Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

Może i wydadzą kolejną produkcję ale na razie o tym cisza. Łatwiej przecież wydać kolejny dodatek który każdy fan kupi niż montować od 0 nową grę która wcale nie powiedziane, że się przyjmie na dość wymagającym rynku.

Taki PokemonGO, wielki fenomen na początku i co? Klapa. Ile razy było słychać, że najpierw zarabiali gruba kasę a teraz ledwo wychodzą na plus.

Kolejny przykład? No man's sky - wielkie halo a gra nudna jak flaki z olejem...

Link to comment
Share on other sites

Witam 

 

Mam pytanie dotyczące tego świątecznego eventu . Czy event można robić zarówno w ATS jak i ETS jednocześnie, czy tylko w jednej z tych gier ? Zrobiłem w ETS2 wszystkie "prezenty ", przechodzę do ATS a tam nie ma ładunków pod event . Jednak na profilu ma pasek postępu eventu do ATS . Więc jak to jest ? 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MonteCristo said:

Witam 

 

Mam pytanie dotyczące tego świątecznego eventu . Czy event można robić zarówno w ATS jak i ETS jednocześnie, czy tylko w jednej z tych gier ? Zrobiłem w ETS2 wszystkie "prezenty ", przechodzę do ATS a tam nie ma ładunków pod event . Jednak na profilu ma pasek postępu eventu do ATS . Więc jak to jest ? 



Można. Jeśli nie masz ładunków to prześpij się albo sprawdź w innym mieście ;)

 

Edited by Kargho </pl>
skreślono część posta, która jest zbędna
Link to comment
Share on other sites

Just now, HaQ said:

Co ma tutaj wspólnego przespanie się skoro te ładunki są tylko z WOTa ?


Pospieszyłem się, fakt. Ale przejście do innego miasta pomoże :)

Link to comment
Share on other sites

@MonteCristo A jeździsz na multi w ATS'ie? Bo jest tak, że wersja, która jest wspierana przez multika, niestety w tej wersji nie ma Giftów.

Musisz zaktualizować ATS'a do najwyższej aktualnej wersji i dostarczać towary wtedy jedynie można na singlu. A jak masz najwyższą łatkę to szukaj po miastach, jak wyżej powiedziano.

  • Like 1

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś już pisałem na ten temat. Sporo czasu upłynęło i właściwie znaczącego progresu gra nie zanotowała. W porządku, obiektywnie patrząc pojawiły się tandemy i doszło DLC Italia. Tym samym nawet Włochy z podstawki zyskały na jakości i bardzo dobrze. Nie jestem żadnym przeciwnikiem SCS i uważam, że mimo wszystkiego co napiszę poniżej, robią dobrą robotę. Nie znam drugiej produkcji tak długo wspieranej po premierze - co bądźmy szczerzy - wiąże się również z wielkością i możliwościami samego studia. Tak czy inaczej, nowa zawartość do produktu sprzed kilku lat (jakakolwiek by nie była) cieszy. Może to ja mam na to zły pogląd, może ETS ma być w ich założeniach grą dla relaksu i jedyne co będzie się zmieniać, to poziom "puchnięcia" mapy. Ale...

 

