Jump to content

Blog SCS : Personalizarea avansata a rotilor


Recommended Posts

 

 

Odata cu urmatorul update la ETS2 si ATS, vom introduce nu doar suport pentru Steam Workshop, ci si o alta trasatura a jocului pe care suntem siguri ca o veti aprecia.

 

In comparatie cu nivelul la care eram anul trecut, cu rotile fiind o parte butucanoasa a camionului, nu stim alt fel de a vi-o spune : va vom da foarte multe posibilitati de personalizare a rotilor !

 

 

 

ETS2_wheel_customization.jpg

 

 

 

Nu am fost niciodata foarte multumiti cu sistemul existent, erau prea multe limitari

Personalizarea rotilor ar trebui sa fie mai variata, mai flexibila, mai distractiva ! Am impartit rotile in mai multe componente : Separarea intre disc si cauciuc a fost introdusa recent, iar pe langa asta, am adaugat optiunea de a personaliza componentele discului : Capace si prezoane.

 

Uitati-va la urmatorul clip video pe care l-am facut. Mai mult decat prin screenshot-uri statice, aceasta trasatura a jocului este mai usor de apreciat in miscare :

 

 

 

 

 

Personalizarea avansata a rotilor va fi disponibila simultan pentru Euro Truck Simulator 2 si American Truck Simulator, odata cu urmatoarea actualizare.

 

Deja, posibilitatea sa combinati si sa recombinati partile componente ale rotilor, va va da ocazia de a crea multe variatiuni. Iar pe langa asta, vom scoate in curand un mic DLC cu si mai multe posibilitati de personalizare a rotilor - chestii cum ar fi vopsirea partilor de metal sau modele unicat ale prezoanelor.

stvsmaller_zps107050c2.png

Doing the Multiplayer Hardcore Challenge on the Europe #2 Server - Currently level 15

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.