Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

16 minutes ago, [RT] Aro32 said:

3aeb09d71c55647c6a9a1a71343fcde6b4ee6984

44aeaea98a0e76bbda166edb102dd3dc91a813a1

Co do 1 zdjęcia ok zestaw mi się podoba, ale uważam że takie wozu 8/4 powinny być TYLKO I WYŁĄCZNIE  do Gabarytów i Special Transport  dla normalnych ładunków jak na zdjęciach powinna być od strony SCS  dana blokada

Zrobią blokadę to zacznie się płacz że studio ogranicza graczy i nie daje im wyboru :D

Link to comment
Share on other sites

Śmiać mi się chce jak czytam o tych blokadach. :D:D:D Żeby takie coś zrobić, to powinno być dużo ładunków dla danego podwozia, a nie kilka sztuk(8x4).

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, [RT] Aro32 said:

3aeb09d71c55647c6a9a1a71343fcde6b4ee6984

44aeaea98a0e76bbda166edb102dd3dc91a813a1

Co do 1 zdjęcia ok zestaw mi się podoba, ale uważam że takie wozu 8/4 powinny być TYLKO I WYŁĄCZNIE  do Gabarytów i Special Transport  dla normalnych ładunków jak na zdjęciach powinna być od strony SCS  dana blokada

@[RT] Aro32 troszkę Cię kolego nie rozumiem. Najpierw narzekasz, że takie coś nie powinno mieć miejsca i tego typu podwozie powinno służyć Tylko i wyłącznie do przewozu ładunków balastowych. A teraz wrzucasz zdjęcie wlokąc za sobą firankę. Mówisz jedno robisz drugie trochę za Tobą mobilu nie nadążam :troll:

  • HaulieLove 2
  • Confused 2
Link to comment
Share on other sites

@Piotrex [PL] ja również wyrażam tylko swoją opinie, ponieważ w końcu do tego służy nam forum. Jednak uważam, że blokowanie przez SCS podwozia 8x4 tylko i wyłącznie do gabarytów oraz Special Transport było by nie rozsądne  w końcu za grę zapłaciliśmy więc możemy jej używać jak chcemy i przewozić ładunki pojazdem jakim nam się podoba. Z drugiej jednak strony wleczona przez pojazd z podwoziem 8x4 patelnia wygląda  komicznie to druga strona medalu. Wszystko zależy od konkretnej persony jak traktuje ten tytuł czy na poważnie czy może jednak z przymrużaniem oka :)

  • True Story 2
  • Woah! 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kylo67 said:

Pytanie jest jedno znaczące... Czy w realu da sie podłaczyć pod taki ciągnik zwykłą naczepę np firankę i bedzie to jeżdzić i spełniać swoją funkcję? Ta gra ma w nazwie symulator więc jeśli w realu sie da i działa w grze musi być tak samo. (sorry za błędy)

 

Da się, tak samo jak jakąś 20 osiową naczepę do zwykłego konia 4x2 tylko...jaki jest sens? Mnie blokada takich konfiguracji średnio podchodzi bo i tka nie gram w ogóle MP, na singlu jeżdzę tak jak się powinno przy czym w jakiś sposób powinno się ograniczyć takie zabawy chociażby zmienioną fizyką przez SCS, w tym momencie bez względu jaką naczepą i jakim ciągnikiem jedziemy, wrażenia z jazdy są prawie że identyczne, no, w sumie za wyjątkiem tego że 4x2 ciągnie się łatwiej specjalistyczne naczepy bo promień skrętu jest dużo mniejszy :D

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

 

 

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Na forum SCS pojawił się link z wywiadu po rosyjsku przeprowadzony podczas dni otwartych Studia SCS z tego co zrozumiałem wraz z wyjściem DLC Krone będzie możliwość zmieniania między innymi opon w naczepie, zobaczymy ile jest w tym prawdy :)

Link - https://m.vk.com/@trucksimulatorgroup-otchet-s-opeh-house-prague

 

Beta Tester and Translator

Since 2018.03.03

NSr8UkQ.png

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, HaQOfficial said:

Na forum SCS pojawił się link z wywiadu po rosyjsku przeprowadzony podczas dni otwartych Studia SCS z tego co zrozumiałem wraz z wyjściem DLC Krone będzie możliwość zmieniania między innymi opon w naczepie, zobaczymy ile jest w tym prawdy :)

Link - https://m.vk.com/@trucksimulatorgroup-otchet-s-opeh-house-prague

A ja to widzę tak  niech jakiś RUSEK przetłumaczy to na Angielski potem ktoś na PL i będziemy wiedzieć jak to mówią Co w trawie Piszczy

Link to comment
Share on other sites

@[RT] Aro32 Z tego co wyczytałem, takie długie wydanie MANa wynika z tego, że MAN nie dostarczył plików CAD dla jak największej dokładności odwzorowania, ale model jest gotowy w 2/3, a aktualnie trwają prace nad podwoziem 8x4.

 

Co do innych licencji, zatrudnili specjalnie człowieka, do którego będzie należała tylko ta kwestia.

