Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

Przeniesony most w Livorno, ale wjechalem w zamknieta rogatki

0IT5GFl.jpg

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Siema, wczoraj zamontowałem zawieszenie 6x2*4 z podnoszoną tylną osią i mam takie pytanie. Jak używa się go w praktyce? Tzn. przy jakim obciążeniu opuszcza się tylną oś? Czy może opuszcza się ją każdorazowo przy podłączaniu naczepy nie patrząc na wagę towaru? Chcę jeździć mniej więcej tak, jak robią to w "prawdziwym życiu".

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, K?sacz said:

Co się ciekawego pojawiło w dzisiejszej aktualizacji do ATS?

http://steamcommunity.com/app/270880/discussions/0/412446890550816637/?tscn=1511693732

Od  1.29.1.13

  • Like 1

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, WesolyKostek said:

Siema, wczoraj zamontowałem zawieszenie 6x2*4 z podnoszoną tylną osią i mam takie pytanie. Jak używa się go w praktyce? Tzn. przy jakim obciążeniu opuszcza się tylną oś? Czy może opuszcza się ją każdorazowo przy podłączaniu naczepy nie patrząc na wagę towaru? Chcę jeździć mniej więcej tak, jak robią to w "prawdziwym życiu".

 

Dodatkowa oś potrzebna jest, jeśli zamierzasz wozić towary, cięższe od tych dopuszczalnych bez dodatkowego zezwolenia. Jeśli wozisz ładunki, gdzie cały zestaw nie przekracza 40 ton, (czyli waga ładunku około 24ton - zależy ile waży koń i naczepa) to tak naprawdę 4x2 spokojnie da radę, a wszystkie 6x2*4 to zbędny bajer.

Wszystkie inne konfiguracje potrzebne są, gdy ładunek jest cięższy i trzeba rozłożyć masę na więcej osi - taki ciągnik może "dźwignąć" cięższe ładunki, nie tylko gabaryty - zazwyczaj koparki, kontenery etc.

  • Like 1
ets200283_qwnrnqw.png
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, WesolyKostek said:

Siema, wczoraj zamontowałem zawieszenie 6x2*4 z podnoszoną tylną osią i mam takie pytanie. Jak używa się go w praktyce? Tzn. przy jakim obciążeniu opuszcza się tylną oś? Czy może opuszcza się ją każdorazowo przy podłączaniu naczepy nie patrząc na wagę towaru? Chcę jeździć mniej więcej tak, jak robią to w "prawdziwym życiu".

Tak jak kolega wspomniał, przy ciężkich tonażach.  Wynika zo z tego, że w realu nacisk na oś nie moze przekraczać 10t (skorygujcie jeśli się mylę), a na oś napędową 11,5t. Łatwo stąd obliczyć, że ładunki ponadgabarytowe dają dużo większe obciążenie i potrzebna jest dodatkowa ośka. Sam w grze jeżdżę z tym układem, który napisałeś, i ośkę opuszczam jeśli masa ładunku przekroczy 25t

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Czy wy też mając DLC Italia zauważyliście taką pustkę w północno wschodnich Włochach? :D Aż prosi się tam o dodatkowe drogi a nawet miasto.

Jeszcze coś zauważyłem. Jak pojawiła się aktualizacja 1.30 to odkryłem wszystkie odświeżone drogi we Włoszech i miałem 100% odkrytej mapy. Doszło DLC Italia, dzisiaj skończyłem odkrywać całą mapę i na końcu okazało się, że mam 99,9% mapy odkrytej. Gdzie podziało się 00,1% reszty nieodkrytej części dróg? :/ Ktoś odkrywał na 100% drogi we Włoszech. I taka ciekawostka: w mieście Taranto jest firma Vitas Power która występuje na Skandynawii. Nie ma tej firmy na mapie a ni nie można wziąć z niej zlecenia.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, hub161 said:

Sama mapa jest naprawdę dobra ale niestety optymalizacja jest skopana po całości zwłaszcza w mesynie. 

Ja tam nie zauważyłem na Itali słabej optymalizacji, u mnie gra trzyma stałe 60 fps.

Link to comment
Share on other sites

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Daniellus said:

I jak wam się podoba DLC Italia? Ja na razie nie mam dużo czasu aby grać tam, ale jedna traske już zrobiłem i jak dla mnie BOMBA. Kawał dobrej roboty. W wolnych chwilach zwiedzę resztę :)

 

Osobiście jeszcze nie jeździłem po DLC Italia, ale same zmiany w podstawce na terenie Włoch robią bardzo dobre wrażenie a co dopiero wjechanie na tereny z DLC. To będzie niesamowite przeżycie. :D

Edited by ElectroMusic!

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.