Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

1 hour ago, AMF said:

@Trybcio86, ale Ty marudzisz... Ja również wspieram studio przez zakup DLC do ETS jak i do ATS w sumie wszystkie jakiekolwiek wydali mam w swojej bibliotece i nie marudzę, że coś jest takie samo....

Do ładunków w ETS  też można się przyczepić bo np. Lokomotywa powinna być na zupełnie innej naczepie wieziona raz, że niskiej, dwa, że  bez najazdów i trzy bez tej śmiesznej osi zaraz na początku naczepy.... 

W ogóle niech SCS przestanie robić cokolwiek do ATS czy ETS po co mają tracić czas i ciągle słuchać marudzenia niezadowolonych graczy... Bo tu czy tu jest skopiowane coś... 


Wydać dlc - źle
Zrobić dlc - źle
Robisz cokolwiek dla graczy - źle


Nie dogodzisz nikomu....

Wybacz ale to co pisze to fakty :) Sa przeniesione ładunki ? Sa :) (nie wazne czy z ets do ats czy odwrotnie elot) de facto płacisz tyle samo za skopiowana rzecz. Uwazam ze przydala by sie kampania dla graczy ktorzy wspieraja oba produkty to marketingowo moze wyjsc na dobre scsowi i nam bo spolecznosc jest bardzo duza. Dlc kupilem mimo ze czuje maly niesmak.Nie podoba Ci sie moja opinia Twoj problem :) Jak sam zauwazyles od siebie dlc ma kilka niecociagniec na ktore ja uwagi az tak bardzo nie zwracam. Kazdy chcialby cos innego i po to tu dyskutujemy zeby sie wymienc opiniami na temat produktow scsu. Komus ciagle przeszkadza model mana brak wiekszego realizmu itd. wiec tu jest pole do tego by o tym podyskutowac. Chyba ze ten temat jest od wychwalania scsu za kazdy wydany produkt i brak mozliwosci krytykowania ich dzialan... wtedy zwracam honor :D 

Link to comment
Share on other sites

Taka roznica.. Heavy for pay , and double for free...  Co ty myslisz? xD

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Trybcio86, Owszem są przeniesione ładunki, lecz nie wymagajmy aby wszystko się różniło od siebie mocno... Cenowo jest tak samo bo dlaczego by np. ludzie co grają w ATS tylko mieli płacić mniej? 

Gdzieś padały teksty czy to tutaj chyba czy to na grupach facebookowych, że SCS mógł by porzucić ATSa bo nikt w to nie gra.... Było by większe zainteresowanie tym projektem jak by SCS dodał i uzyskał licencje do większej ilości ciężarówek bo na ten moment mamy tylko dwie marki i cztery ciężarówki łącznie :) Gdy dojdzie Volvo VNL i może kiedyś VNR potem Freightliner Cascadia  itp. to się to zmieni. Jak jeszcze dojdą dwa czy trzy stany (powiększenie mapy) to również to się pozmienia co do ilości graczy grających w te grę. 

Ten temat nie jest tylko do pochwalania SCS ale też, że tak to ujmę wytykania im błędów, lecz niestety tych błędów jest dość duża ilość i ciągle ta ilość błędów zamiast spadać to ciągle rośnie :) 

Co do tego aby ludzie co mają hmm np. wszystkie DLC mieli jakieś ulgi nie jest to głupi pomysł tylko WoT wykrywa mapowe DLC jak i teraz "naczepowe", a są jeszcze jak by nie patrzeć PaintJoby. 

Co do tego 

29 minutes ago, Trybcio86 said:

Komus ciagle przeszkadza model mana brak wiekszego realizmu itd.

To tak model MANa obecnego jest tragiczny z zewnątrz jak i wewnątrz, niestety ale wszystkie modele mają jakieś niedopracowania 

