Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

Na streamie SCS'u w lutym powiedzieli, że aktualizacja 1.35 przyjdzie do nas pod koniec wiosny (21 czerwca to kalendarzowy koniec) a gdzieś słyszałem, że potencjalna beta ma trwać około miesiąc, więc ja nie widzę za bardzo szansy na experimental betę przed połową maja.. No cóż, może jednak SCS zaskoczy nas trochę wcześniej...

Link to comment
Share on other sites

@[JT]Rosyjski Elektryk Pozna wiosna... czyli  maj.

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Haha 1

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Możesz za to wyedytować zapis gry, i w ten oto sposób posiadać na desce rozdzielczej swoją ulubioną mini-ciężarówkę. Poniżej podsyłam kody wszystkich 3 ciężarówek.

Quote

"mrcds_toy.addon_hookup"

"bgr_toy.addon_hookup"
"ivc_toy.addon_hookup"


Przykład:
vehicle_addon_accessory : _nameless.28b.53d5.7b20 {
 slot_name: 3
 slot_name[0]: slot_1
 slot_name[1]: slot_3
 slot_name[2]: slot_2
 slot_hookup: 3
 slot_hookup[0]: "bgr_toy.addon_hookup"
 slot_hookup[1]: "mrcds_toy.addon_hookup"
 slot_hookup[2]: "ivc_toy.addon_hookup"
 wear: 0
 data_path: "/def/vehicle/truck/volvo.fh16_2012/accessory/set_dashbrd/set1.dlc_toys.sii"

 

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, HaQOfficial said:

Teraz powinno być już poprawnie.

Juz poprawili dawno

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mobile obecnie wykonując event na eu2 już przed samą Brukselą chcąc skrócić sobie drogę jadąc obok e-Acres napotkacie na blokadę drogi, którą utworzyła moderacja :)  Mi na szczęście udało się dojechać tam  bez problemu w godzinach popołudniowych za co nagrodzony zostałem modelem Iveco :P

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, WooQash said:

Czemu ma służyć ta blokada?

Szczere podobnie jak na Bratyslawy...

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Jakoś w Poznaniu nie było żadnej blokady, a kto omijał to omijał, bo powiedzmy sobie szczerze, większość osób to mało myśląca była albo celowo chcieli stać w korkach, bo 99% jechała tak jak GPS wyznaczył, czyli drugim zjazdem, a nie pierwszym. Co był potem burdel na autostradzie to nie widziałem żadnego admina. W Bratysławie powinno to być rozwiązane na zasadzie wielkiego ronda, a nie, że chcąc przejechać od Brna do Budapesztu muszę przez miasto się ciskać...

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc @WooQash nie potrafię Ci odpowiedź czemu służyć miała ta blokada i wydaję mi się również, że to nie była to jednonarodowa akcja. Tutaj musieli by się wypowiedzieć nasi koledzy z administracji :) 

Jednak osobiście uważam takie rozwiązanie za jak najbardziej słuszne. Jeden wjazd daje dużo płynniejszy dojazd niż dwa + sygnalizacja. Sam dobrze wiesz, że duża część naszej wirtualnej społeczności :tmp: nie respektuje sygnalizacji świetlnej co w konsekwencji w Brukseli przynosiło kicka z serwa.  Z każdym kolejnym miastem event-owym myślę, że korki będą co raz to mniejsze, ale jak będzie na prawdę wyjdzie w praniu.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, WooQash said:

Jakoś w Poznaniu nie było żadnej blokady, a kto omijał to omijał, bo powiedzmy sobie szczerze, większość osób to mało myśląca była albo celowo chcieli stać w korkach, bo 99% jechała tak jak GPS wyznaczył, czyli drugim zjazdem, a nie pierwszym. Co był potem burdel na autostradzie to nie widziałem żadnego admina. W Bratysławie powinno to być rozwiązane na zasadzie wielkiego ronda, a nie, że chcąc przejechać od Brna do Budapesztu muszę przez miasto się ciskać...

