys pytalem MWL4 o to czy chociaz beda mody na dzwiek akceptowalne na mp to standardowa odp ze w becie...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hmm.. Długo wyczekiwana aktualizacja w końcu ujrzała światło dzienne, a jak nie wiem już co mam robić z tym co się dzieje w tej grze.

Ciągle jakieś zmiany, że nawet w rozgrywce, czy kontrolerach nie da się już niczego co można by dostosować do swoich potrzeb. Zakupiłem nową ciężarówkę i postanowiłem wybrać się w trasę, lecz widząc to jak hamuje moja ciężarówka kompletnie mi się nie chce grać.

Przed pojawieniem się 1.35 wszystko ładnie pięknie grało, a przynajmniej w mojej ocenie, a teraz? Ciężarówka hamuje tak bardzo, jakby spotkała się z ścianą...

Co do nawigacji, którą również otrzymaliśmy w aktualizacji to według mnie jest ona bardzo wygodna.

 

On 6/21/2019 at 6:46 PM, WooQash said:

Fajnym pomysłem byłoby dodanie własnych dźwięków w formacie ogg do folderu ETS2MP/ATSMP w Dokumentach, a sam Multiplayer dodawałby swoją opcję do nawigacji, która zczytywałaby pliki z folderu. Nawet wielkich zabezpieczeń by nie trzeba było, bo wystarczyłoby sprawdzić czy plik jest faktycznie w formacie ogg i nie trzeba by było żadnych paczek itd. Pomysł fajny, ale z realizacją pewnie gorzej...

Te pomysły, pojawiały, a także pojawiają się na forum i zgodzę się z Tobą. Dodanie własnych dźwięków na pewno dodatkowo polepszyło by nasze wrażenia z jazdy. Nie ukrywam, ale posłuchanie babki Kiepskiej jako mojej nawigacji byłoby czymś pięknym... :troll:

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, [RT] Trybcio86 said:

zmniejsz sobie martwa strefe :)

 

Jak już napisał Miko to nic nie daje. Z myślą o tym, że być może dzięki temu coś się zmieni zacząłem kombinować, zmieniać ciężarówki, lecz niestety nic to nie dało.

Bardzo smutne, ponieważ psuje to wrażania z gry, a chciałoby się pograć... :(

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak inni ale ja od premiery 1.35 na mp mam problem z hamulcami ale to z innej strony,  w losowych sytuacjach gdy postanawiam się zatrzymać z różnych to przyczyn, to oczywiście ciężarówka staje ale gdy chcę już ruszyć to "coś"  nadzwyczajnie trzyma mój zestaw, czasami pomaga spamowanie hamulcem ręcznym aby to "coś" odblokować i szło dalej jechać.
Kolejnym dość poważniejszym problemem jest nowa opcja przypisana do kontrolerów, a mianowicie w losowych chwilach wywala mi w trakcie grania pauza, zmiana gniazd usb, dodawanie urządzeń do blacklisted jak i whitelisted nie pomaga.
Z irytowany ta sytuacją mogę tylko pisać na czacie "sorry" jak ktoś nagle wbija się w moja naczepę jak dzik w sosnę.
Jak ktoś miał podobną sytuacje i udało mu się ten problem rozwiązać to zapraszam na pw

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, [BTS] Duch said:

Nie wiem jak inni ale ja od premiery 1.35 na mp mam problem z hamulcami ale to z innej strony,  w losowych sytuacjach gdy postanawiam się zatrzymać z różnych to przyczyn, to oczywiście ciężarówka staje ale gdy chcę już ruszyć to "coś"  nadzwyczajnie trzyma mój zestaw, czasami pomaga spamowanie hamulcem ręcznym aby to "coś" odblokować i szło dalej jechać.
Kolejnym dość poważniejszym problemem jest nowa opcja przypisana do kontrolerów, a mianowicie w losowych chwilach wywala mi w trakcie grania pauza, zmiana gniazd usb, dodawanie urządzeń do blacklisted jak i whitelisted nie pomaga.
Z irytowany ta sytuacją mogę tylko pisać na czacie "sorry" jak ktoś nagle wbija się w moja naczepę jak dzik w sosnę.
Jak ktoś miał podobną sytuacje i udało mu się ten problem rozwiązać to zapraszam na pw

Wcześniej miałem problem taki, ze mi się kierownica rozkalibrowywała podczas jazdy :D Na becie zdarzyło mi się kilka razy ze "wypieło" mi magicznie kierownice z usb i wyskoczył komunikat o wyborze kontrolera. ale od pełnej wersji jest spokój. Podejrzewałem że moja płyta główna mi sprawia psikusy z tym usb.