Volvo FH4 (2012)
- wysokość zawieszenia (jest za wysoko trochę)
- zbiorniki są od lowdecka
- lusterka w interiorze (kamera 1) mają złe proporcje, "ramkę" i są dziwnie ułożone
- brak nawiewów po stronie pasażera jak i możliwości otwarcia szyby (modelu  tego)
- nie ma nic na tylnej ściance poza "wypukleniem" gdzie powinny być głośniki i sterowanie webasto
- brak obrysówek po bokach przy zbiornikach
Volvo FH3 (Classic)
- tutaj za wiele nie zauważyłem 
- zbiorniki są dziwne 
- zbyt wysokie zawieszenie
Iveco Hi-Way
- świecące światła przeciwmgielne przy mijania
- dziwne proporcje wnętrza nie zbyt idzie dobrze ustawić kamerę tak jak realnie sie siedzi i widzi lusterka etc.
Iveco Stralis
- wnętrze podstawowe jest trochę dziwne
- zbyt kanciasty model 
Scania R jak i R Streamline 
- Lusterka też są niedopracowane
MAN TGX
- tutaj chyba nie muszę się rozpisywać za wiele, CAŁY model jest niedopracowany :D
DAF XF105
- źle ustawione wycieraczki jako model w interiorze
- po stronie pasażera mamy możliwość "włączania i wyłączania" świateł jak i sterowanie lusterkami wszystkimi, szybami etc.
- lusterka też są trochę niedopracowane
DAF XF 106/116 Euro 6
- wysokość zawieszenia poraz x
- dziwne proporcje kabiny, a szczególnie okolic przedniej osi (nadkole wygląda dziwnie)

Renault Premium i Magnum
- tutaj za wiele nie zauważyłem nie miałem aż tak styczności z tymi pojazdami w prawdziwym świecie aby coś wypisywać bo po google grafika to ekhem :D

Nie chce mi się wymieniać wszystkiego bo ta lista jest duża i się ciągle powiększa ;) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

@AMF Co do Volviacza FH3 to również jak w tym nowym jak i starym modelu lusterka nie są ustawione tak jak powinny...

Actros MP3 też jak każde auto od SCS'u, np. Nie tylko co model lusterek, ale też to co zauważyłem to brak  tzw. biegu E Econom jak i małe zbiorniki, 600 l największy co to ma być... ? Jakaś kpina.

Ehh, może za 10 lat się doczekamy modernizacji tych wszystkich modeli, lecz w tym czeskim tempie wątpię...

  • Upvote 1

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

@Kacperovski, Jak chodzi Ci o to co jest odbite w lusterkach to jest tragedia w każdej ciężarówce :P Jak o model lusterka to każda ale to każda ciężarówka ma to zepsute... a SCS nie kwapi się aby to poprawić.

 

Nawet po screenach z nowej Scanii zauważyłem, że są tam słabo zrobione lusterka.

 

MP3 ma 600L zbiornik ponieważ jest TYLKO jeden zbiornik paliwa ponieważ po drugiej stronie jest kolo zapasowe ;) 
Biegu E-Economy ? A w jakiejś innej ciężarówce bieg E masz, jak tak jest to chyba jestem ekhem ślepy bo nie widzę i nie widziałem biegu "ekonomicznego" w ciężarówkach. 

 

@kylo67, rurki nie rurki koguty nie koguty czy halogeny to zostanie tak raczej do końca wsparcia SCS ponieważ SCS tłumaczy się zawsze, że scena moderska robi za nich robotę jeśli chodzi własnie o tuning wizualny ciężarówek :)

Link to comment
Share on other sites

@AMF Spoko nie każdy o tym wie :P

Econom w Actrosie MP3 załącza się, gdy komputer nie czuje żadnego obciążenia, wiesz gdy jedziesz po płaskim lub z górki. Puszczasz gaz lub tak depniesz raz impulsywnie to wtedy na desce rozdzielczej zamiast "12" masz "E" i obroty spadają jakby to był bieg jałowy, ale nie do końca :)

Nic innego jak oszczędzanie paliwa.

Jak będę miał okazję to zrobię Ci zdj., aby pokazać o co mi chodzi ;)

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

Nie ma co marudzić i cieszyć się tym co dają by urozmaicić grę. Ważne, że nie wprowadzili mikropłatności w postaci np. winiety, którą można wykupić na miesiąc i cieszyć się dodatkiem na ten okres. Wy nie wspieracie projektu tylko jesteście konsumentami. Wspierać projekt to  dać donate na rozwój nie uzyskując nic. Fakt, że cena DLC jest czasami wygórowana, ale co poradzimy. Oni ustalają rynek i wiedzą, że nie mają konkurencji w swoim segmencie. Nie oszukujmy się, SCS zrobił dobre kroki marketingowe, dobrze ustalił strategię rozwoju gry i wygrywają. Tworząc ATS jeszcze bardziej kupili sobie klientów tych stałych. Nie jeden (jak ja) uciekałem od ETS 2 ale i tak człowiek wracał i jeszcze raz grał i przejeżdżał kolejne setki km.

