Jump to content

TTNET hakkında

STOCKHOLM GHOST

Recommended Posts

Arkadaşlar,

İnternet hizmetinizi TTNET'ten alıyorsanız; aşağıdaki işlemi yapıp sözleşmenizi kontrol edin lütfen. Adınıza sözleşme düzenlenmiş olabilir, daha sonra hukuki sıkıntılar yaşamayın. 

1- https://onlineislemmerkezi.ttnet.com.tr adresine giriş yapın;

2- Soldaki menüden; Abonelik İşlemleri / ADSL Abonelik İşlemlerim / Abonelik evraklarım sayfasına geçin.

3- "Sözleşmeler" kısmını işaretleyip Devam tuşuna tıklayın.

4- Ekranda çıkan sözleşmelerdeki aşağıdaki bilgileri kontrol edin:

- İMZA

- Ev adresi

- Eğitim durumu

- Meslek

- E-posta adresi

- Sözleşme imzalama tarihi

- Sözleşmenin en altında ortada bulunan, sözleşmeyi düzenleyen firmanın kaşesi

Bugün başıma geldi. Benim kullandığım TTNet ADSL Hizmeti ile ilgili kontrolde bulunurken, sözleşmedeki İMZA, Ev adresi, Eğitim durumu, Meslek, E-posta adresi kesinlikle bana ait değildi; sözleşmeyi hazırlayan/işleyen firma da SAMSUN firması çıktı. 

Böyle bir durumla karşılaşmanız durumunda TTNET Müşteri Hizmetleri (444 0 375) arayın, durumu bilgilendirin. Zira, ileride farklı bir durumdan dolayı başınız ağrıyabilir veya (habersiz sözleşme düzenlenebildiğine göre?) adınıza birden çok sözleşme düzenlenmiş olabilir.

Herkese teşekkürler, iyi oyunlar, keyifli internet hayatı dilerim.

qPWDXZ.jpg

TTNET#insanlara#acımadan#tuzak#kuruyor Ama bizler çözebiliyoruz, geçmiş olsun deniz abi allahtan başına daha kötü bir olay gelmediğine sevindim :) Böyle olanlarda var, adamlar TTNET'i bırakmasın diye, neler neler yapıyor. Bir video vardı bunu anlatan... Fakat şimdi bulamıyorum, bulsaydım eğer bu konu altında tam oturacaktı :D / Ama allahtan benim internetim, " Turkcell Superonline " seninde TTNET ile anlaşman biterse turkcell'e geçmeni öneririm, TTNET#Kullanmak#Pişmanlık#Ötesidir

Rüzgar esince internetim gidiyor. Tesisatları açıkta sağolsunlar. Öyle tatlı bu TTnet. Artık yavaş olmasını bir kenara bıraktım (hatta imza yaptım herkese gösteriyorum durumun vehametini) kesilmemesi için dua ediyorum.

Superonline iyi bir fark yaratır umarım, ama bu arkadaşlardan kurtulmak her türlü yeğdir.

Gerçekten şaşırdım duruma ancak daha fena şeylerde oluyor.Superonline'da pek matah bir kurum değil daha geçen ay kurtulabildim kendilerinden benim adıma 4 aylık sözleşme uzatma işlemi yapmışlar vs. baş ağrısı çektim ancak TTNET pişmanlıktır.@SARAJ sanada geçmiş olsun iyi kurtarmışsın paçanı :)

65aDPW.jpg

Rüzgar esince internetim gidiyor. Tesisatları açıkta sağolsunlar. Öyle tatlı bu TTnet. Artık yavaş olmasını bir kenara bıraktım (hatta imza yaptım herkese gösteriyorum durumun vehametini) kesilmemesi için dua ediyorum.

Superonline iyi bir fark yaratır umarım, ama bu arkadaşlardan kurtulmak her türlü yeğdir.

Aynı durum söz konusu bende mevcut, xD Mesela bizim internet Turkcell Superonline, ama TTNET'in alt yapısı mevcut, aynı kablolardan geliyor, bizim'de açıkta en ufak yağmurda internet kesiliyor, mesela geçen, bizim buralarda çok kar vardı daha sonra çatı tepeleme kar doluşmuştu sonra kar düştü internet kablosunun üstüne kablo koptu ve internet gitti :D Sonra aradık Geldiler yaptılar, zor zar ikna ediyoruz yapmalarını TTNET'e aitmiş onlar Turkcell vs kurcalayamıyormuş :( 

Zaten bir tane teknik servis gık çıkarmadan iş yapsın şaşarım :/ Kurcalamıyorlar ama ne hikmetse hizmeti o kablolar üstünden sağlayabiliyorlar işte.

