Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

5 minutes ago, K?sacz said:

Patrząc co się dzieje to raczej multi zacznie działać jak event minie. ;D


Ja odnoszę w ogóle wrażenie, że ATS to takie niekoniecznie chciane dziecko, jak już jest to niech będzie ale zbytnio nie chce się komukolwiek nim zajmować. Dlatego wygląda to tak jak wygląda obecnie.

Link to comment
Share on other sites

@pompka500 Bzdura! To byl winny aktualizacji. Dlatego spadek.

ihHYIxv.png

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kubasuperrrr said:

Sam nie wiem z czego to wynika, bo kiedyś potrafiłem w 18 Wheels of Steel: Haulin przejechać bagatela ponad 8000h minimum(!), a do ATS'a jakoś mnie nie ciągnie. Może jest to spowodowane tym, że w ETS'a gram dłużej i ciężarówki z niego widuję codziennie, a amerykańskie ciągniki tylko na zlotach lub jakimś cudem pojedynczą sztukę gdzieś na drodze? Albo faktycznie coś w tym ATS'ie jest, że jakoś odpycha i sprawia, że jak w ETS'a mogę pykać codziennie , a w ATS'a raz na jakiś czas. Nie mniej, obie gry mi się podobają i obie mają swoje plusy i minusy.

 

1 hour ago, Kargho </pl> said:

sam w 18 wheels of steel pedals to the metal przegrałem masę godzin, był to mój pierwszy tego typu symulator. Tak na prawdę patrząc z dzisiejszej perspektywy gra nudna, mało oferowała a jednak grało się całymi dniami. Nawet kiedyś grając z kolegą mieliśmy zabawę, że gram na 2 zmiany, on 20minut, ja 20minut... To się pamięta :P

ATS ma coś w sobie takiego, że... no nie wiem, nie gram w niego w ogóle i zdecydowanie wolę ETS2. Może to m.in dlatego, że w ETS2 jest z kim grać a w ATS rzadko kiedy kogokolwiek spotykam.

 

 

Opowiem wam to na moim przykładzie bo coś czuje że będzie to całkiem trafne.

Swego czasu grałem w Pedal to the Metal, chyba nawet w Haulina. Grałem cały czas ile się dało i to była prawdziwa przyjemność. Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć że amerykańskie ciężarówki mnie nie kręcą, klimat amerykańskich dróg, przynajmniej w tym symulacyjnym świecie, nie pociągał mnie. Odpaliłem demo ATSa i nie porwał mnie, niczym nie jest w stanie mnie przyciągnąć do siebie.

Dlaczego kiedyś ja i wszyscy inni zagrywali się w serie 18WoS? Dla mnie odpowiedź jest banalna, nie było wtedy alternatywy. Wybierałeś albo to albo nie miałeś nic. Piękny okres kiedy śliniłem się do wszystkich filmów na YT z modyfikacjami do Haulina dodającymi mapę Polski i wręcz płakałem że nie mam tego samego a bardzo bym chciał. A dzisiaj? Nie dość że doczekałem się odświeżonej wersji gry która dała mi nadzieję (Jak rodzice kupili mi ETS to byłem strasznie szczęśliwy i to w niego ciągle się zagrywałem). Nie było tam innych botów którzy porozumiewali się z tobą poprzez CB i mówili 10-4 albo że muszą sobie odcedzić kartofelki. Za to była moja Europa, mój kraj który jak na tamte czasy odwzorowany na tyle na ile dał radę wydawca. Co mamy dzisiaj to nie muszę wam już powtarzać. Same Katowice już sprawiają bardzo dobre wrażenie. Przynajmniej ja widzę to podobieństwo, np miejski odcinek autostrady A4 czy przedzielenie miasta linią kolejową gdzie po północnej stronie jest ciaśniej a po południowej tak luźniej.

