Jump to content

Patologia serwera ETS2 EU#2


WooQash

Recommended Posts

Zachęcony ilością osób na serwerze ETS2 EU#2 postanowiłem spróbować swoich sił właśnie na tym serwerze wbrew swoim wcześniejszym deklaracjom, że nie będę tam wchodził. Od momentu wydania ATS'a nagle "priorytetowym" pod względem ilości graczy stał się drugi serwer, gdzie pierwszy przeżywa dość mocny kryzys. Wszedłem tam aby sprawdzić nawet z ciekawości jak wygląda prawilna jazda w świecie, gdzie nie istnieją ograniczenia. I niestety na usta cisną mi się jedynie takie słowa - patologia. Ja wiem, że wszedłem na EU#2 na własne ryzyko i wiedziałem mniej więcej z czym to się wiąże, ale powiem szczerze, że przerosło to moje oczekiwania. Ze świecą w dłoni szukać osoby, która jeździ przepisowo zwłaszcza w okolicach Rotterdamu, przy których miałem okazję (nie)stety się przejechać. Pomijając przekraczanie prędkości gdzie popadnie to rammowanie, blokowanie, jazda pod prąd, bluźnierstwo na czacie oraz na CB Radiu to normalność, na prawdę trzeba mieć stalowe nerwy aby to wytrzymać i po prostu z tego serwera nie wyjść. Mam wrażenie, że ten serwer nadal jest utożsamiany z definicją "freeroam", gdzie nie obowiązują żadne zasady, ale przecież ten serwer nie różni się od innych po za tym, że nie ma ogranicznika. Nie mniej miałem wrażenie, że jeździłem pomiędzy niewyżytymi małpami, które za nic mają jakiekolwiek przepisy ruchu drogowego, dobrego wychowania ani zasad Multiplayera. Ciamkanie, bekanie, przeklinanie w najróżniejszych językach (głównie rosyjski i te jego słynne "suka bladzie" itp.), ale również "allah akbar" i to nawet z ust naszych rodaków. Nie będę ukrywał, że zawiodłem się bardzo na zachowaniu na tym serwerze i pomimo tego, że ruch jest dwukrotnie większy niżeli na EU#1 to wolę jednak pozostać na mniej uczęszczanej ale bardziej cywilizowanej "jedynce". Nie wiem ile osób podziela moja zdanie, ale bardzo się dziwię, że ten serwer jest tak oblegany. Ja rozumiem, że ruch jest "lepszy" niżeli na EU#1 czy EU#3 (o serwerach na innych kontynentach nie wspomnę), ale tak duża patologia, która się tam dzieje jest masakryczna. Pomimo tego, że w samym Rotterdamie był admin niewiele to pomagało. Ja osobiście dostałem taką lekcję "życia", że na pewno nie zajrzę na ten serwer przez najbliższy czas.

  • Upvote 13

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Właśnie podzielam twoją opinię na temat serwera EU#2 w całej rozciągłości się z tobą w tym zgadzam. Może administracja w końcu weźmie się za ten serwer aby go ucywilizować tak jak jest to zrobione na EU#1 liczę na to i cały czas czekam. Pozdrawiam 

 

A co do opinii Rudego(Pl) to tam już jest Armagedon bo ludzie zachowują się jak zwierzęta i nie powiem jak jeszcze. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Udostępniając serwer EU#2 bez ograniczeń co do uzyskiwanej prędkości, można się było spodziewać że tak właśnie będzie to wyglądało. Teraz zapewne już nie da się tego powstrzymać, ale na początku poprzez nagminne banowanie dałoby się "ucywilizować" ten serwer. Powiem tak, ja osobiście wolę jezdzic na "dwójce" jadąc trasę samemu, gdyż mogę dostarczyć towar szybciej. Mimo iż często spotykam graczy takich, którzy za nic mają sobie zasady ruchu drogowego i jeżdzą jak im wygodnie.

Z EU#1 korzystam tylko gdy jeździmy konwoje, wtedy mimo ze jedzie sie duzo wolniej, to paradoksalnie czas biegnie szybciej.

