Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

1.22 Fizyka


HanibaII243

Recommended Posts

Ty seba serio jestes oderwany od rzeczywistosci. Zeby zdobyc licencje na marki scs musial poswiecic sporo czasu i pojsc na duze ustepstwa zapewne, bo w chwili premiery byla to gra niszowa. Teraz jest nieco lepiej, ale podajac przyklad gta obrazuje to dobitnie jakie sa problemy z licencjami na marki a uszkodzeniami licencjonowanych samochodow. Kazdy chce by ich marka niszczyla sie najmniej by stwarzac pozory najsolidniejszej. Co do wlasnych naczep, to musieli by przebudowac ekonomie a w zasadzie zrobic od nowa. Twoja wizja zmian ingeruje gleboko w kod gry i przebudowy gry do takiego stopnia ze pewne rzeczy trzeba bylo by robic od nowa. Modyfikacja fizyki ciezarowek to nie jest az tak wymagajace i przeniesienie symulacji zmeczenia na tachograf w porownaniu do twoich zyczen seba. Trzeba mierzyc sily na zamiary.

SCS ma odblokowany kod i dla nich to żaden problem zmienić to i owo. Mają dobrych programistów to zrobią co chcą (co im Paweł każde). Poza tym SCS już dawno temu pokazał że takie coś da się zrobić i dodatkowo zrobili możliwość modyfikacji ;) Oni mają wszystko przygotowane, tylko potrzebują zgody i czasu na testy.

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

Racja skoro zrobili dla przykladu fizyke akcesoriów która naprawde wygląda wyśmienicie, to mogliby dodać dużo więcej animacji, np lewar w przypadku manulanej skrzyni, ruchome anteny czy chlapacze  a także możliwośc posiadania silnika Euro 2 z wiadomo jakim efektem z rury wydechowej. :D Oczywiście wymagania gry by wzrosly ale takie smaczki można by było wyłączyć.

ht0c2Bx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ty seba serio jestes oderwany od rzeczywistosci. Zeby zdobyc licencje na marki scs musial poswiecic sporo czasu i pojsc na duze ustepstwa zapewne, bo w chwili premiery byla to gra niszowa. Teraz jest nieco lepiej, ale podajac przyklad gta obrazuje to dobitnie jakie sa problemy z licencjami na marki a uszkodzeniami licencjonowanych samochodow. Kazdy chce by ich marka niszczyla sie najmniej by stwarzac pozory najsolidniejszej. Co do wlasnych naczep, to musieli by przebudowac ekonomie a w zasadzie zrobic od nowa. Twoja wizja zmian ingeruje gleboko w kod gry i przebudowy gry do takiego stopnia ze pewne rzeczy trzeba bylo by robic od nowa. Modyfikacja fizyki ciezarowek to nie jest az tak wymagajace i przeniesienie symulacji zmeczenia na tachograf w porownaniu do twoich zyczen seba. Trzeba mierzyc sily na zamiary.

Kto tu jest oderwany od rzeczywistości... znasz ich warunki umów z producentami, że takie teorie wysnuwasz? Równie dobrze mogę Ci powiedzieć, że mają zakaz wstawiania tachografu, bo to ingerencja w fabryczny interior i moja teoria jest tak samo prawdziwa jak Twoja.

Warto też wspomnieć, że jakoś każdy zgodził się na zróżnicowane osiągi trucków czy spalanie. To Cię nie dziwi?