Myślę że gdyby dzisiaj seria ETS by nie zaistniała, a ATS wyszedł jako swego rodzaju kontynuacja 18WoS to nie byłoby o czym gadać, ludzie by to brali bo nie mieliby niczego bliższego ich upodobaniom.

Link to comment
Share on other sites

ATS jest moim zdaniem trochę nudny. Mimo iż jest mechanicznie podobny do ETS'a to jednak ma w sobie coś takiego co sprawia, że człowiek nudzi sie X razy szybciej niż w ETS'ie. Przykładowo w ETS'ie mogę zrobić trasę ponad 8000km i nie nie za szybko nuda narasta, w ATS'ie już po krótkiej trasie się zaczynam nudzić. Moim zdaniem a ATS'ie brakuje tego... Klimatu? W Haulinie np (tylko w niego grałem ze starszych wersji i trochę w Convoy'a ale ten drugi mnie nie pociągał przez to, że mając ładunek nie można było gry zapisać i dopiero po jego oddaniu była taka możliwość -,-, więc tylko na Haulinie bazuje) było to co wymienił @[PHT]elot360PL czyli CB gdzie boty coś do Ciebie mówiły, była również policja która mogła setkami km nas gonić (ach, jak to fajnie było kiedyś z Miami do Nowego Jorku ciągnąć za sobą policję na sygnale, która pędząc highway'em pod prąd robiła za taran i wyrzutnię innych aut <3 ), miało się większe zróżnicowanie ciągników i ciekawsze rzeczy działy się na trasie (np ciągnik jedzie drogą, a naczepa poboczem). Haulin miał też swoje smaczki np. w postaci jednej naczepy, która miała przepalone lewe światło z tyłu (jedna jedyna naczepa na całą grę to miała!), latające UFO w okolicach Roswell, gdzieś indziej tuż przy drodze leżał wielki, rozbity i spalony samolot, było wiele ciekawych malowań. W ATS'ie mi brakuje właśnie tych smaczków, a "losowe zdarzenia na drodze" są dla mnie próbą przywrócenia tych smaczków i ciężko stwierdzić czy ta próba była udana.

P.S. @Kargho </pl> przypomniałeś mi jak kiedyś mama mnie do szkoły zaprowadzała, jakiś chłopak mi nagadał, że za każdą rzecz jakiej nie mam na plastyke dostanę jedynkę i ja z tego powodu wróciłem po 10 minutach do domu tuż za mamą, mówiąc co powiedział mi tamten i oświadczając, że idę grać i cały dzień grałem w Haulina, a mama usiadła na łózku i nie wiedziała co się właśnie odwaliło :troll:

Link to comment
Share on other sites

W ogóle coś dziwnego od ostatniej aktualizacji dzieję się z GPS. W ogóle nie chcę mi się zaznaczyć droga przez port morski z Palermo do Napoli. Przez port jest krótsza droga ale GPS i tak mi prowadzi drogę przez okoła. Nawet nie pomaga zaznaczanie i tak mi każe zawracać i jechać dokoła. Może coś z portem jest nie tak?

Link to comment
Share on other sites

 

16 minutes ago, K?sacz said:

W ogóle coś dziwnego od ostatniej aktualizacji dzieję się z GPS. W ogóle nie chcę mi się zaznaczyć droga przez port morski z Palermo do Napoli. Przez port jest krótsza droga ale GPS i tak mi prowadzi drogę przez okoła. Nawet nie pomaga zaznaczanie i tak mi każe zawracać i jechać dokoła. Może coś z portem jest nie tak?

W opcjach gry, w zakładce "rozgrywka" znajduje się "tryb nawigacji" z możliwością: najlepsza, najkrótsza droga, małe drogi. Wydaje mi się, że zmiana tego może pomóc.

Edited by Nextej
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kargho </pl> said:

Mało możliwości, mało ciągników, modyfikacji (w kabinie raptem 2?), dodatków - ogólnie pokusiłbym się na stwierdzenie, że między ETS2 a ATS jest przepaść niczym Kanion Kolorado.

