Jump to content

Cum sa instalezi mod-ul Multiplayer (ETS2 MP + ATS MP)


John [RO]

Recommended Posts

 

Acest ghid va va ajuta sa instalati mod-ul Multiplayer pentru Euro Truck Simulator 2 si American Truck Simulator.

 

 

Ghidul va contine rubricile « Cum sa descarci mod-ul » si « Cum sa instalezi clientul » precum si cateva sfaturi de luat in calcul inainte de a va conecta la serverele Multiplayer.

 

 

Deoarece modul Multiplayer este in continua dezvoltare, este posibil sa intampinati unele probleme, asa ca la sfarsitul ghidului, veti gasi si rezolvarea celor mai frecvente probleme intalnite.

 

 

 

 

Descarcarea clientului

 

 

 

     Inainte de a descarca clientul Multiplayer, veti avea nevoie de un cont pentru a va conecta la serverul Multiplayer si forum. Incepeti prin accesarea link-ului urmator

 

 

 http://truckersmp.com/en_US

 

 

 1. Odata ce pagina s-a deschis , dati click pe butonul Register din partea dreapta-sus a paginii, pentru a crea un nou cont.

 

 

0fa084f5c86a1820c829df3140e3e09c_zpsok6h

 

 

 

 

2.      Dupa ce ati dat click pe Register , va trebui sa va conectati la Steam pentru a avea acces la client.

 

 

 

 

e2d6e4e12ac3f761816664e48d16a8e6_zpsa4pg

 

Tineti minte : Profilul Steam trebuie sa fie public (si nu privat) pentru a continua, verificati la rubrica « Probleme frecvente » cum sa puneti profilul Steam public.

Deasemenea, aveti nevoie de versiunea CUMPARATA a jocului (nu piratata).

Doar copiile legal cumparate se pot conecta la serverul Multiplayer, versiunile crackuite nu.

 

 

 

  I        3. in continuare, veti fi redirectionati catre pagina de autentificare Steam. Acest pas este necesar pentru descarcarea clientului si este 100% sigur. In acelasi timp, ne asiguram ca doar cei ce au cumparat jocul legal au acces la clientul Multiplayer.

 

 

5083739b2553a1a4aa3033760c9b3bde_zpsdetj

 

 

 

 

 

 

 

4.      In cele din urma, veti gasi pagina pentru a crea un cont nou. Aveti grija sa nu va uitati numele de utilizator sau parola, veti avea nevoie de ele !

 

 

1_zpskl17xswc.png

 

 

 

 

 

  

5. Odata ce ati creat un cont nou, il veti putea folosi pentru a va autentifica pe site-ul TruckersMP. Introduceti email-ul si parola folosite in pasul anterior si conectati-va la contul vostru.

 

 

7d91ee43789612467bf481292d853af0_zps0xcd

 

 

 

 

6     6. Dupa ce v-ati conectat, apasati pe butonul « Download » din partea de sus a paginii.

Este posibil sa primiti un mesaj pentru a va verifica adresa de email. Recomandam sa va verificati adresa de email daca primiti acest mesaj.

 

 

Apasati pe « Download » pentru a descarca cea mai recenta versiune a clientului.

Pe aceeasi pagina veti putea vedea versiunea actuala a clientului si faptul ca ambele jocuri – Euro Truck Simulator si American Truck Simulator, sunt suportate pentru versiunea 64Bit.

 

 

e89464513b908707922a419becff7730_zpsszvw

 

 

 

 

7.      Dupa ce ati descarcat clientul, sunteti gata sa il instalati.

 

 

Urmati pasii de mai jos pentru a-l instala.

 

 

 

 

Instalarea clientului

 

 

 

 

1.      Dupa ce ati descarcat clientul, sunteti gata sa il instalati. Faceti dublu-click pe fisierul « Install TruckersMP.exe » si se va deschide fereastra de mai jos. Alegeti limba de instalare si faceti click pe OK.

 

 

1_zpssj68oxpd.png

 

 

2     2. In continuare, veti avea fereastra de mai jos. Aici veti gasi versiunea clientului ce va fi instalata si recomandarea de a inchide alte programe inainte a de continua.

 

 

2_zpsaqgbdabb.png

 

 

 

 

 3. In continuare, veti avea fereastra de mai jos. Dati click pe « I accept the agreement » si apoi pe « Next ».

 

 

3_zpszebczvud.png

 

 

 4. In continuare, veti fi intrebati unde doriti sa instalati clientul TruckersMP. Alegeti locatia pe hard disk si apasati pe « Next »

 

 

4_zpshgnz4sxi.png

 

 

5.      5. In continuare, veti fi intrebati ce clienti vreti sa instalati. Automat, atat Clientul Multiplayer pentru Euro Truck Simulator 2 si American Truck Simulator vor fi selectionate.

 

Atentie : Daca vreti sa faceti update doar la unul dintre ele, lasati selectat doar clientul pe care vreti sa il actualizati. (Daca vreti update doar la ETS2, bifati doar ETS2 Multiplayer)

 

 

5_zpsfy5g9v58.png

 

 

 6. In continuare, programul va cauta calea de acces unde au fost instalate jocurile.

In mod normal, programul gaseste singur calea de acces, insa, daca ati instalat jocurile intr-o locatie personalizata, va trebui sa indicati manual calea de acces.

 

 

6_zpsufovbxhj.png

 

 

7_zpsujvnqtuh.png

 

 

7. In continuare, veti fi intrebati cum doriti sa se numeasca scurtaturile jocurilor ce vor fi create.

 

 

8_zps3qkfkcig.png

 

 

8.      8. Dupa toti acesti pasi, veti avea posibilitatea de a crea o scurtatura pe Desktop. Daca nu doriti scurtatura pe Desktop, debifati optiunea.

 

 

9_zpseuwqtfs5.png

 

11_zpsrlkq3z1v.png

 

 

 

Pentru a lansa clientul Multiplayer, deschideti mai intai Steam, iar apoi lansati versiunea Multiplayer folosind icoanele aparute pe Desktop :

 

 

9c4ce425007e6552c260ee55f0b06002_zpsgrpn

 

 

 

 

 

 

 

 Ghidul va fi completat cu Mod-uri utile de folosit in Multiplayer , profile salvate cu nivel mare + bani , si o lista cu probleme frecvente intalnite in Multiplayer

 

 

stvsmaller_zps107050c2.png

Doing the Multiplayer Hardcore Challenge on the Europe #2 Server - Currently level 15

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 10 months later...

Salut , am instalat si eu acest mod si este foarte usor de utilizat . Dar , totusi am o problema pe care nu o pot rezolva . Am intrat in joc pe multiplayer , intru in " Cursa Rapida " iar aici nu gasesc nici o cursa pe care sa o accesez . Imi puteti spune de ce nu gasesc nimic , sau cu ce am gresit eu de nu imi apar acele oferte de munca ?

Multumesc anticipat !!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salut, eu am instalat acest mod dar cand vreau sa intru pe joc(multiplayer), imi da o eroare de la steam si zice: Euro truck simulator 2 incearca sa lanseze cu parametrii optionali afisati mai jos : "Files\TruckersMP Launcher\Launcher.exe",si dupa cand lansez jocul e tot pe singleplayer :( 

De ce?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
50 minutes ago, Soryn Official said:

Salutare @Alecks. . Incearca sa il deschizi cu Run as Administrator. 

 

Am incercat si aceasta metoda, nu functioneaza nici asa.. precizez ca windows-ul este pe 64 biti si nu are de ce sa faca asa..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.