Jump to content

Dziwna ciężarówka na Multi


xdk //E53

Recommended Posts

Z tego co widzę ten wycinek jest z edycji save'a gry.

Sposób który opisał kolega WooQash zupełnie nie dotyczy save'a tylko dilerów ciężarówek. Czyli po prostu tworzysz modyfikację (która współgra z multiplayerem) i kupujesz zmodyfikowanego trucka u dilera.

Obrazek łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

Może i tak ale nie musiałeś mi go usuwać :(. // apostou!

Wexu bardzo serdecznie przeprasza. // Bandero :D 

Pozdro dla Bandero !! :D:D // apostou!

Również Bardzo serdecznie Pozdrawiam! ^.^ // Bandero

76561198125862147.png

Link to comment
Share on other sites

Dostałem kilka wiadomości od użytkowników aby bardziej wytłumaczyć im co należy zrobić, aby zmodyfikować swoją ciężarówkę. W tym celu edytowałem swój post (#150) dodając dość szczegółowy poradnik "Co, gdzie i jak", oraz dodałem dwie modyfikacje, które zapewne niektórzy chętnie wykorzystają :)

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Edycja save'a wraca do łask! Dzięki użytkownikowi CaptainFlint z oficjalnego forum SCS Software światło dzienne ujrzała nowa komenda (do użycia w konsoli)

g_save_format

Dzięki tej komendzie możemy zmienić format zapisu z binarnego na tekstowy, aby później móc go rozkodować.

g_save_format 0 / g_save_format 1 — Używanie binarnego zapisu gry (BSII);g_save_format 2 — Używanie tekstowego zapisu gry (używanego w wersji 1.14 i niżej);g_save_format 3 — Tworzenie zapisu w obu wersjach (binarnej [game.sii] i tekstowej [game.sii.0])
  • Upvote 2

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Trzeba po ustawieniu kodowaniu save coś przywracać ? bo u mnie się numery tablic rozjeżdżają po zmianie kodowania. Ustawiam sobie własne blachy i mam je póki nie przełącze trucka na inny, po tym w tablicy pojawiają się jakies kosmiczne numery niepodobne do formatu numerów żadnego kraju. Na razie tylko błędy z tymi tablicami zauważyłem, mam nadzieje, że nic innego się nie rozjedzie ;) Pewnie to kwestia tego, że mój profil był założony już daaawno temu, chyba jakoś od wersji 1.8 ?

Link to comment
Share on other sites

Ja nie zauważyłem żadnych błędów, cała swoboda w edycji powróciła.

Mógłbyś sprecyzować problem? Przedstawić screen, czy coś. Albo powiedz co chcesz zrobić ;)

Obrazek łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

Może i tak ale nie musiałeś mi go usuwać :(. // apostou!

Wexu bardzo serdecznie przeprasza. // Bandero :D 

Pozdro dla Bandero !! :D:D // apostou!

Również Bardzo serdecznie Pozdrawiam! ^.^ // Bandero

76561198125862147.png

Link to comment
Share on other sites

Pomyślałeś o osobach które mają "coś z głową" :P

 

Osobom "które mają coś z głową" nie polecam się za to zabierać bo mogą narobić problemów innym graczom i tym samym sobie.

Najlepiej zgłosić się na PW do osoby biegle wiedzącej o co chodzi z prośbą o przerobienie save'a i tyle.

  • Upvote 2

40544945d6d5f8f2.png


 


a0wTFTV.png

Link to comment
Share on other sites

Co z czym i  gdzie pozamieniać by zamiast halogenów mieć koguty i odwrotnie?

Mniemam, że chodzi o te linijki.

 

slot_name: 11 slot_name[0]: slot_17 slot_name[1]: slot_13 slot_name[2]: slot_14 slot_name[3]: slot_15 slot_name[4]: slot_16 slot_name[5]: slot_5 slot_name[6]: slot_4 slot_name[7]: slot_3 slot_name[8]: slot_2 slot_name[9]: slot_1 slot_name[10]: slot_0 slot_hookup: 11 slot_hookup[0]: "horn2_l.addon_hookup" slot_hookup[1]: "horn2_r.addon_hookup" slot_hookup[2]: "beacon1.addon_hookup" slot_hookup[3]: "beacon1.addon_hookup" slot_hookup[4]: "beacon1.addon_hookup" slot_hookup[5]: "light3.addon_hookup" slot_hookup[6]: "light3.addon_hookup" slot_hookup[7]: "light3.addon_hookup" slot_hookup[8]: "light3.addon_hookup" slot_hookup[9]: "light3.addon_hookup" slot_hookup[10]: "light3.addon_hookup"
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli to był sam silnik, to dość dziwne, gdyż koła powinny dać się zmienić później (chociaż koła można zmienić też w pliku). Gwoli ścisłości mówimy o zmianie kół, czy całego nadwozia (nie wiem z konfiguracji 2x4 do 2x6 na przykład). Prawda jest taka, że po takiej modyfikacji ciężarówki wszelkie wizyty w warsztacie nie są mile widziane. Dla przykładu u mnie po wizycie w warsztacie (nie pamiętam już dokładnie co zmieniałem), ale przestawały działać klaksony powietrzne. Niby były, ale dźwięku nie wydawały, więc nie ma 100% pewności, że po zmodyfikowaniu ciężarówki wszystko będzie działać jak należy.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Nie mowmy tu o crashach, bo wiele rzeczy na nie wplywa i kazdy moze popelnic bledy.

Nalezy albo sie za to nie brac, albo brac ale z metoda prob i bledow.

Jak komus nie wychodzi to nie piszcie o crashach bo to wynika z tego, ze cos zle zrobiliscie i nalezaloby to zrobic ponownie z glowa.

 

Noo.. to teraz czekam na hejty. :D

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Electro, nie musi tak być do końca. W tym przypadku myślę, że może to powodować silnik Scanii. Jak wiemy oprócz samego silnika w przypadku Scanii dodawany jest emblemat R... i odpowiednia liczba, odpowiadająca KM silnika, to samo w przypadku Volvo (z tym, że tutaj są również różne grille).

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.