... Euro Truck Simulator po mojemu, powoli nie przystaje do 2018 roku. I broń borze, nie mam tutaj na myśli grafiki i silnika, bo ten jest na poziomie akceptowalnym. Może się narażę, ale pomysł złapania licencji od producentów to jest kula u nogi tej produkcji. ETS nie oferuje na dobrą sprawę niczego. I wszystko jest w porządku, może komuś tyle wystarczy, w końcu sam też gram. Natomiast ilekroć widzę w tytule Simulator tylko uśmiecham się drwiąco. Mechanika zmęczenia pojawiła się z 15 lat temu. I generalnie, czego takiego nie było w 18 Wheels of Steel, żeby można było powiedzieć, że mamy 15 lat postępu. Mapa, mapa, mapa. Już zwłaszcza po dodaniu Italii, naprawdę jest taka mała? Rzeczywiście chcielibyście jeszcze rozbudowy? Może wrócę do tematu tych licencji. Mechanika związana z awariami wszelkiego rodzaju czy kolizja zniszczeń w cieżąrówce - to powinno być w tej grze już dawno. Bardziej rozbudowana sprawa serwisu. Zdecydowanie poprawione warunki pogodowe. Zmienne pory roku. Losowe objazdy i roboty drogowe. Rozbudowane postoje dla ciężarówek. Dziury w drodze! Generalnie wszystko to, co wiąże się z życiem kierowcy i wszystko to, co trochę przybliżałoby rozgrywkę do rzeczywistości. A tak mamy kilka ciężarówek, w których jedyna czerwona kontrolka to ta od hamulca ręcznego. Które prowadzą się tak samo i nigdy nie można ich zarysować. Renault T od roku trzymane w piwnicy na specjalną okazję. Może ze słowem symulator wiązało się właśnie pozyskanie faktycznych marek pojazdów ciężarowych. Jeśli tak, to trochę słabo wyszło i niestety wydaje się, że ETS 2 pod kątem rozbudowy w zawartość - jest na straconej pozycji. Aha, doszły lakiery. No i przecież mamy fajne możliwości rozbudowy ciężarówki i ozdobienia jej światełkami. Tylko co to zmienia na dłuższą metę?

 

Konkurencji na rynku brak i dziwię im się, że nie próbują idei w stylu "World of Trucks" pchnąć na głębokie wody. Czyt. OFICJALNY MULTIPLAYER. A potencjał jest i to ogromny. Generalnie wielka szkoda, że naprawdę po latach na rynku, nie mamy gry truckerskiej z krwi i kości. Może to być podyktowane sentymentem, ale w kwestii miodności grania, stary jak świat - King of the Road - oferował chyba więcej zabawy.

 

Moja luźna myśl, wklepana gdzieś między Białoruś i Irlandię, jako kolejne DLC :)

 

Pozdrawiam.

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, -LoneWolf- said:

Losowe objazdy i roboty drogowe.

 

W ATSie coś takiego doszło w aktualizacji przed nowym meksykiem. No ale fakt, faktem w ETS nie wprowadzili tego. Pory Roku? Hmm może kiedyś, zapomniałeś napisać o zakupie własnych naczep :) i bardziej realnej ekonomii, ale to już mniejsze smaczki. Mnie by się widziała interaktywna kabina jak w OMSI. Że możemy np myszką te guziczki poklikać, ustawić temperaturę, uchylić szybe itp.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@-LoneWolf-

Kto gral w serie gier scsu ten wie jak ta gra rozwijala sie na przestrzeni lat. Niestety przykra prawda jest to ze wprowadzenie licencji i skomercjalizowanie tej gry ja zabilo :( Podejrzewam ze bardzo duzo czasu i uwagi scs poswieca na batalie i kruszenie kopi o uzyskanie licencji. Na to wszystko trzeba mnostwo czasu, energii, pracy i w efekcie sa ograniczeni licencja ktora nie pozwala ukazania danego producenta w zlym swietle a tu juz interpretacja moze byc rozna ... do tej pory nie brudza sie kola, naczepy i same ciezarowki, bo scs "podobno" stwierdzil ze albo wszystkie ciezarowki beda mialy  zniszczenia albo zadna. Podejscie uczciwe, ale naiwne. W ats wprowadzenie licencjonowanych marek to juz grob do trumny dla tej gry. Myslalem po cichu ze ats bedzie ukazaniem mozliwosci studia i takim kontrastem dla ets co by bylo gdyby dano nam mozliwosc rozwiniecia skrzydel. To masz babo placek...zahamowano rozwoj i innowacyjnosc obu gier na maksa. Zal patrzec na to z perspektywy czasu.

