Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Recommended Posts

 

Siema!

Opiszę wam sposób, jak zdobyć białą chłodnię, firankę lub cysternę, działającą w trybie ETS2 Multiplayer.

 

Aktualizacja #1 (13.07.2016) - Nowy sposób (testowane na wersji 1.24.3.3s):

- bez uruchamiania trybu Singleplayer!

- bez wychodzenia z gry!

 

#1.0. Wszystko robimy przy włączonej grze. Nie musimy wychodzić z gry. Wystarczy zapisać grę i ją zminimalizować. A na koniec po prostu wczytać edytowany zapis gry. ;)

- ale jeśli ktoś chce, może wyłączyć grę. Lecz jest tylko strata czasu, ponieważ musimy później czekać, aż gra się uruchomi.

 

#1.1. Uruchamiamy grę ETS2 w trybie Multiplayer (aby uruchomić tryb Multiplayer, musi być włączony wcześniej Steam)

#1.2. Szukamy naczepy (chłodni bez agregatu - chyba można to tak nazwać?), z jakiejkolwiek firmy, takiej jak na zdjęciu:

nt9EbPP.png

 

#1.3. Podpinamy naczepę.

#1.3.1. Włączamy konsole i wpisujemy komendę: g_save_format 2 (standardowo jest ustawione na g_save_format 0)

#1.4. Tworzymy zapis gry (zapisujemy grę / robimy save gry).

#1.5. Minimalizujemy grę (przechodzimy do pulpitu).

#1.6. Pobieramy: http://forum.scssoft.com/download/file.php?id=4160&sid=f142bad82c77a173a5060c8349de8feb

#1.7. Wypakowujemy zawartość scsc.zip (najlepiej w osobnym folderze)

#1.8 - Szukamy folderu gdzie został utworzony zapis gry. Wszystkie zapisy gry, zapisują się w folderze "Euro Truck Simulator 2"

- w moim przypadku, zapis gry znajduje się w: "C:\Users\Tomek\Documents\Euro Truck Simulator 2\profiles\456C656374726F4D75736963\save\26"

- gdzie folder o nazwie "26" jest ostatnio zrobionym zapisem

- najlepiej jest szukać, sortując według daty utworzenia

 

#1.9. Interesuje nas tylko i wyłącznie plik z nazwą "game.sii"

#2.0. Przenosimy plik "game.sii" na plik "scsc.bat", który wypakowaliśmy w punkcie #1.7. Po czym powinno wyświetlić się okienko:

oxgacPX.png

#2.1. Po chwili okienko znika a nasz plik "game.sii" jest możliwy do edytowania, który otwieramy notatnikiem.

#2.2. Wciskamy klawisz F3 (otwiera się małe okienko), wpisujemy i szukamy: source_company

PAOSO0i.png

#2.3. Usuwamy cały tekst z tej linii i wklejamy: source_company: company.volatile.scania_dlr.manchester

- czyli po prostu zmieniamy końcówkę, efekt:

EObfGQ6.png

 

#2.4. Dalej (około 30 linijek niżej) szukamy linijki z początkiem: " data_path: "/def/vehicle/trailer/"

- w moim przypadku i raczej u każdego powinno być: " data_path: "/def/vehicle/trailer/krone/fridge/chassis.sii""

TdsXQhj.png

#2.5. Usuwamy cały tekst z tej linii i wklejamy: " data_path: "/def/vehicle/trailer/krone/coolliner/chassis.sii""

 

#2.6. Zapisujemy plik "game.sii" (lub skrótem wciskamy Ctrl + S) i zamykamy notatnik.

#2.7. Maksymalizujemy grę Euro Truck Simulator 2, który wcześniej zminimalizowaliśmy

 

UWAGA!! Ważne punkty!

#2.8. Wczytujemy zapis gry do tej pory, aż zostanie wylosowana nam biała chłodnia bez logo firmy.

#2.9. Po każdym wczytaniu się, na naczepie losuje się logo firmy i należy tak długo wczytywać zapis gry, do póki nie wylosuje nam naczepy bez loga, czyli białą chłodnie.

#3.0. UWAGA!! Po każdej zmianie malowania w serwisie, na naczepie również losowane jest logo! Należy tak długo zmieniać malowanie do póki wylosuje nam naczepę bez loga, czyli białą chłodnię!

- zmiana malowania następuje wtedy, gdy musimy zapłacić (wówczas odtwarzany jest dźwięk kasy fiskalnej!

 

Niestety, taki sposób znalazłem i taki opisałem. Innego sposobu póki co nie znam.

