Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Ucywilizowanie serwera EU#2


kapi029

Recommended Posts

  • Nazwa Sugestii: Ucywilizowanie serwera EU#2
  • Opis Sugestii: Mniej więcej chodzi o to aby administracja przykładała większą wagę na zachowanie które można tam zobaczyć. Ogranicznik prędkości niech pozostanie wyłączony ale więcej banów więcej kontroli na nim itp.
  • Przykładowe obrazki: Nie posiadam.
  • Dlaczego twoja sugestia a nie inna?: Pozwoliłoby to na dobrą zabawę w większym gronie ponieważ EU#1 przeżywa teraz opustoszenie a tu na EU#2 jest bardzo dużo graczy. Wiem że większość osób powiedziałoby że jak chcę sobie spokojnie pojeździć to na EU#1 lub EU#3 no ale moje przekonanie jest do tego takie aby w końcu na serwerze EU#2 zagościł spokój i harmonia coś takiego jak na EU#1 tylko że z wyłączonym ogranicznikiem.
Link to comment
Share on other sites

Zapewne, gdzie jest więcej graczy, tam i jest większe zapotrzebowanie adminów.

Co prawda na EU2 zanim pojawi się admin, będzie po zawodach.

Czyli, admin przyjdzie na miejsce wypadku, na którym nic się nie dzieje i dostaniesz co najwyżej kicka za fałszywy report.

Na EU2, rzeczy dzieją się szybciej i jedynym rozwiązaniem jest nagrywanie swojej jazdy.

 

Inaczej wygląda w zatłoczonych miastach. Tam admin, pewnie zagląda co jakiś czas.

  • Upvote 2

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Przejazd przez Rotterdam czy Amsterdam na EU#2 jest bardzo uciążliwy, ale nie niemożliwy. Wystarczy samemu zachować ostrożność i można sobie poradzić. Co do reszty mapy, zasada jest taka sama. Oczywiście zdarzają się takie sytuacje w których nic się już nie da zrobić, gdy np ktoś Cie wyprzedza a po chwili zajeżdża Ci drogę. Wtedy moze jedynie uderzyć w takiego gracza i liczyc na to, że przed uderzeniem miałeś autozapis.

Jako że dużo jeźdżę na "dwójce" wiem że da się tam mimo wszystko jeździć spokojnie i bezwypadkowo. Trzeba tylko stosować sie do przepisów i mieć oczy dookoła głowy oraz liczyć się z tym że czasem coś nie wyjdzie i zaliczymy "stłuczkę".  Jesli komus to nie odpowiada, rozwiązanie jest proste: przy logowaniu wybierz EU#1 lub EU#3.

  • Upvote 2

  76561198272920644.png 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Z tego co wiem to to załoga TruckersMp w tym IGA już pracują nad tym aby ucywilizować serwer #EU2, a mianowicie likwidują wszelkie przejawy trollingu, ubliżania, blokowania czy celowych kolizji i bezlitośnie karzą banami za głupotę i uprzykrzanie innym gry.

Jednak ten proces wymaga czasu i nie nastąpi to od razu za tydzień czy dwa, potrzeba czasu.

Natomiast my też możemy pomóc administracji zgłaszając i raportując takie incydenty.

Wystarczy poświęcić chwilę, na szybki screen lub nagranie fragmentu video z dowodami i wysłanie raportu.

To nic nie kosztuje, a skoro domagamy się cywilizacji  serwera #EU2, usunięcia trolli i złośliwych dzieci z naszej społeczności to pomóżmy im w tym zamiast tylko ciągle wymagać i narzekać.

Admin nie może być wszędzie i widzieć wszystkiego czasem nasze oczy i uszy są bardzo pomocne ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Administracja nie "ucywilizuje" serwera ponieważ nie ma pojęcia jak tego dokonać. Tematów dotyczących słabej administracji na tym forum było już tyle że ciężko to zliczyć. Było też wiele cennych rad, które również były najzwyczajniej w świecie zlewane i można było odnieść wrażenie że tylko dlatego aby zachować zasadę "admin ma zawsze rację" ... no matter what. Sam osobiście pisałem temat już w tym dziale dotyczący systemu banów, który jest po prostu żałosny i tylko zachęca idiotów do psucia zabawy innym. Zaproponowałem rozwiązanie wykorzystania tzw. banów efektywnych ale odniosłem wrażenie że administracja nawet nie zrozumiała o czym piszę. Zasada prosta - jeśli chcemy zbanować kogoś na 24H to sprawdzamy ile średnio gracz (lub średnia z całego serwera jeśli nie ma tak szczegółowych danych) spędza czasu na serwerze w skali dnia. Jeśli przykładowo jest to 2 godziny to banujemy delikwenta na 12 dni. Zasada stosowana na wielu serwerach gier na całym świecie. Na wielu serwerach pierwszy ban to pół roku a drugi to perm i tam dopiero się gra komfortowo! Tutaj natomiast daje się bany na 9 godzin, przez co zresztą przestałem grać na MP ze znajomymi. Albo zasada że za 10 (teraz za 6 podobno) razem dopiero ma lecieć perm. To jest chore po prostu. Zasada pozwala debilowi 10 czy 6 razy popsuć komuś zabawę zanim zostanie ukarany jak należy. I to co najmniej bo pamiętajmy ile razy taki gość np. zrammuje kogoś ale nagrania nie będzie więc gość odjedzie całkowicie bezkarnie. 

 

Ale wróciłem ostatnio i muszę przyznać że na EU1 gra się obecnie na prawdę dobrze. Szkoda że jest mniej osób ale przynajmniej nikt mnie nie rammuje 3 razy na zlecenie, ludzie znają nawet podstawy przepisów drogowych i mam wrażenie że panuje znacznie zdrowsza atmosfera w porównaniu do tego co było na tym serwerze wcześniej. A limity prędkości mi nie przeszkadzają bo i tak jeżdżę max 80-82 km/h. W końcu to ma być namiastka jakiegoś symulatora a nie NFS. 

Więc skoro administracja nie potrafi sobie poradzić z problemem to jestem nawet ZA tym aby był sobie taki Honeypot w postacie EU2 gdzie ciągnie wszystkich idiotów. Ba! gdyby się znowu zaczęły proporcje odwracać to polecam administracji nawet celowo zawyżać licznik graczy na takim EU2 żeby tylko ściągać tych baranów w jedno miejsce. Oni i tak nie czytają forum więc nigdy się nie zorientują a normalnym graczom pozwoli to wreszcie spędzać miło czas. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.