 

W przypadku ATSa mają całkowicie gotowe kilka ciężarówek, w przypadku których czekają tylko na licencję.

 

Robią nowe naczepy (fałszywe), które podmienią aktualne przestarzałe modele. Na tą chwilę brak terminu.

 

W DLC Beyond the Baltic Sea będzie więcej miast niż w DLC Italia.

 

BDF/tandemy/ciężarówki "z paką" będą mogły się pojawić, gdy ukaże się opcja posiadania własnych naczep. Aktualnie mają jeszcze pewne problemy z dostosowaniem fizyki.

 

Pracują nad nowymi systemem dźwięków, dzięki któremu np. w tunelu ryk silnika będzie nieco inny niż na wolnej przestrzeni (podejrzewam, że chodzi o jakieś echo itp.)

  • Like 2
  • HaulieLove 1

#SaveYourInternet #DeleteArt13

https://saveyourinternet.eu

Link to comment
Share on other sites

Zaczyna sie robic ciekawie :) Jesli zmiana goscia od licencji wplynie na pozyskiwanie nowych zezwolen na marki to chyba wreszcie zacznie sie cos dziac w tej grze :) Poki co krona z nowymi oponami od goodyeara to spolaczenie ktorego nikt sie nie spodziewal :P czyzby byl to efekt zmiany tego czlowieka od licencji ?

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, [RT] Trybcio86 said:

Jesli zmiana goscia od licencji wplynie na pozyskiwanie nowych zezwolen na marki to chyba wreszcie zacznie sie cos dziac w tej grze :)

 

Ja odczytałem ten post - o ile można mówić że to wiarygodne - jako zatrudnienie zupełnie nowego człowieka na zupełnie nowe stanowisko. Czyli do tej pory zajmował się tym raczej ktoś, kto dzielił te obowiązki z zupełnie innymi.

Faktycznie mogło to być utrudniające, zwłaszcza że pozyskanie licencji pewnie wiąże się z nakładem czasu pracy poświęconym na negocjacje i spotkania.

 

 

Z kolei ja mam jeszcze inną rozterkę.

W styczniu 2016 widzieliśmy ten oto post http://blog.scssoft.com/2016/01/truck-licensing-situation-update.html a w nim:

VNL 780

 

Natomiast bieżący rocznik 2018 po lifcie wygląda:

VNL 2018

 

To tylko lifting, ale jednak lifting. Jak sądzicie? Która wersje dostaniemy, jeżeli Volvo wejdzie do ATSa ?

Link to comment
Share on other sites

@WooQash Parę postów wyżej masz wypisane najważniejsze rzeczy :)

 

EDIT: Tłumaczenie

Spoiler

 

Raport z Open House Prague

 

Panowie, wróciłem dzisiaj z mojej małej wycieczki do Pragi, gdzie odwiedziłem studio SCS.

 

Krótko opowiem wam, co tam się działo.

 

[zdjęcie 1] Od lewej do prawej: jakiś koleś, Pavel Sebor i ja.

 

Po pierwsze, drzwi otwarte były zorganizowane przede wszystkim dla mieszkańców Pragi, którzy dowiedzieli się o inicjatywie Open House i przybyli do studia SCS. Wśród gości byli również oczywiście czescy fani gier od tego studia. Było niewielu obcokrajowców, głównie Niemców, w tym MrGermanTruck (będę na jednym z jego kolejnych filmów).

 

Event był zorganizowany w formie wycieczki po biurze, w której przewodnikami byli pracownicy SCS. Goście anglojęzyczni byli oprowadzani osobiście przez samego Sebora, co było dobre, ponieważ można było mu zadać jakieś pytania.

 

Przy okazji, pytania. Na nie, jak zwykle, odpowiadał wymijająco, ale umiejętnie.

 

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do odpowiedzi "Pracujemy nad tym". I tym razem było podobnie, ale jednak z pewnymi wyjaśnieniami: "co", "jak", "dlaczego".

 

Na przykład: najczęściej pojawiające się pytanie o MANa TGX Euro 6 i Renault Range T. Obie ciężarówki są w większym lub mniejszym stopniu GOTOWE. W przypadku MANa Sebor powiedział, że producent ciężarówki przez długi czas odmawiał udostępnienia plików CAD i rysunków, aby studio miało łatwiejszą robotę przy wykonywaniu modelu o jak największej dokładności, ale koniec końców, studio otrzymało potrzebne materiały. Teraz, jeśli dobrze rozumiem, model jest gotowy w 2/3 i trwają prace nad podwoziem 8x4.

 

[zdjęcie 2] Sytuacja z Renault w studio jest już lokalnym memem.

 

W przypadku tego producenta sytuacja jest zgoła odmienna: dział licencji milczy. Sebor powiedział, że brał udział we wszystkich negocjacjach. Ostatnio zatrudnili specjalistę, który ma zająć się wyłącznie kwestią licencji i, jak ma nadzieję Sebor, proces ten powinien zostać wyregulowany.

 

Taka sama sytuacja jest z ATS. Aktualnie jest gotowych kilka (nie została określona dokładna liczba, ale Sebor powiedział, że jest to kilka marek) ciężarówek i czekają na licencję.