 

  • Upvote 1

  76561198272920644.png 

 

Link to comment
Share on other sites

Salam alejkum, merhaba, nasılsın,

 

Moim zdaniem jeżeli komuś nie pasuje serwer eu2 to zwyczajnie nie musi na nim jeździć, ja jak mi się nudzi to chętnie wchodzę własnie na niego, ale jeżeli jadę konwój i jedziemy większą grupą to wybieramy eu1, jeżeli jest tam "patologia" i nie odnajdujecie się w śród turków, arabów, chińczyków i rusków, to niestety ale nie macie czego tam szukać, ja od kiedy tam przesiaduję to zauważyłem że wielu ludzi jest tam bardzo miłych i naprawdę można porozmawiać, a krzyczenie allah... no cóż nie jest to szczyt wandalizmu. Nawet jak się wyzywają to Panowie... trochę dystansu do siebie i do świata, jest to gra i trzeba to traktować jako grę a nie jako życie. Generalnie fajny temat, żeby nabić posty ^^ Polecam czasami się zatrzymać i porozmawiać nawet po angielsku z Turkiem, bo większość to mili ludzie, czasami się trafią bałwany, ale to w każdej narodowości więc nie ma co obwiniać kraju widząc jedną osobę. Ja jak najbardziej lubię serwer eu1, jak i eu2 i na każdym można się równie świetnie bawić. Polecam popracować nad dystansem :)

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Bandero said:

Salam alejkum, merhaba, nasılsın,

 

Moim zdaniem jeżeli komuś nie pasuje serwer eu2 to zwyczajnie nie musi na nim jeździć, ja jak mi się nudzi to chętnie wchodzę własnie na niego, ale jeżeli jadę konwój i jedziemy większą grupą to wybieramy eu1, jeżeli jest tam "patologia" i nie odnajdujecie się w śród turków, arabów, chińczyków i rusków, to niestety ale nie macie czego tam szukać, ja od kiedy tam przesiaduję to zauważyłem że wielu ludzi jest tam bardzo miłych i naprawdę można porozmawiać, a krzyczenie allah... no cóż nie jest to szczyt wandalizmu. Nawet jak się wyzywają to Panowie... trochę dystansu do siebie i do świata, jest to gra i trzeba to traktować jako grę a nie jako życie. Generalnie fajny temat, żeby nabić posty ^^ Polecam czasami się zatrzymać i porozmawiać nawet po angielsku z Turkiem, bo większość to mili ludzie, czasami się trafią bałwany, ale to w każdej narodowości więc nie ma co obwiniać kraju widząc jedną osobę. Ja jak najbardziej lubię serwer eu1, jak i eu2 i na każdym można się równie świetnie bawić. Polecam popracować nad dystansem :)

 

Translate?

TR : Nasılsın, is turkish  -_-

EN : How're you? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, [TSRVTC - Driver] ismail [TR] said:

Translate?

nasılsın, is turkish :D EN : How're you? 

 

I'm so proud of you :) Good job ^.^ 

 

Edit:

Let's try something harder:

Merhaba, ben Peter. Tanıştığımıza memnun oldum. ^.^

Link to comment
Share on other sites

Ja się zgadzam z wszystkimi najgorzej jest w Rooterdamie po prostu Katastrofa co dzień jakieś korki w EP lub w Rooterdamie więc nie polecam jedzić do Rooterdamu jeżeli masz ładunek do np Felikstove to przejedz przez Calais dłużej ale lepiej

Link to comment
Share on other sites

A czego się spodziewać po serwerze bez kagańca... dobrze, że na eu1 ta chołota nie przesiaduje

  • Upvote 2

mkXuXXh.jpg

 

Core i5 4690K @ 4.5 ghz | G.Skill 2x4gb 2400mhz ddr3 | ASUS GeForce GTX970 4096MB 256bit DirectCu II Strix OC  | Samsung SpinPoint 500gb |Crucial MX100 256GB | Asus Z-97 Pro Gamer | Silverpower 650W SP-SS650 | Zalman Z3 Plus

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Poland : Speed Logistic said:

Ja się zgadzam z wszystkimi najgorzej jest w Rooterdamie po prostu Katastrofa co dzień jakieś korki w EP lub w Rooterdamie więc nie polecam jedzić do Rooterdamu jeżeli masz ładunek do np Felikstove to przejedz przez Calais dłużej ale lepiej

Powiem tak i tu kolego nie masz racji ponieważ ja osobiście np: dziś czyli 19.03.2016 o godzinie 12:00 jechałem przez Rotterdam i powiem tak to nie chodzi w dużej mierze o to ile ludzi tylko też zależy kto jaki ma komputer i jaki internet.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bandero said:

 

Moim zdaniem jeżeli komuś nie pasuje serwer eu2 to zwyczajnie nie musi na nim jeździć, [...]

 

 

Zgadzam się z tym w 100%, że każdy wybiera to na co ma ochotę. Jeżeli ludzie mają ochotę jeździć w takich tragicznych warunkach to ok, nie mniej mi jako osoby, która nie zajmuje się trollowaniem, blokowaniem, rammowaniem itp. się to nie podoba. EU#2 serwer jest TYLKO pozbawiony ogranicznika i jeżeli ktoś jeździ 120km/h, 150km/h czy 170km/h - nie mam z tym problemu, nie mniej dlaczego na tym serwerze ma panować taka swawola w postaci blokowania, rammowania etc.?