 

Zaskoczę Cię, ale SCS zapowiedziało, że myślą nad własnymi naczepami i BDF, więc jest to możliwe w przeciwieństwie do tego co napisałeś i naprawdę wolę żeby skupili się nad tym niż nad jakimś pseudo tachografie.

http://blog.scssoft.com/2014/09/the-first-news-about-design.html

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

Nie wywracaj kota ogonem. Co do spalania to mozesz sobie ustawic wirtualne i zawsze bedzie na poziomie 32l :) Rozne spalanie zalezy od typu silnika i twojej jazdy. Ja nie wiem czego ty nie rozumiesz ? przeciez jedna z glownych rzeczy oprocz wozenia ladunkow jest czas pracy dla kierowcy ciearowki. Glownie od tego zalezy cala zabawa z dostarczeniem ladunku na czas. Patrzac z perspektywy poprzednich seri gier scs to ta cala symulacja zmeczenia jest do poprawy. Co do warunkow umow to ci przeciez napisalem na jakiej podstawie sadze ze nie ma uszkodzen a ty dalej swoje. Dyskusja z toba jest darmna bo nie masz pojecia jak wygladaly wczesniejsze odslony tej firmy o ciezarowkach i czego mi brakuje z poprzednich odslon. Chcesz bdf to zagraj sobie w haulina to masz naczepe+przyczepe w zestawie (o ile pamietam to tym zestawem wozilo sie jajka)

Link to comment
Share on other sites

Nie wywracaj kota ogonem. Co do spalania to mozesz sobie ustawic wirtualne i zawsze bedzie na poziomie 32l :) Rozne spalanie zalezy od typu silnika i twojej jazdy. Ja nie wiem czego ty nie rozumiesz ? przeciez jedna z glownych rzeczy oprocz wozenia ladunkow jest czas pracy dla kierowcy ciearowki. Glownie od tego zalezy cala zabawa z dostarczeniem ladunku na czas. Patrzac z perspektywy poprzednich seri gier scs to ta cala symulacja zmeczenia jest do poprawy. Co do warunkow umow to ci przeciez napisalem na jakiej podstawie sadze ze nie ma uszkodzen a ty dalej swoje. Dyskusja z toba jest darmna bo nie masz pojecia jak wygladaly wczesniejsze odslony tej firmy o ciezarowkach i czego mi brakuje z poprzednich odslon. Chcesz bdf to zagraj sobie w haulina to masz naczepe+przyczepe w zestawie (o ile pamietam to tym zestawem wozilo sie jajka)

Nikt nie bedzie wracać do starszych odsłon, żeby pojeździć z deoma naczepami. Poza tym BDF to nie 2 naczepy lub naczepa+przyczepa. BDF to po polskiemu tandem z wymienną zabudową. Widzę że twoja znajomość zestawów też za dobra nie jest ;) Ale wracając do tematu... Faktycznie są inne priorytety w grze niż przeniesienie czasu pracy na tacho. Jak chcesz to napisz do nich a nie wywołujesz niepotrzebne sprzeczki i słowne bójki.

  • Upvote 1

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

A czy nie jest czasem tak ze bdf to przyczepa charakteryzujaca sie skretna osia ?

Poczytaj sobie od nowa ten temat i kto tu wywoluje sprzeczki :) Rozmowa byla na temat fizyki i realnosci jej odwzorowania od momentu wlaczenia sie seby i jeszcze jednego zeszla na zupelnie inny tor... wiec no wiesz :)

Link to comment
Share on other sites

W haulinie przyczepa ze skretnym dyszlem to szczyt manewrow i jest kupe zabawy gdy tym trzeba parkowac :) Osobiscie watpie zeby ten rodzal przyczep byl dostepny. Poziom manewrowania nia jest naprawde zaawansowany a scs poszedl na latwizne z pewnymi zachowaniami w grze. Sadzac po obrazkach z blogu to raczej dyszel bedzie sztywny. 

 

rigids_unload_scheme.jpg

Link to comment
Share on other sites

to ja moze podsumuje swoje wypowiedz :) ze swojej strony oczekiwalbym lepszej fizyki ciagnika i przeniesienia symulacji zmeczenia na tacho. Co do rzeczy takich jak mapy, nowy man, naczepy, przyczepy, tandemy to nie mam poki co zastrzezen gdyz mozna sie ratowac modyfikacjami (ktorej na tacho niestety jeszcze nie ma nad czym ubolewam) :) Do tej pory nie objezdzielem jeszcze 100% mapy (98,3%) i nie wykonalem bodajze 4 acziwmentow z gry, takze mam cos w niej jeszcze do zrobienia. Nie kazdy musi chcec tego samego co ja, ale ja sklaniam sie ku odwzorowaniu realnosci w jak najszerszym aspekcie w tej grze. Z mojej strony to tyle :)

