Jump to content

32 Bit Desteği

Ryzee

Recommended Posts

Merhabalar oyuna neden 32 bit desteği gelmeyecek bunu öğrenebilir miyim.Ülkenin yarısı zaten 32 bit işletim sistemi kullanıyor.Böyle bir saçmalık ve rezalet görmedim.Şuan bilgisayarımda 2GB Ram var Gönderin bana 2GB Ram daha yapayım 64 bit.Bu kadar saçmalık olamaz.Oyunumuzu geri iade edin zaten toplasan 47 saat oynamışım oyunu 

Merhaba,

Multiplayer modu Scs software tarafından yapılmadığı için asla bundan sonra 32 bit işletim sistemi desteklemeyecek, sadece 64 bit işletim sistemi destekleyecek, ek olarak şunu söylemek istiyorum, şuan tüm özellikler 64 bit işletim sistemi desteklemekte, 32 bit işletim sistemi destekleyen kalmadı artık, ve oyuna bağırmaya sövmeye kızmaya asla ve asla hakkınız yok neden biliyormusunuz,

Yukarıda belirtmiş olduğum gibi multiplayer modu Scs Software tarafından yapılmadı, hayırsever tarafından yapıldı, yani eğer yapılmasaydı şuan helen single oynuyordun, istiyorsan eğer oyunu iade edebilirsin multiplayer'e kazan vermiyorsun. Şuan multiplayer senin oynadığından ve benim oynamadığımdan hiçbir kazanç sağlamıyor.

Neden yapılmıyor Multiplayer Modu onu anlamadım ben oyun 2012 de çıkmış ve daha kendine ait bir Multiplayer modu yok.Sizin dediğinize göre hayırsever birisi yapmış.Bu arada  "oyuna bağırmaya sövmeye kızmaya asla ve asla hakkınız yok" cümlesini kullanmışsınızda  ne sövmüşüm nede bağırmışım sadece düşüncemi yazmışım.

Neden yapılmıyor Multiplayer Modu onu anlamadım ben oyun 2012 de çıkmış ve daha kendine ait bir Multiplayer modu yok.Sizin dediğinize göre hayırsever birisi yapmış.Bu arada  "oyuna bağırmaya sövmeye kızmaya asla ve asla hakkınız yok" cümlesini kullanmışsınızda  ne sövmüşüm nede bağırmışım sadece düşüncemi yazmışım.

Büyük büyük yazmak genel olarak millet  bunu bağırmak olarak algıladığı için öyle söyledim. Anlamıyorsanız artık orasını bilemem :) Scs Software multiplayer modu neden yapmıyor bu konu hakkında pek bir bilgi sahibi değilim, fakat kendisi ile ingilizce olarak iletişim sağlamanız mümkün.

https://www.facebook.com/scssoft/?fref=ts

İngilizce yazmanız gerekiyor, translate kullanabilirsin.

Merhabalar oyuna neden 32 bit desteği gelmeyecek bunu öğrenebilir miyim.Ülkenin yarısı zaten 32 bit işletim sistemi kullanıyor.Böyle bir saçmalık ve rezalet görmedim.Şuan bilgisayarımda 2GB Ram var Gönderin bana 2GB Ram daha yapayım 64 bit.Bu kadar saçmalık olamaz.Oyunumuzu geri iade edin zaten toplasan 47 saat oynamışım oyunu.Bu Post un hangi kelimesi gereğinden fazla büyük yazılmış açıklayabilir misiniz?.Size düşüncenize göre büyük büyük yazmak bağırmak mış ya. GB yazıları büyük diyorsanız o ayrı onu yazmam gerekiyordu.

Merhabalar oyuna neden 32 bit desteği gelmeyecek bunu öğrenebilir miyim.Ülkenin yarısı zaten 32 bit işletim sistemi kullanıyor.Böyle bir saçmalık ve rezalet görmedim.Şuan bilgisayarımda 2GB Ram var Gönderin bana 2GB Ram daha yapayım 64 bit.Bu kadar saçmalık olamaz.Oyunumuzu geri iade edin zaten toplasan 47 saat oynamışım oyunu.Bu Post un hangi kelimesi gereğinden fazla büyük yazılmış açıklayabilir misiniz?.Size düşüncenize göre büyük büyük yazmak bağırmak mış ya. GB yazıları büyük diyorsanız o ayrı onu yazmam gerekiyordu.

Ben konu başlığından kastediyorum ek olarak, 

Multiplayer modu işlemcilerinden kaynaklanıyor bu sorun daha önce multiplayer modun işlemcileri 32 bit işletim sistemi idi, daha sonra American truck simulator  yüzünden işlemcilerini 64 bit olarak kodladılar, bu yüzden multiplayer modun tüm işlemcileri 64 bit kaynaklı, bu yüzden 32 bit işletim sistem desteklemiyor, oyun iade kısmı sorunuza gelirsek, oyunu sadece 2 saat oyunadıktan sonra iade edebilirsin ondan sonra iade edemiyorsun, kütüphaneden silebilirsin destek kısmı var.

