Jump to content

ETS2 & ATS - Dyskusja


Recommended Posts

^Ja dzisiaj tak samo chciałem przejechać się na 'nowej' mapce, zrobić jedną traskę i z powrotem na ETS2, ale to co ujrzałem nawet na autostradach jest zdumiewające. Liczne reklamy przy drogach, rozbudowane parkingi oraz co najważniejsze dłuższe i bardziej rozmaite landóweczki! Przesiadam się na tą grę na dłużej, aby to wszystko odkryć i zobaczyć. @ElectroMusic! mamy siebie na Steam, dlatego trzeba będzie się wybrać w wspólne przemierzanie drogami ATS. Ludzie wracajcie do Ameryki i podziwiajcie razem z nami, bo liczba osób na serwerze troszkę smuci.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jednak mimo wszystko Euro Truck Symulator 2 jest bardziej rozbudowany i ciągle coś jest dodawane.

Sama mapa ETS 2 a ATS i ilość dodatków DLC jest bez porównania. 

Euro Truck Symulator 2  dla mnie bezdyskusyjnie wygrywa z American Truck Symulator, którego rozbudowa to tego stanu co ETS2 w chwili obecnej potrwa jeszcze co najmniej kilka lat. Jak na razie strasznie biedny i nie zachęca mnie jakoś do grania, bo nie ma tam nic ciekawego.

Link to comment
Share on other sites

Musisz uzbroić się w cierpliwość bo niestety jest ich ok. 1500, na pewno zostaną sprawdzone o to się nie musisz martwić :) 

A tak wyglądają reporty, nicki zostały usunięte z wiadomych przyczyn :) No i widać w jakich odstępach czasowych nachodzą reporciki, parę na minutę :P

Spoiler

88c20f08fd684be5bf01ffd0c7017f85.png

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, maxymiliano said:

Przydala by sie hakas ranga ktora by sprawdzala te raporty bo admini gry troche nie maja jak

 

Szczerze? Około z ok 20% reportów na stronie jest błędnie zgłoszone z winy samych graczy! Albo nie ma dowodu w ogóle, albo jest jedno zdjęcie z którego nic nie wynika (stoi kilka pojazdów w różnych pozycjach, ale nie wiadomo co kto i jak), albo co notorycznie się zdarza podano ID z gry zamiast TruckersMP ID, albo brakuje informacji o graczu (pinfo lub coś) i nie można zweryfikować delikwenta. My na to też czas tracimy i nikt z graczy o tym nie mówi, a niestety gro reportów trzeba sprawdzić i zmarnować 30-60 sekund nawet na takiego błędnego reporta. Patrząc w skali miesiąca takich reportów może być już kilka tysięcy! Czasami na prawdę zgłaszane są dziwne rzeczy nawet z dobrymi dowodami, za które po prostu nie banujemy. Nie twierdzę, że to w 100% wina graczy, bo sam system reportowania mógłby być jeszcze bardziej usprawniony, który nie pozwoliłby na reportowanie bez dowodów czy ze złym TruckersMP ID. Nie mniej takie reporty są i trzeba je sprawdzać przez co marnujemy trochę tego cennego czasu na inne reporty czy tez na same adminowanie w grze. O systemie reportów w grze szkoda się wypowiadać bo tam już 75% a nawet więcej zgłoszeń to marnowanie naszego czasu, bo ludzie zgłaszają kogoś po zdarzeniu kiedy już wszyscy się rozjechali i nie ma z czego wyciągać konsekwencji. Reportować w grze należy tylko osoby, które COŚ ROBIĄ a nie które COŚ ZROBIŁY. Nie ma systemu powtórek w tej grze i nie możemy cofać się w czasie by coś sprawdzić i niestety te 75% reportów w grze są zazwyczaj składane po fakcie kiedy my nie możemy wyciągnąć żadnych dowodów i konsekwencji.

 

Według mnie liczba osób jest ok, tylko gracze bądź sam system powinien zmienić się. Albo graczy edukować co do składania reportów (wg. mnie mało możliwe jeżeli chodzi o reporty w grze) lub spróbować zmienić i ulepszyć system reportowania aby nie dochodziło do błędnego reportowania lub reportowania po fakcie lub bez dowodów.

