Jump to content

Convoi fara firma


Recommended Posts

As vrea sa organizam un convoi (pe parcurs poate mai multe) toti care nu fac parte dintr-o firma . Mi se pare destul de nasol sa schimb numele de la steam si poza doar pentru ca vrea firma respectiva, reguli inutile dupa parerea mea. Daca cineva este interesat si vrea sa participe il astept aici cu un reply in care isi specifica contul de steam si eventual o sugestie . Daca ne strangem cativa o sa discutam si despre culoarea camionului , drumul pe care o sa-l parcurgem si marfa . 

 

Daca cineva are ceva de zis e liber sa o faca . Stima !

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salut Octavius,

 

 

Vorbim de Euro Truck Simulator sau American Truck Simulator ?

 

 

Ca idee, mi se pare o idee buna , insa nu stiu cati jucatori romani mai joaca fara a face parte dintr-o firma.

 

Dintr-un motiv sau altul, cei care nu sunt afiliati firmelor, conduc singuri pentru ca nu suporta ideea asta de subordonare, sau de impunere a unor reguli "inutile" dupa cum ai spus.

 

E interesant de vazut unde o sa duca ideea ta , eu unul sunt dispus sa particip la un convoi independent :)

 

Vorbim mai multe pe subiectul asta, nu vreau sa imi las contul de steam aici.

 

Ca si sugestie : Daca este vorba de ETS2 , convoiul sa fie pe #EU1 , undeva in zona Scandinaviei , iar daca e vorba de ATS ...Dumnezeu cu mila, oricum ai da-o, e aglomerat ca in Piata Victoriei luni dimineata.

  • Upvote 4

stvsmaller_zps107050c2.png

Doing the Multiplayer Hardcore Challenge on the Europe #2 Server - Currently level 15

Link to comment
Share on other sites

Cu placere.

 

Uite, iti mai dau niste idei :

 

 

Problema convoaielor este ca, pentru a avea loc, multi jucatori trebuie sa fie online in acelasi timp - adica sa se faca un efort pentru ca mai multi sa aiba timp liber intr-o anumita zi si o anumita ora.

Cu cat mai multi, cu atat e mai greu sa se sincronizeze toti la program. Cei mai tineri au scoala, cei mai in varsta au serviciu. Unii ies de la scoala la ora 16.00 , altii ies de la munca la ora 20.00 .

Weekend-urile sunt preferate, pentru ca in weekend cei mai multi isi pot face timp.

 

 

Ca o alternativa la un convoi , poti face o ruta pe toata lungimea Europei , din Aberdeen pana in Debrecen , o cursa unde fiecare participant la eveniment sa transporte "ceva" dintr-un oras in altul. De exemplu, tu incepi - transporti ceva din Aberdeen pana in cel mai apropiat oras (Edinburgh). De acolo pana in urmatorul oras, continua altcineva (Edinburgh - New Castle-upon-Tyne). Si tot asa pana cand ultimul ajunge in Debrecen. S-ar putea spune ca un grup de transportatori , a asigurat transportul unei incarcaturi importante din Aberdeen pana in Debrecen.

 

Daca vrei; un fel de joc de-a "soferi de schimb", unde se opreste unu, continua urmatorul.

Si ar fi si usor de urmarit, daca fiecare posteaza raportul de la sfarsitul cursei, unde se vede orasul de plecare si orasul de sosire.

Asa ar fi mai usor pentru oricine nu poate ajunge la un convoi la o anumita ora si zi, sau care joaca la ore mai ciudate.

stvsmaller_zps107050c2.png

Doing the Multiplayer Hardcore Challenge on the Europe #2 Server - Currently level 15

Link to comment
Share on other sites

Cand spui convoi te gandesti la mai multe masini care merg una dupa alta , ideea mea era ca toti sa aiba aceeasi cursa , se pleaca din punctul x si se ajunge in punctul y (toti). Evident ora , data de intalnire vor fi stabilite la comun . Daca nu rezolv ceva pana la sfarsitul acestei saptamani o sa ma gandesc la altceva . Cel mai probabil sa incep aceasta idee cu prietenii mei . Multumesc inca odata !

Link to comment
Share on other sites

 

Salut Octavius,

 

 

Vorbim de Euro Truck Simulator sau American Truck Simulator ?

 

 

Ca idee, mi se pare o idee buna , insa nu stiu cati jucatori romani mai joaca fara a face parte dintr-o firma.

 

Dintr-un motiv sau altul, cei care nu sunt afiliati firmelor, conduc singuri pentru ca nu suporta ideea asta de subordonare, sau de impunere a unor reguli "inutile" dupa cum ai spus.

 

E interesant de vazut unde o sa duca ideea ta , eu unul sunt dispus sa particip la un convoi independent :)

 

Vorbim mai multe pe subiectul asta, nu vreau sa imi las contul de steam aici.

 

Ca si sugestie : Daca este vorba de ETS2 , convoiul sa fie pe #EU1 , undeva in zona Scandinaviei , iar daca e vorba de ATS ...Dumnezeu cu mila, oricum ai da-o, e aglomerat ca in Piata Victoriei luni dimineata.

ai foarte mare dreptate cu aia care nu se subordoneaza, dar aia care nu se subordoneaza iti zic eu ca trolleaza.... dupa cum am patit si eu aseara, si de ats clar aglomeratie pana la dumnezeu si inapoi!!!

76561198085509507.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.