Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

11 hours ago, kasztan95 said:

nie twierdzę, że to jest mało. Wydawało mi się że właśnie drogi tego typu będą rozbudowane przez co zostanie wydane nowe dlc. Chociaż i tak nie ma na co aż tak narzekać, jedynie czego brakuje a no czekamy to ciężarówki, chyba że coś pominąłem 

Patrząc na to z drugiej strony, w Polsce (i nie tylko) też mamy takie ucięte rozjazdy. To ma oznaczać, że wyjdzie kolejne dlc Polski?

Link to comment
Share on other sites

Nie ma żadnego DLC z polską tylko jest DLC Going East w którego skład wchodzą:

- Wschodnie Czechy

- Cała Polska poza zachodem

- Słowacja

- Węgry

 

Co wy chcecie na terenie najstarszego DLC mapowego odświeżać? Jedynie co mi przychodzi do głowy to zrobienie Rzeszowa (Co pewnie się nie stanie), może ewentualnie Koszalina (W co szczerze wątpię, SCS skupia się na ważniejszych miastach, "stolicach" województw na przykład). Nie ma nic więcej co na jego terenie można byłoby dodać. Ewentualnie połączenia Węgier z Chorwacją czy Rumunią, Polski z Ukrainą, Białorusią, Litwą, ale to wszystko wymaga nowych krajów.

 

Na aktualizacje siatki dróg nie liczę, no bo co można by było zrobić. A4 do Rzeszowa? Nie ma Rzeszowa, odpada. A1 dociągnąć do Łodzi? Trasę S3 od Szczecina do Legnicy? (Jak ją zrobią a zanim to najdzie to dużo wody z Wisły upłynie) O innych krajach nie wspomnę bo wbrew pozorom u nas niektóre budowy idą szybciej niż u nich (D11 od Hradec Kralove czy D8 od Pragi, która została niedawno wreszcie otwarta w całości). Więcej aktualizacji siatki drogowej nie ma sensu, patrząc na skale mapy to że w kilku miejscach, niekoniecznie w naszym kraju, wybudowano kilka obwodnic w ciągach dróg ekspresowych czy inne takie drobne rzeczy, nie ma sensu układać ich na mapie.

Jeśli ktoś wpadnie na pomysł by powiedzieć że zaktualizowali Francję. Nic poza Paryżem innego nie zrobili. Było mówione, ale dla świętego spokoju przypomnę że to był tylko retusz polegający na drobnej modernizacji węzłów drogowych do francuskiego stylu, zmiany tekstur dróg, terenu wokół dróg, zmiany prefabów stacji benzynowych (Inny wariant) i nic poza tym. 

 

Czego wy oczekujecie po SCSie w temacie aktualizacji tego DLC, możecie mi wytłumaczyć?

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego w ETS1 był półwysep Iberyjski? Odpowiedź jest prosta, SCS wtedy, ubogo ale jednak, walnął najzwyczajniej w świecie całą mapę europy za jednym zamachem którą mogliśmy sobie po kolei odblokowywać. Tam nie było żadnego myślenia przyszłościowego w temacie DLC mapowych.

Dlaczego nie będzie... Dobra, złe słowo. Dlaczego nie powinno być takiego DLC. To byłoby bardzo głupie posunięcie z ich strony. 

Kupujesz DLC i masz pewność że masz jak na tacy dodatkową zawartość. W przypadku DLC z taką Hiszpanią i Portugalią żeby tam się dostać drogą lądową musisz mieć DLC z Francją która te tereny dobudowała. Miałeś w historii SCS DLC które wymagało inne DLC, no chyba nie. Wymaganie od klienta zakupu czegoś czego np nie chce (On chce Hiszpanie a nie Francje, po co mu Francja) jest kiepskim pomysłem. Co prawda, Czemu by nie walnąć jakiegoś promu z UK. W końcu mamy port w Plymouth który w linii prostej byłbym całkiem dobry. Co z tego że ten port wymaga DLC Francja. Włochy? Przy obecnej siatce dróg nie ma dostępu do morza. Co prawda słyszałem że będzie DLC z Włochami ale znowu jest problem wymagania jakiegoś DLC do innego DLC, zła droga. W ogóle trzeba by było sprawdzić czy z innych krajów są połączenia promowe z Hiszpanią czy Portugalią, jeśli znajdziecie jakieś z UK, proszę bardzo.

Jednak prom to za mało. Wyobrażacie sobie DLC gdzie gracz by wrócić na tereny starej mapy musi sie pojawiać bóg wie gdzie bo nie ma połączenia drogowego (Brak DLC Francja). Takie coś nie przejdzie, w żadnym wypadku, ile nad tym się zastanawiać zawsze jest jakieś ale którego nie powinno być. 