Şimdi de ping değerlerim iyice coştu. Kendini kapatan bilgisayarla uğraşmam yetmiyormuş gibi ping 150+ taraflarına çıktı iyice. Hayırlısı..

Samsun ev internet %100 hizmet anında müşteri memnuniyeti, ( Uydunet ) 65 Ping :D 

Rize ev internet %50 hizmet 3 gün sonra müşteri memnuniyeti  ( Turkcell )  95 * 100 * 80 ping  xD

İsim, İmza, ev adresi, eğitim durumu, meslek, e-posta adresi size ait değil ise bilgiler sisteme girilirken abone numarasında yanlışlık yapılmıştır. İnsanız sonuçta, hangimiz klavyede yanlış bir tuşa basmıyoruz? Kolay kolay kimsenin böyle bir durumla karşılaşacağını sanmıyorum.

Ayrıca ismi geçen şirket ile ilgili bazı yorumlar yapılmış / yapılıyor; yıllardır kendilerinden hizmet alıyorum, 1-2 kere haricinde sorun yaşamadım. Sorun yaşadığımda ise sabah arıza kaydı oluşturdum öğleden sonra yetkililer geldi, sorunu çözdü. Konutunuzdaki/binanızdaki eski-kalitesiz altyapıları ve sorununuzu açık bir şekilde yetkililere iletememenizi firmaya yüklüyorsunuz gibime geliyor.

System.out.println("Hello World!");

^ Yok, isim bana ait, imza benim değil. Adresin il/ilçe kısmı doğru, kalanı tamamen uydurma. Üniversite mezunuyum, lise olarak işaretlemişim formda? Mesleğimi ise "serbest" olarak işaretlemişim çok enteresan şekilde. Yazı kesinlikle benim değil. Sözleşmenin imzalandığı tarihte Ankara'da ikamet etmiyordum ki sözleşmeyi Ankara'daki evimde doldurmuş olayım. Öte yandan sözleşmeyi hazırlayan firma Samsun/İlkadım'da. 

Ancak en önemlisi, isim bana ait iken imzanın benimkiyle uzaktan yakından ilgisi olmaması. Yani burada bir "gıyabında sahte sözleşme yaratma/imzalama/işleme koyma" durumu mevcut.

"Konutunuzdaki eski altyapıları ve sorununuzu açık bir şekilde yetkililere iletememenizi firmaya yüklüyorsunuz gibime geliyor." gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil. Esasen TTNET'in yıllardır müşterilere yedirmeye çalıştığı uyduruk "kaliteli hizmet" anlayışının yansıması bu. Öyle ki, kendi şirketlerine ait uydurma bir sözleşmeye dayanarak fatura kestikten sonra, şikayette bulununca "savcılığa başvurun" cevabı verildi önce. İyi de, şirket senin, sözleşme senin, düzenleyen bayi senin, bu sözleşmeyi "doğru addedip" işleme koyan sensin, fatura gönderen sensin? 

Buradaki önemli nokta, ya habersiz şekilde adıma en yüksek download hızı sunan AKK limitsiz aylık 300 lira tutarında hizmet bedeli olan bir abonelik düzenlenseydi ne olurdu? Veya adıma birden fazla abonelik düzenlenmiş olsaydı?

Dava açılır, dava sonuçlanana kadar "habersiz olarak borçlandığım sürenin" hizmet bedelini yatırmak zorunda kalırım tabii ki. (ya 50.000 lira olsa bu bedel? Arabayı mı satacağız?) Dava kim bilir ne kadar sürer. Ardından dava sonuçlanır, paramı geri alırım ancak, bu süre zarfında (örneğin aracımı sattığım durumda) araçsız kalmam dolayısıyla yaşayacağım sıkıntıyı tazmin ederler mi? 

