Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Mod-uri acceptate in Multiplayer


Recommended Posts

Lista modurilor permise in Multiplayer :

 

 

  • Camioane si remorci modificate (camioane si remorci hibrid , de exemplu un camion Renault cu motor de Scania, sau un camion MAN cu motor de Volvo)

 

 

 

Moduri permise in Multiplayer pentru American Truck Simulator :

 

 

 

 

Aceste modificari sunt in mare parte compuse din camioane hibrid - de exemplu, un camion cu motor de la altul (Man cu motor de Scania, Volvo cu motor de Renault, sau orice combinatie de camion/motor).

 

Pentru remorci, modificarile permise sunt acelea care fac toate remorcile de un singur fel , de exemplu, sa aveti toate remorcile cisterne, sau toate remorcile sa apara ca betoniere.

 

 

Motivul pentru care alte modificari nu sunt permise, este faptul ca, pentru modificarile sa mearge pe server, TOATA lumea ar trebui sa aiba aceleasi modificari. Din moment ce nu toata lumea are aceleasi mod-uri , in momentul in care un jucator foloseste un mod pe server-ul de Multiplayer, iar un altul nu are instalat acel mod, jocul se va bloca si se va inchide.

 

Din acest motiv, singurele modificari permise, sunt acele modificari care folosesc componente deja existente in joc, adica componente pe care toti jucatorii le au. Aceleasi camioane, aceleasi remorci. Nu exista conflicte, pentru ca toti au acces la ele.

   56
  • Upvote 2

stvsmaller_zps107050c2.png

Doing the Multiplayer Hardcore Challenge on the Europe #2 Server - Currently level 15

Link to comment
Share on other sites

Ar fi , si nu numai. Multi jucatori isi doresc multe moduri, fiecare cu preferintele lui, cu ce-i place.

 

Daaaar , daca fiecare VTC ar avea propriul logo pe server-ul Multiplayer, toti jucatorii ar trebui sa descarce toate logo-urile (ca sa le poata vedea). Si ce era un mod de 20 Mb , devine un mod de 4Gb.

 

Poate se va gasi o solutie pe viitor, dar deocamdata, asta e.

  • Upvote 1

stvsmaller_zps107050c2.png

Doing the Multiplayer Hardcore Challenge on the Europe #2 Server - Currently level 15

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2016 at 9:50 AM, kashu said:

ar fi foarte foarte Ok cu modu de care am zis eu!! dar o sa vedem ce si cum!

Eu zic ca asta s-ar putea face doar pentru firmele mai mari (pt inceput). Restul, poate sa faca o cerere pt adaugarea logo-ului, bine-nteles respectand anumite reguli/conditii.

Iar la instalarea mod-ului multiplayer sa existe posibilitatea de a alege daca vrem sau nu sa instalam si pack-ul cu logo-urile (exact cum este cand alegi ETS2, ATS si Winter Mod.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.