Link to comment
Share on other sites

Jutro(27.06) pojawi się publiczny update American Truck Simulator na Steamie. Póki co tą wersję (1.35.1.14) można testować w public_becie 1.35 ATS.

Widoczne będą 2 osiągnięcia DLC Forest Machinery(FM) dla ATS:

Ze SteamDB można wywnioskować iż będą one dotyczyły:

  • "fm_3_perfect" - przewieź 3 ładunki DLC FM bez uszkodzeń i na czas
  • "fm_all_cargos" - dostarcz wszystkie 8 ładunków DLC FM

Lista z większością zmian/naprawionych błędów poniżej. Niestety wśród nich nie zauważyłem takich, o których wspomniał m.in. Duch oraz inne osoby w poprzednich wpisach na forum.

 

Spoiler
  • Quick job enabled from more position.
  • added Forest Machinery achievements
  • tweaked NM LP template to not generate dot in manager screens
  • disabled uphill slowdown of traffic vehicles
  • fixed access rule conflicts between traffic area item and trajectory item (0083093)
  • fixed previous object distance calculation (0086872)
  • fixed possible crash when double-clicking on the job right after filtering
  • UI mirrors state stored in cvar (much like adviser), removed annoying state resetting introduced by actor/gameplay rewrite
  • added Voice Navigation steam workshop tag
  • fixed language when fetching user created mods for mod_tool
  • fix finishing online jobs while using owned doubles being sometimes rejected by the server because of the flip happening too soon
  • Linux - vibration force workaround for FF bug in some Linux drivers
  • missing data fix in copy configuration
  • voice navigation - change typo for the event "go straight forced"
  • voice navigation - prevent for repeating of the "go straight" events

 

