Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

@Miko [PL] bany w grze przypisywane są na konto Steam, więc nawet jeśli ktoś usunie konto TruckersMP i utworzy nowe na tym samym koncie Steam po dwóch tygodniach, to bany zostają. Problem jest taki, że niektórzy usuwają konto przed złożeniem na nich reportu, nie wiem co się dzieje jeśli report jest złożony, konto usunięte ale nie jest report sprawdzony. Tutaj ktoś z moderacji gry musiałby się wypowiedzieć, czy nadanie bana jest możliwe. Problem jest też inny. Nawet jeśli ktoś ma perma na koncie A, usuwa konto i zakłada nowe konto B na nowym Steamie to wtedy oficjalnie nie ma mowy o obchodzeniu bana, bo nie ma dowodu na perma na koncie A, bo konto A nie istnieje. W TruckersMP brakuje zabezpieczenia przed takim procederem. Ja rozumiem, że zaraz ktoś napisze RODO itd. ale... to jest paranoja. W ośrodkach zdrowia można wyciągnąć swoje karty choroby ale i tak o ile wiem muszą jakieś dane przetrzymywać przez X czasu, więc tutaj powinno być tak samo. Powinna być blokada nie tylko na Steam, ale na adres IP (dość problematyczne przy zmiennych adresach IP lub gdy z danego adresu IP korzysta wiele osób) lub Hardware ID (czyli na identyfikator sprzętu, który już ciężko zmienić, chociaż zasady działania nie znamy). O ile Hardware ID istnieje w logach to chyba nigdzie się z niego nie korzysta (a przynajmniej nie robiło się tego za moich czasów), ciężko było również z porównaniem IP. Ciężko znaleźć złoty środek na to, ale jakiś system obchodzenia tego powinien być zaimplementowany nawet jeśli posiadałby pewne wady.

  • Thanks 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Randy Cunningham said:

Witam,

Nie wiem gdzie to napisać ale mam pewny problem z etsem ,natomiast gdy włączam grę wszystko pewnie chodzi po jakimś czasie wychodzi mi z gry i nagle zaczyna na nowo wczytywać mi grę. Miał ktoś tak ? 

 

Specyfikacja sprzętowa? Ktoś kiedyś pisał, że jeśli tak się dzieje to znaczy, że sprzęt nie wyrabia.

 

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Witam @Randy Cunningham

 

Jeśli potrzebujesz pomocy z Euro Truck Simulator 2 możesz utwórzyć wątek w dziale Pomoc.

 

Utwórz tam wątek i opisz problem, który u Ciebie występuje.

 

Poniżej znajduje się link do działu Pomoc.

https://forum.truckersmp.com/index.php?/forum/56-pomoc/

 

Kliknij w Ask a question. Powinno wyskoczyć okno, a wtedy do wypełnienia będziesz miał dwie luki, które musisz wypełnić. Następnie naciśnij Submit Question, a wtedy Twój wątek pojawi się w dziale Pomoc.

Musisz być cierpliwy za nim ktoś udzieli odpowiedzi do twojego pytania.

 

Pozdrawiam

JJay

 

Nie ma magicznych skrótów do rozwiązania Twoich problemów.

 

Ban appeal | Complaints / Feedback | TruckersMP Rules | Join the Team |

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, WooQash said:

Nawet jeśli ktoś ma perma na koncie A, usuwa konto i zakłada nowe konto B na nowym Steamie to wtedy oficjalnie nie ma mowy o obchodzeniu bana, bo nie ma dowodu na perma na koncie A, bo konto A nie istnieje. W TruckersMP brakuje zabezpieczenia przed takim procederem. 

Lepiej skasuj ten post, bo wrócą trolle, które nie wiedzą jak obejść perma. Miałem takiego, który rok po nałożeniu perma napisał do mnie czy ten ban się kiedyś skasuje. 

 

Ja natomiast się dziwię (wybaczcie, ze dopiero teraz pisze) dlaczego historia banów jest ukryta? Przecież to nie ma żadnego związku z RODO, nie?

Link to comment
Share on other sites

@[RT] Trybcio86 nikt do dzisiaj w deweloperce nie wpadł na pomysł przestawienia wymogu świateł do starych ram czasowych po usunięciu WinterModa wraz z zaktualizacją 1.34, po której modyfikacja Frosty jet dostępna ale nie na MP. No a sama zmiana godzin obowiązywania świateł to przecież ciężkiej roboty na cały dzień dłubania w plików, że nie można wydać aktualizacji od tak, ale aktualizację na konwój Real Operations to od ręki w sobotę wieczorem wydano...