Güncelleme konusuna buradan bakabilirsin 64 bit için :https://forum.ets2mp.com/index.php?/topic/24083-very-important-information-64bit/

Ülkenin yarısı zaten 32 bit işletim sistemi kullanıyor.Böyle bir saçmalık ve rezalet görmedim.Şuan bilgisayarımda 2GB Ram var Gönderin bana 2GB Ram daha yapayım 

Lütfen ama Türkiye'yi 3. Dünya ülkelerine benzetmeyin. Gayet te çoğunluğumuz 64 bit kullanıyoruz. Haa eğer tüm ülkenin sizin kullandığınız PC'yi (bakınızı şekil A1) kullandığını sanıyorsanız ne yazık ki çok yanılıyorsunuz.

Bir şey daha RAM'i 2'den 4'e çıkarmak 64 bit'i kaldırtır demek değil. Eğer ekran kartınız, ana kartınız, hard diskiniz ve işlemci setiniz yeterli değilse bırakın ETS ATS'yi, o PC 64 bit'i bile kaldıramaz.

Şekil A1:

bs1.JPG

Lütfen ama Türkiye'yi 3. Dünya ülkelerine benzetmeyin. Gayet te çoğunluğumuz 64 bit kullanıyoruz. Haa eğer tüm ülkenin sizin kullandığınız PC'yi (bakınızı şekil A1) kullandığını sanıyorsanız ne yazık ki çok yanılıyorsunuz.

Bir şey daha RAM'i 2'den 4'e çıkarmak 64 bit'i kaldırtır demek değil. Eğer ekran kartınız, ana kartınız, hard diskiniz ve işlemci setiniz yeterli değilse bırakın ETS ATS'yi, o PC 64 bit'i bile kaldıramaz.

Şekil A1:

bs1.JPG

Güzel Örnek Bravo! 

Merhaba,

Öncelikle, son güncellemeden itibaren 64 bit desteği vermemiz dolayısıyla bir çok oyuncuyu kaybettiğimizin farkındayız.

Neden sadece 64 bit sürümleri desteklediğimize gelince;

- 2 oyun (ETS ve ATS) için de hem 32, hem 64 bit desteği sağlamamız demek; 4 ayrı kodlama yapılması anlamına geliyor, ki bu kaldıramayacağımız bir iş yükü demek... Zira, 32 ile 64 bitlerin kodlamaları farklı.

- 32 bit işletim sistemlerinde; bilgisayarlar RAM gibi kimi donanımlarını tam performansıyla kullanamadıklarından, oyuncular performans sıkıntıları (fps gibi...) yaşıyorlardı. 64 bit ise, bilgisayarın %100 verimle işletimini sağlamakta. Bu, oyunun da daha iyi çalışması demek.

- Günümüzde büyük çoğunluk (donanımların da özellikle 64 bit ile kullanılacağı varsayılarak üretilmesi sonucu) 64 bit sürüm kullanmakta. Biz de, teknolojinin gerisinde kalmak istemedik.

- Hem SCS'nin güncellemelerine, hem de kendi modumuz içindeki özellikleri geliştirebilmek adına, 64 bit'e geçmemiz bir zorunluluk halini almıştı. Günün birinde mutlaka geçmemiz gerekiyordu, tabiri caizse treni kaçırmadan vagona atlamak istedik.

Yeni işletim sistemini maddi olarak karşılayamayacak oyuncular için üzgünüz, ancak yukarıda belirttiğim ve daha sayamadığım bazı teknik sebeplerden, 64 bit bizim için bir zorunluluktu.

Umarım en kısa zamanda 64 bit bir bilgisayar edinirsin. Seni tekrar aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Teşekkürler,

İşlemcin destekliyorsa 2gb ram ile 64bit kurabilirsin, ben kurdum sıkıntı yok, millet 64bit çok ram harcar sanıyor alakası yok tarihten kalma 2.60ghz E5300 işlemci var.

İşlemcin destekliyorsa 2gb ram ile 64bit kurabilirsin, ben kurdum sıkıntı yok, millet 64bit çok ram harcar sanıyor alakası yok tarihten kalma 2.60ghz E5300 işlemci var.

2gb ram 64bt oluyor. 

Olmaz değil, olur. Ama bu Mercedes kasaya 50 beygir motor takmak gibi olur.

^ Belli ve öngörülebilir bazı performans sıkıntıları yaşatacağı kesin. Tabii, bu şekilde sistemini 64 bit'e yükseltenlerin yorumlarını almak lazım.. Örneğin, Rotterdam, Europoort gibi yoğun trafik ve oyuncu içeren bölgelerde takılmalar vs. oluyor mu diye. Zira, 64 bit'e yükseltip, sırf orada oyun/fps sıkıntıları yüzünden ban cezası almak da var işin ucunda.

i3 ilemci 2 gb ekran kart 64bt, 2gb ram. 

bu özellikteki bir bilgisayara kurduk ats de de ets de de orta ayarlarda rahatlıkla oynanıyor. 

soner abi ram la alakası yok ana kartın 64 bit desteklemesi lazım. destekliyorsa 64 bit format attırılması lazım :)

süleyman ana kartın desteklese de ramin 2nin altında olursa 64bit windows sürümü kuramazsın kaldırmaz. 

76561198179575554.png

Alakası yok yazdığım işlemci ve 2g ram var performans aynı, millet tutturmuş sistem kasar oyun oynamazsın 64bit'te sistem boşta 1.5 ram kullanıyor diye yazanlar bile var.

• 9 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.