Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

konwoje a inni gracze


paschendaele

Recommended Posts

Niestety nie znalazłam żadnego tego typu wątku stąd to pytanie.

 

Nie nagrywam swoich przejazdów, ponieważ mój komputer nie ma na tyle siły, żeby jeszcze to udźwignąć.

 

Od jakiegoś czasu spotykam na drogach mniejsze lub większe konwoje, jednak za każdym razem jeśli mijam je na wąskiej drodze zawsze znajdzie się przynajmniej jeden kierowca, który będzie się starać mnie zepchnąć na pobocze lub zwyczajnie pojedzie na czołówkę.

Natomiast jadąc w tym samym kierunku przeważnie taranują, kiedy się ich wyprzedza - ostatnio nawet za wyprzedzanie mnie zreportowali, ponieważ podczas wyprzedzania pojazd przeze mnie wyprzedzany staranował moją ciężarówkę.

 

To ja w końcu nie wiem... Mam się całkowicie wynieść z drogi bo konwój jedzie? Nie mogę jechać swoim pasem (wręcz nawet poboczem) bo konwój?

Niech mi to ktoś wytłumaczy, bo nie rozumiem.

Czy po prostu mam reportować jak leci tych co taranują, zajeżdżają drogę, spychają z drogi itd itd.

Nie wiem w końcu czy konwoje są ponad innych graczy czy jak?

Link to comment
Share on other sites

Konwoje nie są ponad innych graczy, w sumie zależy od firmy czy graczy, którzy w danym konwoju uczestniczą, podczas mijania to różne rzeczy mogą się dziać, jeśli większy konwój to na pewno gracze mają lagi, no i takie cuda się mogą dziać, nie usprawiedliwiając tych, co specjalnie robią to co opisałeś. Natomiast z wyprzedzaniem to jest już bardzo różnie, jeśli na autostradzie wyprzedzasz, to można to jeszcze ciekawie ugrać, jednak na landowce to tak samo mogą się cuda dziać, w moim przypadku sobie wolę zjechać gdzieś na stacje czy jechać inną drogą niż wyprzedzać konwój :D

Tak czy siak jednak najlepiej jest nagrywać.

It's supposed to be hard.. the hard is what makes it great.

 

Take what you can… Give nothin' back!

 

Link to comment
Share on other sites

Za to ten konwój uważał że jest ponad graczami. Nie wiem czy było to umówione czy może sługus sam to wymyślił bo nikt się nie przyzna ale się wydarzyło. 

Dostał bana tylko dlatego żeby zamknąć buzie forumowiczom, a potem w nagrodę został adminem. Żenada!!!

Dodam jeszcze że ten właśnie pseudo admin zaakceptował mój raport z załącznikiem video gdzie miał całe zdarzenie podane na tacy ale bana i tak nie dał.

Edited by WooQash
Wymiana jednego niezbyt trafionego słowa na łagodniejsze
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

co do tego filmu dodanego przez r0puch666 to w regulaminie gry jest jasno napisane

 

Nieodpowiednie pilotowanie konwoju - Ban Nowość
Grupy (oraz pojedynczy gracze), które próbują pilotować konwój, lub go prowadzić nie są upoważnione do blokowania, albo spowalniania ruchu w żadnym wypadku.

 

czyli jeżeli jest taka sytuacja że ktoś Ci albo komukolwiek blokuje drogę "bo jedzie konwój" to powinien z automatu dostać bana a w tym przypadku to gracz soule123 (1132)

 

co do samej sytuacji jest do dosyć często "norma" że blokują inne drogi żeby sami mogli sobie przejechać bez rozdzielania się

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Zanim weźmiecie się na oskarżanie kogoś to weźcie pod uwagę to, że działo się to ponad pół roku temu, gdzie nie wszystkie zasady wtedy obowiązywały. Po za tym z tego co pamiętam jeżeli w konwoju brali udział administratorzy (co chyba w tym przypadku ma miejsce) mogły obowiązywać nie co inne zasady, zwłaszcza, że nie był to konwój na kilka osób, tylko na kilkadziesiąt. Po za tym na zdrowy rozsądek... po co ładować się do środka zorganizowanego konwoju? Po za tym, jeszcze tak nieumiejętnie (mowa o kolesiu, który ominął Soule'a).

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Panowie, układy i układziki. :)

Dlatego ja już nie raportuje bo szkoda mi czasu na to. Skoro admin akceptuje mój raport ale bana nie daje osobie która dostać go powinna to olać ten bajzel. Niech zrobi się jeszcze większy, a ja zawsze mogę wrócić na SP ;)

 

@WooQash nie wiem jakie wtedy były zasady ale na pewno obowiązywały zasady ruchu drogowego, a zatrzymywanie się na przeciwległym pasie i blokowanie chyba nie jest przepisowe co?

Link to comment
Share on other sites

Jako że konwój jest "objętościowo" duży, a co za tym idzie ciężko go wyprzedzić, to własnie konwój powinien ustąpić miejsca/pierwszeństwa graczom nie biorącym w nim udziału. Jakby nie było poniekąd konwój jest "zawalidrogą" :) Konwoje są fajne ale nie powinny w żaden sposób utrudniać rozgrywki innym osobom.  Oczywiście jeśli randomowy gracz natknie się na konwój to też nie może go rozdzielać. Kultura uczestników konwoju nakazywałaby jeszcze pomoc w wyprzedzaniu, np. dając znać czy jest taka możliwość, czy nic nie jedzie z przeciwnego kierunku.

 

Konwoje nie są ponad innych graczy

 

 

Niestety nierzadko da się spotkać konwój/członka spedycji który uważa inaczej. Myśli że jak należy do VS'ki to ma więcej przywilejów. Nie raz widać jak jeden gracz stara się wykazać swą wyższość nad drugim tylko dlatego że należy do firmy i dumnie wozi jej tag. Sorry panowie ale wszyscy jesteśmy na tym samym szczeblu i wszystkich obowiązują te same zasady. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.