 

42 minutes ago, tomkusi1 said:

Ej,wie ktoś kiedy będzie dostępna scania S ? To będzie jakieś płatne dlc ? Bo chyba się zakochałem <3 :D

 

Polecam poszukać w internecie informacji na ten temat, z resztą na tym Forum pewnie już nie raz padła odpowiedź na to pytanie. Polecam poszukać, a odpowiadając wprost: będzie jak będzie. I tyle.

  • Upvote 3

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Ja kiedyś reportowałem w grze. Tylko 1 raz na na wiele reportów z tego zgłoszenia był ban. Tak to szkoda zachodu. Teraz nagrywam i znacznie lepiej na tym wychodzę :P 

 

 

2drxr7t.jpg

Tak w ogóle szkoda ,że już Łukasz na stronie nie patrzysz na reporty. Ty dawałeś solidne bany za te sytuacje co ja łapie na drogach ( zajezdzanie,spychanie itp)  ,a Mikkel to daje takie bany jak odpoczynek od komputera na weekend :P

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, WooQash said:

O systemie reportów w grze szkoda się wypowiadać bo tam już 75% a nawet więcej zgłoszeń to marnowanie naszego czasu, bo ludzie zgłaszają kogoś po zdarzeniu kiedy już wszyscy się rozjechali i nie ma z czego wyciągać konsekwencji. Reportować w grze należy tylko osoby, które COŚ ROBIĄ a nie które COŚ ZROBIŁY.

Problem w tym, że musielibyśmy raportować każdego, kogo tylko zobaczymy na tabie. Nie ma opcji przewidzenia, kto za moment nas będzie trollował i jako Admin na pewno to wiesz. A zawsze jest niewielka szansa, że gracz będzie dalej przeszkadzał.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bazyliszek14 said:

Problem w tym, że musielibyśmy raportować każdego, kogo tylko zobaczymy na tabie. Nie ma opcji przewidzenia, kto za moment nas będzie trollował i jako Admin na pewno to wiesz. A zawsze jest niewielka szansa, że gracz będzie dalej przeszkadzał.

 

Dlatego uważam, że ten system powinien być używany tylko w przypadkach awaryjnych kiedy jakiś admin będący na serwerze po teleportowaniu się będzie nadal widział jakąś sytuacje. Wiadomo, że dużo ponad połowę kolizji/wypadków to jednorazowe akcje, które stały się i nie mają dalszego rozwinięcia, więc admin siłą rzeczy nic już nie zrobi jeżeli któraś z osób nie nagrywała tego zdarzenia. Póki nie możemy cofnąć zdarzenia lub go odtworzyć używanie tego systemu reportowania po prostu w większości przypadków mija się z jakimkolwiek celem o ile dany delikwent nie robi czegoś dalej typu blokowanie, przeklinanie czy też trollowanie, jazda z naczepą - wtedy to ma sens. Ale jeżeli ktoś kogoś zramował i pojechał dalej i nie ma nikogo przed nami na mapie to małe szanse są aby kogoś dalej zrammował, więc po co kogoś takiego reportować w grze? Admin ma latać pół godziny za taką osobą aż minie kogoś innego na drodze? Wtedy może tego nie zrobi... Wiecie o co mi chodzi chyba.

 

Powiem Ci tak @bazyliszek14, przed chwilą miałem idealny przykład na Twojej osobie, która nadużyła systemu reportów na stronie, w których reportowałeś osoby używające kogutów na landówce śmierci itd. Za to jest tylko i wyłącznie kick... więc reportowanie na stronie nie ma sensu, a zmarnowałem dobre kilka minut na te kilka reportów i Ty nie jesteś jedynym przypadkiem który zgłasza takie lub podobne rzeczy. Są rzeczy, za które można co najwyżej wyrzucić z serwera, bo ban to za dużo lub regulaminy nie pozwalają Nam na zbanowanie kogoś za coś. A niestety trochę takich reportów też dostajemy i tutaj wychodzi też nadwrażliwość Was - graczy, którzy reportują coś takiego z niewiedzy, że za to jest kick czy też z lekkiej przyjemności aby dogryźć każdemu graczowi, który chociażby pierdnął nie tak na serwerze. Wierzę w to, że to dobre chęci itd. ale jak sam widzisz na własnym przykładzie nadgorliwość w reportach występuje i nie jest fajna zwłaszcza jak się ma nagle 20 reportów o podobnej treści do sprawdzenia.