TTNET'i hepimiz az çok biliyoruz, zamanında 56K modem ile internete bağlandığım günlerde müşteri hizmetlerini aradığım zaman "185 diye mi ayarlıyorduk?" diye sorduğumda "öğrenince bize de haber verir misiniz?" diye cevap veren internet uzmanı bir kurum bu :) Gerçi daha sonradan işi biraz daha öğrendiler ancak, hizmet kalitelerinin ortalaması kamuoyunun malumu. 

^ Yok, isim bana ait, imza benim değil. Adresin il/ilçe kısmı doğru, kalanı tamamen uydurma. Üniversite mezunuyum, lise olarak işaretlemişim formda? Mesleğimi ise "serbest" olarak işaretlemişim çok enteresan şekilde. Yazı kesinlikle benim değil. Sözleşmenin imzalandığı tarihte Ankara'da ikamet etmiyordum ki sözleşmeyi Ankara'daki evimde doldurmuş olayım. Öte yandan sözleşmeyi hazırlayan firma Samsun/İlkadım'da. 

Ancak en önemlisi, isim bana ait iken imzanın benimkiyle uzaktan yakından ilgisi olmaması. Yani burada bir "gıyabında sahte sözleşme yaratma/imzalama/işleme koyma" durumu mevcut.

"Konutunuzdaki eski altyapıları ve sorununuzu açık bir şekilde yetkililere iletememenizi firmaya yüklüyorsunuz gibime geliyor." gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil. Esasen TTNET'in yıllardır müşterilere yedirmeye çalıştığı uyduruk "kaliteli hizmet" anlayışının yansıması bu. Öyle ki, kendi şirketlerine ait uydurma bir sözleşmeye dayanarak fatura kestikten sonra, şikayette bulununca "savcılığa başvurun" cevabı verildi önce. İyi de, şirket senin, sözleşme senin, düzenleyen bayi senin, bu sözleşmeyi "doğru addedip" işleme koyan sensin, fatura gönderen sensin? 

Buradaki önemli nokta, ya habersiz şekilde adıma en yüksek download hızı sunan AKK limitsiz aylık 300 lira tutarında hizmet bedeli olan bir abonelik düzenlenseydi ne olurdu? Veya adıma birden fazla abonelik düzenlenmiş olsaydı?

Dava açılır, dava sonuçlanana kadar "habersiz olarak borçlandığım sürenin" hizmet bedelini yatırmak zorunda kalırım tabii ki. (ya 50.000 lira olsa bu bedel? Arabayı mı satacağız?) Dava kim bilir ne kadar sürer. Ardından dava sonuçlanır, paramı geri alırım ancak, bu süre zarfında (örneğin aracımı sattığım durumda) araçsız kalmam dolayısıyla yaşayacağım sıkıntıyı tazmin ederler mi? 

TTNET'i hepimiz az çok biliyoruz, zamanında 56K modem ile internete bağlandığım günlerde müşteri hizmetlerini aradığım zaman "185 diye mi ayarlıyorduk?" diye sorduğumda "öğrenince bize de haber verir misiniz?" diye cevap veren internet uzmanı bir kurum bu :) Gerçi daha sonradan işi biraz daha öğrendiler ancak, hizmet kalitelerinin ortalaması kamuoyunun malumu. 

Bahsettiğiniz şekilde bir şey varsa kesinlikle sözleşmeyi düzenleyen kişi hakkında yasal işlem başlatırdım, büyük geçmiş olsun, can sıkıcı bir durum.

Altyapı konusuna gelince, genel olarak TTnet hakkında yazılan yorumlar için söyledim. Dediğim gibi bugüne kadar sorun yaşamadım, çevremde sorun yaşayanlar için ise evlerindeki telefon/internet kablolarını değiştirmelerini önerdim, neredeyse tamamında işe yaradı :) (Tabi bu kısa kesintiler, yavaşlamalar gibi sorunlar için geçerli)

Eh memleketin altyapısı berbat durumda. Zaman zaman iyileştirme yapıldığında da, peşinden başka bir ekip geliyor (örneğin doğalgaz), kazmayı vurduğu gibi fiberi kopartıyor. Kimi kime şikayet etmeli bilemiyorsunuz bu durumlarda da vatandaş olarak.

