Jump to content

[REHBER] TruckersMP - Kurulum Rehberi

Guest

Recommended Posts

jXlvon.png 

TruckersMP Kurulum Rehberi

Herkese Merhaba Arkadaşlar,

İlk önce bu konuyu okumak için ayırdığınız zamana şimdiden çok ama çok teşekkür eder saygılarımı sunarım. Ben şuanda sizlere TruckersMP kurulum rehberini tüm bildiklerimle elimden geldiği kadar sizlere anlatmaya, aktarmaya çalışacağım. Umarım bu rehberim sizlere bir fayda sağlar. 

Tamam şimdi rehber konumuza başlayalım..  

Adım 1.A (Genel Bilgilendirmeler)

1. TruckersMP'ye kayıt olmadan önce, Euro Truck Simulator 2'yi ve/veya American Truck Simulator'u Steam'dan satın almanız gerekmektedir, Euro Truck Simulator 2'yi ve/veya American Truck Simulator'ü satın almadan tüm işlemleri gerçekleştirmeniz mümkün değildir.
  2. Euro Truck Simulator 2'yi satın aldıktan sonra otomatik men American Truck Simulator Sahibi oluyor muyum? Cevap : Hayır olmuyorsun. American Truck Simulator'ü satın aldıktan sonra otomatik menEuro Truck Simulator 2 sahibi oluyor muyum? Cevap : Hayır olmuyorsun.
  3. Euro Truck Simulator 2'yi ve/veya American Truck Simulator'ü satın aldın, 2 oyundan birini veya ikisini satın aldıktan sonra 2 oyunu üye olmadan önce toplam 2 saat oynamış olman gerekiyor, 2 saat oynamadıysan eğer üye olman imkansızdır.
  4. Üye olmadan önce steam profilinin herkese açık olması gerekmektedir.
  5. Üye olurken şuna dikkat etmeyi sakın unutma! Steam'a hangi mail ile üye olduysan TruckersMP'ye de o mail adresi ile üye olman gerekmektedir. Yoksa üye olma işlemini gerçekleştiremezsin.
  6. Steam hesabında ki Euro Truck Simulator 2 ve/veya American Truck Simulator başka bir hesaptan aile paylaşımlı olmamalıdır. Aile paylaşımlı ise üye olma işlemini gerçekleştiremezsin (Hangi hesapta satın aldıysan o hesabdan üye olmalısın)

Adım 2.A (Üye Olma İşlemi)

TruckersMP'ye kayıt olma işlemini gerçekleştire bilmek için ilk önce lütfen TruckersMP'nin resmi website'sine gidin (www.truckersmp.com
1-) TruckersMP'nin resmi website adresine giriş yaptıktan sonra, sağ yukarıda bir (Register) Yani Kayıt ol bölümü göreceksiniz (Register'e) Tıklayın.
kGV1nA.png 

2-) Register'e tıkladıktan sonra karşınıza steam ile giriş sayfası gelecek oradan da (Sig-in through register'e) Tıklatınız. 
GPLpPZ.png 

3-) Tıkladıktan sonra yeni bir sekme açılacak, bu sekmede sizlere diyor ki steam kullanıcı adınız ve şifreniz nedir? Bunları aşağıya yazın. Resimde gördüğünü alana daha sonra Gmail ve/veya Outlook hesabınıza bir 3DSecure doğrulama kodu gelecek eğer gelirse.. Bunu oraya yazın. 
AnB0LL.png 

4-) Steam kullanıcı adınızı ve parolanızı yazdıktan sonra karşınıza üye olma ekranı gelecek bu üye olma ekranını lütfen eksiksiz, hatasız, ve en önemlisi lütfen doğru giriniz.
8Pp9M7.png  
5-) Register'e bastıktan sonra artık TruckersMP Multiplayer alemindesiniz. Buraya kadar eksiksiz yaptıysanız eğer bu işlem doğru bir şekilde tamamlanmış demektir.