 

  • Upvote 2

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, WooQash said:

Powiem Ci tak @bazyliszek14, przed chwilą miałem idealny przykład na Twojej osobie, która nadużyła systemu reportów na stronie, w których reportowałeś osoby używające kogutów na landówce śmierci itd. Za to jest tylko i wyłącznie kick...

Uwierz mi, że z radością oszczędziłbym swój czas, a przede wszystkim Twój, ale musiałem wysłać, żeby pokazać absurd tego przepisu. Bo potwierdza się to, co mówiłem w wątku o zmianach w regulaminie. Przepis jest niepotrzebny i uderza w porządnych graczy, którzy regulaminu przestrzegają, a nie w szalejące scouty i graczy w samych ciągnikach. Im jak sam zauważyłeś grozi co najwyżej kick (chyba że Administrator się wkurzy, bo zobaczy 10 gracza na "kogutach" :D), bo jak sam mi napisałeś jest to niska szkodliwość.

 

PS- do wszystkich udzielających się w/w wątku: To był właśnie ten test- sprawdzić jak będą oceniane osoby, które jada na landówce z "na kogutach". Moim celem nie było udowodnienie, ze Admini będą głównie kickować, bo wiedziałem to od początku, lecz ukazanie jakim absurdem jest ten przepis.

 

 

PPS: Skoro znacie już wyniki, proszę o jeszcze jedną odpowiedź: jak wygląda sytuacja między nowym zapisem regulamine, a przejeżdżaniem autostradą nad/pod landówką śmierci. Chodzi mi głównie o skrzyżowanie Rotterdam--> landówcha-->Bruksela. Przejeżdżam z gabarytem autostradą nad landówą. Powinienem wyłączyć na 3s "koguty" czy mam prawo jechać z włączonymi?

 

Edited by bazyliszek14
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, bazyliszek14 said:

Uwierz mi, że z radością oszczędziłbym swój czas, a przede wszystkim Twój, ale musiałem wysłać, żeby pokazać absurd tego przepisu. 

 

Nie obraź się, Bazyliszek. Nie wiem, ile masz lat, ale w ten sposób pokazałeś raczej głupotę, infantylizm i pieniactwo, zachowując się jak obrażone dziecko, któremu ktoś zabrał zabawkę. Wszyscy powiedzieli Ci, że to bardzo dobry zapis, a Ty i tak próbujesz na siłę w bezsensowny sposób udowadniać, że jest inaczej i odwracać kota ogonem, narzucając wszystkim swoje zdanie.
Przepis w nikogo nie uderza, a wręcz przeciwnie - ułatwia grę w tym miejscu, ogranicza spadki klatek. Nie rozumiem, dlaczego komukolwiek miałby przeszkadzać. Wszystko zostało wytłumaczone przez kilka osób w tamtym temacie. Z resztą - został już zamknięty.

Co do reportów - najlepiej byłoby, jakby Community Managerowie wydali publikację, w której opisali by, jak to funkcjonuje, wskazali możliwe kary dla poszczególnych przewinień i poradzili co, gdzie i jak najlepiej zgłaszać, uwzględniając najlepsze i najłatwiejsze sposoby na przygotowanie dowodów dołączając do tego jakieś fajne tipy.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kokoniskoo said:

Nie obraź się, Bazyliszek. Nie wiem, ile masz lat, ale w ten sposób pokazałeś raczej głupotę, infantylizm i pieniactwo, zachowując się jak obrażone dziecko, któremu ktoś zabrał zabawkę.

Obrazić się nie obrażę chociaż racji nie masz. I dziękuję za informację o wieku, jesteś jednym z niewielu, którzy nie sugerują sie cyframi przy nicku. Ta cyfra to nie mój wiek bo mam ją od początku a na mp jestem kupę czasu.

 

3 minutes ago, kokoniskoo said:

Wszyscy powiedzieli Ci, że to bardzo dobry zapis, a Ty i tak próbujesz na siłę w bezsensowny sposób udowadniać, że jest inaczej i odwracać kota ogonem, narzucając wszystkim swoje zdanie.

