Jump to content
Experiencing kernel error or random crashes on TruckersMP Island? ×

Dziwna ciężarówka na Multi


xdk //E53

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Witam, odświeżam temat.

Otóż widziałem kilka ciężarówek a nawet jeden konwój, który wskazuje na to, że w jakiś sposób save zostały zedytowane.

 

Ktoś coś wie ? :-)

Obrazek łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

Może i tak ale nie musiałeś mi go usuwać :(. // apostou!

Wexu bardzo serdecznie przeprasza. // Bandero :D 

Pozdro dla Bandero !! :D:D // apostou!

Również Bardzo serdecznie Pozdrawiam! ^.^ // Bandero

76561198125862147.png

Link to comment
Share on other sites

Próbowałem, w hexie pokazuje takie same chińskie znaki co w notatniku po rozkodowaniu scsc.bat

Chyba, że w hexie trzeba użyć jakiejś opcji lub ustawić.

 

 

Mam identyczny problem. Czytałem też sporo artykułów o używaniu i możliwościach hexa ale niestety nadal nic nie wiem.

Obrazek łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

Może i tak ale nie musiałeś mi go usuwać :(. // apostou!

Wexu bardzo serdecznie przeprasza. // Bandero :D 

Pozdro dla Bandero !! :D:D // apostou!

Również Bardzo serdecznie Pozdrawiam! ^.^ // Bandero

76561198125862147.png

Link to comment
Share on other sites

Próbowałem, w hexie pokazuje takie same chińskie znaki co w notatniku po rozkodowaniu scsc.bat

Chyba, że w hexie trzeba użyć jakiejś opcji lub ustawić.

Sprawdziłeś dokładnie? Bo na początku tekstu mogą być krzaki, a normalne dalej. U mnie wygląda to tak:

 

beznazwy1d4uxo.png

Link to comment
Share on other sites

U mnie, normalnie jest na początku, z 50 linijek. Dalej to krzaki a następnie mniej więcej od połowy krzaki z normalnym zmieszane.

Raz próbowałem podmienić naczepe ale nie udało się, naczepa była taka sama jak przed zmianą.

 

Jutro dłużej się z tym pobawię i dam znać jak poszło.

 

Jeśli mówisz, że działa to powiedz czy coś dodawałeś/zmieniałeś i sprawdzałeś w grze czy działa?

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Ok, powiedzmy, że podmienianie poszło pomyślnie ( teoretycznie ).

Lecz teraz gdy zapisuję gotowy plik, wszystko super do momentu gdy włączę gre. Wczytuję save który edytowałem i gra ładuje mi się w nieskończoność. Pasek ładowania dochodzi prawie pod koniec i nic się nie dzieje.

Obrazek łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

Może i tak ale nie musiałeś mi go usuwać :(. // apostou!

Wexu bardzo serdecznie przeprasza. // Bandero :D 

Pozdro dla Bandero !! :D:D // apostou!

Również Bardzo serdecznie Pozdrawiam! ^.^ // Bandero

76561198125862147.png

Link to comment
Share on other sites

Owszem wygląda całkiem przyzwoicie. Efekt psuje jedynie naklejka nad lewym przednim reflektorem.

 

Kolego zrobiłeś to na wersji 1.14 czy jest jakiś sposób na zabawę przy wersji 1.15 ?

Obrazek łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

Może i tak ale nie musiałeś mi go usuwać :(. // apostou!

Wexu bardzo serdecznie przeprasza. // Bandero :D 

Pozdro dla Bandero !! :D:D // apostou!

Również Bardzo serdecznie Pozdrawiam! ^.^ // Bandero

76561198125862147.png

Link to comment
Share on other sites

UP: Zapewne na 1.14.

 

Być może ktoś już znalazł sposób zrobienia tego na 1.15 ale nie udostępni go publicznie.

Być może istnieje jakiś program, który umiałby to "przerobić".

 

Ja mam edytową Scanie jeszcze za czasów 1.14 i do tej pory nią jeżdżę.

Nic nie poradzę, że na 1.15 nie działa więc trzeba z tym żyć i grać. :P

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Save pochodzi z wersji 1.14 ale save z wersji 1.15 program rozkodowuje mi w połowie i dzięki temu mam dostęp do części z gry 1.15 ;) 

 

Save z wersji 1.15 wygląda tak:

http://fotoo.pl//out.php?i=928407_save.png

 

Dla chcącego nic trudnego, wszystko da się zrobić o ile posiada się jakiegoś save z 1.14 bądź też przy pomocy steam można cofnąć wersję gry do 1.14 i zrobic sobie nowego save :P 

Link to comment
Share on other sites

Czyli jeśli mając gre 1.15, posiadam na niej save z 1.14, na których nie grałem to mogę je modyfikować do woli ? :)

To ma sens. Spróbuję i podziele się efektami.

