Jump to content

KANAŁ1 CB - POLSKI - ATS, ETS


Mercadi

Recommended Posts

5 hours ago, WooQash said:

Dobra, ale skąd wszyscy Polacy będą o tym wiedzieć? Ok, tutaj widzi to tylko garść składająca się z ~50? ~100 Polaków i tylko Polaków. Za chwilę Rosjanie uznają, że 1 to ich kanał bo coś tam, albo Francuzi bo Vodka jest ich Bogiem... To, że My tutaj coś ustalamy nie oznacza, że ktoś inny nie przejmie "jedynki". Nie dość, że Forum to tylko garstka ludzi z gry to jeszcze udostępniając takie teksty tylko po polsku inne nacje nie będą o tym wiedzieć i wraz będzie wojna bo jakiś ktoś będzie szwargolił nie po naszemu. Osobiście żadne zamawianie kanałów nie powinno mieć miejsca, bo i tak nie dotrzemy z informacją do wszystkich w dodatku w różnych językach. Jeżeli administracja sama nie ustali, że poszczególne kraje mogą bezpiecznie i legalnie zajmować dany kanał i nie podadzą tego w taki sposób, żeby widział to każdy to będą się tworzyły tylko niepotrzebne spiny.

To teraz mi wytłumacz dlaczego Polacy siedzą w Niemcach na kanale 28 ? A to że jest w grze tylko 20 kanałów to szczerze nie wiedziałem ... Byłem pewny ze jesli jest kanal 19 to i że jest to zrobione "Realnie" jak widać myliłem się , ja nadal jestem za tym by ustalić dla nas polakow dany kanał , mysle ze z czasem by sie to przyjelo , w koncu jest jeszcze czat 

Link to comment
Share on other sites

CZytam i czytam te wasze komentarze i płakać się chce ... Wy chyba nigdy nawet nie siedzieliście w Prawdziwej ciezarowce ... Ja troche zwiedzilem swiat z Ojcem i temat CB Radia wygląda tak 
Jesli jedziecie np do niemiec (nie wiem jak inne kraje) to Polacy siedza na kanale 28 , na Kopalniach weglowych i tych ktore wydobywaja kamien , granit kostka brukowa itd sa tez ustawione kanaly 
dlatego zeby nie zawalac kanalu 19 - bo jak wczesniej pisalem jest to kanal Ogolny i powiedzcie mi co za problem jest ustawic na forum gdzies liste kanałów dla Państw ? 

Chcialbym jeszcze Pogratulować realizacji pomysłu i tak szybkiego dodania go do MP , na prawdę jestem miło zaskoczony . Brawo 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Według mnie wszystko jest jak trzeba i pozostaje tylko cieszyć się dodatkową modyfikacją. Powiedzcie mi, jaki sens widzicie w komplikowaniu obecnego stanu rzeczy? No bo zasadniczo to ja czegoś tu nie rozumiem. Przecież to żaden problem puścić w eter informację, żeby Polacy przeskoczyli na przykład na 7/11/15. Ponadto, stojąc w mieście z nudów można skanować kanały i kto chce, ten i tak znajdzie rodaków - o ile tacy aktualnie nadają.

 

A na trasie? Na trasie to chyba najrozsądniej siedzieć na 19. Gdyby przyjęto kanał dla każdej narodowości, to jeździlibyście tylko na jedynce? Tak jak pisał WooQash, nie sądzę, że nawet połowa się o tym dowie. Ponadto, nie każdy Polak ma w sygnaturze nicku [PL] i czasami nie wiadomo z kim jedziemy. Dołóżcie do tego jeszcze dwóch kierowców z innych krajów i tak wesoło każdy siedzi u siebie - i nikt z nikim nie gada. No dla mnie idea CB Radia to jednak zupełnie inna sprawa.

