Jump to content

Jak ocenicie nowy multiplayer w american truck simulator


4Orzeszek

Recommended Posts

Proszę abyście w tym temacie napisali swoje odczucia dotyczące nowego multi.

Plusy, minusy oraz sugestie ;)

 

Podoba mi się nowe multi, jak na pierwsze dwie godziny grania.

Jak dla mnie gra się bardzo przyjemnie.

Na razie nie trafiłem na żadnego trolla.

Zapewne pojawią się dopiero, po promocji na steam lub innym bundlu.

Dwa tysiące graczy na jednym serwerze.
Przez większość czasu mijasz inne ciężarówki.

Cały czas się coś dzieje, przez to gra nie jest monotonna.

Gracze w wystarczającym stopniu wypełniają brak ai (ruchu ulicznego) na serwerze.
Zapewne się to zmieni, jak wyjdą dwa kolejne stany, przez to ruch uliczny równomiernie się rozłoży na pozostałe stany.
Nie to co w ets2, czasami przez 20 minut nie mijało się żadnego kierowcy.

Poza pojedynczymi przypadkami. Przez to na drogach było za pusto i nudno, w porównaniu do atsmp.

 

Co do minusów. Za długo czeka się na zmianę świateł, przez to drogi w miastach potrafią się zakorkować.
Jeśli autostrada przebiega przez miasto, to jesteśmy zmuszeni do jazdy z prędkością 60km.

 

comment_hYJ7KFV02MvMYFLsKvUJEdMNpQrbAeE9

Link to comment
Share on other sites

Jednak są plusy mniejszej mapy, nie ma tak jak w ETSie że rzadko się kogoś mija. W ATSMP się ciągle coś dzieje, dużo ciężarówek wokół Ciebie, i nie jest pusto nawet poza miastami. W MP nie ma radiowozów które nie powiem ciągnęły mnie do wpisania w konsolę komendę "g_police 0" :P Jest też plus wymaganych 2 godzin w grze, bo czasami ludzie kupowali ETSa, odrazu wszedli na MP i jeździli jak osobówki (tzn. ciągle zahaczali o coś na zakrętach). 

76561198144664228.png
Link to comment
Share on other sites

Powiem tak, jeżeli to ma wyglądać tak jak teraz wygląda... to niech nikt nic nie kombinuje i niech tak zostanie! Jestem bardzo zadowolony. O ile sam świat Ameryki to nowość, która jest bardzo ciekawa to i sam fakt Multiplayer'a też jest fascynujący. Obecna mapa jest IDEALNA dla 2000 graczy. O ile w Europie były momenty, że ciężko było kogoś znaleźć, to w Ameryce przy tych 2000 graczy każde miasto było fajnie zapełnione, a na drogach i autostradach był przyzwoity ruch co bardzo mi się podoba. Co prawda sądziłem, że będzie trochę mniej trollowania itp. ale i tak jest znośnie i nie trzeba się bać, że co minutę znajdziemy jakiegoś rammera (póki co). Według mnie na tą chwilę jest bajka!

  • Upvote 5

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

właśnie mi przyszedł do głowy pomysł bo wiadomo że będzie jeszcze jeden stan za darmo a reszta to DLC i jak (za jakiś czas) by były już inne DLC z mapami i tak dalej to bym był za zrobieniem jednego serwera obsługującego tylko i wyłącznie podstawową mapę (w sumie to będą 3 stany) i to by zapewniło właśnie optymalne wrażenia z MP patrząc na ilość graczy <-> wielkość mapy

 

no chyba że do tej pory uda się deweloperom ogarnąć sprawę serwerów większych niż 2 tyś użytkowników

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak, jeżeli to ma wyglądać tak jak teraz wygląda... to niech nikt nic nie kombinuje i niech tak zostanie! Jestem bardzo zadowolony. O ile sam świat Ameryki to nowość, która jest bardzo ciekawa to i sam fakt Multiplayer'a też jest fascynujący. Obecna mapa jest IDEALNA dla 2000 graczy. O ile w Europie były momenty, że ciężko było kogoś znaleźć, to w Ameryce przy tych 2000 graczy każde miasto było fajnie zapełnione, a na drogach i autostradach był przyzwoity ruch co bardzo mi się podoba. Co prawda sądziłem, że będzie trochę mniej trollowania itp. ale i tak jest znośnie i nie trzeba się bać, że co minutę znajdziemy jakiegoś rammera (póki co). Według mnie na tą chwilę jest bajka!

