Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

2 hours ago, Imperator Tracz said:

O ile dobrze pamiętam, hol do serwisu przy ładunku z WOT ma być poprawiony. Obecna sytuacja została wprowadzona przy okazji eventu w ATS, gdzie gracze mogli oszukiwać system i w zasadzie pominąć kilkadziesiąt mil trasy, co w zasadzie było w wielu przypadkach całą trasą (gdy ładunek był z Big Sur do np. Santa Cruz). Niektórzy deweloperzy mówili, że chwilowo to zostanie jak jest, a docelowo ma holować do serwisu w takim miejscu, by nie dawać żadnemu graczowi jakiejkolwiek przewagi kilometrowej.

Dokładnie @Imperator Tracz tak jak mówisz kolego. Funkcja anulowania ładunku po użyciu F7 enter została wprowadzona przy okazji eventu Big Surby, aby gracze tak jak wspomniałeś nie robili SCS-u na mile/kilometry w zależności kto ma jak ustawione :) Na swoim stream-e Eryk wspomniał, że ma to jakiś czas po w/w evencie zostać a później lekko przebudowane ale w jaki konkretny sposób to nie wiem musiałbym sobie obejrzeć zapis tego stream-a raz jeszcze aby nie pisać tutaj rozwiązań wyssanych z palca. Sam osobiście w zdecydowanej większości wirtualna szlaki ETS-a pokonuje w trybie :tmp:  oraz wlekąc za sobą zlecenie z WOT-ra. Różne sytuacje dzieją się w tym trybie a to rammująca szkoda, rammujący truck, ostre zakręty itp. itd. nie sposób wszystkiego wymienić, ponieważ jest wiele różnych sytuacji. Mam tylko nadzieję, że to o czym wspomniałeś mobilu zostanie prędzej czy później w jakiś mniejszy lub większy sposób zmodernizowane, gdyż czasami przed samy oddaniem ładunku, wywrócenie się lub jakaś inna losowa sytuacja czy to na singlu czy w trybie :tmp:  i konieczność użycia F7 enter potrafi człowieka troszeczkę zdenerwować aby nie napisać tu inaczej. Na całe szczęścia mamy kilka dobrych duszyczek w teamie :tmp:, którzy przy użyciu swoich mocy potrafią postawić zestaw na nogi tzn. koła :troll: Wielkie dzięki Panowie :blush:

Link to comment
Share on other sites

Wiesz @Spat91 nie obraziłbym się jakby istniały dwa warianty WOTra. Taki który jest obecnie (bardziej hard-core) i taki, który był poprzednio (bardziej light).

Niestety, albo stety, nawet wariant hard-core można troszeczkę oszukać. Przecież to normalna, naturalna sprawa, kiedy to po wywróceniu zestawu zanika nagle połączenie internetowe na Twoim komputerze. ;) 

 

--

Pozdrawiam

karol_domag

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, [C-S] karol_domag said:

Wiesz @Spat91 nie obraziłbym się jakby istniały dwa warianty WOTra. Taki który jest obecnie (bardziej hard-core) i taki, który był poprzednio (bardziej light).

Niestety, albo stety, nawet wariant hard-core można troszeczkę oszukać. Przecież to normalna, naturalna sprawa, kiedy to po wywróceniu zestawu zanika nagle połączenie internetowe na Twoim komputerze. ;) 

 

--

Pozdrawiam

karol_domag

Nagłe zerwanie połączenia spowoduje "przywracanie ostatniej pozycji..." więc raczej teleportacja do serwisu po wcześniejszym "przypadkowym" odłączeniu internetu nie wchodzi w gre

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Spat91 said:

Dokładnie @Imperator Tracz tak jak mówisz kolego. Funkcja anulowania ładunku po użyciu F7 enter została wprowadzona przy okazji eventu Big Surby, aby gracze tak jak wspomniałeś nie robili SCS-u na mile/kilometry w zależności kto ma jak ustawione :) Na swoim stream-e Eryk wspomniał, że ma to jakiś czas po w/w evencie zostać a później lekko przebudowane ale w jaki konkretny sposób to nie wiem musiałbym sobie obejrzeć zapis tego stream-a raz jeszcze aby nie pisać tutaj rozwiązań wyssanych z palca. Sam osobiście w zdecydowanej większości wirtualna szlaki ETS-a pokonuje w trybie :tmp:  oraz wlekąc za sobą zlecenie z WOT-ra. Różne sytuacje dzieją się w tym trybie a to rammująca szkoda, rammujący truck, ostre zakręty itp. itd. nie sposób wszystkiego wymienić, ponieważ jest wiele różnych sytuacji. Mam tylko nadzieję, że to o czym wspomniałeś mobilu zostanie prędzej czy później w jakiś mniejszy lub większy sposób zmodernizowane, gdyż czasami przed samy oddaniem ładunku, wywrócenie się lub jakaś inna losowa sytuacja czy to na singlu czy w trybie :tmp:  i konieczność użycia F7 enter potrafi człowieka troszeczkę zdenerwować aby nie napisać tu inaczej. Na całe szczęścia mamy kilka dobrych duszyczek w teamie :tmp:, którzy przy użyciu swoich mocy potrafią postawić zestaw na nogi tzn. koła :troll: Wielkie dzięki Panowie :blush:

 

Ciekawe. Dobrze wiedzieć czemu tak jest, bo sam się nad tym zastanawiałem. Lekcji historii nigdy za wiele ;)

LDxu92s.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, [C-S] karol_domag said:

Wiesz @Spat91 nie obraziłbym się jakby istniały dwa warianty WOTra. Taki który jest obecnie (bardziej hard-core) i taki, który był poprzednio (bardziej light).