 

Podsumowując powiem tak. Mniej formalności, reguł i zasad. Więcej cieszenia się grą. Uznajmy CB Radio za wielki eksperyment na społeczności - zobaczymy co z tego wyjdzie za jakiś czas.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Najrozsądniej siedzieć na 19 i tyle, bez kombinowania. Inne kanały mogą być dla osób którzy chcą prywatnie pogadać czy dla konwoi. Na 19 sie ze wszystkimi dogadam, nie raz na trasie z niejednym polakiem już pogadałem czy po angielsku z kimś innym i łatwiej zwrócić uwagę komuś lub np ktoś mi lekko zajechał i usłyszałem sorry, wszystko na 19 więc wolę słyszeć wszystkich, nie wybranych tylko szczególnie, że nie wszyscy Polacy będą wiedzieć o 1 więc będzie dodatkowy zamęt.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

CB Radio fajna sprawa. Co do kanałów to uważam tak jak osoby wcześniej, że jeśli chodzi o przydzielanie kanałów to najlepiej aby Administracja przydzieliła kanał dla danego kraju, podając taką informację w widocznym miejscu na stronie głównej albo w grze, ewentualnie jeszcze podanie jednego kanału ogólnego dla wszystkich. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Miro0412 said:

CB Radio fajna sprawa. Co do kanałów to uważam tak jak osoby wcześniej, że jeśli chodzi o przydzielanie kanałów to najlepiej aby Administracja przydzieliła kanał dla danego kraju, podając taką informację w widocznym miejscu na stronie głównej albo w grze, ewentualnie jeszcze podanie jednego kanału ogólnego dla wszystkich. 

Panowie wyżej świetnie podsumowali daną sytuację, która nie ma najmniejszego sensu dzielenia kanałów na poszczególne kraje. Czy z tego co piszesz można wywnioskować, że ma być np. z 555 kanałow dla każdego kraju?!?!? Moim zdaniem nie ma to najmniejszego sensu kolego 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, PrezesikV8 [PL] said:

Panowie wyżej świetnie podsumowali daną sytuację, która nie ma najmniejszego sensu dzielenia kanałów na poszczególne kraje. Czy z tego co piszesz można wywnioskować, że ma być np. z 555 kanałow dla każdego kraju?!?!? 

Masz rację ale to jest moja propozycja aby uniknąć krzyków, pisków i innych odgłosów. Wiadomo, że każdy może przejść na inny kanał ale mniejsze prawdopodobieństwo takich zachowań. Zgadzam się z Tobą, że może być problem z podziałem ale z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. ;)

Link to comment
Share on other sites

Marudzicie wszyscy i tyle... dostaliście kolejny fajny gadżet w postaci CB Radio i co? głupie dyskusje o podzieleniu kanałów dla poszczególnych krajów... Administracja wykaże aprobatę tego pomysłu to zaczną się dyskusje że gra nie ma realizmu bo w życiu realnym takich podziałów kanałów nie ma...

 

ręce czasem mi opadają....

  • Upvote 1

76561198171586221.png

Link to comment
Share on other sites

Prawda jest taka,że w życiu realnym jeśli chodzi o jazdę w Polsce używa się kanału 19. I tam każdy siedzi, jeśli jeździ się w konwoju czy prwywatnie chce się porozmawiać to przechodzi się na inne kanały. W Niemczech z tego co słyszałem ogólnym kanałem jest 18 i tak jak się wjeźdża do tego kraju powinno się przenieść na kanał 18.Wiadomo ETS i ATS to tylko gra. Lecz nie ma co marudzić z tym CB Ogólny kanał 19 powinien być i już. Przydziały kanałów do Państw? to nie ma w sumie sensu. Przykładowo wchodzisz na kanał dla polski po pierwsze i tak wejdą inni po drugie może się okazać że żadnego polaka na szlaku się nie spotka tylko innych. Rozwiązanie jest jedno aby ludzie nauczyli się do czego tak na prawdę służy CB radio. Bardziej zaostrzyć pod względem użytkowania CB radia cz jak wolicie czatu głosowego regulamin. Nawet w życiu realnym na ogólnym kanale jest bajzel. Ta modyfikacja ma pomagać podczas jazdy. gdzie lepiej pojechać by się w coś nie wpakować informować siebie na wzajem o sytuacji na drodze itp. Na początku będzie ciężko to ludziom ogarnąć zwłaszcza dzieciom które też grają w tę grę. Dla nich to po prostu fajna opcja do rozmowy z innymi. Ale tak jak mówię bany kicki powinny być za nieumiejętne korzystanie i nadmierne korzystanie z takiej opcji jak CB radio. Ogólnie nie jestem za przypisywaniem kanałów do danego Państwa. Powinno zostać jak jest. Niech się ludzie w końcu nauczą grać porządnie i ogarniać co i jak. Dziękuję