 

Została poruszona kwestia naczep. Krone Profiliner, który aktualnie jest dostępny w grze, zostanie z niej usunięty na koniec eventu, ale jak wyraża swoją nadzieję Sebor, nie na długo. DLC Krone ukaże się wkrótce, gdy tylko reszta modeli zostanie ukończona. W sekrecie Pavel powiedział, że wraz z wydaniem DLC Krone, sytuacja naczep zmieni się znacząco: będzie tuning naczep (!) (w rozmowie Sebor powiedział o zmianie kół, ale prawie na pewno będzie coś jeszcze). Nie określił się, czy tuning pojawi się wraz z możliwością zakupu naczep, ale moim zdaniem te rzeczy powinny być ze sobą nierozerwalnie związane.

 

Ponadto w odniesieniu do naczep: Sebor powiedział, że trwają prace nad nowymi modelami naczep nielicencjonowanych, które mają zastąpić aktualne, przestarzałe modele. Żaden termin nie został podany.

 

Solówki i tandemy nie pojawią się aż do momentu, gdy nie pojawi się funkcja zakupu własnych naczep. Według Sebora są pewne problemy z fizyką, więc trzeba być cierpliwym.

 

Teraz o DLC Beyond the Baltic Sea. Jest już pewne, że Rosja będzie jego częścią. Główną kwestią było pytanie o pojawienie się rejonu Moskwy. Tego pytania nie zadałem bezpośrednio Pavlowi, ale Martinowi, który do SCS przyszedł z szeregów ProMods. Powiedział on, że obecność Moskwy w dodatku jest "wysoce nieprawdopodobna", ponieważ Moskwa leży zwyczajnie zbyt daleko od Bałtyku. Mimo to Martin powiedział, że w nowym DLC będzie więcej miast niż w DLC Italia.

 

Ale wracając do samej wycieczki. Początek był poświęcony samemu biuru. Pokazano, kto gdzie siedzi, jak pracownicy mogą ze sobą łatwo się porozumiewać i tak dalej.

 

[zdjęcie 3] Zachowanie AI jest napisane w Visual C++

 

Ta część była poświęcona programowaniu. Pokazano materiał wideo, na którym AI przyjeżdża na stację benzynową i stoi w kolejce przy jednym dystrybutorze. Po niewielkiej zmianie kodu ruch ustawia się przy innych pompach.

 

Kolejna część była poświęcona tworzeniu map. Film pokazał proces budowy drogi od podstaw, zostały zaprezentowane możliwości edytora map pokazane na procesie tworzenia budynku w Autodesk Maya. Przy okazji, nie wszyscy pracownicy używają Mayi. Są też tacy, co korzystają z Blendera (najczęściej pracownicy odpowiedzialni za ciężarówki).

 

[zdjęcie 4] Nagrody SCS

 

W biurze w niektórych miejscach są poustawiane różne ciekawe rzeczy, jak na przykład nagrody. Wielu prawdopobonie zna zielony kabel, który pojawił się w poście na blogu SCS dotyczącym tej nowej funkcji w ETS2 i ATS. Sebor powiedział, że ten kabel został do nich wysłany przez jednego z fanów z listem, którego przybliżona treść brzmiała: "To jest kabel do łączenia ciężarówki z naczepą, zróbcie go w końcu!".

 

[zdjęcie 5] W biurze można znaleźć rózne edycje kolekcjonerskie gier SCS

 

Z ciekawych rzeczy można również wymienić obecność pokoi wypoczynkowych. Jest plac zabaw dla dzieci pracowników z Xboxem i PlayStation, pokój ze stołem tenisowym i "szwedzką ścianą" (która jest wykorzystywana w technologii motion-capture, czyli do tworzenia animacji dla pieszych w grze).

 

W końcowej części wycieczki została nam pokazana sala dźwiękowa, w której nagrane dźwięki są przetwarzane. Do demonstacji zostął zaprezentowany dźwięk Cummins ISX15 i muszę powiedzieć, że brzmiał znacznie ostrzej niż w grze. Sebor powiedział, że są w trakcie przejścia na nowy silnik dźwiękowy, który na przykład będzie odtwarzał inny dźwięk, gdy ciężarówka porusza się w tunelu.

 

[zdjęcie 6] 

 

Następnie goście zostali zaproszeni do spróbowania jazdy na dwóch stanowiskach symulacyjnych. ETS2 w konfiguracji z trzema monitorami i ruchomym siedziskiem, a także ATS w goglach VR (Nawiasem mówiąc, w prezentowanej wersji ATS w AI występowało Volvo VNL, ale nie został nam on udostępniony do przetestowania).

 

To wszystko na teraz. W niedalekiej przyszłości stworzę album ze zdjęciami, gdzie wrzucę resztę zdjęć z małymi komentarzami.

 

 

Tłumaczenie by @Imperator Tracz

Edited by Imperator Tracz
  • Thanks 2
  • HaulieLove 1

#SaveYourInternet #DeleteArt13

https://saveyourinternet.eu

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.