 

Edit:

 

To możliwe i działa :) Chodziło mi tylko o połączenie kół raven z czarnym grillem, niby szczegół a cieszy :) Naczepę również edytowałem, miała to być biała chłodnia z oponami raven - niestety gra odrzuciła mi cały ładunek - a szkoda.

 

48747620118914988335_thumb.jpg

Obrazek łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

Może i tak ale nie musiałeś mi go usuwać :(. // apostou!

Wexu bardzo serdecznie przeprasza. // Bandero :D 

Pozdro dla Bandero !! :D:D // apostou!

Również Bardzo serdecznie Pozdrawiam! ^.^ // Bandero

76561198125862147.png

Link to comment
Share on other sites

witam czy mógł by mi ktoś powiedzieć jak umieścić światła ostrzegawcze na przednim orurowaniu będę bardzo wdzięczny

 

Ja Ci nie powiem bo wiem, że będzie wyglądać brzydko.

 

Co do save.

Mając save z wersji 1.14 można sobie edytować ten save i odpalić normalnie na 1.15.

 

Przejście z 1.15 aby zmodyfikować trucka i spowrotem przejście na 1.15 zajmuje jakieś 5-20 minut.

 

Może ktoś znalazł już sposób na odszyfrowanie pliku z 1.15?

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Znam jedynie taką "paczkę" modów działających na multi  >KLIK<  (ogólnie nie wiem jak to działa). Być może komuś się przyda, nie wiem. Mimo wszystko nadal wolałbym mieć kontrolę nad zawartością save'a.

Obrazek łamiący regulamin sygnatur. // Wexu

Może i tak ale nie musiałeś mi go usuwać :(. // apostou!

Wexu bardzo serdecznie przeprasza. // Bandero :D 

Pozdro dla Bandero !! :D:D // apostou!

Również Bardzo serdecznie Pozdrawiam! ^.^ // Bandero

76561198125862147.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dzisiaj przez przypadek przyszedł mi jeden pomysł odnośnie modyfikowania ciężarówki na najnowszej wersji. Tym razem zająłem się nie zapisem gry, a oryginalnymi plikami (archiwum def.scs).
 
Początkowo co innego chodziło mi po głowie, ale przez przypadek dotarłem do plików gotowych ciężarówek dostępnych w salonach (\def\vehicle\truck_dealer\). Otworzyłem pierwszy lepszy plik (\renault\renault_0.sii) i moim oczom ujrzał się kod wręcz identyczny, który widzieliśmy podczas edycji ciężarówek poprzez edycję zapisów gry. Po kilku nieudanych próbach i crash'ach w końcu UDAŁO SIĘ!
 
Może nie jest to identyczny sposób jak poprzedni, gdyż ten wiąże się z zakupem nowej "zmodyfikowanej" ciężarówki, a nie zmodyfikowanie naszej obecnej, którą posiadamy, ale w końcu fani "tjuningu" mogą znów cieszyć się zabawą modyfikacji bez utraty stanu gry (na tą chwilę istniała tylko możliwość modyfikacji zapisów gry, które zostały zapisane w wersji do 1.14, jeśli ktoś grał dalej i chciał modyfikować ciężarówkę tracił stan gry, który uzyskał po aktualizacji do 1.15).
 
 
 
[Poradnik] Modyfikacja ciężarówki za pomocą edycji domyślnych ciężarówek w salonie.

  • Na początku całej zabawy musimy wypakować archiwum def.scs znajdujące się w katalogu z zainstalowanym Euro Truck Simulator 2. Do wypakowania tego archiwum potrzebny będzie scs_extractor dostępny na oficjalnej stronie gry.
     
  • Na potrzeby tego poradnika załóżmy, że folder w którym znajduje się wypakowane archiwum def.scs nazywa się archiwum_def. Oczywiście każdy może nazwać go dowolnie jak chce, lecz będę posługiwał się tą nazwą w dalszej części poradnika.
     
  • Na wstępie szukamy potrzebnych dla Nas plików. W zależności od marki oraz modelu musimy szukać w następującej lokalizacji: \archiwum_def\def\vehicle\truck_dealer\ (lub truck_dealer_uk w przypadku gdy chcemy kupować ciężarówkę u angielskiego dealera). Następnie otwieramy folder wybranego producenta ciężarówki, potem jeden z 8 dostępnych plików interesującej nas ciężarówki (Każda marka posiada dwa modele, należy zwrócić uwagę na to czy nie otworzyliśmy pliku drugiego dostępnego modelu tego producenta), w moim przypadku niech to będzie Renault Premium (\archiwum_def\def\vehicle\truck_dealer\renault\renault_0.sii).
     
