Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Podwójne naczepy-ogólna dyskusja


Ventus

Recommended Posts

Tak jak w temacie. Niech każdy dorzuci swoje 3 grosze składające się na ogólną opinię odnośnie podwójnych naczep. Moim zdaniem połączenie tego nowego elementu w grze z licznymi trollami to będzie masakra. Przejazdu w Europorcie to już nie chcę sobie nawet wyobrażać. Zapraszam do dyskusji.

Link to comment
Share on other sites

I przede wszystkim w miastach, zwłaszcza w wąskich ulicach. Wyrobić się da, ale jak nauczyć ludzi, że składem nie skręcamy jak samochodem w grze wyścigowej? (w rzeczywistości za ścinanie skrzyżowań też można zarobić mandat. :)

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.

 

 

– Mein Hund hat keine Nase! 

 

– Und wie riecht er dann? 

 

– Schrecklich!

 

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie to fajna sprawa, ale każdy, kto by miał jeździć takim składem musiałby otrzymać jakieś uprawnienia po przejściu "kursu" z wyznaczonymi do tego osobami. 

 

Mnie zastanawia jak by to było rozwiązane. Na spedycji stoi już gotowy skład dwie naczepy, czy podpinam naczepę, przyczepę i naczepę do tego. Co ze zdawaniem ładunku? Wycofać czymś takim np. na małej trameri, czy Pospeed, to byłaby katorga biorąc pod uwagę jak ciężko takim czymś się cofa i nie wiadomo jak to się będzie zachowywało.

 

Gdyby coś takiego miało wejść, to pewnie dopiero w BECIE, gdy ETS2 nie będzie wspierany, a multi będzie miało swoją ekonomie. 

 

 

Jak dla mnie - przed wprowadzeniem x osób powinno dostać dostęp tylko do takich składów - z danym stażem i bez żadnych kar, aby zobaczyć jak to się będzie sprawowało, chociaż to może być ciężkie do zrobienia :)

 

Z tego co mi się wydaje, to Root pisał, że przez DDL'ki idzie to zrobić i pobawiłbym się tym na SP, ale na pewno nie udostępni czegoś takiego.

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

Kolego UP. W 100% się z Tobą zgadzam. Wprowadzenie czegoś takiego to duże wyzwanie nawet dla graczy i myślę że udostępnienie tego ok 100 graczom z różnych etapów gry, np ktoś świeży, kto dopiero zaczyna grać i ktoś kto zrobił już swoje paręset tysięcy kilometrów, ludzie z kierownicami, bez nich bo to wszystko ma duże znaczenie i to pokaże czy jest sens to wprowadzać. 

 

Bardzo cieszy mnie że administracja nie skupia się tylko i wyłącznie na synchronizacji ale robi coś, nie okłamujmy się bardzo ciekawego i zaskakującego bo chyba nikt z nas się tego nie spodziewał. Szkoda tylko że zamiast zestawów 32.5m nie postanowili dodać zestawów 25.25m czyli opcji:

-ciągnik+naczepa+ przyczepa tandemowa,

-ciągnik+ naczepa na końcu której jest siodło + zwykła naczepa,

-solówka + naczepa na wózku dolly,

 

Powyższe zestawy pozwoliłyby graczom poćwiczyć jazdę krótszymi niż proponowane przez administrację ETS2MP 32.5 metrowymi zestawami ale dłuższymi niż standardowe. 

 

Osobiście chciałbym poprowadzić transport ponadgabarytowy który będzie odbywał się z naczepą ze skrętnymi osiami, jazda takim składem byłaby prostsza niż jazda łamiącym się w 3 miejscach zestawem. Zestaw naczepa + naczepa bardzo ścina zakręty i wyjazd z miasta będzie bardzo ciężki szczególnie dla mnie bo niestety gram na klawiaturze. 

 

Zapraszam wszystkich do dyskusji bo tak ciekawego tematu nie było już bardzo długo ! :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rootkiller napisal ze podwojne naczepy beda tylko do jazdy w Scandinavia DLC.

In-game nick: GeekPolak

 

Youtube Channel - Map editor tutorials for American Truck Simulator and more.  

Twitch Channel - Streaming trucking and other games.

Twitter - Updates when I go live.

4jpe7n.jpg2e3nwv7.jpg

 

Amerykanin polskiego pochodzenia, pozdrawiam wszystkich Polakow. Jesli ktos tu jest z Tychow, Slask, to daj mi znac.

 

 

Link to comment
Share on other sites

ja mam informacje że to dlc skandynawia to ma być w lutym, informacje pochodzą z sklepu amazon który podobno jest w kontakcie z scs

 beznazwy.png.c673f72127628e103b323c21ac909259.png

 

 Obecnie zatrudnionych jest 20/30 kierowców.

 REKRUTACJA JEST OTWARTA!

 Kontakt:  [email protected]

 Strona główna: http://bluetransspedition.eu

  Facebook: http://facebook.com/bluetransspedition

VTC

 

Link to comment
Share on other sites

Jestem ciekaw jak to będzie z tonażem składu.

Czy będziemy potrzebowali jakiś mocnych ciągników 600 Km w górę.

Jak będzie wyglądała droga hamowania, czy się znacznie zwiększy ( lub w ogóle ) 

Jak z fizyką jazdy.

 

Ciekawie będzie z Wyprzedzaniem kogoś, hehe

76561198022292236.png

Link to comment
Share on other sites

AjsHDP ciężarówki dadzą radę, spokojnie. Wiadomo, że do takiego tonażu lepiej już będzie mieć mocniejsze silniki, ale i maluchy powinny dać sobie radę przy lżejszych ładunkach. Droga hamowania może być trochę dłuższa, chociaż nie powinna się wydłużyć jakoś znacząco (chyba, że z górki). Wyprzedzać takim czymś nawet nie myślę, chyba, że żółwia jadącego 30km/h. To już nie ten tonaż i długość.