  • 0084378 - Washington - Longview - Hole
  • 0084367 - Oregon - OR58 - Background with trees above ground
  • 0088814 - Washington - Ellensburg - gas station needs better UI design
  • 0088587 - Washington - Yakima - Visible AI spawn place
  • 0087487 - Washington - Omak - road should be closed
  • 0087031 - Washington - Port of Seattle - Delete add part col. on rail crossing
  • 0088810 - Washington - Spokane - Bushnell farm - cattle grid too high
  • 0084913 - California - San Rafael - Special Transport - route through Bitumen prefab
  • 0088207 - Washington - Mt. St. Helens - Gap in road
  • 0084056 - Oregon - Pendleton - Incorrect shadow
  • 0085559 - neon blink 24hrs - No collision asset 01
  • 0072061 - Oregon - I-205 South near Portland - Missing Speed Limit Sign
  • 0085402 - Arizona - Flagstaff - us_crossing_1-1_country_xrail_tmpl.ppd - animation bug
  • 0085402 - Arizona - Flagstaff - us_crossing_1-1_country_xrail_tmpl.ppd - animation bug
  • 0085402 - Arizona - Flagstaff - us_crossing_1-1_country_xrail_tmpl.ppd - animation bug
  • 0074101 - Arizona - Kingman - Interstate Sign missing The word "Interstate"
  • 0087660 - Nevada - Reno - AI traffic does not stop on the red light
  • 0071021 - New Mexico - Santa Fe - Road micro gap
  • 0083846 - New Mexico - I-10 - Incorrect direction on sign
  • 0083846 - New Mexico - I-10 - Incorrect direction on sign
  • 0083846 - New Mexico - I-10 - Incorrect direction on sign
  • 0087882 - Oregon - Medford - no GPS voice navigation to turn left
  • 0086999 - Washington - Kennewick - Interrupted navigation road
  • 0087580 - Washington - I-5 (Seattle - Hole
  • 0083414 - Washington - Port Angeles - ai port prefab
  • 0087895 - Washington - Seattle - missing part of the tunnel in the map
  • 0081420 - Washington - US-2 - grass on the road
  • 0087992 - GPS Voice Navigation - or_cross_forest_x_forest_tmpl - wrong continue straight on message
  • 0088057 - Washington - Seattle - AI turns left with the right indicator
  • 0088232 - us_cross_angled_1-1_country_t_forest_mirror_tmpl - incorrect GPS voice directions
  • 0088516 - us_crossing_angled_0-2_country_xrail_1_tmpl - no collision on tracks
  • 0088539 - Washington - Seattle - level crossing gates not lon enough
  • 0088634 - us_cross_2-1-2_city_x_dock_tmpl - wrong voice navigation direction
  • 0088566 - us_angled_cross_1-1_country_x_1-1_country_tmpl_mirrored - cars do not stop on red
  • 0088041 - wa_port_of_seattle - Player's Truck Floats Above Ground
  • 0087935 - Washington - I-5 - Missing stop lines
  • 0087846 - Washington - Seattle - AI vehicles
  • 0083473 - Washington - US 97 - Hole
  • 0087991 - Washington - Everett - Cargo load trigger hidden under the ground
  • 0086829 - Washington - Spokane - the Speed limit on the road
  • 0085899 - Washington - Spokane - Low bridge
  • 0086278 - Washington - I90 - Spokane - pillars not alligned
  • 0086032 - Washington - near Spokane - Hole
  • 0085898 - Washington - Spokane - Disappearing AI
  • 0085900 - Washington - Spokane - Hole
  • 0087525 - Washington - Spokane - missing invisible walls, crosses
  • 0087582 - Washington - I-90 - Hole
  • 0087581 - Washington - I-5 (near Seattle - Objects
  • 0087579 - Washington - Seattle - Lamp post
  • 0087575 - Washington - I-5 (Tacoma-Seattle - Gap
  • 0087574 - Washington - I-5 (Tacoma-Seattle - Hole
  • 0087529 - Washington - Bellingham - Texture
  • 0087528 - Washington - Bellingham - Sign
  • 0087527 - Washington - Bellingham - Gap
  • 0087509 - Washington - Port Angeles - Totem
  • 0087477 - Washington - Port Angeles - Terrain
  • 0087476 - Washington - Port Angeles - AI cars
  • 0087526 - Washington - Bellingham - Route
  • 0087526 - Washington - Bellingham - Route
  • 0087586 - Washington - I-90 - Gap
  • 0087587 - Washington - I-90 - Hole
  • 0087588 - Washington - I-90 - Gap
  • 0087589 - Washington - I-90 - Gap
  • 0087590 - Washington - I-90 - Gap
  • 0087591 - Washington - I-90 - Gap
  • 0087592 - Washington - I-90 - Gap
  • 0087801 - Washington - Spokane - road should be closed
  • 0087798 - Washington - Spokane - invisible wall
  • 0087800 - Washington - Spokane - missing part of the wall
  • 0087802 - Washington - Spokane - missing invisible walls
  • 0084816 - Washington - Spokane - turn on detail vegetation on models_01
  • 0088040 - Washington - Port Angeles - Garbage in hard unload point
  • 0088204 - us_crossing_1-1-1_country_xrail_2_tmpl - Broken rail lights
  • 0088204 - us_crossing_1-1-1_country_xrail_2_tmpl - Broken rail lights
  • 0087987 - DLC forest machinery - missing icon in the filter configurator
  • 0087993 - DLC Forest Machinery - Log Loader - missing cables on the trailer
  • 0083943 - wa_depoty_test - wa_port_of_seattle - sound hookup issue
  • 0083943 - wa_depoty_test - wa_port_of_seattle - sound hookup issue
  • 0083943 - wa_depoty_test - wa_port_of_seattle - sound hookup issue
  • 0082721 - all current trucks dashboard - battery voltage
  • 0084394;- base: bugfix sign - "dynamic speed limit" attribute changed to "dynamic text" attribute
  • 0087674 - Forest harvesting - Peterbilt 579 - headache racks

źródło: ATS 1.35 (forum scs)

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, matadrox said:

W 1.35 odnośnie hamulców zdaje się mi że zepsuli działanie symulacji pneumatyki. Po wciśnięciu i przytrzymaniu hamulca, ciśnienie spada tylko do pewnego poziomu, a potem wzrasta, mimo wciąż wciśniętego hamulca.

Niech ktoś mnie poprawi jak mówie źle, ale tak chyba powinno być. Dowód na to że system jest sprawny

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarkON said:
5 minutes ago, Miko [PL] said:

Niech ktoś mnie poprawi jak mówie źle, ale tak chyba powinno być. Dowód na to że system jest sprawny

 

Całkiem możliwe i nawet logiczne, aby tak właśnie musiało być. Znam się na truck'ach jak na balecie, więc spoko. Źle to ująłem w takim bądź razie.