  • Upvote 4

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Być może, jest to sygnał, że większa ilość troli i dzieci przeszła właśnie tam, na #EU2 (bez obrazy).

Osobiście wolę przejść na #EU2 i jeździć jak w "need for speedzie", mijając częściej osoby niż grać na #EU1 i mijać osoby rzadziej lub wcale (w zależności od trasy).

 

Poza tym, szkoda, że #EU1 straciło popularność o ile można to tak nazwać. ;(

  • Upvote 4

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

To kto w takim razie się tym zajmuje, że między tymi dwoma serwerami jest aż taka różnica, biorąc pod uwagę, że praktycznie jest to tylko ograniczenie prędkości?

Też lubię sobie czasem szybciej pojeździć, ale dlaczego ludzie którzy utrudniają gre nie sa banowani? Tylko w tym jest problem, a nie w tym, że na EU2 nie ma ograniczeń prędkości

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Karic said:

To kto w takim razie się tym zajmuje, że między tymi dwoma serwerami jest aż taka różnica, biorąc pod uwagę, że praktycznie jest to tylko ograniczenie prędkości?

Też lubię sobie czasem szybciej pojeździć, ale dlaczego ludzie którzy utrudniają gre nie sa banowani? Tylko w tym jest problem, a nie w tym, że na EU2 nie ma ograniczeń prędkości

 

Admini mają też prywatne życie, a weź pod uwagę to że mają do ogarnięcia pełno serwerów jak i w ETS2 i w ATS. Nagrywaj, reportuj = ban. A na EU2 jest specjalnie ogranicznik prędkości.

 

Co do samego tematu, mam takie same zdanie jak większość się tu wypowiadających. 

  • Upvote 1
76561198144664228.png
Link to comment
Share on other sites

Tak jak kolega mówi że Admini też mają swoje życie prywatne a nie tylko wirtualne zajmując się tylko i wyłącznie grą a nie swoimi sprawami,ale co do sposobu reportowania graczy jest w tym może jeden mały - co prawda nie każdy ma aż tak dobrego kompa aby Nagrywać  filmiki z swojej przejechanej trasy czy zaistniałej sytuacji która miała miejsce na drodze,i zastanawia mnie jdeno jak to teraz jest bo jeśli da się np: report na jedną osobę to druga osoba nie może dać reporta na tą samą osobę co ja np: dałem wcześniej w tym samym czasie chyba że w systemie u admina to się jakoś tam kumuluje że np: tyle osób dało report na tą samą osobę,a jeśli nie mam racji to lepiej było jak kilka osób dawało raport na tą samą osobę,bo wtedy wiadomo że osoba która została zgłoszona zrobiła coś nie tak i trzeba zareagować a tak to zanim da się report i zanim admin zareaguje to ta osoba zdąży uciec z serwera lub się wczytać i wtedy jeśli niema się dowodów w postaci ss lub filmiku no to peszek ale nic się nie da zrobić,przepraszam jeśli jestem w będzie.

Link to comment
Share on other sites

To niestety prawda, wywracanie się innych graczy na zakrętach jest na porządku dziennym. Dobija mnie jeszcze to ze w ostatnim uptade wprowadzono mniejszy dystans rysowania ciężarówek graczy więc przejechać przez Rotterdam w godzinach szczytu bez uszkodzeń jest prawie nie niemożliwe, drugą sprawą są również lagi gdy kręci się  wokoło 75 graczy. ..

Link to comment
Share on other sites

Quote

drugą sprawą są również lagi gdy kręci się  wokoło 75 graczy. ..

 

To jest rzecz nieunikniona w grach online. Każdy z graczy musiałby korzystać z takiego samego połączenia internetowego, a to też by nie dało 100% pewności. 

Panie i Panowie przecież to jest jedynie gra, a nie życie w realnym świecie. Zacznijcie do tego podchodzić z dystansem. A widzę spinanie się bo ktoś nie przestrzega przepisów itp. A jak ktoś faktycznie robi coś specjalnie dać bana na ochłodę i po sprawie. 

Polecam wyścigi online :D Tam są dopiero emocje jeśli ktoś walczy o podium i niestety ktoś stanie na drodze niezgodnie z przepisami CRC :D Od taki mały OT. 