  • True Story 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boroo said:

@-LoneWolf- fajnie by było tylko pamiętaj że to nie jest takie proste, zrobić się da ale problemy są wszystkimi "papierkami"

 

I ja właśnie o tych papierkach pisałem. Wprowadzanie licencjonowanych ciężarówek było błędem.

 

56 minutes ago, H&V I Piotrex [PL] said:

 

W ATSie coś takiego doszło w aktualizacji przed nowym meksykiem. No ale fakt, faktem w ETS nie wprowadzili tego. Pory Roku? Hmm może kiedyś, zapomniałeś napisać o zakupie własnych naczep :) i bardziej realnej ekonomii, ale to już mniejsze smaczki. Mnie by się widziała interaktywna kabina jak w OMSI. Że możemy np myszką te guziczki poklikać, ustawić temperaturę, uchylić szybe itp.

 

Interaktywna kabina czy wciskanie guziczków (choć może bezzasadne) należą się tej serii jak psu buda. Akurat z tym roboty nie ma żadnej, więc opieszałość we wprowadzaniu nowinek trochę zaskakuje. Pamiętam jak dodali skrzypienie fotela - głupota która już umilała jazdę - bo nie było tak "sterylnie".

 

40 minutes ago, [RT] Trybcio86 said:

@-LoneWolf-

Kto gral w serie gier scsu ten wie jak ta gra rozwijala sie na przestrzeni lat. Niestety przykra prawda jest to ze wprowadzenie licencji i skomercjalizowanie tej gry ja zabilo :( Podejrzewam ze bardzo duzo czasu i uwagi scs poswieca na batalie i kruszenie kopi o uzyskanie licencji. Na to wszystko trzeba mnostwo czasu, energii, pracy i w efekcie sa ograniczeni licencja ktora nie pozwala ukazania danego producenta w zlym swietle a tu juz interpretacja moze byc rozna ... do tej pory nie brudza sie kola, naczepy i same ciezarowki, bo scs "podobno" stwierdzil ze albo wszystkie ciezarowki beda mialy  zniszczenia albo zadna. Podejscie uczciwe, ale naiwne. W ats wprowadzenie licencjonowanych marek to juz grob do trumny dla tej gry. Myslalem po cichu ze ats bedzie ukazaniem mozliwosci studia i takim kontrastem dla ets co by bylo gdyby dano nam mozliwosc rozwiniecia skrzydel. To masz babo placek...zahamowano rozwoj i innowacyjnosc obu gier na maksa. Zal patrzec na to z perspektywy czasu.

 

Lubię wracać do tematu powołując się na Pedal to the Metal. Trochę grałem, podobnie jak w Across America. Świetne, klimatyczne produkcje. Po demie ATS nie miałem już tak dobrych odczuć. Niestety, pusta wydmuszka. A batalie o licencje będą trwały latami. W dodatku jak widać, nie dotyczą tylko marki ale i modelu (starych ciężarówek pewnie już nie zobaczymy). Tragedia i tyle. Wspomniany PttM miał 35 modeli ciężarówek. Od starych do nowych (w ówczesnym czasie). Było naprawdę czym pojeździć. Te 12-13 lat temu w życiu bym nie powiedział, że seria stanie w miejscu. Euro Truck Simulator 2 jest najlepszą odsłoną studia, ale jest z przodu niewiele przed resztą.

 

Powiem tak. Kolejne 10 lat maluje się pod postacią rozwoju ETS (Bałkany, wschód, Hiszpania?) i ATS (tutaj całe stany, o jak fajnie). Więc jeden dodatek na rok będzie w dechę. Narzekam i marudzę, ale mi to po prostu przestało wystarczyć. Jeździć jest gdzie, gorzej z całą oprawą. We will see!

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, WarMaz said:

A co do uszkodzeń mechanicznych, to myślę że tu nie powinno być problemu z licencjami. OMSI takowe posiada, a większość DLC uzyskało licencje.