Link to comment
Share on other sites

Aby wypompować powietrze z układu hamulec trzeba deptać, wciśnięcie hamulca spowoduje upuszczenie pewnej ilości powietrza, ale nie blokuje to możliwości napełnienia układu, czyli nawet jeśli ma się wciśnięty hamulec to powietrze po chwili powinno zostać pompowane do zbiornika. Gdyby tak nie było to stojąc pod górkę lub z górki, po częściowym napełnieniu się układu (i niewciśniętym hamulcu), kiedy układ by puścił hamulce to trzeba by było wcisnąć ten hamulec, aby pojazd się nie stoczył co upuściłoby powietrze i uniemożliwiło dalszą jazdę i tak w kółko.

  • Thanks 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

@WooQash rozumiem, że tak jest właśnie w ciężarówkach? Ciągłą konieczność używania hamulca zasadniczego, można zastąpić hamulcem pomocniczym. Jeśli tak faktycznie jest jak piszesz, to już milczę:rolleyes:

Odnośnie najnowszej aktualizacji publicznej bety; jakieś info o zmianach, gdzieś można wyłapać?

Edited by matadrox
Dodanie zawartości
Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2019 at 7:24 PM, [RT] Trybcio86 said:

Tylke ze od dluzszego czasu  wotr ma inna fizyke (gorsza przyczepnosc) i z ladunkami wotr zawsze latwiej o wywrotke. W 1.34 naczepy z ST dostaly nowa fizyke a teraz jest inna fizyka dla trackow dla graczy klawiaturowych wiec w zaleznosci na czym grasz mozesz miec skrajnie roznie odczucia.

 

P.S. doszla nawet 4 zmienna a mianowicie zawieszenie samej kabiny. Wiec moze sprobuj tu pozmieniac ustawienia ? 

uset g_cabin_suspension_stiffness "1.0"
uset g_suspension_stiffness "0.17"
uset g_trailer_stability "0.085"
uset g_truck_stability "0.085"

To sa moje nastawy wyprobuj i powiedz czy Ci pasuja

 

Czy nadal podtrzymujesz swoje ustawienia, czy doszedłeś do lepszej konfiguracji? Może to jakieś głupie przyzwyczajenia, albo nie wiem, ale przy tych ustawieniach wejście 20 czy 30km/h w 90st. zakręt powoduje mocne przechyły. Przy okazji zapytam się też o siłę hamowania.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

  • Thanks 1
  • Haha 1

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, WooQash said:

 

Czy nadal podtrzymujesz swoje ustawienia, czy doszedłeś do lepszej konfiguracji? Może to jakieś głupie przyzwyczajenia, albo nie wiem, ale przy tych ustawieniach wejście 20 czy 30km/h w 90st. zakręt powoduje mocne przechyły. Przy okazji zapytam się też o siłę hamowania.

Zwiększyłem stabilność naczepy ,bo sprawia ona wrażenie że buja się jak plandeka na żuku :) siłę hamowania te podbiłem, bo momentami nie da się wyhamować z ciężkim ładunkiem na odpowiednim dystansie. Każdą ciężarówkę prowadzi się trochę inaczej ( przynajmniej ja mam takie wrażenie mimo jednakowych ustawień ) Nowa scania i volvo wydają mi się ciut wyższe niz np daf czy premiumka. Co do wchodzenia w ostre zakręty to też momentami wygląda jakbym miał położyć zestaw, ale jednak tak się nie dzieje. Nie zagłębiałem się już bardziej w to po prostu przywykłem :)

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Wysadzono pozostałości mostu w Genui, który zawalił się w sierpniu 2018.

 

https://www.tvn24.pl/wlochy-wysadzono-filary-zawalonego-mostu-w-genui,948292,s.html

 

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wlochy-w-genui-wysadzono-filary-zawalonego-mostu/fs0gr81

 

A w ETSie most ma się dobrze i nie myślą go zburzyć :P

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, WooQash said:

Wysadzono pozostałości mostu w Genui, który zawalił się w sierpniu 2018.

 

https://www.tvn24.pl/wlochy-wysadzono-filary-zawalonego-mostu-w-genui,948292,s.html

 

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wlochy-w-genui-wysadzono-filary-zawalonego-mostu/fs0gr81

 

A w ETSie most ma się dobrze i nie myślą go zburzyć :P

 

A ten most to gdzie jest na mapie ets? A event z tej okazji to marny pomysł, bo z powodu zawalenia się tego mostu zginęło sporo osób.

  • Confused 1

nDtjX95.png

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.