Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

[REHBER] TruckersMP - Kurulum Rehberi

Guest

Recommended Posts

arkadaşlar ets 2 sürümüm 1.25.3  trucks mpnin son sürümünü kullanıyorum sürüm uyuşmazlıgı hatası alıyorum  dedigınız yonergeler bende ıse yaramadı cozumu yok mu bu ısın ALLAH rızası için yardım edin ilk defa para verdim mp de oynamak ıcın bır oyuna husranlardayım...

• 1 month later...

kardesim est2 multu player karlı sürümün Sported ETS2 Versiyon: 1.26.3s +Wintermod ( sürümü ) yüklemeyi unutum oyunu acamıyorum ac dedıgımde ise 1.26.3s sürümü istiyor ( tamam ) ( hayır ) yazılar cıkıyor tamam dedigimde de oyun yanıt vermiyor bu konuda yardımcı olaca bilecek varmı kac gundur oyuna giremiyorum ...  

• 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...
5 minutes ago, hemsirbey16 said:

trucker mpyi kurarken şu hatayı veriyor you must select valid ets2 path. ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

CPU : AMD Ryzen 5 2600X  GPU : MSI Geforce RTX 2060  MOTHERBOARD :  ASUS TUF B450-PLUS GAMING MEMORY : ADATA XPG  16GB (2x8GB) 3200Mhz  SSD :  CORSAIR 120GB  550MB - 500MB  SSD  : SAMSUNG 250GB 860 550MB - 520MB SSD  : ADATA 480GB SU630 520MB - 450MB  CASE : Cooler Master MasterBox MB511  PSU : Thermaltake Smart 700W 80+

• 1 month later...

Merhaba @fro0o

• Belgelerim klasöründeki "ETS2MP" klasörünü tamamen silip yeniden kurulum yapmayı deneyin.
  • Belgelerim>Euro truck simulator 2>config.cfg dosyasını silin.
  • Ekran kartınızın driverlarının güncel olduğundan emin olun.
  • Kullandığınız tüm mod dosyalarını yedekleyip silin.Belgelerim>Euro Truck Simulator 2>Mod
  • Windows Update ve diğer yazılımların güncellemelerini tamamlayın.En önemlileri .NET Framework, DirectX ve Visual C++'dır.Bunları (yoksa) yüklemek,(varsa) güncellemek işe yarayabilir.
  • Launcherin güncel ve doğru kurulduğuna emin olun.Buradan güncel versiyonu indirebilirsiniz.
  • Yönetici olarak çalıştırmayı deneyin.Yönetici olarak çalıştırmak için uygulamaya sağ tıklayıp "Yönetici Olarak Çalıştır" demek yeterlidir.
  • Kütüphanenizde bulunan Euro Truck Simulator 2 oyununa sağ tıklayıp,Özellikler seçeneğine tıklayın.Yerel dosyalar sekmesine gelip,Oyun Önbelleğinin Bütünlüğünü Doğrula butonuna basın.
  • Cmdyi yönetici olarak çalıştırıp şu komutu girin; 
    sfc /scannow
  • Uyumluluk ayarlarını değiştirin.Uyumluluk ayarlarını değiştirmek için önce uygulamanın üzerine sağ tıklayıp özellikler demelisiniz ve resimde gördüğünüz tiki işaretlemelisiniz.Daha sonra seçeneklerdeki işletim sistemlerinden birini seçmelisiniz.98 ve 95 hariç hepsini denemeniz tavsiye edilir.

1884incil2515155.png

• Dep yani Veri Yürütme Engellemesi'ni kapatmak; Bilgisayarım>Sağ tık>Özellikler

1ca30928a313738e830ff96e00f4fdb2.png

d01c536c4205c2710c2625678635abd8.png

38b9ca8db3af71b96fee24c3b65aa8fb.png

536197434756663d1121191ec68df5d5.png

Hepsini işaretleyip,uygula ardından tamama basın.Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.

• Eğer sorununuz hala çözülmediyse,lütfen buradan yardım konusu açın.Daha fazla çözüm yöntemi elde edebilirsiniz :) 

• 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

@Nors. merhaba ben launcher ı kurduktan sonra açarken durduruldu uyarısı alıyorum ve launcher bile açılmıyor. Nasıl düzeltebilirim? birde burada ets 2 yi bulamadım onu da anlatır mısınız? 

536197434756663d1121191ec68df5d5.png

Merhaba  @MGBadB

Bu Yorumu Konu olarak Yardim / Destek bölmünden açsaydin daha hizli cevap ala bilirdin.

Çözümü: 

1- Windows Güncellemelerini Yapiniz [Ayarlardan Güncelleştirme Ve kurtarma bölmünden]

- Vpn Kullanarak Tüm dosyalari Silip Tekrar yükleyiniz

Eyer sorunu çözemediyseniz hala  ' https://support.truckersmp.com/ ' Burdan Bilet oluşturarak detayli bilgi alabilirsiniz.

• 1 month later...
  • 3 months later...
1 hour ago, ozcntpky said:

ARKADAŞLAR MP TRUCK YÜKLEMEYE ÇALIYORUM UZAK SUNUCU HATASI DÖNDÜRDÜ HATASI VERİYOR (502) HATALI AĞ GEÇİDİ HATASI.NE YAPMALIYIM MODEMİ RESETLEDİM FORMATLADIM FİŞİNİ ÇEKTİM TAKTIM HERŞEYİ YAPTIM OLMUYOR.

1)Antivirüs programı bağlantıyı engelleyebilir onu kontrol edin. 

2)Windows güvenlik duvarını bağlantıya izin verip vermediğini kontrol edin.

3)Dns ayarlarını kontrol edin.

4)Modeme reset atmayı deneyin.

Hala devam ediyorsa fotoraf atabilirsin

1) Check that the antivirus program may block the connection.

2) Check if the Windows firewall allows connection.

3) Check the DNS settings.

4) Try resetting the mode

If you're still on, you can take a photo

1) Überprüfen Sie, ob das Antivirenprogramm die Verbindung blockieren kann.

2) Überprüfen Sie, ob die Windows-Firewall die Verbindung erlaubt.

3) Überprüfen Sie die DNS-Einstellungen.

4) Versuchen Sie, den Modus zurückzusetzen.

Wenn Sie noch an sind, können Sie ein Foto machen

• Like 1
  • HaulieLove 1

Kind regards,
Slusher34
¯\_(ツ)_/¯

About me: Forum Profile-TruckersMP Profile 

1 hour ago, ozcntpky said:

ARKADAŞLAR MP TRUCK YÜKLEMEYE ÇALIYORUM UZAK SUNUCU HATASI DÖNDÜRDÜ HATASI VERİYOR (502) HATALI AĞ GEÇİDİ HATASI.NE YAPMALIYIM MODEMİ RESETLEDİM FORMATLADIM FİŞİNİ ÇEKTİM TAKTIM HERŞEYİ YAPTIM OLMUYOR.

Merhaba;

Vpn Programı kulanarak kurulum yapmayı deneyin.

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.