 

Pisalem o tym wczesniej :) Czesc marek zgodzila sie na model zniszczen ale nie wszystkie. W takim wypadku scs nie wprowadzil modelu zniszczen w ogole. Dlatego tez slowo "symulator" nie pasuje do tego tytulu przez brak chocby tych wizualnych uszkodzen :D 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli faktycznie takowa gra się ukarze to na wejściu będzie miała bardzo dużą konkurencję. 

- Fernbus 

- OMSI 2 

 

Ale SCS jest świetne i profesjonalne w tym co robi, więc myślę że gra będzie mogła konkurować z tymi tytułami.

 

Mam również nadzieję na duża liczbę pojazdów oraz tras, nie tak jak było z ATS, gdzie w chwili premiery do dyspozycji mieliśmy 2 ciężarówki i małą mapę. Więc przynajmniej ja wolę poczekać dłużej, ale otrzymać już dopracowaną i zaawansowaną grę, podobną do aktualnego Ets2. 

 

Pozostaje czekać. Nie mam informacji, gdybać też nie chcę, ale niestety prędko gry nie zobaczymy. Myślę, że przed 2019 rokiem szans na to nie ma. Pomijam kwestie licencji i pozwoleń, to jednak zupełnie nowa gra. Nie tylko rozszerzenie już oddanej gry. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Daniellus said:

to jednak zupełnie nowa gra

 

Wydaje mi się, że wydadzą to raczej jako rozszerzenie do ETS2; nie bez powodu stawiają przystanki/dworce w DLC mapowych. Gracze by ich zjedli, gdyby mieli płacić za produkt z tą samą mapą pełną cenę lub jeszcze za DLC mapowe, które już mają w ETS2.

  • Upvote 1

#SaveYourInternet #DeleteArt13

https://saveyourinternet.eu

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Daniellus said:

Jeśli faktycznie takowa gra się ukarze to na wejściu będzie miała bardzo dużą konkurencję. 

- Fernbus 

- OMSI 2 

 

Ale SCS jest świetne i profesjonalne w tym co robi, więc myślę że gra będzie mogła konkurować z tymi tytułami.

 

Mam również nadzieję na duża liczbę pojazdów oraz tras, nie tak jak było z ATS, gdzie w chwili premiery do dyspozycji mieliśmy 2 ciężarówki i małą mapę. Więc przynajmniej ja wolę poczekać dłużej, ale otrzymać już dopracowaną i zaawansowaną grę, podobną do aktualnego Ets2. 

 

Pozostaje czekać. Nie mam informacji, gdybać też nie chcę, ale niestety prędko gry nie zobaczymy. Myślę, że przed 2019 rokiem szans na to nie ma. Pomijam kwestie licencji i pozwoleń, to jednak zupełnie nowa gra. Nie tylko rozszerzenie już oddanej gry. 

W kórymś wywiadzie Pavel  sam powiedział że mają licencję na jedną Markę ( jak narazie ) no ale zgadzam się z tobą że przed 2019  tego DLC nie zobaczymy
P.S No, ale autobus wygląda nawet ładnie

Link to comment
Share on other sites

@K?sacz

Wszystko będzie zrobione. Deweloperzy o tym wiedzą. 

 

 

@Imperator Tracz

Właśnie też o tym doczytałem, że może to być ,,dodatek,, do Ets2. Wtedy zmienia to postać rzeczy. Mapa, system gry, silnik gry - gotowe. A to duży postęp. Zostaje wprowadzić pojazdy, misje, dodatki itp. 

 

@[RT] Aro32 

Licencja jednej marki to nie brzmi dobrze akurat :/ Patrząc na przykład Mana TGX Euro 6 czy Renault RangeT. Ale nie bądźmy sceptykami. Może będzie lepiej :) Zostaje czekać i obserwować wpisy SCS. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.