Jump to content

Wyświetlanie mapy w trakcie jazdy


H&V I Vaiarek

Recommended Posts

Nazwa Sugestii: Wyświetlanie mapy w trakcie jazdy
Opis Sugestii: Jak wiadomo w trakcie jazdy nie można zobaczyć mapy świata i wiąże się to z zatrzymaniem ciężarówki. Po wprowadzeniu mojego pomysłu (o ile to możliwe) tak jak w przypadku listy graczy znajdujących się niedaleko nas, gracze wciskając przypisany klawisz mogliby zobaczyć widok mapy świata. Mapa powinna być przezroczysta tak aby nie zasłaniała widoku jazdy (na screenie poniżej przezroczystość jest ustanowiona na ok. 70%).
 
Przykładowe obrazki

N5yB3UG.jpg
 

Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Duże ułatwienie :) Nie musielibyśmy zatrzymywać ciężarówki i nie bylibyśmy zdani na często niewygodny widok mapy w GPS. Opcja byłaby szczególnie pomocna dla kierowców, którzy nie jeżdżą wyznaczoną przez GPS trasą lub gdy jedziemy ,,na pusto".

  • Upvote 4
 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

Pomysł chodził mi po głowie od kilku dni, ale postanowiłem, że opublikuję go dopiero na nowym forum.

 

Nasza pozycja na mapie i tak cały czas się aktualizuje jeśli zmieniają się nasze koordynaty więc wydaje mi się, że wystarczyłoby po prostu wyciągnięcie tego z kodu. Nie wiem natomiast jak ma się sprawa z przezroczystością i samym pokazaniem mapy w trakcie jazdy. Nie wiem na ile cały pomysł jest możliwy do wprowadzenia, ale postanowiłem go opublikować. Czekam na zabranie głosu przez dev'ów. 

 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł. Czasami nie mamy czasu na stawanie pojazdem w celu rzucenia okiem na mapę. Biorąc pod uwagę zasadę działania listy graczy w danej strefie z użyciem selektora "opacity" pod klawiszem "TAB" sądzę, że jest to do wykonania.

zY8Ts56.png1    J%2BWXcfLHQsq2jP3McV5AQIjSN9k%3D.png

Dzc3JgQ.png  0ii4fOH.png status.png Retired TRUCKERSMP Game Administrator

Link to comment
Share on other sites

  • Game Developer

Problem w tym jak to wyrenderować. Trzeba by było przechwycić pewne dane z gry dot. dróg na tej mapie i innych rzeczy, jakoś to rozkodować, i wyrenderować własnym rendererem. Więc niestety takie łatwe to to nie jest.

Takie wodotryski możemy dawać, ale jak już to w becie, czyli po zakończonym supporcie od scsu dla ets2.

l4Ki4X6aV2YY0bwKQ.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mało to pożyteczne. Nie możesz dokładnie określić swojej pozycji, a poza tym jeśli byłby to być po prostu obrazek mapy widziałbyś ją w najdalszym oddaleniu czyli nic ci to nie daje. Nie możesz sprawdzić najbliższej stacji, miejsca na odpoczynek czy ewentualnego objazdu. 

 
Dołącz do jednej z najstarszych vs'ek | hvlogistyka.pl
Link to comment
Share on other sites

I tak ... i nie ... z jednej strony nie będę się musiał zatrzymywać, żeby zobaczyć całą mapę, ale z 2giej strony zmniejsza to realistyke + zmniejsza koncentracje na drodze, co może powodować więcej wypadków...
Aczkolwiek ogólnie pomysł ciekawy =).

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.