Kiedyś na multi w ETS przy zapełnionym serwerze EU1 podczas jakiejś trasy, z Węgier chyba startowałem, to nikogo na trasie dobre 10 minut nie spotkałem. W ATS to możliwe jest bycie samemu na drodze max 1-2 min.

Ale przede wszystkim klimat "truckingu" czuć gdy całe sznury ciężarówek stoją w kolejce do stacji ważenia.

Niestety na minus są sami gracze. Którzy jak mniemam nawet nie zapanowali jeszcze zabaweczki z ETS'a a łapią się za gabarytowo większe amerykańskie potwory. I stale te same grzechy z ets.

Jak z pracy wrócę to wrzuce 3 akcje na YT.

Wenn ist das Nunstück git und Slotermeyer? Ja! ... Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gersput.

 

 

– Mein Hund hat keine Nase! 

 

– Und wie riecht er dann? 

 

– Schrecklich!

 

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś na multi w ETS przy zapełnionym serwerze EU1 podczas jakiejś trasy, z Węgier chyba startowałem, to nikogo na trasie dobre 10 minut nie spotkałem.

W ATS to możliwe jest bycie samemu na drodze max 1-2 min.

 

Trzeba cieszyć się tym co jest teraz, ponieważ za jakiś czas gdy wprowadzą nowe stany, będzie to samo co w ETS2, czyli pustki na drodze.

  • Upvote 1

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Natężenie ruchu faktycznie niezłe, jak ktoś już wcześniej pisał, naprawdę czuć ten klimat truckerskiego życia, wczoraj w sumie wieczorkiem kończyłem jeszcze trasę w ETSie, ze Szczecina w stronę Francji, no i spotkałem  maksymalnie 6-7 osób :D może była późna pora, ale w porównaniu z ATSem to i tak masakra :D

It's supposed to be hard.. the hard is what makes it great.

 

Take what you can… Give nothin' back!

 

Link to comment
Share on other sites

Multiplayer sam w sobie jest świetnie zrobiony, żadnych lagów i crashów. Fajnie, że jest tyle miejsc na serwerze, bo w końcu nie jest tak pusto na drogach.

 

Szkoda tylko, że ludzie nie potrafią grać i czerpać przyjemności z gry... Pędzą po 70mph oby szybciej, na maksymalnej stabilności naczepy wbijają się w zakręty praktycznie bez hamowania, a już na pewno bez hamulca silnikowego, to nie jest gra wyścigowa... O nie ogarnianiu gabarytów i nie mieszczeniu się w ciasnych zakrętach i pchaniu na chama na jednopsamówkach już nie wspominam, bo to "oczywista oczywistość" - oby szybciej.

 

EDIT: Nie wszyscy może w opcjach grzebali, ale jest możliwość wybrania na stałe opcji parkowania naczepy - wtedy nie trzeba się zatrzymywać przy wjeżdżaniu do firmy co w pewnym stopniu zmniejszy kongestię w niektórych miastach.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No widzisz, a ja (i nie tylko ja) często na takich patafianów trafiam (co zobaczyć można na moim filmiku wyżej lub na dużo innych na yt) którzy wyprzedzają na czołówkę czy zajeżdżają wjeżdżając na autostradę a nawet przepraszam nie napiszą. Też święty nie jestem ale przeprosić potrafię ;p Albo mało grasz albo nie zwracasz uwagi na takich ludzi, najczęściej można ich spotkać w korkach gdzie zamiast czekać grzecznie w kolejce jak inni to się pchają na siłę przez co tworzą zator.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.