3.A (İndirme ve Kurma İşlemi)

Giriş:

İlk önce yandaki bağlantı adresinden TruckersMP'nin adresine giriş yapın, sağ yukarıda (Login) kısmı olacak (www.truckersmp.com) TruckersMP'den hesabınıza giriş yaptıktan sonra, şu yandaki bağlantı adresine giriş yapın (https://truckersmp.com/download) Karşınıza gelen ekranda kocaman yeşil yeşil bir (Download yazısı) Göreceksiniz buna basın ve gerekli dosyaları indirin.
r6PQZ3.png 

1-) Bende indirme işlemi tamamlandı, inen rar'a 1 kere tıklatın ve o dosyayı açın içerisinde 1 tane paket olacak (Install Launcher) Türkçe Meali (TruckersMP'yi Kur)
LZ9a1Z.png

2-) (Intall Launcher'e) Tıkladıktan sonra sizlere aşağıdaki gibi bir ekran gelecek bu ekran kurulum aşamasının ilk aşamasıdır, ve daha sonra bu adımı'da (Next) deyip sıradaki adıma geçelim.
3vyD24.png 

3-) Karşımıza gelen bu sözleşme ekranını kabul edelim ve daha sonra bu adımı'da (Next) deyip sıradaki adıma geçelim.
R1dYEj.png 

4-) Şimdi burada bizlere diyor ki, bu multiplayer modunu çalıştırabilmen için bilgisayarına bazı dosyalar kurmam gerekiyor, nereye kurayım? Diyor. Burada dosyaları nereye kuracağını seçin, seçme işlemini tamamladıktan sonra bu adımı'da (Next) deyip sıradaki adıma geçelim.
pXrgvL.png

5-) Şimdi burada diyor ki, sende hangisi var Euro Truck Simulator 2'mi var American Truck Simulator'mi var? American Truck Simulator varsa sadece American Truck Simulator işaretleyin, American Truck Simulator yoksa sadece Euro Truck Simulator 2 varsa  Euro Truck Simulator 2'yi işaretleyin ama işaretlerken şuna dikkat edin. Şimdi ikisi seçili olduğu zaman siz de mesela American Truck Simulator yok ama American Truck Simulator olanını kaldırmak zorundasınız. American Truck Simulator olanının tikine basın bir kere back deyip tekrar next deyin, sonra algılamıyor, halen American Truck Simulator dosyalarının nerde olduğunu vs soruyor. Neden bilmiyorum. Bu işlemi tamamladıktan sonra bu adımı'da (Next) deyip sıradaki adıma geçelim.
kGVkZm.png

6-) Şimdi ben'de hem American Truck Simulator hem de Euro Truck Simulator 2 olduğu için hepsini kuracağım, bu adımı tamamladıktan sonra bu adımı'da (Next) deyip sıradaki adıma geçelim.
NlMqYP.png 
adk5PO.png 

Oyunun Nereye Kurulu Olduğu Öğrenmek İçin Aşağıdaki Spoiller'e tıklatınız.

Spoiler

Steam > Kütüphane > Euro Truck Simulator 2'ye ve/veya American Truck Simulator'a sağ tıklayın > Özellikler > Yerel Dosyalar > Yerel Dosyalara gözat seçeneğinden bulabilirsiniz.

Dosyaya isim verin
YqzB3z.png 

7-) Masaüstüne oyunun kısa yolunu oluştrayım mı diyor? Önerilen (Tarafımca) Evet denemeniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra bu adımı'da (Next) deyip sıradaki adıma geçelim.
8PpgmV.png 

Neler kurduğunu vs gösteriyor.
DBnMoz.png 

8-) Kurulum işlemi tamamlandı, tebrikler, TruckersMP Alemine hoşgeldin! (Finish) diyerek kurulum işlemini sonlandıralım. 
m4vPqV.png 

4.A(Launcher Kurulumu ve Oyuna Girme

1-) Masaüstünüze gelen (TruckersMP Launcher) Dosyasını çalıştırın. Bu dosyanın açılması biraz zaman alabilir. 

g2mAnL.png 

2-) Hangisini kurmak istiyorsun diyor, sağ tarafta istediğini seç kur ve oyuna gir!