Asıl problem ise, bizdeki kurumların "servis sağlama hizmeti" mantığında. Bizde sistem şu şekilde işliyor: TTNET veya Superonline diyelim, asıl çıkış noktasından apartmanın önüne kadar hizmet fiberoptik kablolarla sağlanıyor. Apartmana giriş yapılırken ise kullanılan kablo eski tip. Sonuç? Bu bağlantı noktasında zaten deli gibi bir internet düşüşü yaşanıyor. Santrale uzaklık/yakınlık diye de bizi avutuyorlar. Aslında eğer ki bir firma bir abone olarak bana "fiber internet" yani fiberoptik kablolar üzerinden sağlanan internet hizmeti için fatura kesiyorsa; tüm hattın fiberoptik olmasından da firma sorumlu olmalı bence! Diğer türlü "ayıplı mal/hizmet" satışı gerçekleştirilmiş oluyor.

Ancak mevzuat öyle saçmasapan ki, her durumda biz paşa paşa faturamızı ödemekle yükümlü tutulurken, ISS'ler keyfine göre hizmet vermekte bir engel ile karşılaşmıyorlar. Aslında kamuoyu olarak bir tepki gösterilse, işler farklı noktalara taşınır ancak, Türkiye ve Türk insanından bahsediyoruz. Eh, işin üzerini kapatacak bürokratlar da varken; 56K internete dönmediğimize şükreder hale geliyoruz ister istemez. :/

TTNET kullanıyorum nerden aldım bu şeyi yav. her ay fatura ödenmesine 4-5gün kala ekipler tarafından internet kesiliyor.

2gün önce internetim 'e ekipler baktı. ve internetin geldiği kutu'dan kablomu kestiler bu gün geldiler geri bağladılar.

Kimseye tavsiye etmiyorum!

Hakkımıda helal etmiyorum

Helal edenide görmedim tanımadım..   

Girin sikayetvar.com a bakın bakayım. 10 tane şikayetin 8 tanesi TTNET. 

Bu tarz siteler sağlıklı yorum yapmak için doğru değil. Ama illaki bu site üzerinden yorum yapalım derseniz;

Ttnet pazar payı yaklaşık %75,3 , Süperonline pazar payı yaklaşık %15,8

Arada bu kadar fark varken belirttiğiniz sitedeki şikayetlerin sayıları; Ttnet: 24770, Süperonline: 11423

Oranladığımızda süperonline'ın şikayeti daha fazla gözüküyor :) En başta söylediğim gibi bu tarz siteler üzerinden yorum yapmak bence doğru değil.

Şikayet sayıları sikayetvar.com adresinden 16.01.2016 saat 15:10'da alınmıştır.

Pazar payları BTK'ya ait 2015 yılı ilk çeyreğine ait verilerdir. https://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT%2F1%2FDocuments%2FSayfalar%2FPazar_Verileri%2F2015-Q1.pdf(Sayfa 45)

Bu tarz siteler sağlıklı yorum yapmak için doğru değil. Ama illaki bu site üzerinden yorum yapalım derseniz;

Ttnet pazar payı yaklaşık %75,3 , Süperonline pazar payı yaklaşık %15,8

Arada bu kadar fark varken belirttiğiniz sitedeki şikayetlerin sayıları; Ttnet: 24770, Süperonline: 11423

Oranladığımızda süperonline'ın şikayeti daha fazla gözüküyor :) En başta söylediğim gibi bu tarz siteler üzerinden yorum yapmak bence doğru değil.

Şikayet sayıları sikayetvar.com adresinden 16.01.2016 saat 15:10'da alınmıştır.

Pazar payları BTK'ya ait 2015 yılı ilk çeyreğine ait verilerdir. https://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT%2F1%2FDocuments%2FSayfalar%2FPazar_Verileri%2F2015-Q1.pdf(Sayfa 45)

Bu kadar savunma kasmana gerek yoktu. TTNET'in nasıl olduğunu biliyoruz. Aynı tarifeyi yıllar geçtikçe daha da fahiş fiyata satmalar mı dersin. Kota aşılınca hemen hız kesilirken, mesela Tivibu'da 1-2 hafta içinde 3-4 kere aynı sorun olduğunda ve telefonda bunu söylediğimde sallamamaları mı dersin... Ne dersen TTNET'te var.

AKK açıklamasını oku TTNET'in. O mantıkla Tivibu yayınlarını niye kotadan saymıyorlar?