Niestety, albo stety, nawet wariant hard-core można troszeczkę oszukać. Przecież to normalna, naturalna sprawa, kiedy to po wywróceniu zestawu zanika nagle połączenie internetowe na Twoim komputerze. ;) 

 

--

Pozdrawiam

karol_domag

Ja również @[C-S] karol_domag kolego nie obraziłbym się gdybyśmy mieli dwa wariaty teleportacji po użyciu F7 enter jednak musimy niestety zejść mobilu na ziemię hehe :P:troll: Co do tego rozłączania Internetu tak jak kolega @Miko [PL] wspomniał to nie działa, ponieważ po odzyskaniu połączenia Twój zestaw został by na chwilę ,,zamrożony" z informacją, że WOT-r nie mógł synchronizować danych i wróciłbyś do miejsca gdzie leżysz sobie na boku, na barierce lub do góry kołami tam gdzie zrobiłeś Internet off . Jakiś czas temu nie pamiętam przy okazji jakiego updat-u to było czy mp czy sp @WooQash  tutaj na forum umieszczał filmiki jak na tamtą  chwilę to wyglądało. Pamiętasz może Łukaszu z czym to wtedy było związane bo ja nie bardzo ? :(

 

@Tankudoraiba polecam się na przyszłość kolego hehe :P   

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Spat91 said:

 Co do tego rozłączania Internetu tak jak kolega @Miko [PL] wspomniał to nie działa, ponieważ po odzyskaniu połączenia Twój zestaw został by na chwilę ,,zamrożony" z informacją, że WOT-r nie mógł synchronizować danych i wróciłbyś do miejsca gdzie leżysz sobie na boku, na barierce lub do góry kołami tam gdzie zrobiłeś Internet off 

 

To chyba tylko u Ciebie nie działa 

 u nas ekipa tak robi od wprowadzenia zmian z f7. podczas eventu nie jednokrotnie ta metoda uratowali sobie zestaw, dane są wysyłane cały czas na serwer ale jest szansa i do duża że będziesz szybszy od serwera.
Tą teorie potwierdzić może nawet @RootKiller 
 Dodatkowa opcja jest zmiana stabilności naczepy (już po wypadku) ale to inna bajka i nie chciał bym poruszać tu tego tematu

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, [RT] Aro32 said:

Bo akurat będziesz wiedział kiedy ktoś w ciebie prz..... z ładunkiem z WOTr brawo genialne myślenie

Proszę czytać uważnie. 

Quote

Szybka akcja z odłączeniem router'a 

 

Czyli albo się uda albo nie. Najłatwiej udaję się w trakcie uderzenia i szybki off router'a...

76561198023044031.pngAddFriend.png

76561198425988068.pngAddFriend.png

ETS2, ATS, MUSIC RACER.

Link to comment
Share on other sites

Jako, że to mój pierwszy post, to WITAM WSZYSTKICH :)

I od razu mam pytanie - jak to jest możliwe, że koleś w osobówce z przyczepką przeleciał przez roboty drogowe bez żadnej kolizji? Przenikał po prostu rzez barierki tak, jakby ich tam nie było! 

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, [PHT]elot360PL said:

Ba, nawet były w becie wersji 1.32, mało tego, publikowałem tu z niej screeny. Porównaj sobie natomiast wykończenie terenów wtedy a teraz.

No tak naprawdę to zaczęło się wszystko od 1.31. Najpierw pojawiła się droga prowadząca do Rosji koło Olsztyna i droga w Szwecji prowadząca do portu Kapellskär. A w 1.32 pojawiły się droga do Litwy, tereny w Litwie i Rosji. A co do portu Travemünde pojawiła się w 1.32 ale niedokończona i gdzieś w aktualizacji szykującej do eventu Niemieckiego poprawili.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cóż. Co do porównania jakości wykonania terenów z teraz a przypuśćmy terenów Polski- jest ogromna różnica. Ekipa SCS ma i tak dużo do roboty. Wydaje mi się, że poprawa starych terenów wymaga czasu, aczkolwiek liczę na to, że SCS skupi się właśnie na tym. Dobrze mówię? Nie wiem, czy odpowiednio zrozumiałem temat dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MagnesikNaMiejscu said:

Cóż. Co do porównania jakości wykonania terenów z teraz a przypuśćmy terenów Polski- jest ogromna różnica. Ekipa SCS ma i tak dużo do roboty. Wydaje mi się, że poprawa starych terenów wymaga czasu, aczkolwiek liczę na to, że SCS skupi się właśnie na tym. Dobrze mówię? Nie wiem, czy odpowiednio zrozumiałem temat dyskusji.

@MagnesikNaMiejscu prędzej czy później mobilu odświeżona zostania cała ,,podstawowa" mapa tylko wymaga to czasu. Na chwilę obecną studio zaczęło odświeżać tereny Niemiec, ponieważ te pamiętały jeszcze czasu German Truck Simualtor-a.  Jednak prace nad odświeżeniem Niemiec zostały wstrzymane aby zespół grafików mógł skupić się tylko i wyłącznie nad nadchodzącym mapowym dodatku Byond of Baltic Sea oraz ewentualnymi malowaniami związanymi z w/w dlc. W sumie kilka postów wcześniej wspomniał o tym @MarkON, że takiej paint joby są już gotowe.    :)

Link to comment
Share on other sites

WITAM Potrzebuje pomocy przeglądam forum nie widze nic na temat jak włączyć winter mod - pod TABEM odpaliłem ale chyba za ciepło w realu bo nadal nie ma zimy. Pozdrawiam

Jeszcze jedno - Widziałem parę osób z TABEM napisanym wzdłuż czy to legalne i jak to zrobić bo wygląda świetnie. SZEROKOŚCI

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.