Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

Scania? Meh, meh.. Tylko czekam na NM, a pozniej Italia.j

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Zrobiłem skrót Q&A Wujka Bohuna z SCS na WGW.

 

-Nowy Meksyk i Włochy wyjdą do końca 2017 roku.

-Włochy będą się całkowicie odróżniać od aktualnej mapy gry (architektura itp.), mają być też "niespodzianki".

-Mapa Włoch nie będzie ostatnim rozszerzeniem do ETS2, trwa wstępny research (mapmakerzy przedstawiają kilka możliwych wariantów na jakie tereny może nas zabrać kolejne DLC)

-SCS chce "odświeżać" aktualne tereny, lecz nie mają osób, które mogłyby się tym zająć.

-Scania nowej generacji jest w fazie testowania.

-Modele MAN'a E6 oraz Range T są gotowe, pozostała tylko sprawa z licencją.

-Jedna z licencji ma ponad 40 stron.

-Nie będzie ETS3.

-SCS ciągle pracuje nad DirectX 11.

-Własne naczepy to projekt, które studio z Czech ożywiło w tym roku, nie jest to otwarty projekt lecz myślą nad tym cały czas.

-Euro Coach Simulator nie został anulowany ale ten projekt ma dużo niższy priorytet niż inne rzeczy, które SCS wykonuje. (ECS trafił do lodówki)

-Zestawy tuningowe będą także na inne ciężarówki (oprócz DAF'a i Scanii).

-Do ATS są gotowe (o ile Piotr się nie myli) 3 ciężarówki ale tak samo jak z E6 i RT, są problemy z licencją.

-Prace nad porami roku nie ma, możliwe, że kiedyś się pojawią.

-Developerzy ciągle optymalizują grę.

-Brudzenie się pojazdów oraz widoczne uszkodzenia nie zostaną wprowadzone (sprawy licencyjne)

-AI cały czas jest poprawiane.

-Piloci w DLC niespodziance nie są "przyklejeni", są dokłanie oskryptowani, kilometr po kilometrze, metr po metrze.

-Mogą się pojawić nowe, różne animacje w interiorze, przykładowo wyświetlanie się piosenki, która leci w radiu na panelu w wnętrzu.

 

  • Like 5
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@Adam112 Tobie nadal mało?

Scs tak się stara, wypuszcza 3 dlcki w jednym okresie roku plus jeszcze nowy model (darmowy) ciężarówki.

 

Scs to nie jest, aż tak potężne studio, nie ma tam sztabu ludzi jak w ikei na kasach w całej Polsce, tylko troszkę mniej, a nawet o wiele mniej, ale dalej starają się powiększać o nowych pracowników (tylko takich znajdź) :P.

Edited by Kacperovski

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

Może zapomnieli, jak mają taki ogrom pracy to wiesz. A co do kolegi @Adam112 , odnośnie tego co Scs po za Włochami i gabarytami wyda? Możliwe że nowego trucka, a i tak jeszcze mają duże pole do popisu, jak np tuning do innych trucków, własne naczepy, inne dlc mapowe, czy nawet odświeżenie podstawowych terenów mapowych (Takie Niemce, gdzie praktycznie trzeba przez nie przejechać żeby się dostać dalej.).

Link to comment
Share on other sites

@Adam112 Jak rozmawiałam z Erykiem na WGW to mówił o 3 DLC w tym roku. Wychodzi na to, że dostaniemy Meksyk do ATSa i 2 DLC do ETSa (Włochy i te gabaryty). 

 

Z Q&A dowiedzieliśmy się tego czego tak naprawdę się wszyscy możemy domysleć :D 

Po Włochach, zapewne zacznął pracę nad nowym rozszerzeniem do mapy - tutaj chyba najbardziej prawdopodobną opcją będą Bałkany, ze względu na to, że SCS będzie miał dojście do tego rejonu z podstawy mapy (czystego ETS2), gdyż Włochy graniczą ze Słowenią, a ją można jako tako do tego obszaru doczepić. Rosja czy Hiszpania były by dla nich dodatkową robotą, bo żeby zrobić te DLC musieli by poprowadzić tam drogi na podstawowej wersji mapy (dla chcącego nic trudnego, rzecz jasna ;) ), a póki co mamy Going East! oraz Vive la France co lekko uniemożliwa zapewne rozbudowę w tamtych kierunkach z racji, że są to płatne DLC. 

Padło też pytanie dotyczące przerobienia podstawy mapy i o ile mnie pamięć nie myli to było powiedziane, że jest to w planach. 

Też pytanie było o tandemy i BDF (z racji ,że mamy podwojne naczepy) - jakies plany podobno są. 