 

@WooQash gwoli ścisłości nie jest tak, że w okolicach Poznania nie było żadnej blokady czy próby usprawnienia ruchu podczas eventu. Jednego wieczoru gdy kolejka sięgała za I bramki (gdzie notabene był największy bałagan) jeden z GMLeaderów wpadł na pomysł aby skierować traffic do centrum poprzednim zjazdem. W 20 minut usprawnił przejazd autostradą. Dodatkowo-z tego co zauważyłem osoby z naczepami nie z eventu przejeżdżały obok jego oznakowanego pojazdu bez problemu i jadąc dalej autostradą mogły poruszać się w swoim kierunku tj.Warszawy, Białegostoku itd. 

Pokazuje to, że można przekierowywać tylko ruch eventowy, a nie cały traffic jak to było w Bratysławie i nie ma potrzeby blokady naczepami całej drogi wystarczył jeden policyjny scout 

na środku dwupasmówki oraz odpowiednie komunikaty. 

 

11 hours ago, Spat91 said:

Jednak osobiście uważam takie rozwiązanie za jak najbardziej słuszne. Jeden wjazd daje dużo płynniejszy dojazd niż dwa + sygnalizacja. Sam dobrze wiesz, że duża część naszej wirtualnej społeczności :tmp: nie respektuje sygnalizacji świetlnej co w konsekwencji w Brukseli przynosiło kicka z serwa. 

 

Wczoraj w godzinach porannych w Brukseli na #eu2 (przez pewien czas) było wręcz przeciwnie- ci co przestrzegali sygnalizacji świetlnej byli narażeni na wyrzucenie z serwera(kick) pojawiały się takie komunikaty:
[09:25:47] ... (772): TURN RIGHT ON RED
[09:35:11] ... (772): TURN RIGHT ON RED - OTHERWISE RESPECT TRAFFIC LIGHT!
[09:44:00] ... (772): PLEASE TURN RIGHT ON RED! KEEP MOVING!
r6XzY9i.png

może stąd wzięło się to nie przestrzenie sygnalizacji świetlnej w tym mieście (nawet w późniejszym czasie) :thinking: 

W Brukseli jest kilka skrzyżowań i ciężko było po tych komunikatach pojawiających się na czacie ocenić o które z nich dokładnie chodzi więc aby nie doprowadzić do kolizji z kimś prawidłowo jadącym gracze

po prostu zatrzymywali się na czerwonych światłach(wbrew tym komunikatom) i robili co w ich mocy aby nie spowodować kolizji. 
Na jednym ze skrzyżowań(które nie było tylko prawo-skrętem) zatrzymanie na czerwonym świetle kończyło się przez pewien czas wyrzuceniem z serwera (kick). 
Na szczęście po kilkunastu minutach (oraz domniemam interwencji bardziej doświadczonych osób z zespołu GM) można było dostrzec już tylko takie komunikaty jak ten poniższy i nie było już żadnych niejasności:

[10:13:18] ... (772): FOLLOW TRAFFIC LIGHTS AND THE RULES!

 

Nie każdy, szczególnie w strefie o bardzo dużej liczbie graczy(100-250) jest zwolennikiem korzystania z cb-radia czy czatu tekstowego.
Lecz jak pokazuje ta sytuacja nie tylko na specjalnie organizowanych wydarzeniach TMP (które odbywają się na oddzielnych serwerach) ale również na serwerach eu1, eu2, eu3 w obszarze o dużym zaludnieniu-szczególnie w miastach docelowych eventu warto mieć włączony czat tesktowy aby móc stosować się do ewentualnej tymczasowej organizacji ruchu jednak należy pamiętać przy tym o szanowaniu siebie nawzajem i zdrowym rozsądku.

 

Mam wrażenie, że są wyciągane wnioski (niektóre w niedługim czasie, niektóre dopiero po kilku dniach) i z każdym kolejnym miastem eventowym ta organizacja-pomoc ze strony Game Moderatorów wygląda lepiej choć błędy się zdarzają.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarkON said:

Mam wrażenie, że są wyciągane wnioski (niektóre w niedługim czasie, niektóre dopiero po kilku dniach) i z każdym kolejnym miastem eventowym ta organizacja-pomoc ze strony Game Moderatorów wygląda lepiej choć błędy się zdarzają.

