Jump to content

Blog SCS : Update asupra situatiei licentelor camioanelor (ATS)


John [RO]

Recommended Posts

Va datoram inca niste clarificari asupra setului initial de camioane ce va face parte din prima versiune a jocului American Truck Simulator.

Am amanat acest mesaj pana in ultimul moment, deoarece situatia putea – si inca poate – sa se schimbe oricand (si doar inspre mai bine), dar trebuie sa fim clari in cele din urma si sa stim unde suntem.

 

De-a lungul anului trecut, am publicat mai multe capturi de ecran si videoclipuri in care se puteau vedea mai multe modele de camioane in faza de dezvoltare. Fanii nostrii au ochii ageri si au observat toate detaliile, si deci, oamenii au inceput sa speculeze asupra camioanelor ce vor aparea in joc pe baza acestor videoclipuri.

 

Pana nu demult, planuiam sa includem in jocul de baza cel putin 4 camioane, disponibile in ziua lansarii.

 

Din nefericire, negocierile pentru obtinerea licentelor tuturor camioanelor ne ia mai mult timp decat am anticipat, si, dupa cum probabil ati observat din ultimele screenshoturi publice , unele camioane nu mai apar deloc.

 

Rezultatul este ca in versiunea de baza a jocului, vor fi disponibile doar 2 camioane.

 

 

Multumita suportului grupului PACCAR, suntem bucurosi sa confirmam prezenta camionului Kenworth T 680 si Peterbilt 579 ca parte a jocului de baza.

 

kt680.jpg

Kenworth T680 licentiat multumita grupului PACCAR

 

 

p579.jpg

Peterbilt 579 licentiat multumita grupului PACCAR

 

 

 

 

Dupa ce jocul va fi lansat si va intra in atentia mass-mediei, vom avea un important punct de sprijin in discutiile pentru obtinerea mai multor licente de camioane.

Obtinerea acestor licente este uneori dificila , nu este ca si cum intrii intr-un magazin si cumperi 2kg de licente.

 

Spre deosebire de constructorii de masini, care sunt obisnuiti sa fie reprezentati in jocurile video de curse, pentru majoritatea constructorilor de camioane, acest domeniu este inca nou si ne-explorat.

Trebuie mai intai sa gasim o cale de a contacta compania, de a ajunge la oamenii care iau deciziile finale in marketing si vanzari, si nu este deloc usor sa ne facem vocea auzita pana la ei.

Uneori, doar sansa de a arata ce este posibil sa facem este suficient pentru a-i convinge, iar cu jocul American Truck Simulator in forma sa jucabila si in mainile jucatorilor, vom avea un argument puternic in negocierile noastre.

 

Odata ce jocul va fi disponibil tuturor fanilor, cand vom putea demonstra impactul pe care il are asupra fanilor, speram ca mai multe companii sa bage de seama si sa observe potentialul pe care il avem, si, sa realizeze ca ar fi benefic si pentru ele sa participe cu propriile marci de camioane. Ba chiar, sa ne grabeasca sa adaugam noi marci de camioane, pentru a nu ramane ultimii.

 

Am trecut prin aceasta experienta cand am lansat jocul Euro Truck Simultor 2, cand suportul vocal al fanilor nostrii au reusit sa atraga atentia constructorilor europeni de camioane, iar ulterior, aceastia s-au grabit sa fie inclusi in acest joc.

 

Am facut multe progrese in adaugarea mai multor vehicule, si, in saptamanile imediat urmatoare lansarii, suntem increzatori ca vom avea acordul sa incepem sa le adaugam in joc.

Le vom adauga gratuit, bineinteles, ca parte a actualizarilor regulate ce vor avea loc, asa cum a fost si cazul cu ETS2.

 

kw900.jpg

Kenworth T900 va aparea in ATS in curand, multumita grupului PACCAR

 

 

p389.jpg

Peterbilt 389 va aparea in ATS in curand, multumita grupului PACCAR

 

 

 

A venit timpul pentru un disclaimer explicit – orice camioane si marci de camioane pe care le veti vedea mai jos in acest articol sunt doar ilustratii demonstrative si nu constituie nici o garantie ca vor aparea in joc in nici o perioada de timp prestabilita. Le-am introdus ca un experiment pentru a deschide usa unor proiecte mai mari.

 

Dupa cum ati putut vedea, unele sunt destul de avansate tehnic pentru a fi imediat adaugate in joc, pe cand unele sunt doar pe jumatate terminate si nu sunt gata pentru a fi adaugate in joc.

 

 

flce.jpg

 

 

 

vnl780.jpg

 

 

 

lonestar_wip2.jpg

 

 

 

 

Intre timp, suntem inca dedicati pentru a aduce imbunatatiri jocului Euro Truck Simulator 2.

 

 

In timp ce va aratam o groaza de vehicule Nord-Americane, nu dorim ca fanii nostrii europeni sa se simta neglijati. Asa ca, ne-am gandit ca o imagine cu un nou camion aproape gata sa fie adaugat in ETS2 s-ar putea sa va bucure astazi :

 

 

renault_t2.jpg

Camionul Renault Range T, fotografiat undeva in sudul Frantei

stvsmaller_zps107050c2.png

Doing the Multiplayer Hardcore Challenge on the Europe #2 Server - Currently level 15

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Moved to archived on request


                                                                                                                                           $ĝ† $αl†™
                                                                                                                                            My Timeline

                                     2015                              2016                                2017                                2018                                 2019                               2020

image.png.eb72a906ab285e9c832317a851ff8ba0.pngimage.png.608bcf9759f058e5ed629fbcd272c4d9.pngimage.png.6128c9a945a66ae14868256932723412.pngimage.png.4212c57dd0bfa6d68705da04bffec7f8.pngimage.png.6a3b9da8b22eb70cf35d52e1c519ef60.pngimage.png.6128c9a945a66ae14868256932723412.pngimage.png.2127c084388aafe1d821d6900d1f3704.png

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.