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Poland : Speed Logistic said:

Powinni zrobić tak ,że 2-3 kanały dla polski i tak dla każdego co 2-3 kanały dla jednego państwa

 

A koło kompa miałbyś mały tomik z numerami dla danego Państwa, chciałbyś pogadać z Niemcem to byś szukał na jakim kanale jest o ile on teraz nie ma ochoty pogadać np z Anglikiem. Ktoś kiedyś po coś wymyślił CB i również ktoś kiedyś wymyślił kanał ogólny nr 19 <- to już wystarczający argument by nie wprowadzać podziałów.

 

Nie wystarcza? Spotkasz Polaka, chcesz z nim po drodze gadać - przeskoczycie sobie obaj na inny kanał. Po za tym "piski", "śmiechy", "muzyka" itp to życie codzienne na CB, zawsze trafi się jakiś "inteligent" - bez znaczenia na jakim kanale będziesz, który będzie "cudował"

 

Panowie było "milion trzysta" sugesti by powstało CB - powstało i co? Dyskusja bo na 19 "ruski" krzyczą - czasami zastanawiam się co by musiało powstać by niektórym dogodzić w 100% ;-) Szerokości chłopaki i cieszyć się z tego że coś jest, rozbudowane i w pełni darmowe...

ets2_00209.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AdrianPL86 said:

 

A koło kompa miałbyś mały tomik z numerami dla danego Państwa, chciałbyś pogadać z Niemcem to byś szukał na jakim kanale jest o ile on teraz nie ma ochoty pogadać np z Anglikiem. Ktoś kiedyś po coś wymyślił CB i również ktoś kiedyś wymyślił kanał ogólny nr 19 <- to już wystarczający argument by nie wprowadzać podziałów.

 

Nie wystarcza? Spotkasz Polaka, chcesz z nim po drodze gadać - przeskoczycie sobie obaj na inny kanał. Po za tym "piski", "śmiechy", "muzyka" itp to życie codzienne na CB, zawsze trafi się jakiś "inteligent" - bez znaczenia na jakim kanale będziesz, który będzie "cudował"

 

Panowie było "milion trzysta" sugesti by powstało CB - powstało i co? Dyskusja bo na 19 "ruski" krzyczą - czasami zastanawiam się co by musiało powstać by niektórym dogodzić w 100% ;-) Szerokości chłopaki i cieszyć się z tego że coś jest, rozbudowane i w pełni darmowe...

Ale by mogło byś napisane na CB Radiu np 1 Anglia , 2 Anglia 3 Polska 4 Polska

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, [PolscyUłani]Radecki89 said:

Widzę,że nie dogodzi się ludziom. To prawda jednak polakowi nigdy się nie dogodzi. Marudzicie jak stare baby. Nie pasuje wam? to grajcie na singlu nie będzie problemu Boże tylko przestańcie marudzić. CB to zajefajne rozwiązanie na pewno ułatwi nie jednemu życie:)

I tutaj trzeba się zgodzić co jak co ale każdy kraj miał by mieć swój kanał ? Troche realizmu (wiem ets2 to nie jest gra 1:1 z życia) czy w życiu realnym każdy kraj posiada kanały prywatne na cb? Nie to nwm o co się rozchodzi.

Link to comment
Share on other sites

Muszę się jednak poprawić. Dzisiaj  trochę posiedziałem w ETS2 i faktycznie większość Polaków siedzi na 19,  w realu także korzystamy z tego kanału, a że czasami będzie słychać inne języki to w rzeczywistości też czasami radio łapie rozmowy osób z zagranicy, także chyba jednak nie ma potrzeby dzielić bo i tak każdy się odnajdzie, byłem w błędzie wcześniej. 