 

1250885_print-trimmed-1.png

 

Serio? Wnioski? W TruckersMP? Może i ktoś coś wyciąga, może i są to wnioski, ale czy te wnioski mają wpływ na przyszłość? Szczerze? Wątpię jakoś.

  • Upvote 2
  • True Story 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

W Poznaniu jak był event to wszyscy kierowali się na drugi zjazd tak jak gps pokazywał, zamiast zjechać pierwszym  i do ronda, nie dało się zjechać pierwszym zjazdem  bo gracze blokowali,  ale poradziłem sobie zapisując grę tam i  na trybie ducha przecinałem korek pierwszym zjazdem, szybciej nawet było przejechać od Szczecina,Wrocławia do Poznania niż pchać się w korku na autostradzie od bramek, wczoraj byłem w Brukseli  to się za głowę chwyciłem jak stałem 10 minut w miejscu, wylazłem na singla zakończyć event, szybciej by było jak by stał jeden człowiek TMP na pierwszych światłach tam gdzie landówka była zablokowana, i na zjazdach z autostrady.

Podpis łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

 

Poprawiłem następnym razem daj na CENTER

 

 

yityee-2.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, KRAZ [PL] said:

W Poznaniu jak był event to wszyscy kierowali się na drugi zjazd tak jak gps pokazywał, zamiast zjechać pierwszym  i do ronda, nie dało się zjechać pierwszym zjazdem  bo gracze blokowali,  ale poradziłem sobie zapisując grę tam i  na trybie ducha przecinałem korek pierwszym zjazdem, szybciej nawet było przejechać od Szczecina,Wrocławia do Poznania niż pchać się w korku na autostradzie od bramek, wczoraj byłem w Brukseli  to się za głowę chwyciłem jak stałem 10 minut w miejscu, wylazłem na singla zakończyć event, szybciej by było jak by stał jeden człowiek TMP na pierwszych światłach tam gdzie landówka była zablokowana, i na zjazdach z autostrady.

 Wolał bym to przemilczeć :thinking:
 

Quote

§2.1 - Hacking/Bug/Feature abusing - PERMANENT BAN

Using any kind of tool to change gameplay, including but not limited to using the in-game console, trainers or cheat engine in order to bypass the speeding limiter, to jump hack, no collision hack or anything similar. Misusing features such as the ghost mode to cause damage to others or similar.

 

  • True Story 1

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, WooQash said:
2 hours ago, MarkON said:

Mam wrażenie, że są wyciągane wnioski (niektóre w niedługim czasie, niektóre dopiero po kilku dniach) i z każdym kolejnym miastem eventowym ta organizacja-pomoc ze strony Game Moderatorów wygląda lepiej choć błędy się zdarzają.

 

1250885_print-trimmed-1.png

 

Serio? Wnioski? W TruckersMP? Może i ktoś coś wyciąga, może i są to wnioski, ale czy te wnioski mają wpływ na przyszłość? Szczerze? Wątpię jakoś.


Tak aby była jasność nawiązałem w swojej wypowiedzi do sytuacji, które były związane ściśle z eventem World of Trucks, a konkretnie do dwóch sytuacji, które opisałem.
Czyli:
1.Niewłaściwe komunikaty na czacie, które wprowadzały zamieszanie w Brukseli

- zostały zaprzestane oraz wprowadzono w mojej ocenie poprawne i to w niedługim czasie bo już po kilkudziesięciu minutach.

 

2.Zablokowanie autostrady (2) dla graczy (nie wykonujących dostaw WoTr) jadących z Brna koło Bratysławy na południe i kierowanie ich przez zatłoczone miasto 

- kilka dni później przy kierowaniu graczy poprzednim zjazdem do centrum Poznania ta organizacja ruchu (choć była niedługo) wyglądała na autostradzie w taki sposób, że gracze bez naczep eventowych mogli przejechać bez konieczności wjeżdżania do zatłoczonego miasta.

 

...na końcu wspomniałem też o błędach, które się zdarzają...;)

 

Link to comment
Share on other sites

I tez naczepa kontenerowe SCS do kupienia

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.