Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

Jeśli chodzi o nowe ss-ki przedstawiające ,,Baltic Landmarks" to już wiem gdzie będę robić ciekawe screen shoty z nowego mapowego DLC. Zresztą mogę się założyć, że nie jednego ss-ka z tymi zabytkami właśnie zobaczymy na którejś z grup TMP lub tutaj na forum :)

Co do nowej generacji mercedesa to dziś na grupie TruckersMp widziałem, że ktoś już takim mietkiem sobie śmiga nVdV0bW.png

Może kiedyś SCS dogada się z Mercedesem lub odwrotnie i będzie dane nam wirtualnym kierowcą pośmigać tym że modelem. Mam tylko nadzieję, że po za zmianami  zewnętrznymi jak i wewnętrznymi zostanie coś zmienione w dźwięku silnika. Ten który mamy obecnie bardziej przypomina dźwięk agregatu niż dźwięk silnika ciągnika siodłowego.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Spat91 said:

Może kiedyś SCS dogada się z Mercedesem lub odwrotnie i będzie dane nam wirtualnym kierowcą pośmigać tym że modelem. Mam tylko nadzieję, że po za zmianami  zewnętrznymi jak i wewnętrznymi zostanie coś zmienione w dźwięku silnika. Ten który mamy obecnie bardziej przypomina dźwięk agregatu niż dźwięk silnika ciągnika siodłowego.

 

Kiedy dźwięk MP4 jest chyba najrealniejszy w tej grze :D

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, MATAMET said:

 

Kiedy dźwięk MP4 jest chyba najrealniejszy w tej grze :D

@MATAMET z kim jak z kim ale z Tobą jeśli chodzi o dźwięki nie zamierzam się kłócić, ponieważ w końcu jesteś audiofilem w tej kwestii. Jednak tak jak wcześniej wspomniałem dźwięk silnika Mercedesa na wolnych obrotach mi osobiście przypomina dźwięk agregatu prądotwórczego a nie silnik ciągnika siodłowego :troll:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ETS2Map od kilku tygodni przechodzi ponownie kryzys chociaż może nie taki jak ponad rok temu, gdzie w ogóle właściwie nie działała przez dłuższy czas. Sporo czasu działała poprawnie, ale od jakiegoś czasu notorycznie się wywala, nie pokazuje ludzi na mapie, API również nie działa i nie pokazuje poprawnie danych (np. pokazuje, że ktoś jest offline, kiedy osoba jest na serwerze od dobrych kilku godzin chociażby). Tutaj raczej nikt nie zwróci uwagi autorowi, więc trzeba by było albo na feedback albo bezpośrednio do autora.

 

A co do bety, to SCS podkreślał to, że to wcześniejsza wersja bety niż zazwyczaj, przy tej ilości nowości miesiąc to na pewno mało, trzeba przypomnieć sobie betę do 1.31, która trwała ponad 3 tygodnie (od 21 kwietnia do 14 maja) także wydaje mi się, że jeszcze dwa tygodnie mogą być przed nami w becie.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Dziwne bo od wczoraj u mnie mapa działa jak najbardziej poprawnie , nawet widać graczy na eu1

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, K?sacz said:

Dziś mija miesiąc od wydania bety w ETS2. :truestory: I nadal tam tkwi. A tak w ogóle czy tylko ja nie mogę wejść na stronę Realtime Map? :D

Szczerze @K?sacz to ja osobiście mogę poczekać nawet jeszcze kolejny miesiąc. Tak jak @WooQash wspomniał tą betę dostaliśmy dużo wcześniej niż dotychczas dostawaliśmy do niej dostęp. Update ten wnosi do gry dużo nowości więc trochę czasu wprowadzenie tego wszystkiego oraz wyeliminowanie wszystkich błędów mniejszych lub większych , które nam graczom mogę przeszkadzać w rozgrywce zajmuje troszkę więcej czasu.  Co do działania Realtime Map mi działa bez zarzutu może problem leży po Twojej stronie.