  • Jeśli znaleźliśmy już interesujący Nas plik przejdźmy do kolejnej części. Utwórzmy np. na Pulpicie folder moj_mod, a następnie go otwórzmy. Teraz musimy utworzyć hierarchię folderów identyczną w jakiej znajduje się plik renault_0.sii w archiwum archiwum_def (\archiwum_def\def\vehicle\truck_dealer\renault\ -> \moj_mod\def\vehicle\truck_dealer\renault\). Po wykonaniu tej czynności przekopiowujemy plik renault_0.sii z jednego folderu do drugiego.
     
    (Wszystkie operacje na plikach \ edycje plików musimy wykonywać na plikach znajdujących się w folderze moj_mod!)
     
  • Otwieramy plik \moj_mod\def\vehicle\truck_dealer\renault\renault_0.sii notatnikiem (lub innym programem np. Notepad++). Naszym oczom ukaże się ok. 150 linijek kodu, który powinien być dość jasny do zrozumienia. Ścieżki znajdujące się w apostrofach przy zmiennej data_path odnoszą się do konfiguracji podwozia, kabiny, silnika, świateł, skrzyni, malowania, kół itd. Tutaj przyda się drobna znajomość języka angielskiego oraz trochę intuicji. Wprawne oko dostrzeże pewne powiązanie ścieżek do różnych elementów z zawartością folderu archiwum_def. W ten sposób można szybko i łatwo sprawdzić co, gdzie i jak, na przykład zmieniając kabinę z dużej, na małą (\def\vehicle\truck\renault.premium\cabin\higher.sii -> \def\vehicle\truck\renault.premium\cabin\normal.sii). Pliki się pokrywają z zawartością folderu archiwum_def. Należy pamiętać, że musimy trzymać się danego typu dodatku. Np. nie możemy zmienić silnika na dźwięki, czy podwozia na skrzynię, gdyż w takim przypadku gra zwróci błąd w salonie.
     
  • Załóżmy, że chcemy zmienić silnik w Renault Premium z 460KM na 750KM z Volvo. W tym celu musimy zmienić ścieżkę
    data_path: "\def\vehicle\truck\renault.premium\engine\dxi11_460.sii"
    na
    data_path: "\def\vehicle\truck\volvo.fh16_2012\engine\d16g750.sii"
    Uwaga! Aby ta operacja się powiodła musimy dodatkowo sprawdzić, czy w pliku d16g750.sii nie ma wpisów rozpoczynających się na
    defaults[]:
    lub
    suitable_for[]:
    W przypadku silnika Volvo istnieją 3 takie występienia
    defaults[]: "\def\vehicle\truck\volvo.fh16_2012\badge\badge_750.sii"defaults[]: "\def\vehicle\truck\volvo.fh16_2012\c_equip\front_grid_01_cab.sii"defaults[]: "\def\vehicle\truck\volvo.fh16_2012\s_equip\front_grid_01.sii"
    One muszą zostać usunięte, gdyż gra nie ma możliwości dodania grilla oraz emblematu 750 Volvo do Renault. W tym celu musimy skopiować plik d16g750.sii z folderu archiwum_def do moj_mod z zachowaniem hierarchii plików jak w punkcie 4.

    Wygląd oryginalnego pliku \archiwum_def\def\vehicle\truck\volvo.fh16_2012\engine\d16g750.sii


    SiiNunit{accessory_engine_data : d16g750.volvo.fh16_2012.engine{name: "D16G750 Euro 5 \ EEV"price: 25560unlock: 16info[]: "750 @@hp@@ (551@@kw@@)"info[]: "3@@dg@@550 @@nm@@"info[]: "1@@dg@@050-1@@dg@@400 @@rpm@@"icon: "engine_01"torque: 3550motor_brake: 10.0volume: 16.1defaults[]: "\def\vehicle\truck\volvo.fh16_2012\badge\badge_750.sii"defaults[]: "\def\vehicle\truck\volvo.fh16_2012\c_equip\front_grid_01_cab.sii"defaults[]: "\def\vehicle\truck\volvo.fh16_2012\s_equip\front_grid_01.sii"}}


    oraz wygląd zmodyfikowanego przez Nas pliku \moj_mod\def\vehicle\truck\volvo.fh16_2012\engine\d16g750.sii


    SiiNunit{accessory_engine_data : d16g750.volvo.fh16_2012.engine{name: "D16G750 Euro 5 \ EEV"price: 25560unlock: 16info[]: "750 @@hp@@ (551@@kw@@)"info[]: "3@@dg@@550 @@nm@@"info[]: "1@@dg@@050-1@@dg@@400 @@rpm@@"icon: "engine_01"torque: 3550motor_brake: 10.0volume: 16.1}



    Taką samą operację musimy wykonać w przypadku innych plików (nie tylko silnika) jeżeli występują wpisy z Uwagi z początku punktu 6, w przypadku gdy chcemy zmodyfikować inne elementy Naszej ciężarówki.
     