 

Mialam okazje na WGW przetestować tą "niespodziankę" i powiem wam, że calkiem mi się podobało. Trasa z Lille do Brukseli :D Co prawda gdyby pilot nie jeździł jak pijany to byłob by super ;) Nie ma możliwości uderzenia w pilota - przyśpieszacie, on również, zwalniacie, pilot robi to samo. W odróżnieniu od innych DLC te ma postęp. Na doradcy drogowym się wyświetlał. I tutaj również nowość - można PODOBNO przegrać i zobaczyć Game Over (nie do końca jestem pewna, Eryk coś napomniał :P jakby coś - jego wina :D ) jak rozwalicie ładunek :P a zmiana trasy jak w przypadku WOTra - wczytywanie save. 

 

A do Renault dalej licencji nie ma i do Mańka też podobno nie ma :D 

IzoBqI6.jpg  

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, H&V I PatrycjaPL said:

@Adam112 Jak rozmawiałam z Erykiem na WGW to mówił o 3 DLC w tym roku. Wychodzi na to, że dostaniemy Meksyk do ATSa i 2 DLC do ETSa (Włochy i te gabaryty). 

 

Z Q&A dowiedzieliśmy się tego czego tak naprawdę się wszyscy możemy domysleć :D 

Po Włochach, zapewne zacznął pracę nad nowym rozszerzeniem do mapy - tutaj chyba najbardziej prawdopodobną opcją będą Bałkany, ze względu na to, że SCS będzie miał dojście do tego rejonu z podstawy mapy (czystego ETS2), gdyż Włochy graniczą ze Słowenią, a ją można jako tako do tego obszaru doczepić. Rosja czy Hiszpania były by dla nich dodatkową robotą, bo żeby zrobić te DLC musieli by poprowadzić tam drogi na podstawowej wersji mapy (dla chcącego nic trudnego, rzecz jasna ;) ), a póki co mamy Going East! oraz Vive la France co lekko uniemożliwa zapewne rozbudowę w tamtych kierunkach z racji, że są to płatne DLC. 

Padło też pytanie dotyczące przerobienia podstawy mapy i o ile mnie pamięć nie myli to było powiedziane, że jest to w planach. 

Też pytanie było o tandemy i BDF (z racji ,że mamy podwojne naczepy) - jakies plany podobno są. 

 

Mialam okazje na WGW przetestować tą "niespodziankę" i powiem wam, że calkiem mi się podobało. Trasa z Lille do Brukseli :D Co prawda gdyby pilot nie jeździł jak pijany to byłob by super ;) Nie ma możliwości uderzenia w pilota - przyśpieszacie, on również, zwalniacie, pilot robi to samo. W odróżnieniu od innych DLC te ma postęp. Na doradcy drogowym się wyświetlał. I tutaj również nowość - można PODOBNO przegrać i zobaczyć Game Over (nie do końca jestem pewna, Eryk coś napomniał :P jakby coś - jego wina :D ) jak rozwalicie ładunek :P a zmiana trasy jak w przypadku WOTra - wczytywanie save. 

 

A do Renault dalej licencji nie ma i do Mańka też podobno nie ma :D 




czyli piloci jeszcze nie byli dobrze oskryptowani  ja tam sie cieszę że gra sie rozwija w dobrym kierunku tylko mi wcześniej chodziło o odświeżenie tej Polski zamiast tych Niemiec  ciągle jak coś odświeżają  to pomijają  naszą Polskę  

Link to comment
Share on other sites

W wywiadzie na WGW z Bohunem było wspomniane, że tereny, które już są omijają szerokim łukiem, jeśli chodzi o odświeżanie mapy. Wydawanie update'ów, optymalizacja no i grzebanie w kodzie. Najlepiej tego wysłuchać samemu z jakich powodów chcą tego uniknąć :) .

Edited by Kacperovski

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

Też zauważyłem że na GPS ta cała czerwona linia jest zmieniona, co nas prowadzi do celu. I jeszcze do tego pokazuje kiedy autosave się robi w górnym lewym rogu ekranu.

Edited by Rambo88pl
Link to comment
Share on other sites

@Forerunner pokazał nowy prefab stacji benzynowej z nadchodzącego DLC do ATSa 

https://forum.truckersmp.com/index.php?/profile/55062-forerunner/&status=62229&type=status

 

1 hour ago, Rambo88pl said:

I jeszcze do tego pokazuje kiedy autosave się robi w górnym lewym rogu ekranu.

A może po prostu g_minicon masz ustawione na 1? :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

@H&V I elot360PL Nie mam tego ustawione, ta ikonka wygląda jakby coś się odświeżało takie dwie strzałki w kółko. O obok pisze tylko autosave.

 

A tak po za tym wydaje mi się że jakby optymalizację poprawili w ATS.

Edited by Rambo88pl
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.