Nie narzucam nikomu swojego zdania tylko je wyrażam do czego prawo mam.

 

20 minutes ago, kokoniskoo said:

Przepis w nikogo nie uderza, a wręcz przeciwnie - ułatwia grę w tym miejscu, ogranicza spadki klatek. Nie rozumiem, dlaczego komukolwiek miałby przeszkadzać. 

Owszem, uderza w nas- porządnych graczy. Wiele ludzi nie ma pojęcia o tym zapisie (ich wina oczywiście), ale nawet wpis w regulaminie nie powstrzyma graczy. Będą jeździć dalej na "kogutach", a w razie przyłapania, będą kickowani.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tomkusi1 said:

Ja kiedyś reportowałem w grze. Tylko 1 raz na na wiele reportów z tego zgłoszenia był ban. Tak to szkoda zachodu. Teraz nagrywam i znacznie lepiej na tym wychodzę :P 

 

  Hide contents

2drxr7t.jpg

Tak w ogóle szkoda ,że już Łukasz na stronie nie patrzysz na reporty. Ty dawałeś solidne bany za te sytuacje co ja łapie na drogach ( zajezdzanie,spychanie itp)  ,a Mikkel to daje takie bany jak odpoczynek od komputera na weekend :P

Każdy admin daje bana na ile kto wymaga i stosuje się do regulaminu zawsze możesz mnie zgłosić że daje za zbyt mały czas bana na gracza. Jeżeli ci to nie odpowiada. 

Link to comment
Share on other sites

" Admin grupy ma zawsze racje i wszelki lament niech se każdy wsadzi w skarpety... A jak się nie podoba to Strasbourg czeka na Wasz płacz... Demokracji sie zachciało. "

 

Cytat jednego z adminów który mówi całą prawdę ;) i czyni jakąkolwiek dyskusję bezsensowną. 

Pisać możecie wszystko pod warunkiem że jest po myśli jaśnie wielmożnych.  

Korea Północna i PRL to pikuś. 

Niektórym by się wietrzenie mózgu przydało.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Slonick[PL] said:

" Admin grupy ma zawsze racje i wszelki lament niech se każdy wsadzi w skarpety... A jak się nie podoba to Strasbourg czeka na Wasz płacz... Demokracji sie zachciało. "

 

Cytat jednego z adminów który mówi całą prawdę ;) i czyni jakąkolwiek dyskusję bezsensowną. 

Pisać możecie wszystko pod warunkiem że jest po myśli jaśnie wielmożnych.  

Korea Północna i PRL to pikuś. 

Niektórym by się wietrzenie mózgu przydało.

 

Fajnie, że wyciągasz moje zdania z kontekstu w dodatku nie dotyczące mnie, tylko admina grupy Polscy Truckersi, której adminem nie jestem i tyczy się adminów grupy, a nie adminów gry...

Myślenie nie boli, a jak masz zamiar mi dogryzać to nie udało Ci się to w tym przypadku...

https://www.facebook.com/groups/PolscyTruckersi/permalink/755421297943669/

 

LjUAz6O.jpg

  • Upvote 2

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Slonick[PL] said:

Chodzi o tok myślenia a nie jakiej grupy dotyczy .... cały czas utwierdzasz mnie w moim przekonaniu

PS. na grupie w której jesteś adminem stosujesz to z sukcesami ;)

 

 

Nie wiem jaki jest Twój tok myślenia i słabo mnie On obchodzi, z resztą pokazujesz to dosadnie na tym Forum w postaci postów czy reportów moich postów do moderacji. Doskonale widzę do czego dążysz i przedstawianie tego postu tutaj jest po prostu słabe bo nie dotyczy to multiplayera tylko działania grupy! A to jakie ja stosuję praktyki na grupie to tylko i wyłącznie moja sprawa, z której zwierzać się nie będę. Ten post który przytoczyłeś był też napisany też w formie humorystycznej jako informacja jednego z adminów tej grupy dotyczące jakiegoś tam posta i dotyczył TEJ konkretnej grupy, a nie samego multiplayera.

  • Upvote 2

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.