  • Jeżeli zakończyliśmy już modyfikowanie ciężarówki musimy spakować i stworzyć mod, aby zastosować go w grze. W tym celu otwieramy folder moj_mod, klikamy prawym przyciskiem na folder def i tworzymy zwykłe archiwum (najlepiej nieskompresowany zip - za pomocą WinRar, 7zip lub systemowego archiwizatora). Po utworzeniu archiwum zmieniamy jego rozszerzenie na scs (*.zip -> *.scs) i w takiej formie wrzucamy je do folderów z modami dla ETS2 (\\Moje Dokumenty\Euro Truck Simulator 2\mod\). W celu lepszego identyfikacji Naszego modu na liście modów w grze możemy zmienić nazwę na dowolną.
     
  • Uruchamiamy grę i na ekranie wyboru profilu klikamy na edycję profilu. Na liście po prawej stronie aktywujemy Nasz mod, a następnie zatwierdzamy i uruchamiamy Nasz profil. Teraz możemy przejść do salonu dealera interesującego Nas producenta (bez różnicy czy jako odwiedzenie salonu, czy przez zakup on-line) i wyszukujemy naszą zmodyfikowaną ciężarówkę. W naszym przypadku szukamy Renault Premium z silnikiem 750KM. Możemy wejść w personalizację ciężarówki i dodać interesujące Nas dodatki jak np. orurowanie, dodatkowe światła itp.

    Należy pamiętać, że po zakupie ciężarówki nie będzie możliwości modyfikowania zmodyfikowanych elementów na inne (oryginalne) niż dostępne w warsztacie. Można zmieniać orurowanie itp. ale np. zmiana silnika możliwa jest tylko na oryginalne odpowiedniki.
     
    W przypadku problemow z grą w salonie (crashe, zawieszenia gry) należy na spokojnie przeanalizować problem i najlepiej spróbować wszystko od początku. Wyznaję zasadę, że "Nie od razu Kraków zbudowano" i samemu udało mi się przygotować odpowiednią ciężarówkę za 5 podejściem. Każdy musi robić to z głową i mieć troszeczkę pojęcia o co chodzi (dzięki temu poradnikowi chyba zredukowałem to do minimum).

    Uwaga! Hierarchia folderów jest bardzo ważna! Nazwy plików wraz z folderami, w których się znajdują muszą się pokrywać! Dzięki temu zabiegowi przy uruchamianiu Multiplayer'a gra nie zwróci błędu (no może po za brakiem modu, przy pierwszym uruchomieniu, ale po ominięciu tego, dalej wszystko działa jak należy), a Nasza zmodyfikowana ciężarówka nadal będzie taka, jaką zbudowaliśmy. To nie problem dodać silnika 750KM, czy nawet 1000KM do Renault, tak aby zmienić tylko silnik gdy już mamy tą ciężarówkę zakupioną, ale zmieniając nazwę plików czy hierarchię folderów lub tworząc całkowicie nowe pliki, na Multiplayerze stracimy ten silnik, gdyż będzie niekompatybilny z oryginalnymi plikami (gdyż mody na Multiplayer są wyłączone).

 

 

Od siebie dodaję modyfikację, która umożliwia dodanie oryginalnych dodatkowych świateł (halogeny, ostrzegawcze i obrysówki) oraz trąbek w dowolnym miejscu na orurowaniu (górnym, przednim oraz dolnym) - Pobierz, oraz przykładową gotową modyfikację dla Renault Premium, która podmienia silnik na 750KM od Volvo oraz skrzynię i dźwięki z nowego DAF'a - Pobierz. Obie modyfikacje są gotowe do użycia, więc wystarczy je tylko wrzucić do odpowiedniego folderu i aktywować w grze.
 
 
 
W razie pytań chętnie pomogę, ale też nie mam zamiaru robić za kogoś całego skryptu do modyfikacji. Mogę podpowiedzieć co i jak w razie potrzeby :)

Miłego kodowania :D

  • Upvote 2

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.