Jump to content

[Poradnik] Jak skutecznie zwiększyć FPS?


Recommended Posts

Cześć, dzisiaj powiem wam jak skutecznie zwiększyć FPS'y nie tylko w ETS2 i ATS, ale we wszystkich grach :)

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

1. Wyłączanie zbędnych programów.

Kiedy gracie zawsze wyłączajcie programy typu Antivirus, TeamSpeak, origin itp.

 

 

 

x5IFpf7.png

 

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

2. Ustawianie wysokiego priorytetu w menedżerze zadań.

UWAGA! Nigdy nie ustawiajcie "czasu rzeczywistego"!

 

 

7EfXxAH.png

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

3. Tryby wydajności (również dla laptopów)

 

 

BELA4ME.png

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

4. Zaawansowane ustawienia systemu 

Klikamy PPM na mój komputer>właściwości>zaawansowane ustawienia systemu>ustawienia wydajności>dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności.

 

 

 

 

dHUWyGw.png

 

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

4. Parametry uruchamiania

 

 

 

 

 

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

5. AMD Radeon Settings (dla użytkowników procesorów graficznych AMD)

 

 

 

6gjOnXg.png

 

 

UWAGA! Poniższy screenshot pokazuje ustawienia dla zaawansowanych użytkowników! Jest to zwięskzanie taktowania rdzenia GPU!

 

 

sZdmAx8.png

 

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

6. ReadyBoost

Wymagany jest interfejs USB 2.0 oraz pendrive z prędkością odczytu 2.5 MB/s i 1.75 MB/s przy zapisie.

Przed włączeniem funkcji ReadyBoost zformatuj pendrive!

 

Instrukcja:

1. Podłączamy pendrive do portu USB (najlepiej 3.0/3.1)

2. Wchodzimy we właściwości dysku wymiennego oraz wybieramy zakładkę ReadyBoost

3. Wybieramy funkcję "Dedykuj to urządzenie do funkcji ReadyBoost". (1)

4. Ustawiamy pasek poniżej na maksymalną wawrtość. (2)

5. Klikamy "Zastosuj" (3)

 

 

Wzn2J7o.png

 

 

 

 

iKhC6WA.png

 

 

7. Sterowniki chipsetu/karty graficznej

Sterowniki do kart graficznych AMDhttp://support.amd.com/en-us/download

Sterowniki do kart graficznych NVIDIAhttp://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

 

Aby pobrać najnowsze sterowniki do chipsetu płyty głównej wpisujemy w google frazę:

"<chipset płyty głównej> drivers"

 

8. Zwiększanie częstotliwości rdzenia procesora

Poradnik (dla procesorów na architekturze Haswell):

  • Thanks 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
3 minutes ago, RaneMoro said:

Zauważ, jest tam dużo zestawów w różnych cenach :) Do gier na pewno nikt nie kupi mniej kosztującego niż 2000 złotych, powyżej owej kwoty nie są takie złe :) 

Przepraszam ale w zestawie za 5,1k włożyć 980 to chyba jakiś zart :blink: 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, RaneMoro said:

Dobrze, dobrze... Proszę już bez kłótni :) 

@Post zaktualizowany

Możesz też dodać żeby było nastawione na g_save_format 0 i wyłączony Development Loging (czy jakoś tak) w opcjach multi poprzez TAB.
Co ciekawe ostatnio zauważyłem, że im więcej puntów na mapie/trasa jest dłuższa tym więcej FPS zżera, np stojąc sam pod wiaduktem w Warszawie w cieniu i zaznaczone 10 punktów na GPSie z trasą ponad 10k miałem 30FPS, gdy zresetowałem nawigacje i ustawiło mi automatycznie trasę do celu ok.1500km FPSy skoczyły mi do 60.

Link to comment
Share on other sites

Tak samo jest z pracownikami, mam max. liczbę pracowników (zero cheatów, wszystko wyjeżdżone) - okolice 240. Fps'y są naprawdę okropne, mam ich około 20-25. Jak wchodzę na inny profil, gdzie jest np. 5-10 pracowników to FPS'ów mam 70 i to na ULTRA. Te 20-25 mam na wysokich, dlatego jak gram na MP to wchodzę na inny profil :P 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
On 11.04.2017 at 5:02 PM, RaneMoro said:

Nie ma za co, szerokiej drogi ;) 

RaneMoro, mam jednak problem widzę, ze też masz radeona grafikę :) ja gram na laptopie. I z każdą aktualizacją jest inaczej w grze raz mi chodzi na wysokich, raz na średnich a raz na niskich.. i czuć spadki fps w niektórych aktualizacjach, czy mógłbyś mi podesłać ustawienia jakie masz z profilu radeona z crimsona?! .. posiadam win10 tym razem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.