Sam pomysł z cb radiem oczywiście na plus. ;)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, [PolscyUłani]Radecki89 said:

Tak pomysł CB jest Bombowy mam nadzieję,że ta opcja będzie dalej rozwijana. A tym którym to przeszkadza i wszystko co się wiąże z MP niech grają na singlu i tyle 

Pomysł jest mega trafny tylko problem może być z uszami od czasu do czasu jak ktoś będzie miał cały czas włączone CB i puszczał np muze bo już dziś taki przypadek mijałem niby da się mutować wyłączać ale nie zawsze się szybko ogarniesz  :D do tego będzie mega rycie na konwojach jak się zjawi np 50 osób i każdy zacznie gadać i piszczeć :D

 

  

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Czerwik said:

Pomysł jest mega trafny tylko problem może być z uszami od czasu do czasu jak ktoś będzie miał cały czas włączone CB i puszczał np muze bo już dziś taki przypadek mijałem niby da się mutować wyłączać ale nie zawsze się szybko ogarniesz  :D do tego będzie mega rycie na konwojach jak się zjawi np 50 osób i każdy zacznie gadać i piszczeć :D

Jest takie ryzyko ale myślę, że będzie można sobie jakoś poradzić z czymś takim. 

Link to comment
Share on other sites

Boże ludzie "zaklepywanie kanałów"...A po co to komu?!Rozumiem że to ma na celu pozbycia się nie chcianych osób i wyeliminowania trollów puszczających np.Johna Cena na maxa,ale to się kupy nie trzyma,ETS i ATS to symulator,więc "zaklepywanie kanałów" jest całkowicie zbędne,to chodzi o symulacje,otworzenie czegoś co jest w prawdziwym życiu,a w prawdziwym życiu nie ma czegoś takiego że Polacy mają tylko dla siebie kanał i nikt nie może wejść czy też kanały prywatne,mają jedynie ustalone na którym mają siedzieć,np.w Polsce większość siedzi na 19,a zagranicą jak ktoś powiedział na 28,a jeżeli trawi się jakiś powiedzmy ładnie Gałgan,który rzuca bluzgami na prawo i lewo to zmienia kanał,albo z zażenowania wyłącza w ogóle CB Radio i jedzie w ciszy.Jak dla mnie ten pomysł jest słaby i jak powiedział WooQash (chyba XD) i tak wszyscy jeżdżący Polacy nie zaglądają tu i się nie dowiedzą,będzie tylko garstka wiedząca o tym,także krótko mówiąc ten pomysł nie ma sensu jeżeli ma być "zaklepywanie kanałów" i tylko osoba o odpowiednim pochodzeniu może do niego wejść,to już nawet podchodzi pod dyskryminację,jak dla mnie możemy zaklepać kanał ale żeby i tak mógł wejść,czyli tak jak jest w realnym życiu,nie rozumiem po co tak urozmaicać i niszczyć symulację kierowcy traka i dawać więcej roboty twórcom moda,przez takie pierdoły tracą czas,zamiast pisać kolejne linijki kody,poprawiając działanie moda,czy dodając coś nowego,czy też dążyć do wyjścia z wersji Alpha i przejścia na Betę.Także taka jest moja opinia o tym,i ten plan miał sens w jakiś innych grach,ale nie symulatorze trucka!Jeżeli chce zaklepywać kanały albo w spokoju z kolegą pojeździć od tego jest oficjalny ts.Dziękuje dobranoc,tyle w temacie :P 

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak:

Kilka razy już miałem przyjemność zamienić parę zdań w trasie właśnie na kanale 19 więc proponuję mieć ustawione radio na 19 a na pewno z kimś zamienicie słowo mijając się:)

A jeśli tak bardzo chce Ktoś rozmawiać na innym kanale to zawsze może napisać w wiadomości podając ten na którym on siedzi. 

*Jedziesz w kilka osób to idziesz na inny kanał tyle w temacie:)

Pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.