Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

Natchniony ciągłymi spięciami pomiędzy osobami uważającymi ETS2/ATS za symulator oraz tymi uważającymi, że to nie jest symulator postanowiłem utworzyć dość szczegółową ankietę "Dlaczego grasz tak a nie inaczej?", z której chciałbym poznać opinię obu stron.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSchXt4agFtKFLdOZXZbqIgc4yVSHPOR7dEq2szp0q-r_1OrBA/viewform

Ankieta jest anonimowa, stworzona za pomocą Formularzy Google. Wszystkie pytania są obowiązkowe, a jest ich 12. Z góry dziękuję za jej rozwiązanie.

  • Like 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, WooQash said:

Natchniony ciągłymi spięciami pomiędzy osobami uważającymi ETS2/ATS za symulator oraz tymi uważającymi, że to nie jest symulator

Należy pamiętać że to przede wszystkim gra która ma możliwość symulacji jazdy ciężarówką. Bo o symulacji pracy kierowcy cięzko tu mówić. Gdyby symulować zmęczenie i przestrzeganie tacho, gracz musiałby robić obowiązkowe przerwy od gry a nie tylko kliknąć "odpoczywaj". Nie wspominając o całej otoczce z dokumentami, spedycjami i ekonomią.
Moze się mylę ale z moich obserwacji wynika że uwagi co do sposobu jazdy zgłaszają w większościi zwolennicy symulacji. Najgorsze że tego typu uwagi są w tonacji wyrzutów.

Z drugiej strony nie spotkałem sie z atakowaniem miłośników symulacji za sposób jazdy jaki preferują. 
Widać to na konwojach. "Speederzy" bez problemów dostosowują się do reguł i wolniejszej jazdy. 

Sam wychodzę z założenia że każdy ma prawo spędzać czas wg. własnego uznania i narzucanie mu stylu jazdy który mu nie odpowiada to zabijanie przyjemności z gry. Każdy ją czerpie inaczej.

 

  • Upvote 1
  • True Story 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, [TPL] Bialy said:

Moze się mylę ale z moich obserwacji wynika że uwagi co do sposobu jazdy zgłaszają w większości zwolennicy symulacji. Najgorsze że tego typu uwagi są w tonacji wyrzutów.

Z drugiej strony nie spotkałem sie z atakowaniem miłośników symulacji za sposób jazdy jaki preferują. 

Doskonale pamiętam czasy, kiedy "ściganci" pisali, ze jak mi się nie podoba to mam iść na EU1 lub na sp. Nawet był gracz na tyle bezczelny, że napisał "na eu2 się jeździ, a nie toczy". Kiedy ja coś takiego pisałem do nich zaraz się obrażali, że oni mają prawo tyle jechać i nic mi do tego. Czysta hipokryzja. 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, bazyliszek [PL] said:

ze jak mi się nie podoba to mam iść na EU1 lub na sp

Gdybyś mógł odszukać te rozmowy, bardzo by ułatwiło wyciąganie wniosków.
Zastanawiam się czy oni tak sami z siebie to napisali czy może to była reakcja obronna na zarzuty że nie trzymają się ściśle symulacji na EU#2.

Domyślam się ze skoto w zdaniu znajduje się: "skoto mi się nie podoba" to znaczy że wyartykułowałeś w jakiś sposób uwagi co do ich sposobu gry.

Link to comment
Share on other sites

Kazdy jezdzi jak chce, jedni zasowaja 170 a inni jade 90 na godzine, wszystko zalezy od upodobania graczy,  jezeli mial by to byc prawdziwy symulator ciezarowki nie bylo by tu scoutow, a jednak sa, bo gra daje urozmaicenia dla gracza, wiec nie rozumiem po co to narzekanie ze predkosc 180 jest nie odpowiednia, ta gra ma kilka lat, i ten temat nigdy nie doszedl do niczego,  jedz ile ty chcesz i nie zawracaj sobie glowy tym ile ktos jedzie, regulamin na to pozwala wiec dyskusja ta jest zbedna.

Malo tego narzucanie komus swojego stylu gry jest nie dozwolone, juz 3 adminow sie wypowiadalo w innym poscie na taki temat jak narzucanie stylu gry.

Link to comment
Share on other sites

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Może przez to że właśnie ten film zamieściło studio SCS w ostatnim poście na blogu

  • Like 1
  • Upvote 1
  • True Story 1

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Neptunox [PL] said:

@[TPL] Bialy W jakim celu linkujesz ten filmik z listopada? Przypuszczam że już dawno każdy to widział :)

No właśnie odpisał Ci @[BTS] Duch i @[PHT]elot360PL
 

W takim że po pierwsze ten film jest podlinkowany do najnowszego postu SCS datowanego na Friday, January 26, 2018. A po drugie nie kazdy ogląda Bohuna. Ja tego filmu nie widziałem wcześniej jak wielu innych jego produkcji. Jak widać zdarzają mu się ciekawsze filmy ale na ogół ilość słów stoi w zbyt dużej dysproporcji do ilości treści przez co ciężko się to ogląda.

Edited by [TPL] Bialy
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, WooQash said:

Chciałbym podziękować, za ponad 320 oddanych formularzy w mojej ankiecie dotyczącej "Dlaczego grasz tak a nie inaczej?". Na prawdę nie spodziewałem się takiego odzewu. W wolnej chwili przeanalizuję to wszystko i spróbuję przedstawić jakieś wyniki z tego :wub:

Zabraklo pytania o przedzial wiekowy :) wtedy mialbys duzo lepszy obraz jak to w poszczegolnych grupach wiekowych sie przedstawia ;) 

  • Upvote 1
  • True Story 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, K?sacz said:

Denerwują mnie te radia w ETS2. Niby piękna pełna lista radiów Polskich a w rzeczywistości większość z nich nie działa. :/ A na dodatek nawet Radio Zet nie działa, jeszcze 2 tygodnie temu przed odinstalowaniem działał a teraz już nie. 

Jedynym sposobem który działa to poprostu odtwarzacz typu footbar czy też Winamp tam chociaż wszystko działa bez problemowo.

gyhpuYu.png

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, K?sacz said:

Denerwują mnie te radia w ETS2. Niby piękna pełna lista radiów Polskich a w rzeczywistości większość z nich nie działa. :/ A na dodatek nawet Radio Zet nie działa, jeszcze 2 tygodnie temu przed odinstalowaniem działał a teraz już nie. 

Czasami też pomaga znalezienie innego adresu url radia, poprostu niektóre ustawione przez SCS wygasły.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.