Ja pamiętam jak pierwszy raz kupiłem ETS 2 czystego bez DLC ( 2012/2013 r.)  i zapłaciłem wtedy za płytkę 69 PLN. Mówiłem sobie tanio i człowiekowi micha się uśmiechała. Jak wyszedł DLC rozszerzający mapę  Going to East, który kosztował jak się nie mylę 49,99 PLN lekko byłem zszokowany tak wysoką ceną. Nie  ukrywajmy DLC o wiele nie rozszerzało gry, a płacisz jak za zboże. W sumie ja tak trafiłem na promocję życia chyba, bo ja kupiłem edycję roku (cyfrową) w 2014 r za 19,99 PLN i to w ofercie Mikołajkowej. W edycji roku dostałem DLC: Going to East, Ice Cold Paint Jobs, Halloween Paint Jobs, Force  on Nature Paint Jobs, Polish Paint Jobs, Metallic Paint Jobs i Fantasy Paint Jobs oraz bonusowe dwie gry Scania Truck Driving Simulator oraz ETS. Dlatego ja też byłem jak typowy Polak Januszek. Kląłem na nich i kląłem. Tylko ja wychodzę z założenia, że lepiej kupić DLC niż męczyć się na modach, a niektóre mody nie są zoptymalizowane i mocno lagują.

Fakt z tym DLC do ATS to lekko polecieli w wujka. Dla mnie mogliby wprowadzić DLC rozszerzające o dodatkowe modele ciężarówek, warianty ciężarówek typu ciężarówki tandem, busy z zabudową i jakieś dodatkowe opcje z rozwojem firmy lub konwoje w trybie SP z pracownikami. W kolejnym roku z DLC dostaniemy Hiszpanię i Portugalię albo coś z półwyspu bałkańskiego :P.
 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AMF said:

@Trybcio86, Owszem są przeniesione ładunki, lecz nie wymagajmy aby wszystko się różniło od siebie mocno... Cenowo jest tak samo bo dlaczego by np. ludzie co grają w ATS tylko mieli płacić mniej? 

Nadal nie rozumiesz o co mi chodzi :) Przeciez transport amerykanski roznie sie nie tylko samymi ciezarowkami ale tez ladunkami a tu troche poszli na skroty co mi sie nie podoba bo w ameryce ladunkow specjalistycznych jest cala masa. Teraz przed chwila wyszedl bundle ze za pakiet ladunkow cargo 3 dlc jest 13 % znizki ale mysle ze to bardziej inicjatywa steama niz scsu :) Dlc z tuningiem kol bylo w dualpacku do kupienia i o cos podobnego mi chodzi ze mozna bylo by kupic preorder na drugie dlc ze znizka :) Glupi prosty program lojalnosciowy i mysle ze idac ta droga ludzi nawet na preordery tych dlc bylo by sporo. Wieksze studia tak robia i preorderowcow jest masa wiec czemu by nie tu sprobowac ?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Trybcio86 said:

Wspieram studio na dwoch frontach wiec mam prawo liczyc na znizke zwlaszcza ze robi mnie w ciula za kopiowanie ladunkow z jednego dlc do drugiego. Jako konsument czuje niesmak i mam prawo to wyrazic. Mogli by jakos stworzyc kampanie dla tych ktorzy ich wspieraja w obu seriach i udzielac rabatow na takie dlc ktory wystepuja w obu seriach. Chocby kod rabatowy z WOT bo maja dostep do tego ktory gracz ma obie gry :)

Jak kupujesz felgi do Opla to prosisz o rabat bo masz dokładnie te same felgi w innym Oplu? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elot360PL said:

Jak kupujesz felgi do Opla to prosisz o rabat bo masz dokładnie te same felgi w innym Oplu? 

Potrolowales juz sobie ? Jesli poprzednie felgi kupilem u tego samego dealera to owszem prosze o rabat. Widze ze nie slyszales o programie lojalosciowym w aptece skladzie budowlanym czy markowym sklepie odziezowym no ale coz nie kazdy musi wychodzic z domu...

Link to comment
Share on other sites

^Ale nie wszystkie sklepy mają te pakiety lojalnościowe, bo to nie jest obowiązkiem. A w ogóle jakoś nie widziałem twojego komentarza na pochwałę SCS. A właśnie tylko narzekanie i wytykanie błędów. Ale to już twoja sprawa, i twoje zdanie. Do którego oczywiście masz prawo, bo żyjemy w wolnym kraju. To jest jedynie moje zdanie.

