Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

Ładnie to może wygląda, tylko że jak jechałem z Łodzi do Gdańska to z poziomu kabiny jakoś to nie wyglądało tak pięknie, a na każdym zakręcie miałem wrażenie, że się zaraz wywrócę. Jakie opcje są potrzebne i na jakie wartości należy je ustawić aby było "najrealniej"?

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, WooQash said:

Ładnie to może wygląda, tylko że jak jechałem z Łodzi do Gdańska to z poziomu kabiny jakoś to nie wyglądało tak pięknie, a na każdym zakręcie miałem wrażenie, że się zaraz wywrócę. Jakie opcje są potrzebne i na jakie wartości należy je ustawić aby było "najrealniej"?

Wczesniej byl suwak tylko do przyczepnosci naczepy i wszystkie naczepy mialy jedna fizyke. Teraz z nowa fizyka juz nie kazdy ladunek bedzie sie zachowywac tak samo jak wczesniej. Doszla sztywnosc zawieszenia i przyczepnosc trucka czyli nowe zmienne. Masz suwaki to kombinuj nikt ci nie da gotowej recepty na jedne ustawienia bo ciezar ladunkow tez wymusza inne zachowania zestawu. Mi tez nie z kazdym ladunkiem sie jezdzi super stabilnie ale suwaki ida w ruch i koryguje sytuacje w razie potrzeby.

Link to comment
Share on other sites

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, [RT] Trybcio86 said:

Wczesniej byl suwak tylko do przyczepnosci naczepy i wszystkie naczepy mialy jedna fizyke. Teraz z nowa fizyka juz nie kazdy ladunek bedzie sie zachowywac tak samo jak wczesniej. Doszla sztywnosc zawieszenia i przyczepnosc trucka czyli nowe zmienne. Masz suwaki to kombinuj nikt ci nie da gotowej recepty na jedne ustawienia bo ciezar ladunkow tez wymusza inne zachowania zestawu. Mi tez nie z kazdym ladunkiem sie jezdzi super stabilnie ale suwaki ida w ruch i koryguje sytuacje w razie potrzeby.

 

xD i za każdym razem jak jadę w trasę inną naczepą mam się bawić suwakami? Serio? Jaki to ma sens? Raz ustawiony suwak powinien działać do wszystkiego, owszem zgodzę się, że dla każdej naczepy czy nawet ładunku powinna się ona zachowywać inaczej, ale to co ja jechałem w 1.35 z firanką na WoTrze to była porażka. Każdy zakręt czułem się jakbym miał się przewrócić, a suwaki nie miałem nawet na 25% ustawione. Nie wiem za bardzo też o jakiej nowej fizyce mówisz, bo już od kilku ładnych wersji jest spora różnica w prowadzeniu się przy różnych naczepach czy ładunkach. Nie powiem dokładnie które są bardziej wrażliwe, a które nie, ale na pewno już teraz jest różnica (oczywiście bez możliwości ingerencji w to).

 

4 hours ago, KapitanLuk@$ said:

Czytałem na forum scs  że przyblizone  wartości do realizmu  to 0.25

 

Według mnie takich informacji z forum jakiegokolwiek nie powinienem uzyskiwać, a powinno to być w grze bezpośrednio. Suwaki powinny być opisane, gdzie jest wartość zbliżona najbardziej do realności. Swego czasu zastanawiałem się nawet czy maksymalnie do lewej, czy maksymalnie do prawej oznacza maksymalną wartość danej funkcji, bo nie jest to jakoś mega oczywiste.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, WooQash said:

ale to co ja jechałem w 1.35 z firanką na WoTrze to była porażka. Każdy zakręt czułem się jakbym miał się przewrócić, a suwaki nie miałem nawet na 25% ustawione.

Tylke ze od dluzszego czasu  wotr ma inna fizyke (gorsza przyczepnosc) i z ladunkami wotr zawsze latwiej o wywrotke. W 1.34 naczepy z ST dostaly nowa fizyke a teraz jest inna fizyka dla trackow dla graczy klawiaturowych wiec w zaleznosci na czym grasz mozesz miec skrajnie roznie odczucia.

 

P.S. doszla nawet 4 zmienna a mianowicie zawieszenie samej kabiny. Wiec moze sprobuj tu pozmieniac ustawienia ? 

uset g_cabin_suspension_stiffness "1.0"
uset g_suspension_stiffness "0.17"
uset g_trailer_stability "0.085"
uset g_truck_stability "0.085"

To sa moje nastawy wyprobuj i powiedz czy Ci pasuja

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, WooQash said:

Ładnie to może wygląda, tylko że jak jechałem z Łodzi do Gdańska to z poziomu kabiny jakoś to nie wyglądało tak pięknie, a na każdym zakręcie miałem wrażenie, że się zaraz wywrócę. Jakie opcje są potrzebne i na jakie wartości należy je ustawić aby było "najrealniej"?