I zastanawiam się czemu nikt z was, takich mądrych głów, o tym nie pomyślał. Ale dobra, poczekam na to jak bardzo ciekawie się do tego odniesiecie.

Link to comment
Share on other sites

Elot ale to nie gracze sa temu winni tylko bezmyslny SCS ! Wydano Going East to dlaczego nie mogli zamiast tak niepotrzebanej francji zrobic going west i wrzucic tam hiszpanie potrugalie i owa rozszerzona francje ? od wypuszczenia skandynawi zaczelo sie zle dziac w rozbudowa terenow na mapie bo jakim cudem w skandynawi nie ma polowy norwegii i calej finlandii ? Wychodzi na to ze scs chce chyba jak najszybciej zakonczyc wspieranie ets2 bo mozliwosci sa ogromne w nie potraqfia ich w polowie wykorzystac

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja tam bardziej się o ATS'a boję, jeśli w końcu dojdzie się do etapu Nowego Jorku, to co? trzeba kupić 20 dlc żeby mieć drogi? W sumie to już, Nowe Meksyk ma być płatny (z tego co słyszałem), więc żeby mieć Texas muszę kupić Nowy Meksyk? Wydaje mi się że wprowadzą porty lotnicze lub pojedyncze drogi przez stan.

Link to comment
Share on other sites

@Trybcio86 A czy ja gdzieś mówiłem że to wina graczy? Jeśli chodzi ci o ten fragment:

2 hours ago, elot360PL said:

I zastanawiam się czemu nikt z was, takich mądrych głów, o tym nie pomyślał.

To chodziło mi o to że nikt wcześniej na chłopski rozum nie pomyślał dlaczego nie będzie Hiszpanii i Portugalii i trzeba było to znowu tłumaczyć. 

 

Nie będę komentował tego jak SCS decyduje ile zrobić i jak zrobić bo to po prostu ani nie jest moja sprawa ani kręgi w których się trzymam. Jestem pewien że poza możliwościami fizycznymi tego wszystkiego chodzi bardziej o równowagę między terenami które przyciągną potencjalnego nabywce a ceną która go nie odstraszy od zakupu. Większa zawartość DLC = Większa cena =/= Więcej chętnych na zakup. 

Patrzymy na to jak konsumenci którzy dostają po uiszczeniu odpowiedniej (Lub też nie odpowiedniej, w zależności kto jak na to patrzy) opłaty, a to jest właściwie wierzchołek góry lodowej tej całej machiny która ma prosperować byśmy otrzymywali, w miarę za darmo, coraz lepsze darmowe aktualizacje oraz coraz lepsze dodatkowe zawartości po, w miarę możliwości, przystępnej cenie. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Aro31 said:

A1 nie jest nawet skończona w grze a powinna już być dawno zrobiona :D

Czego ty wymagasz od dodatku wydanego w 2013 roku? Przejezdność całego odcinka od Nowe Marzy do Łodzi nastąpiła dopiero w 2014 roku. W chwili wydawania dodatku nie było nawet przejezdnej całej A1 od Gliwic do Gorzyczek a w grze jednak zrobili całość (Brak 7 kilometrów drogi stanowił widać mniejszy problem niż brak 20 km...)

 

28 minutes ago, .::Grzesiek::. said:

No dobra jest rozwięta lecz autostrad jest za duzo widzimy nawet w Polsce ze nie ma tyle autostrad a wowcej tych krajowych i pobocznych.

Wiesz dlaczego? Bo taka jest realna siatka dróg u nas. Masz 3 autostrady (nie licząc AOW), reszta to drogi ekspresowe i krajowe.

 

I jeśli ktoś powie że SCS ma nas gdzieś, w grze masz cały odcinek S8 między Piotrkowem a Warszawą kiedy w normalnie brakuje 20 km drogi ekspresowej, tak samo S7 od Warszawy do Radomia, odcinek między Wawą a Grójcem nie istnieje a w grze jest (co prawda w złym śladzie ale jednak).

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie mam czasu żeby ogarnąć co się dzieje w tym temacie ale co do ciężarówek: MAN gotowy nie jest a Renault to niestety nadal problemy z licencjami.

A co do mapy - bo widzę ostatnie posty - to plan pozostaje bez zmian - więcej nowej zwartości - ostatnio oficjalnie zapowiedzieliśmy nowy meksyk o czym można przeczytać na blogu.

Pozdrawiam.

  • Upvote 2

...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.