 

Moim zdaniem taki "tandem" powinny dostać osoby bardziej doświadczone od leszczy, których dość często spotykamy na drodze, lecz na tą chwilę nie widzę możliwości weryfikacji takich osób i trzeba będzie po prostu cierpliwie czekać w przypadkach kiedy taki skład "się wykolei" albo spowoduje wypadek.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Podwójne naczepy (zapewne) zostaną wydane wraz z DLC Skandynawia gdzie drogi, place firmowe oraz całą reszta zostaną odpowiednio dostosowane. Wyjazd takim gabarytem na podbój Europortu, Polski i reszty Europy nie będzie możliwy z powodu odmiennych przepisów drogowych.

Link to comment
Share on other sites

Kolejna rzecz dla pierd******* turasów (brudasów), rusków i innych ścierw tego typu...

 

Z samej idei jestem zajebiście zadowolony bo pamiętam, jak jeszcze za czasów Single'a sam na takim czymś jeździłem z wielkim uśmiechem na twarzy.

A co do dostępności tylko na DLC, to raczej takie słabe, gdyż dużo większa frajda by była pojeździć z tym na całej EU.

 

Widzę także minus tego ... STREFY NON COLISION... niestety, ale te zestawy są tak długie, że niestety niewiele trzeba, aby podczas wyjazdu z takiej strefy znalazł się w Naszej naczepie, co niestety będzie powodować katastrofy...

Jeżeli takie coś wejdzie w życie to strefy musiałyby być poprawione, że brak kolizyjności obowiązuje przez jeszcze 3-5 sekund, aby można było spokojnie wyjechać ze spedycji...

 

Aczkolwiek jeżeli oczywiście nie będzie nadmiernego wykorzystywania tego w złym kierunku przez wszystkich ludzi uszkodzonych umysłowo, ten dodatek będzie super rzeczą.

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Ventus, nie mozesz sobie wyobrazic tego? To wyboraz sobie jak czesto latamy na Angie. No to takie korki jak spotykamy teraz to beda po samo miasto Rotterdam. Tam bedzie taki syf, ze komus napewno tam komputer padnie.

Link to comment
Share on other sites

Już teraz silnik nie wytrzymuje pod Rotterdamem jak jest więcej osób to gra się wysypuje (crash)...

A potem co raz to gorsza katastrofa, bo ktoś postanowi się wczytać i wczytuje się w jakimś innym, i tak w kółko leci taki łańcuch rozbijających się...

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

Jestem truckerskim dyletantem, dlatego mam pytanie odnośnie tandemów. Czy ta końcowa przyczepa nie jest za długa? Wygląda jak kopia pierwszej a ilekroć napotykam na zdjęcia, ostatni element składu:

 

a ) Jest mniejszy
b ) Posiada dwie osie mniej więcej w centralnym punkcie (patrząc geometrycznie)

 

Chcąc podesłać jakieś zdjęcie, celem zobrazowania dyskusji zauważyłem (co mi umknęło totalnie), że w ogóle wersja 2 naczep lub naczepa + przyczepa nie występują.

 

http://bi.gazeta.pl/im/00/e2/c7/z13099520Q,Volvo-FH-440-XL-E5-zestaw-Tandem.jpg

http://images.autoline.com.pl/s/ciezarowka-plandeka-DAF-FAR-XF-105-460-TANDEM---1_big--14012508201289770800.jpg

http://photo.via-mobilis.com/32/2/1116631.jpg

 

Niech mnie ktoś oświeci jak to wygląda, bo zapowiedziane tandemy wydają mi się zbyt długie.

Link to comment
Share on other sites

To co ty wysyłasz przyjacielu to są Tandemy.

A to co Oni dodają do MP to są zestawy pochodne do GigaLine'rów (EuroCombi[?]).

Mówię podobne, ponieważ GIGALINER to naczepa doczepiana do zestawu przygotowanego pod przyczepę (tandem, etc.).

Niestety ETS nie ma przygotowanych zestawów pod przyczepy przez co robi się podwójne naczepy.

  • Upvote 1

if i'm online you can FOLLOW ME ON MAP! //

if you have 'something' to me then write PM in English or Polish!

i don't accept anyone on steam!
photo.jpg facebook_48x48.png Twitter_logo_blue_48.pngdb7f21ef324bf7c1b313e517461a0ba9.png
3522842343.png

Link to comment
Share on other sites

To co ty wysyłasz przyjacielu to są Tandemy.

A to co Oni dodają do MP to są zestawy pochodne do GigaLine'rów (EuroCombi[?]).

Mówię podobne, ponieważ GIGALINER to naczepa doczepiana do zestawu przygotowanego pod przyczepę (tandem, etc.).

Niestety ETS nie ma przygotowanych zestawów pod przyczepy przez co robi się podwójne naczepy.

 

Dzięki za wyjaśnienie! ;)

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie podwójne naczepy mogą robić sporę problemy. Ale wydaje mi się że to będzie takie samo robienie nam smaka, jak z ruchem AI w MP. 

Z drugiej strony czemu to Rotterdam, Amsterdam i EP są tak oblegane przez użytkowników. Co tam takiego jest? Poza tym portów jest kilka, więc czemu wszyscy jadą przez EP, jak można zrobić lekką nadwyżkę drogi i pojechać przez Amsterdam, albo przez Kanał. Warto też dodać że czas na MP leci wolniej a jak się już śpi, to nam nie przesuwa czasu itp. 

 

Ktoś mi powie skąd to się bierze?

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.