 

Zastosuj wszystkie komendy które są w opisie filmu, wydaje mi się że z wewnątrz nie buja na lewo i prawo.

Link to comment
Share on other sites

W sumie jeśli już tak piszemy o porównaniach całkiem ciekawe video na swoim kanale zamieścił Toast. Faktycznie przez te 11 lat i na przestrzeni obu części gry trochę się zmieniło, aczkolwiek nie które elementy z ETS są używane w ETS2. Ciekawe czy na przestrzeni kilku kolejnych lat/aktualizacji elementy te zostaną zaktualizowane :thinking:

Spoiler

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, [RT] Trybcio86 said:

Tylke ze od dluzszego czasu  wotr ma inna fizyke (gorsza przyczepnosc) i z ladunkami wotr zawsze latwiej o wywrotke. W 1.34 naczepy z ST dostaly nowa fizyke a teraz jest inna fizyka dla trackow dla graczy klawiaturowych wiec w zaleznosci na czym grasz mozesz miec skrajnie roznie odczucia.

 

P.S. doszla nawet 4 zmienna a mianowicie zawieszenie samej kabiny. Wiec moze sprobuj tu pozmieniac ustawienia ? 

uset g_cabin_suspension_stiffness "1.0"
uset g_suspension_stiffness "0.17"
uset g_trailer_stability "0.085"
uset g_truck_stability "0.085"

To sa moje nastawy wyprobuj i powiedz czy Ci pasuja

 

Ok, dziękuję. Spróbuję kiedy 1.35 wyjdzie z bety, bo póki co nie mam zamiaru wracać do open bety. Nie mniej nadal twierdzę, że nie powinno się takich informacji pozyskiwać z Forum. Załóżmy (ale tylko załóżmy, bo tego nie wiem), że domyślnymi wartościami w grze są najbardziej realistyczne ustawienia (w co szczerze wątpię patrząc na podejście studia SCS do swoich graczy oraz patrząc na graczy TruckersMP robiących sobie NFS na landówce śmierci), co w przypadku kiedy je zmienię z pewnych względów i zapomnę tych ustawień domyślnych? Z innej strony przypadek, co jeśli teraz w grze od 1.35 pojawia się suwak, kiedy wcześniej już od co najmniej wersji 1.33 można 3 ostatnie parametry zmienić przez konsolę (w tym stabilność naczepy suwakiem w opcjach od dłuższego czasu)?

Moje aktualne ustawienia na 1.33 i 1.34 to:

Quote

uset g_suspension_stiffness "1.0"
uset g_trailer_stability "0.085"
uset g_truck_stability "0.5"

 

I nie ukrywam, że już teraz są momenty kiedy zabuja (chociaż takiej różnorodności pomiędzy WoTr a zwykłymi nie mam aktualnie tak jak to było kiedyś), a co dopiero kiedy zmienię z 1.0 na 0.17 albo 0.5 na 0.085. Nadal twierdzę, że te całe bawienie się w suwaki to, że tak powiem psu na budę, bo nie wiadomo praktycznie wcale co dana wartość oznacza. Skąd mam wiedzieć co znaczy 1.0, a co znaczy 0.17 przy danej opcji? Równie dobrze mogę ustawić sobie ręcznie 100.0 albo -36.6. Kiedy jest granica poniżej "realizmu", a kiedy "powyżej" i nie tyczy się to tylko omawianych teraz suwaków, ale wszystkich dotychczasowych jak pogoda, częstotliwość zdarzeń czy siła hamowania. My możemy sobie tutaj dyskutować i dywagować nad różnymi ustawieniami (chociaż taką rozmowę tutaj w polskiej sekcji widzę chyba po raz pierwszy), gdyż w znacznej ilości osób udzielających się w tym wątku mamy do czynienia z bardziej zaawansowanymi osobami, dla których konsola czy pliki configu nie są obce. Mniej obeznane osoby ale niekoniecznie takie, które nie stawiają na realizm też może chciałyby zaznać "realizmu" w tym "symulatorze", ale z racji swojej niewiedzy lub niedoświadczenia z grą nie zrobią tego, bo nie wpadną na pomysł by szukać na forach tego oraz żeby grzebać w plikach czy konsoli i ostatecznie będą się męczyć w dziwnych ustawieniach narzekając, że się wywracają co może ostatecznie skutkować odinstalowaniem ETS'a z powodów braku satysfakcji.

  • True Story 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Spat91 said:

W sumie jeśli już tak piszemy o porównaniach całkiem ciekawe video na swoim kanale zamieścił Toast. Faktycznie przez te 11 lat i na przestrzeni obu części gry trochę się zmieniło, aczkolwiek nie które elementy z ETS są używane w ETS2. Ciekawe czy na przestrzeni kilku kolejnych lat/aktualizacji elementy te zostaną zaktualizowane :thinking:

  Hide contents

 

 

 

Niewiele się zmieniło pod względem graficznym szczerze mówiąc :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.