77Rbkm.png 

Saygılarımla

Edited by Deleted User (1)
Konu güncellendi ve daha dinamik hale getirildi (Düzen renk vb)

Güzel anlatım eline sağlık lakin bir şu kış modu noldu  kalktı galiba artık. 

ETS2MP'de kış modu kalktı, geçtiğimiz günlerde, ama ilerleyen zamanlarda tekrar gelirse lazım olur amaçlı bilgilendirmesini yaptık

• 2 weeks later...
On 22.02.2016 at 8:18 PM, BUMERANG45 said:

İnvalid E-mail or Passworld oyuna giremiyorum hep bu hatayı veriyo nasıl düzeltebilirim bunu

lütfen yardım edin

Özel Mesaj bakın.

Edited by Deleted User (1)

• 1 month later...
On 16.04.2016 at 1:24 AM, SIOUX said:

A7VjV7.png    VaOjnV.png

ets2 de ki güncelleme sonrası bu hatayı almaya başladım sorunum nedir ?

"Steam > Kütüphane > Euro Truck Simulator 2 > Sağ tık > Özellikler > BETALAR > temporary_1_22 - 1.22.x for incompatible mods" seçeneğini seçin ve sağ alt tarafta bulunan "KAPAT" butonuna tıklayın.

bDamXG.png

Edited by Kaan BATU
  • Upvote 2

9 hours ago, Kaan BATU said:

"Steam > Kütüphane > Euro Truck Simulator 2 > Sağ tık > Özellikler > BETALAR > temporary_1_22 - 1.22.x for incompatible mods" seçeneğini seçin ve sağ alt tarafta bulunan "KAPAT" seçeneğine tıklayın.

bDamXG.png

sorunum çözüldü çok teşekkür ederim fakat şimdi de böyle birşey çıktı karşıma rM4AVV.jpg

• 4 weeks later...

Merhaba @Tunc,

Antivirüs programınızı ve Windows Güvenlik duvarını devre dışı bıraktıktan sonra tekrar deneyiniz.

Ayrıca arka planda indirme yapmayınız.

• 3 weeks later...

SIOUX arkadaşın aldığı hatayı alıyorum fakat bende 1.23.1.1 yazılı hata çıkıyor. Söylenilen şekilde düzeltme yaptığımda ise değişen hiçbir şey olmuyor. Yardımcı olur musunuz? Napmam lazım?

Adsız.jpg

• Upvote 1

Merhabalar ben bir şey soracaktım. Az önce MP için ATS'yi etkinleştirmeyi denedim ve şu an; " Linked games: Euro Truck Simulator 2, American Truck Simulator " yazıyor. Bunun anlamı ATS, MP için sorunsuz aktive edildi demek, değil mi?

• 2 weeks later...
4 hours ago, BayPuskevit said:

bnim ets2 1.24.3s ama mp için 1.24.2.2s istiyor ne yapmalıyım

Euro Truck Simulator 2 üzerine sağ tıklayıp Özellikler seçeneğine tıklayın.

Gelen pencerede Betalar sekmesine gelip, listesinden temporary_1_24-1.24.x for incompatible mods seçeneğini seçip KAPAT butonuna tıklayın.

Güncelleme bitince multiplayer moduna girebilirsiniz.

Merhaba,

Öncelikle ETS2 1.24.3.2 sürümüne sahibim.

Benim sorunum ETS2MP'yi çalıştırdıktan sonra Steam'den ''tercihe bağlı parametrelerle başlamaya çalışıyor'' hatası alıyorum. ''Tamam'' deyince normal ETS'yi açıyor. Sorun nedir? Nasıl çözerim? Yardımlarınızı bekliyorum.

• 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.