Potrzeba jest matka wynalazkow ktos tam w sprawie tacha dziala :)http://forum.scssoft.com/viewtopic.php?f=34&t=198442

Link to comment
Share on other sites

wystarczy byc spostrzegawczym. Zmienil sie przechyl samej kabiny ale poslizgow nie ma ja jedziesz zestawem w deszcz  po asfalcie. Na szutrowej drodze zachownie zestawu jest inne, fakt, ale ile mamy tych szutrowych drog ? tyle co do spedycji. Nie ma efektu sciagania zestawu gdy zlapiesz jedna strona pobocze. To cala fizyka opon to tylko oznaczenie fizycznej wartosci bo roznicy w zasadzie w prowadzeniu nie ma pomiedzy tymi oponami. W wot wyglada to juz znacznie lepiej ale do pierwotnej wersji fizyka z wota nie dotarla. 

Link to comment
Share on other sites

@trybcio86 jest fizyka? Jest :) A to jaka to już całkiem inna sprawa ;) Fizyki jak w Spintires raczej nie dostaniemy, bo silnik gry pewnie nie jest aż tak modyfikowalny, zobaczymy co będzie w przyszłości.

@Husky ja przejechałem dopiero jedną trasę z tym :P Nie wiem czemu ale jakoś tak wyszło, że z przyzwyczajenia wchodzę w Rynek Przesyłek a nie w Zlecenia Zewnętrze :)

76561198117924798.png

Link to comment
Share on other sites

grzesiu ja to rozumiem. Tak ja juz wczesnie powiedzialem ze z fizyka to sie zaczelo dziac cos pozytywnego w wot :D Niech to jak najszybciej przeniosa do gry :) Bo wiele wg mnie nie trzeba, tak? poslizgi dodac i niech pobocza sa bardziej grzaskie by moglo sciagac pojazd i tyle :) Frajda napewno bedzie jak do tego wszystkiego dodasz predkosc , warunki pogodowe, mase towaru, krete drogi z austrii do wloch :) I tym optymistycznym akkcentem moge zakonczyc swoje wywody na temat fizyki.

Link to comment
Share on other sites

Fizyka dla tandemów(bdf) oraz wysokich autokarów nie będzie łatwo ( przy wysokich prędkości na zakrętach na pewno częste upadnie) :P

                                          76561198158535149.png                                                                                                                              ➡  My WoTr.                       

                                                                            Renault Premium: 500.000km 

                                                                            Renault Magnum: 257.500km   ▶

 

                                                                      

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uwierz mi że BDF'a też można nazwać tandemem/tridemem... Masz zabudowe? Masz jeżeli ją założysz. Masz przyczepe ze sztywnym dyszlem lub dwoma osiami? Masz :) To zależy od toku myślenia i okolic w których mieszkasz.

Ale chodzi o ogólny podział. Nie każdy BDF jest tandemem bo możesz mieć samą ciężarówkę z zabudową (bez podczepionej przyczepy) ;p

@ontopic:

SCS powoli zaczyna zmierzać w dobrym kierunku. Zobaczymy czym nas jeszcze zaskoczy. 

Co do fizyki ciężarowke, to ta z WoTr jest pewnie fazą beta nowej fizyki ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Na początku było pięknie, każdy by jeździł na podstawce. Na początku ATS`a też tak będzie, wszystko pięknie tereny zachwycające a później na podstawce nie chce się jeździć.

Nie do końca o to chodzi. Podstawka jest po prostu brzydka. Nie oszukujmy się.

www.ets2sync.com


Synchronize your jobs with other players in 3 easy steps


qey40X.gif


https://www.youtube.com/watch?v=2WuAGjBQX0A

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.