Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Aktualizacja sterownika bios


Matimajster

Recommended Posts

Witam wszystkich , mam pewne pytanie dotyczące aktualizacji biosa. Otóż chciałbym pobrać najnowszy sterownik do mojego biosa (American Megatrends Inc.1202) gdyż po prostu nigdy nie aktualizowałem go a mam pewne problemy by wejść do biosa (wchodząc do biosa zawiesza mi się komputer). I moje pytanie czy znas ktoś jakieś zaufane źródło skąd mogę pobrać dany sterownik ( szukałem w google , natrafiłem na kilka stron z tym że nie wiem czy są one do końca bezpieczne). Z góry dziękuje za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

W sumie aktualizowanie BIOS przez kogoś, kto nie ma o tym pojęcia może skończyć się tragicznie. 

 

Wpierw musisz wiedzieć jaki masz model płyty głównej -> gdy posiadasz odpowiednią już wiedzę, ściągasz BIOS Update ze strony producenta dla danego modelu.

 

Pierwsza i druga metoda Cię nie interesuje.

 

 

Sposób I to trik z dyskietką - w sumie dosyć skomplikowana.

Sposób II to nic innego, jak flash przez pendrajwa (niestety tutaj trzeba wejść do BIOSu)

Sposób III robisz flash BIOSu przez AFU (AMI Firmware Update), a po zakończonej operacji ładujesz domyślne opcje w systemie.

 

W sumie spróbuj też wyjąć baterię CR2032 z płyty głównej i po paru sekundach włożyć ponownie. Potem spróbuj wejść do BIOSu.

R5 5600X + AiO ML240L // Asus ROG Strix B450-F // G.SKILL Trident Z 2x16GB 3733 Mhz CL16 // MSI GTX 1080 Armor @2000/5200 Mhz  // Corsair RM650x

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.