Mam nadzieję, że pomogłem. :)

 

Tak, wiem! Trudno zrozumieć punkt #1.8 - pisałem na szybko, więc wyszło jak wyszło, ale w wolnej chwili to poprawię. ;)

 

Stary sposób (kliknij poniżej aby rozwinąć):

Spoiler

 

Screen z Singleplayer:

ETsTLUu.png

 

Screen z Multiplayer:

mJlVIFp.png

 

1. Pobieramy mod, który zmienia wszystkie (no prawie wszystkie) naczepy w chłodnie, firanki lub cysterny.

- Wszystkie-naczepy-chłodnia - http://www10.zippyshare.com/v/NohYdC83/file.html
- Wszystkie-naczepy-firanka - http://www69.zippyshare.com/v/T9giznBS/file.html

- Wszystkie-naczepy-cysterna - http://www103.zippyshare.com/v/XdL6miS4/file.html

 

2. Mod jest w postaci pliku .scs, który wrzucamy do folderu z modami: Dokumenty/Euro Truck Simulator 2/mod

 

3. Odpalamy grę w Singleplayer po czym włączamy menadżera modów.

 

4. Aktywujemy mod, w zależności co wybraliśmy (chłodnia, firanka lub cysterna).

 

5. Szukamy firanki,chłodni lub cysterny (w zależności co wybraliśmy) w firmie:

- kopalnia STEIN BRUCH (firma dostępna w podstawowej wersji gry)

- kopalnia MS Stein (firma dostępna w dodatku DLC Skandynawia)

 

Ważne jest, aby naczepa była wzięta z kopalni!!!

Bez znaczenia z jakim logo będzie naczepa.

Czyli, nie zwracajcie uwagi na to, że naczepa będzie mieć logo, przykładowo firmy NBFC lub TradeAux.

 

6. Zatwierdzamy zlecenie, podpinamy naczepę i zapisujemy grę.

 

7. Przechodzimy do trybu Multiplayer i cieszymy się białą naczepą.

 

Jeśli link wygasł, daj znać w temacie - udostępnię nowy link. ;)

 

 

Poradnik napisany przez ElectroMusic!

Zezwalam na kopiowanie po podaniu źródła.

White trailer / Biała naczepa / Biała chłodnia

 

 

 

Spoiler

 

Kliknij prawym myszy na program scsc.exe i wybierz edytuj (otworzy się notatnik).

Następnie w 2 linii musisz ręcznie wpisać ścieżkę, gdzie masz zainstalowaną javę.

Podaję 2 linię dla przykładu jak wygląda to u mnie:


"C:\Program Files (x86)\Java\jre7\bin\java.exe" -jar "%~dp0\scsc.jar" %*

 

 

 

Edited by ElectroMusic!
  • Upvote 8

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dokładnie po aktualizacji naczepy już nie działają , gra regeneruje dowolne skiny przy każdym restarcie gry

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

Mam na ten problem rozwiązanie, lecz nie do końca jeśli chodzi o to, że są różne skiny, otóż:

- jeśli ktoś ma DLC National Window Flags, to wystarczy je pozamieniać i naczepy/skiny będą się zmieniać niż restartować grę i tracić wiele więcej czasu, postaram się nagrać i wrzucić później. (ja tak robie w przypadku chłodni)

Niestety, ale już białe chłodnie nie są generowane w NS_Chemicals na stałe, teraz jest w  " quarry.prague "

 

Video: https://youtu.be/29RSdaS4PgU  [ Może to pomoże, ale tym razem mi się udało, bo czasem trzeba stosować różne kombinacje ustawienia tych flag ]

 

Nagrane na szybko, dlatego ścieżka dźwiękowa jest jaka jest i obraz w miare widoczny, żeby było :)

 

Edited by Kacperovsky
  • Upvote 1

Całe życie na odcięciu... :mlg_doge:

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że teraz białą naczepę można uzyskać przez edycję save.

Wzięcie naczepy przez moda i przejście na multiplayer, automatycznie dodaje jakiś skin firmy.

Jeśli ktoś, zna już sposób na białą naczepę, fajnie byłoby gdyby podzielił się tym z innymi. :)

Z mojej strony, będę po troszku próbować przez mody i edycję save.

Jak mi się uda, edytuję pierwszy post i napiszę jak tego dokonałem. ;)

 

EDIT: HAHA! Mam! Udało mi się! Poprzez edycję save.. ;)

ihMZEAc.png

 

Jeszcze dzisiaj postaram się opisać jak to zrobić. :)

Edited by ElectroMusic!

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Nowy sposób został opisany w 1 poście.

Niestety. Naczepa, a raczej logo jest losowane za każdym wczytaniem zapisu lub zmiany malowania w serwisie.

Należy tak długo wczytywać zapis gry lub zmieniać malowanie, do póki nie wylosuje nam naczepy bez loga, czyli białej chłodni.

 

Mam nadzieje, że ktoś skorzysta. ;)

Bawiłem się w to dobrych parę godzin.

Edited by ElectroMusic!

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
16 minutes ago, BTS Duch said:

napotkałem już mur przy pkt 2.1  nadal mam zawartość save w obcym mi języku :/

 

Prawdopodobnie nie masz skonfigurowanego programu.

W tym celu kliknij prawym myszy na program scsc.exe i wybierz edytuj (otworzy się notatnik).

Następnie w 2 linii musisz ręcznie wpisać ścieżkę, gdzie masz zainstalowaną javę.

Podaję 2 linię dla przykładu jak wygląda to u mnie:

"C:\Program Files (x86)\Java\jre7\bin\java.exe" -jar "%~dp0\scsc.jar" %*

Następnie zacznij ponownie od punktu 2.0 :)

 

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6.08.2016 at 11:19 PM, BTS Duch said:

napotkałem już mur przy pkt 2.1  nadal mam zawartość save w obcym mi języku :/

Ja mam prawie ten sam problem, tylko ze jest to w chińskim języku + 

klikam F3 wyskakuje mi okienko i po wpisaniu source_company pisze że nie znaleziono pliku

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 6 months later...
  • 3 years later...
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.