Link to comment
Share on other sites

Czy ETS jest kogoś życiem czy też nie to chyba indywidualny wybór podobnie jak wybór serwera, ciężarówki czy ładunku. Ktoś podchodzi z dystansem za to inny lubi się poczuć wirtualnym kierowcą "tira". Wszak zawsze myślałem że tego typu "symulatory" przyciągają głównie pasjonatów tematu jednak po tym co się dzieje na MP - zmieniam zdanie. Nie reklamując tu innych gier - dla pasjonatów prędkości jest dużo ciekawych pozycji gdzie również można zasiąść po przez mody za kierownicą ciężarówki. Reasumując ja lubię wyrwać sobie w tygodniu trochę czasu by pojeździć zgodnie z przepisami drogowymi jak i pilnując przepisów dot. pracy kierowcy mimo że pracuje w transporcie drogowym, ktoś lubi jeździć max ile się da spoko nie neguje ale rammerów itp podziwiam za to że im się chce i tracą na to swój czas.

ets2_00209.jpg

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Bandero said:

 

I'm so proud of you :) Good job ^.^ 

 

Edit:

Let's try something harder:

Merhaba, ben Peter. Tanıştığımıza memnun oldum. ^.^

 

Merhaba, ben ismail, sen güzel bir yönetici  :P / EN: Hello I am, ismail,  you a good admin :D

Link to comment
Share on other sites

To Ciebie chyba na jakieś inne EU2 połączyło, bo praktycznie od początku mojej gry w MP jeździłem tam przez 95% czasu i wszelkie ramowanie, blokowanie, i cała reszta którą wspomniałeś (oprócz prędkości) to były pojedyncze wypadki raz na jakiś czas. A jak coś takiego się działo, to się delikwenta zgłaszało, albo wysyłało filmik.

Nie zamierzam Cię namawiać do powrotu na EU2, po prostu porównując to co opisałeś do moich doświadczeń, mam wrażenie że graliśmy na zupełnie dwóch różnych serwerach.

  • Upvote 2

Smooth shiftin brothers

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, WooQash said:

Pomijając przekraczanie prędkości gdzie popadnie to rammowanie, blokowanie, jazda pod prąd, bluźnierstwo na czacie oraz na CB Radiu to normalność, na prawdę trzeba mieć stalowe nerwy aby to wytrzymać i po prostu z tego serwera nie wyjść. Nie mniej miałem wrażenie, że jeździłem pomiędzy niewyżytymi małpami, które za nic mają jakiekolwiek przepisy ruchu drogowego, dobrego wychowania ani zasad Multiplayera. Ciamkanie, bekanie, przeklinanie w najróżniejszych językach (głównie rosyjski i te jego słynne "suka bladzie" itp.), ale również "allah akbar" i to nawet z ust naszych rodaków.

 

Myślę że przesadzasz... Kilka miesięcy temu przestawiłem się na EU#2 i powiem że jeszcze nie było przypadków pisania na czacie obraźliwych słów od Rosjan turków czy chińczyków prędzej to Anglicy jak już wyzwiska piszą

 

na CB ani razu nikt nie przeklinał jak długo CB - Radio jest nie słyszałem "Cyka blyat" ani innych tego typu słów...

 

Ramowanie puki co to chyba z 13 wciągu kilku miesięcy (3 gości bana dostało nie dawno bo akurat ich nagrałem) na EU2 jestem od końca września

 

Rotterdam do nie dawna był miastem burdelowym ;P Ostatni tydzień admini robią porządek i do Rotterdamu można wjechać bezproblemowo (chodzi o ilość graczy jak i FPS) - EP też porządek się robi. Wczoraj wyjeżdżałem z EP i gościu przez przypadek uderzył innego typa i tuż przed banem napisał "sorry" trochę za późno. Ten co został uderzony od razu dostał kicka żeby nie blokował po przez kilkanaście sekund stał w miejscu.

 

Także P. Admini dają rade... Myślę że trochę przesadzasz z tymi "małpami", nie wiem czy ten temat ma nastraszyć ludzi żeby nie wchodzili na EU#2 tylko na EU#1 ??? Nie wiem ale trochę jednak przesadzone

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Ja gram w ATS na EU 2 i gra się dobrze zestawy jeżdżą po ok 140 km/h na autostradach. Jest miło i przyjemnie niestety wszedłem wczoraj na ETS2 na eu2  i jadąc sobie wąską dwupasmówka około 140 km/h wyprzedza mnie koleś z naczepą jak bym stał w miejscu. Według mnie ETS2 nie jest przystosowany.Nie dość ze ulice są węższe niż te w amerykanie to na dodatek szybkości są jakieś z dupy. Ale jak ktoś lubi to proszę bardzo.

  

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.