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Nie rozumiem Panowie waszych narzekań obowiązku jazdy z włączonymi światłami już od godziny 16. Można potraktować to jako swego rodzaju smaczek z życia codziennego. W końcu jak by nie patrzeć w Polsce obowiązuje cało dobowy obowiązek jazdy z włączonymi światłami, a tutaj na serwerach :tmp: raptem od 16 do 7. Szczerze mówiąc nawet nie chcę sobie wyobrażać jak wiele narzekań byłoby gdyby, podobnie jak w życiu codziennym  podczas jazdy na serwerach  :tmp: zostałby wprowadzony obowiązek z włączonymi światłami 24h/7, a nie włączenie ich skutkowało by kickiem z serwera :wow:

 

I cały misterny plan Easter egg-a poszedł się kąpać :( Ehhhh @terrordrome zniszczyłeś mi  mobilu marzenia :troll:

Link to comment
Share on other sites

@Spat91 owszem, w Polsce (i kilku innych państwach UE) istnieje coś takiego jak obowiązek jazdy z włączonymi światłami, ale w grze tak samo jak w życiu realnym ciężarówki wyposażone są w światła do jazdy dziennej, których przełączanie o godzinie 16 kiedy u wszystkich graczy jest jasno jest totalną głupotą zwłaszcza, że WinterMod'a nie ma już ponad miesiąc czasu  - 9 lutego w godzinach nocnych @mwl4 wydał aktualizację MP do 1.34.

 

Quote

Winter mod is temporary disabled due to incompatibility with 1.34 game version.


Z tego co widzę to najpóźniej 15 lutego pojawiała się aktualizacja Frosty do wersji 7.1 wspierającej 1.34, która nigdy nie pojawiła się już na MP pomimo, że changelog aktualizacji 0.2.2.6.0 mówił o TYMCZASOWYM wyłączeniu WinterMod'u na serwerach.

Faktycznie, miesiąc to mało czasu na przywrócenie WinterMod'a (którego spora część oczekiwała, w tym też ja chociaż bez jakiegoś entuzjazmu), a po wiadomości o końcu zimy (po swoistym podsumowaniu na blogu TruckersMP) na przywrócenie zasad panujących przed wprowadzeniem zimy. Zmiana ram czasowych to na prawdę nie jest trudna sprawa, którą MOŻNA BYŁO zrobić przy okazji burzliwej aktualizacji do Real Operations, która miała miejsce w godzinach wieczornych i największego szczytu pewnej soboty, ale tak się dzieje kiedy Twórcy tej modyfikacji nie grają w nią i nie wiedzą o panujących sytuacjach. My jako gracze, którzy namiętnie gramy w nie małej ilości od dnia wydania pierwszej wersji MP, czyli 30 kwietnia 2014 mamy możliwość wypowiedzenia się w sporej ilości tematów jako osoby doświadczone i sprawa zbędnych aktualizacji w godzinach szczytu serwerowego czy też w czasie dużych konwojów była już kilkukrotnie poruszana na tym Forum z mniejszym lub większym skutkiem, nie jestem pewny czy też już wcześniej nie komentowałem podobnej sytuacji ze światłami w jedną albo drugą stronę.

 

Gdyby był obowiązek jazdy na światłach 24/7 to każdy by to przebolał, ale skoro można powrócić do czegoś co działało dobrze to dlaczego tego się nie robi skoro nie zajmuje to dużo czasu i nie wymaga praktycznie żadnego wkładu? Więcej wkładu włożono w aktualizację dodającą karetki, wozy strażackie itd. do wspomnianego eventu... Dla mnie jest to pierdoła, która jest bardzo irytująca. Jestem osobą, która mocno zwraca uwagę na szczegóły i nie ukrywam, że wkurza mnie kiedy jest jasno, ale po godzinie 16 muszę ciskać te światła, gdzie spokojnie przez pół godziny realnego czasu mógłbym jeszcze jechać bez nich.

  • Upvote 1
  • True Story 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Światła nie byłyby problemem ale są różni użytkownicy którzy mają różne wymagania sprzętowe i włączanie je spowoduje spadek fpsow . Tu jest problem. Dodatkowo słaba synchronizacja zmiany pory dnia chodzi o przeskok nieba o godz  13. Podsumowując brak dobrej optymalizacji bo gdyby od początku gra była nastawionana mp to nie było by problemu a teraz wszystko wychodzi  

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miko [PL] said:

Problem w tym że SCS jest leniwe, i nie chce im sie dostosowywać modelu z 2014 roku do dzisiejszych standardów

 

Może nie tyle leniwy, co zapracowani. Nie wiemy nad czym pracuje studio. Może szykują się do jakiegoś dużego projektu i nie mają zbytnio czasu poświęcać sztabu ludzi do tworzenia i  implementacji poszczególnych akcesoriów do kabiny.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, [KWT-C] Emras said:

 

Może nie tyle leniwy, co zapracowani. Nie wiemy nad czym pracuje studio. Może szykują się do jakiegoś dużego projektu i nie mają zbytnio czasu poświęcać sztabu ludzi do tworzenia i  implementacji poszczególnych akcesoriów do kabiny.

No to może niech najpierw dopracują a potem wydają? Wiadomo że w porównaniu do modeli wydanych wraz z premierą gry, różnica jest kolosalna, ale nowej Scanii póki co nic nie dorównuje

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.