Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

Co do aktualizacji 1.35 strzelilbym na maj.

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lekko SCS tutaj namieszał ze światłami, może pójdzie to do poprawki...

Nie powinny się świecić oba światła, dzienne z pozycyjnymi oraz dzienne z mijania.

Jedno mnie boli, dlaczego prędkościomierz jest z milami, mimo, że kierownica znajduje się po lewej stronie. 

W angliku wiadomo, ale żeby w europejczyku był prędkościomierz z milami, od kiedy ja się pytam?

Przynajmniej, żeby była możliwość wyboru prędkościomierza z kilometrami czy też kilometry/mile jak w anglikach.

Dziwne posunięcie ze strony SCS.

  • Upvote 1

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kacperovski said:

Lekko SCS tutaj namieszał ze światłami, może pójdzie to do poprawki...

Nie powinny się świecić oba światła, dzienne z pozycyjnymi oraz dzienne z mijania.

Jedno mnie boli, dlaczego prędkościomierz jest z milami, mimo, że kierownica znajduje się po lewej stronie. 

W angliku wiadomo, ale żeby w europejczyku był prędkościomierz z milami, od kiedy ja się pytam?

Przynajmniej, żeby była możliwość wyboru prędkościomierza z kilometrami czy też kilometry/mile jak w anglikach.

Dziwne posunięcie ze strony SCS.

Odnośnie prędkościomierza, zgłosiłem to i czekam na odpowiedz, co do świateł jeśli uważasz że to błąd to forum SCSu czeka.

 

Beta Tester and Translator

Since 2018.03.03

NSr8UkQ.png

Link to comment
Share on other sites

Panowie i panie nie ma co narzekać na Mana skoro mi sie nawet on spodobał i jest dopracowany  fakt różni sie od swojego Dziadka ale to nówka sztuka i zasługuje na miłe słowa w nowym manie jak puszczasz migacz na prawo czy lewo widać taką ikonkę pośrodku co taka jest faktycznie w realu  a stary Man tego nie ma bo to już stary ciągnik a nowy ciągnik ma wiele nowości ;)  brakuje temu Manu nowemu takiej Ikonki po środku jak sie puszcza migacz czyli brakuje wkładu trochę.. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kacperovski said:

Lekko SCS tutaj namieszał ze światłami, może pójdzie to do poprawki...

Nie powinny się świecić oba światła, dzienne z pozycyjnymi oraz dzienne z mijania.

Jedno mnie boli, dlaczego prędkościomierz jest z milami, mimo, że kierownica znajduje się po lewej stronie. 

W angliku wiadomo, ale żeby w europejczyku był prędkościomierz z milami, od kiedy ja się pytam?

Przynajmniej, żeby była możliwość wyboru prędkościomierza z kilometrami czy też kilometry/mile jak w anglikach.

Dziwne posunięcie ze strony SCS.

Nie wiem jak z ciężarowymi, ale w autobusach Mana prędkościomierz ma obie wartości

1 hour ago, Adam112 said:

Panowie i panie nie ma co narzekać na Mana skoro mi sie nawet on spodobał i jest dopracowany  fakt różni sie od swojego Dziadka ale to nówka sztuka i zasługuje na miłe słowa w nowym manie jak puszczasz migacz na prawo czy lewo widać taką ikonkę pośrodku co taka jest faktycznie w realu  a stary Man tego nie ma bo to już stary ciągnik a nowy ciągnik ma wiele nowości ;)  brakuje temu Manu nowemu takiej Ikonki po środku jak sie puszcza migacz czyli brakuje wkładu trochę.. 

A ta kontrolka pośrodku nie jest od kierunków w naczepie przypadkiem?

Link to comment
Share on other sites

@Miko [PL] W autobusach może i są, ale nie we wszystkich, bo ja z takim prędkościomierzem w wersji europejskiej się jeszcze nie spotkałem ani w ciężarówkach i autobusach.

 

@Adam112 "dopracowany"?

Dla mnie to jest jedynie model wydany tak na szybko, aby było...

Czcionka na drzwiach "TGX" i "18.xxx" nie jest jednakowa, a w starym modelu jest w porządku, światła pomieszane, brak chociażby 14-biegowej skrzyni i ten dźwięk silnika, aż szkoda słów.

 

Jak można wydać coś co nie jest dopracowane... :lol: 

Tyle czasu czekać na taki bubel.

  • Upvote 1
  • True Story 1

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kacperovski said:

@Miko [PL] W autobusach może i są, ale nie we wszystkich, bo ja z takim prędkościomierzem w wersji europejskiej się jeszcze nie spotkałem ani w ciężarówkach i autobusach.

 

@Adam112 "dopracowany"?

Dla mnie to jest jedynie model wydany tak na szybko, aby było...

Czcionka na drzwiach "TGX" i "18.xxx" nie jest jednakowa, a w starym modelu jest w porządku, światła pomieszane, brak chociażby 14-biegowej skrzyni i ten dźwięk silnika, aż szkoda słów.