 

4 hours ago, HaQOfficial said:

Nowe osiągnięcia pojawiły się do ATSa ;)

29655728647_ca126720e3_o.png

Będzie trzeba opróżnić skarbonki :P Ja to jeszcze czekam na naczepy Krone spodobały mi się podczas eventu, który mieliśmy w  ETS-ie

Link to comment
Share on other sites

Chciałem poruszyć dość trudny temat który zaczyna być już dla mnie irytujący, a chodzi mianowicie edycji zapisu gry, oraz modów lokalnych.

Zacznijmy może od najważniejszego czyli regulaminu który mówi jasno 

Quote

§3.4 - Addon Hookups and Customized Accessories

It is permitted to use custom accessories and addon hookups, such as bullbars and trailer paint jobs. It is not allowed to edit chassis accessories, cabin, interior, sound, wheel, truck paint job, engine and transmission. These accessories are needed for your game and truck to work properly. Please note that this kind of save editing is only local and can't be seen by other players. These custom accessories and addon hookups must not have a collision. All rules mentioned above are still valid, in case there are mistakes in the save edit that go against rules you might face a punishment.

 

Ostatnim czasem na różnych stronach,portalach oraz discordach można znaleźć poradniki oraz pliki jak sobie edytować swoje interiory, które można stosować na :tmp: i nikt po za nami ich nie widzi, nazywają to "mody lokalne"

Trzeba dodać że taka edycja jest nie wykrywalna nawet przez zwykłego admina, i nie powoduje ona żadnych problemów na serwerach :tmp:

Kilka osób dostało za to bany "perm" aż przedstawili w apelacji że zmienili interior na dostępne przez grę, oczywiście ban został w historii użytkownika. 
Na angielskojęzycznej sekcji zostało zadane pytanie odnośnie w/w sytuacji czy to karane czy nie? na to pytanie postanowił/a odpowiedzieć osoba chyba na dość odpowiednim stanowisku 

https://forum.truckersmp.com/index.php?/topic/64942-save-editing-am-i-following-the-rules/&do=findComment&comment=730809

tutaj pozwoliłem sobie zrobić ss, (na wypadek akcji moderacji) 

Spoiler

2J5tqKN.png 

Odpowiedź jest chyba jasna

"Hello, the GPS is fine. It is a local edition that do not cause any harm to others"

Więc się kuźwa pytam za co te bany? 

jednych się banuje, innych już za to samo nie?

Skoro te bany są nie słuszne,  to może tak by administracja pochyliła głowę, a skoro nie maja odwagi przeprosić niech chociaż skasuje tym graczom te nie słuszne bany z historii ?

 Teraz zaprezentuje swój interior bo na podstawie w/w posta nie łamię tym regulaminu 

Spoiler

d3tw5Hm.png?1

 

I teraz trzeba sobie zadać pytanie co jest dozwolone a co nie?

Pozdrawiam

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

  • Web Developer
9 minutes ago, [BTS] Duch said:

 Teraz zaprezentuje swój interior bo na podstawie w/w posta nie łamię tym regulaminu 

 

Ładny interior :) 

 

10 minutes ago, [BTS] Duch said:

Trzeba dodać że taka edycja jest nie wykrywalna nawet przez zwykłego admina, i nie powoduje ona żadnych problemów na serwerach :tmp:

Kilka osób dostało za to bany "perm" 

 

Ciekawi mnie tylko jakim cudem Admin mógł zobaczyć, że interior jest niezgodny, skoro "mody lokalne" są w stanie widzieć tylko osoby które tego używają.

Jest oczywiście opcja że ktoś nagrał dowody na samego siebie i potem siebie zgłosił...ale raczej mało prawdopodobne. :thinking:

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, [BTS] Duch said:

Chciałem poruszyć dość trudny temat który zaczyna być już dla mnie irytujący, a chodzi mianowicie edycji zapisu gry, oraz modów lokalnych.