Edited by Rambo88pl
Link to comment
Share on other sites

To przestudiuj watek od poczatku :) Niejednokrotnie bronilem studni gdy gracze domagali sie roznych rzeczy zwiazanych z mechanika gry bez przewidzenia nastepstw tych zmian. Np jesli chodzi o ekonomi i wlasne naczepy oraz silnik gry. Pewnych rzeczy nie sa w stanie przeskoczyc i tam gdzie jest to trudne to potrafie to zrozumiec i sie nie ciskam tak jak wy o modele i inne rzeczy dla mnie nie istotne. Napisalem co mi sie nie podoba i tyle na tym koniec a na ocene dlc przyjdzie czas jak z nim troche pojezdze.

Link to comment
Share on other sites

To jest w tobie fajne. DLC ci się nie podoba, narzekasz na nie, cena za wysoka, ładunki powtórzone. Ale i tak je kupiłeś. 

To źle, tamto źle... Ale i tak je kupiłeś. 

Skoro i tak je kupiłeś (Czyli zgadzasz się na zawartość jaka jest obecnie) to z jakiego powodu niby narzekasz. Z własnej woli kupiłeś za za wysoką cenę do tego płacąc za te same ładunki co wcześniej. Szczególnie że wiedziałeś na co się piszesz (Miałeś czarno na białym jakie możliwości da ci nowe DLC). Kota w worku nie kupowałeś a i tak masz z tym wciąż jakiś problem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elot360PL said:

To jest w tobie fajne. DLC ci się nie podoba, narzekasz na nie, cena za wysoka, ładunki powtórzone. Ale i tak je kupiłeś. 

To źle, tamto źle... Ale i tak je kupiłeś. 

Skoro i tak je kupiłeś (Czyli zgadzasz się na zawartość jaka jest obecnie) to z jakiego powodu niby narzekasz. Z własnej woli kupiłeś za za wysoką cenę do tego płacąc za te same ładunki co wcześniej. Szczególnie że wiedziałeś na co się piszesz (Miałeś czarno na białym jakie możliwości da ci nowe DLC). Kota w worku nie kupowałeś a i tak masz z tym wciąż jakiś problem.

A gdzie ja napisalem ze mi sie dlc nie podoba ? Cos ty bral ? ocenilem subiektywnie zawartosc w kwesti powtorzonych ladunkow i cene tylko a nic nie napisalem o naczepach i ich zachowaniu etc. Widze ze masz spory problem z rozroznieniem narzekania od rzeczowej krytyki i mojej subiektywnej oceny tych rzeczy o ktorych pisalem.

Link to comment
Share on other sites

Na razie przejechałem się tylko jednym ładunkiem (jakiś sprzęt budowlany) i jest lepiej niż w ETS. Naczepa jest długa i nie ma skrętnych osi dzięki czemu jest znacznie trudniej niż z normalnym ładunkiem. Na ciasnych zakrętach potrafi ładnie zachodzić. 

Pytanie czy DLC będzie wspierane przez MP.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elot360PL said:

Całym sobą to okazujesz. Aż dziwie się że przy kupnie ATS nie narzekałeś o parę setnych euro za to że skopiowali słupki z robót drogowych z ETS2.

  Reveal hidden contents

W końcu takich słupków w Ameryce nie ma.

zostaw sobie sile na placz dzieci ze multi nie dziala ze czemu nie ma nowych naczep w grze i czemu to tak dlugo...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Wow, jaki fajny pociag!  :o:o:lol::lol:

 

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7.06.2017 at 0:20 PM, AMF said:

MP3 ma 600L zbiornik ponieważ jest TYLKO jeden zbiornik paliwa ponieważ po drugiej stronie jest kolo zapasowe ;) 
Biegu E-Economy ? A w jakiejś innej ciężarówce bieg E masz, jak tak jest to chyba jestem ekhem ślepy bo nie widzę i nie widziałem biegu "ekonomicznego" w ciężarówkach.

 

Po co nam te koło jak i tak do niczego się w grze nie przydaje :D Poza tym, 3/4 Actrosów na allegro mają dwa baki - sprawdzałem jakiś czas temu, bo miałem plany pisać propozycję do SCSu :D

ets200283_qwnrnqw.png
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.