 

Jak można wydać coś co nie jest dopracowane... :lol: 

Tyle czasu czekać na taki bubel.

A widzisz - ja w europejskim Lion's Coach widziałem właśnie prędkościomierz w milach i kilometrach. Może taką teksture pod ręką mieli. Nie jest to w pełni błędne wykonanie, bo jednak jest na tym świecie kilka pojazdów z takim układem

3 hours ago, Adam112 said:

 Nawet jeśli podepnę naczepę i puszczam migacz nie widać tej Kontrolki bo jej nie ma   a w realnym manie ta kontrolka jest :/  

ETS2 jeszcze nie jest tak dopracowany jak widać. W Volvo też brakuje tego bajeru

Link to comment
Share on other sites

Ale ten Tonopah w ATS całkiem ładnie zrobili. Szkoda tylko, że ta jedna firma w tym mieście nadal jest daleko. :P A tak z ciekawości popatrzałem czy coś ciekawego dodali w okolicach Waszyngtonu ale wszystko po staremu jest. :) A co do ETS2 czy mi się zdaje, że jest powtórka ze Scanią i nowe MANy nie można spotkać w ruchu ulicznym?

Link to comment
Share on other sites

Przeciez ten model jest z 2014.

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szczerze mówiąc to nie wiem co myśleć...

Z przodu, na pierwszy rzut oka wszystko wygląda fajnie, jednak z boku widać że nic nie ruszyli, a nawet bardziej popsuli. Oznaczenie modelowe wygląda gorzej niż wcześniej.

Wnętrze też dupy nie urywa, niby tekstury są trochę lepszej jakości, ale logo na kierownicy ma dziwne refleksy.

Dźwiek odpalania silnika ma chyba lekkie opóźnienie, a po skierowaniu kamery na tachografy dźwięki kompletnie zanikają...

Podsumowując - podobna akcja jak z Volvo, czyli po co poprawiać i dostosować jakościowo chociażby do Scanii, jak można wydać coś co zostało wykonane 3 lata temu

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Miko [PL] said:

Szczerze mówiąc to nie wiem co myśleć...

Z przodu, na pierwszy rzut oka wszystko wygląda fajnie, jednak z boku widać że nic nie ruszyli, a nawet bardziej popsuli. Oznaczenie modelowe wygląda gorzej niż wcześniej.

Wnętrze też dupy nie urywa, niby tekstury są trochę lepszej jakości, ale logo na kierownicy ma dziwne refleksy.

Dźwiek odpalania silnika ma chyba lekkie opóźnienie, a po skierowaniu kamery na tachografy dźwięki kompletnie zanikają...

Podsumowując - podobna akcja jak z Volvo, czyli po co poprawiać i dostosować jakościowo chociażby do Scanii, jak można wydać coś co zostało wykonane 3 lata temu

Az tak zle jak z volvo nie ma :) Wnetrze ma sporo okraglosci a dzwieki na duzo wyzszym poziomie chocby dzwiek zaworu przy spuszczaniu powietrza :) No ale jesli modele ktory otrzymalismy jest z puli tych pierwszych screenow ktore sie ukazywaly wczesniej to i renault rang t bedzie podobnej jakosci. Na szczescie kolejne ciezarowki do atsa beda w tej samej technologi co scania wiec juz mozna na nie zacierac rece.

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Miko [PL] said:

Podsumowując - podobna akcja jak z Volvo, czyli po co poprawiać i dostosować jakościowo chociażby do Scanii, jak można wydać coś co zostało wykonane 3 lata temu

Tj napisał @Aves model jest zrobiony na stan z roku 2014 i dokładnie w tym samym roku SCS rozpoczął jego budowanie do gry. Więc dostaliśmy model, który ma 5 lat i nie ma się co dziwić, że wygląda tak jak wygląda (choć i tak lepiej niż VNL). I tak jak napisał @[RT] Trybcio86 kolejnym modelem który będzie zrobiony na podobnym poziomie wykonania co Scania R/S będzie dopiero International Lonestar. Bo wątpię, co widać na przykładzie MAN-a, żeby Renault Range T było zrobione na stan z roku 2018.
 

A tu potwierdzenie z forum SCS od Carthoo ( https://forum.scssoft.com/viewtopic.php?f=41&t=263337&start=1700 ):

Quote

Our Man TXG E6 is 2014 model (and we started work on it that year), and has only what we found in sources MAN gave us. So people saying it's bad are mostly mistaken - those rare configuration and diods are perhaps not so well known, but MAN makes them.

To create a facelift means a lot more tweaks and to build some parts from scratch - couldn't be stuffed into work calendar really.

 

Zatem jedyna nadzieja na to, żeby ten MAN jako tako wyglądał i obronił się jest poczekanie na wydanie wersji Efficient Line 3 (czyli tzw facelift).

  • True Story 1

iRH5Xz.png.5a777cf2cd2bbb13e68f004c5c1a895a.png

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.