Bu kadar savunma kasmana gerek yoktu. TTNET'in nasıl olduğunu biliyoruz. Aynı tarifeyi yıllar geçtikçe daha da fahiş fiyata satmalar mı dersin. Kota aşılınca hemen hız kesilirken, mesela Tivibu'da 1-2 hafta içinde 3-4 kere aynı sorun olduğunda ve telefonda bunu söylediğimde sallamamaları mı dersin... Ne dersen TTNET'te var.

AKK açıklamasını oku TTNET'in. O mantıkla Tivibu yayınlarını niye kotadan saymıyorlar?

Ülkelerin internet fiyatlarının pahalılık sıralaması; http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_price_rankings?itemId=33&displayCurrency=TRY(Pazar payı %75 olan bir firma ülke için bu değeri oldukça etkileyecektir.)

Bu arada yukarıda söylediğim gibi, arıza kaydı oluşturduğum zaman bir gün içerisinde ilgilenildi, sorun çözüldü. Kim ne sorun yaşamıştır, kaç kere yaşamıştır bilemem ama yıllardır ben yaşamadım.

Ülkelerin internet fiyatlarının pahalılık sıralaması; http://www.numbeo.com/cost-of-living/country_price_rankings?itemId=33&displayCurrency=TRY(Pazar payı %75 olan bir firma ülke için bu değeri oldukça etkileyecektir.)

Bu arada yukarıda söylediğim gibi, arıza kaydı oluşturduğum zaman bir gün içerisinde ilgilenildi, sorun çözüldü. Kim ne sorun yaşamıştır, kaç kere yaşamıştır bilemem ama yıllardır ben yaşamadım.

Yaşamıyorsun diye başkaları yaşamayacak diye bir şey yok. Sen yaşamıyorsun diye TTNET süper diye bir şey de yok.

Yaşamıyorsun diye başkaları yaşamayacak diye bir şey yok. Sen yaşamıyorsun diye TTNET süper diye bir şey de yok.

Siz sorun yaşıyorsunuz diye kötü olacak diye birşey de yok o zaman :) Bu arada mesajlarımın hiçbirinde firmanın süper olduğunu falan söylemedim, sorun yaşamadığımı belirttim ve yapılan bazı yorumlara sayısal verilerle cevap verdim. Konu Saraj'ın açtığı konudan uzaklaştığı için aramızdaki bu konuşmayı burada sonlandırıyorum. Eğer elinizde varsa herhengi bir kaynak, veri, resmi yazışmalar vs. bilgilenmem adına lütfen özel mesaj olarak bana iletin, daha sonra herhangi bir yerde firmanın bahsi geçtiğinde o kaynağı paylaşayım. Keyifli forumlar dilerim.

Errrrm, ben bu konuyu tartışma çıksın diye açmamıştım yalnız. Herkesin kendine göre bir fikri ve memnuniyet derecesi var. Ki memnuniyet göreceli bir kavram. 

TTNet, Superonline veya diğerleri... Aynen GSM operatörlerinde olduğu gibi her birinin (altyapı, santrale uzaklık gibi faktörlerin etkilediği) daha iyi hizmet verdiği bölgeler var. Ne TTNet en kötü diyebiliriz, ne de Superonline en iyisi. 

Tek ricam, ilk mesajda belirttiğim gibi, sözleşmenizi kontrol etmeniz.

Teşekkürler, herkese keyifli internetler.

TTNET#insanlara#acımadan#tuzak#kuruyor Ama bizler çözebiliyoruz, geçmiş olsun deniz abi allahtan başına daha kötü bir olay gelmediğine sevindim :) Böyle olanlarda var, adamlar TTNET'i bırakmasın diye, neler neler yapıyor. Bir video vardı bunu anlatan... Fakat şimdi bulamıyorum, bulsaydım eğer bu konu altında tam oturacaktı :D / Ama allahtan benim internetim, " Turkcell Superonline " seninde TTNET ile anlaşman biterse turkcell'e geçmeni öneririm, TTNET#Kullanmak#Pişmanlık#Ötesidir

Abi çok haklısınız da Turkcell Superonline çok güzel interneti var evet hızlı ama fiyatı da çok yüksek, en son kontrol ettiğimde 69.90 idi. 

Ben tamam TTNET ten sıkıntılar çekiyorum ama şu anda 35 TL ye kullanıyorum ama Turkcell böyle bir kampanya yapamaz, yapmaz yani. :) 

JnZMzo.png

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.