Zacznijmy może od najważniejszego czyli regulaminu który mówi jasno 

 

Ostatnim czasem na różnych stronach,portalach oraz discordach można znaleźć poradniki oraz pliki jak sobie edytować swoje interiory, które można stosować na :tmp: i nikt po za nami ich nie widzi, nazywają to "mody lokalne"

Trzeba dodać że taka edycja jest nie wykrywalna nawet przez zwykłego admina, i nie powoduje ona żadnych problemów na serwerach :tmp:

Kilka osób dostało za to bany "perm" aż przedstawili w apelacji że zmienili interior na dostępne przez grę, oczywiście ban został w historii użytkownika. 
Na angielskojęzycznej sekcji zostało zadane pytanie odnośnie w/w sytuacji czy to karane czy nie? na to pytanie postanowił/a odpowiedzieć osoba chyba na dość odpowiednim stanowisku 

https://forum.truckersmp.com/index.php?/topic/64942-save-editing-am-i-following-the-rules/&do=findComment&comment=730809

tutaj pozwoliłem sobie zrobić ss, (na wypadek akcji moderacji) 

  Hide contents

2J5tqKN.png 

Odpowiedź jest chyba jasna

"Hello, the GPS is fine. It is a local edition that do not cause any harm to others"

Więc się kuźwa pytam za co te bany? 

jednych się banuje, innych już za to samo nie?

Skoro te bany są nie słuszne,  to może tak by administracja pochyliła głowę, a skoro nie maja odwagi przeprosić niech chociaż skasuje tym graczom te nie słuszne bany z historii ?

 Teraz zaprezentuje swój interior bo na podstawie w/w posta nie łamię tym regulaminu 

  Hide contents

d3tw5Hm.png?1

 

I teraz trzeba sobie zadać pytanie co jest dozwolone a co nie?

Pozdrawiam

No niestety Twoje wnętrze łamie regulamin zgodnie z zasadą którą wymieniłeś powyżej. Bany są słuszne dla tego nikt nie będzie pochylał głowy ani usuwał ich. Chciałbym przypomnieć że forum to nie miejsce na temat banów, a jeśli ktoś jest niezadowolony z decyzji GM to zawsze może napisać feedback :)

  • True Story 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Meitt said:

No niestety Twoje wnętrze łamie regulamin zgodnie z zasadą którą wymieniłeś powyżej. Bany są słuszne dla tego nikt nie będzie pochylał głowy ani usuwał ich. Chciałbym przypomnieć że forum to nie miejsce na temat banów, a jeśli ktoś jest niezadowolony z decyzji GM to zawsze może napisać feedback :)

 to teraz ja juz nie wiem kto ma racie GM czy CMM? Może trzeba was wszystkich wysłać na jakieś szkolenia ? jeden tak drugi tak, sami nie wiecie co można a co nie? 

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Meitt said:

Wystarczy przeczytać regulamin i porównać dwie takie same sprawy, a nie inne przypadki.

Co ma gps, jakas naklejka tabliczka led do  zmiany kolorów na 3 plastikach? edycja to edycja nie ma uwzględnione w regulaminie co dokładnie all podpięte zostało pod  interior. Więc staram sie zrozumieć kroki Administracji banując jednego, a drugiego już dokładnie za to samo nie!
czy to takie trudne? nie chcę się tu wykłócać itp ale są tu spore nie jasności,  dla przykładu jadąc autem z edytowanym interiorem, ramuje mnie pospolity kowalski, wysyłam report on dostaje za ramming a ja z widocznym interiorem  na tym samym wideo już nic? 

Są tu spore niejasności więc wypadało by sobie to wszystko wyjaśnić 

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

To mój niebieski kolor jest bardziej łamiący regulamin niż pana w/w filmie akcesoria? chciał bym otrzymać jasną odpowiedz 

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.