W sumie w ETS2 jak chcesz mieć dużo rzeczy w kabinie to tez musisz pokupować dodatki. :D W podstawce też jest biednie. A w dodatkach masz proporczyki, firanki, wiszące rzeczy, dodatki na deskę rozdzielczą, przedmioty na fotel i na podłogę, flagi różnych państw. To wszystko w dodatkach jest. :D (No oprócz rzeczy z eventu)

Link to comment
Share on other sites

Czy ma ktoś zlecenia z WoTra na terenie np. Italii, Francji czy Skandynawii? Co jest dziwne mam kilka zleceń tylko z Niemiec, troche Czech i Polski..., a na terenach szczegolnie z DLC żadnego, nawet w najwiekszym okregu.

Czy ktoś wie co jest tego przyczyna?

 

Gdy jest event tak jak teraz to krew mnie zalewa czasami, po kilku minutach teleportowania sie po garazach, aby znalezc jakies zlecenie.

 

Edited by Kacperovski

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kacperovski said:

Czy ma ktoś zlecenia z WoTra na terenie np. Italii, Francji czy Skandynawii? Co jest dziwne mam kilka zleceń tylko z Niemiec, troche Czech i Polski..., a na terenach szczegolnie z DLC żadnego, nawet w najwiekszym okregu.

Czy ktoś wie co jest tego przyczyna?

 

Gdy jest event tak jak teraz to krew mnie zalewa czasami, po kilku minutach teleportowania sie po garazach, aby znalezc jakies zlecenie.

 

U mnie było z WOTem coś że nie mogłem się z nim połączyć normalnie przy wyborze ładunku w danym mieście przez menu. A pomogło dopiero jak wjechałem na jakąś firme i z niej wybrałem ładunki z WOTa. :)

Link to comment
Share on other sites

@Krzysiek [ PL ] Ostry Nie mam nic. To jest wlasnie to. Kilka ladnych update'ów temu mialem po kilka stron, czy tam kropek tych zlecen, a teraz jedna cala strona w jednym miescie to jest wrecz luksus. Juz 1.30, a SCS dalej nic z tym nie robi. 

Mowa cały czas o zleceniach zewnetrznych z WoTra.

Edited by Kacperovski

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Krzysiek [ PL ] Ostry said:

Ładunki z Wot-u ( EVENT ) Roma, Messina, Catanzaro, Catania, Palermo, niestety szóstego miasta nie pamiętam, 

 

Średnio się zgodzę, ponieważ jedynym poparciem twojej informacji jest to że wyłącznie z tych miast brałeś zlecenie. Do tego tak jak wyżej @HaQ pisał że praktycznie w każdym mieście ma ładunek z prezentami i jestem tego samego zdania.

                                                                                                                                                                                                      

Link to comment
Share on other sites

Nic tylko pozazdrościć, że macie zlecenia w tylu miastach. Ja to jedynie moge pomarzyc o wzieciu zlecenia zewnetrznego z np. Rzymu, Palermo czy Bordeaux... i w jeszcze innych, nie tylko w Italii, dużo by tu wymieniać :unsure:.

Edited by Kacperovski

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

Ja bralem z Pescara, Firenze, Napoli, Parma i reszte miasta oprocz Italii

Najwiecej jest w firmie TE LOGISTICA

Edited by Aves

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

@[POLARIS] JSM Sprawdziłem, zalogowałem ponownie, na innym profilu również sprawdzałem, no nic nie znalazło.

Nie wiem co się stało, ale na terenach Skandynawskich, Francja, Włochy i Going East wszystko co jest z dlc, tam zleceń nie ma...

Jakaś blokada, że mi nie chce zsynchronizować, nie wiem co jest grane.

 

Nie tylko ja się z tym borykam, identyczny przpadek co u mnie > Forum SCS.

A w ATSie, wszystko ładnie pięknie działa, lol. 

 

Edited by Kacperovski

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.