Jump to content

Dziwna ciężarówka na Multi


xdk //E53

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Witam po próbie przerobienia nowego mercedesa po zakupie go w salonie jest wszystko oki, ale po próbie zmodyfikowania tej ciężarówki tzn koła światła po wyjściu z serwisu wywala crasch  jakieś pomysły?

Dodam jeszcze ze po zmianie silnika na volvo czy scanie ciężarówka bez dodatków działa bez problemów.

 

 

 

baner2.gif

Link to comment
Share on other sites

Zmieniałeś tylko silnik ? Tak jak napisał kolega Wooqash 

Cytat Wooqash

 

Jeżeli to był sam silnik, to dość dziwne, gdyż koła powinny dać się zmienić później (chociaż koła można zmienić też w pliku). Gwoli ścisłości mówimy o zmianie kół, czy całego nadwozia (nie wiem z konfiguracji 2x4 do 2x6 na przykład). Prawda jest taka, że po takiej modyfikacji ciężarówki wszelkie wizyty w warsztacie nie są mile widziane. Dla przykładu u mnie po wizycie w warsztacie (nie pamiętam już dokładnie co zmieniałem), ale przestawały działać klaksony powietrzne. Niby były, ale dźwięku nie wydawały, więc nie ma 100% pewności, że po zmodyfikowaniu ciężarówki wszystko będzie działać jak należy.

76561198217029804.png

Link to comment
Share on other sites

Witam po próbie przerobienia nowego mercedesa po zakupie go w salonie jest wszystko oki, ale po próbie zmodyfikowania tej ciężarówki tzn koła światła po wyjściu z serwisu wywala crasch  jakieś pomysły?

Dodam jeszcze ze po zmianie silnika na volvo czy scanie ciężarówka bez dodatków działa bez problemów.

Proponuje najpierw skonfigurować ciężarówkę i dopiero później wstawić inny silnik. Gdy masz w Mercedesie silnik np. z Volvo, to nawet przy próbie zmiany malowania wywali Ci crasha.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

U mnie po modyfikacji np iveco, jak potem zaglądałem aby zmienic kangura wszystko bylo ok,przy próbie ruszenia ciezarówką wywalało gre.

 

Zmodyfikuj na gotowo ciężarówkę,potem zmien silnik,skrzynie itd...

Link to comment
Share on other sites

PiwoWarek PL możesz podesłać tą modyfikację, którą stworzyłeś?

 

Przypominam, że silniki Volvo oraz Scanii mają zaimplementowane znaczki jak np. R730 (w przypadku Scanii na grilu) czy 750 (w przypadku Volvo na bokach) pomijając np. grille, które powyżej konkretnej wersji silnikowej (w przypadku Volvo jak i Scanii) zmieniają się i również są wpisane w plikach silnika. Dlatego oprócz modyfikacji samej ciężarówki u Dealera należy zmodyfikować plik silnika usuwając konkretne wpisy, które nie będą dodawały dodatkowych emblematów czy nie będą zmieniały grilla.

 

Osobiście muszę powiedzieć, że metoda modyfikacji ciężarówki za pomocą tworzenia modyfikacji na ciężarówkę u dealera nie jest idealna. Swego czasu zostałem poproszony o popełnienie modyfikacji, która z założenia powinna działać w 100% lecz gra odmawiała posłuszeństwa bugując się usuwając na przykład całkowicie grill ciężarówki. Jeśli miałbym polecać dużo efektywniejszą metodą jest modyfikacja zapisu gry, gdyż tam bazujemy już na konkretnych częściach i jest mniejsze prawdopodobieństwo bugowania się gry. Oczywiście należy pamiętać o stworzeniu kopii zapasowej plików zapisu w takim przypadku, aby w momencie niepowodzenia móc powrócić do sytuacji wyjściowej.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

Witam po próbie przerobienia nowego mercedesa po zakupie go w salonie jest wszystko oki, ale po próbie zmodyfikowania tej ciężarówki tzn koła światła po wyjściu z serwisu wywala crasch  jakieś pomysły?

Dodam jeszcze ze po zmianie silnika na volvo czy scanie ciężarówka bez dodatków działa bez problemów.

 

 

jeżeli edytujesz zapis gry to linijka powinna wyglądać tak 

 

 
"/def/vehicle/truck/mercedes.actros/engine/1860ls.sii"
}
 
 
Czerwone: Nazwa ciężarówki- Powiedzmy tutaj jest ten Twój mercedes.  i linijka będzie wyglądała następująco "/def/vehicle/truck/mercedes.actros/engine/d16g750.sii""
zielonenazwa silnika-  Tutaj jest nazwa silnika który ma 750 km. 
Link to comment
Share on other sites

Wtedy gra będzie szukała pliku d16dg750.sii w folderze od mercedesa - nie znajdzie go. Odcinek z ciężarówką w takim wypadku musi wyglądać volvo.fh16.

masz racje zapomniałem o tym  :wub:

Link to comment
Share on other sites

SCS Extractor nie służy do otwierania plików game.sii tylko do wypakowywania archiwów znajdujących się w folderze z grą takich jak def.scs czy base.scs. Do rozkodowania pliku game.sii służy programik scsc dostępy do pobrania z oficjalnego Forum SCS'u. Należy pamiętać aby najpierw zmienić format kodowania zapisu oraz aby zrobić kopię plików w przypadku niepowodzenia.

  • Upvote 1

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

SCS Extractor nie służy do otwierania plików game.sii tylko do wypakowywania archiwów znajdujących się w folderze z grą takich jak def.scs czy base.scs. Do rozkodowania pliku game.sii służy programik scsc dostępy do pobrania z oficjalnego Forum SCS'u. Należy pamiętać aby najpierw zmienić format kodowania zapisu oraz aby zrobić kopię plików w przypadku niepowodzenia.

Coś mi się pomieszało chyba z tymi programami, wielkie dzięki :).

76561198217029804.png

Link to comment
Share on other sites

Takie pytanko mam. Myślałem... w sumie to sam sobie to robię.

Zrobienie screenshota opisującego poszczególne ścieżki do folderów zawierających dodatki między innymi grill, zderzak itd.

Do tego dodatkowe screenshoty z nazwami ścieżek do plików aby można było poprzez screenshota wybrać zderzak bez metody prób i błędów.

Jeśli ktoś nie zrozumiał o co mi chodzi to napisze jaśniej.

A jeśli ktoś zrozumiał to pytanie brzmi czy jest to w ogóle potrzebne do opinii publicznej bo jak wiadomo, nie wszyscy wiedzą jak nazywają się poszczególne elementy ciężarówki oraz nie znają ich ścieżek.

Do tego dojdzie to, że będzie więcej dziwacznie wyglądających ciężarówek, jeśli ktoś nie będzie potrafił oto zadbać.

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Chodzi Ci o zrobienie takiego słownika "dla czego to jest tu i jak to się nazywa"? 

renault.magnum/accessory/sunshld (osłona przeciwsłoneczna)/shape1 (osłona taka)                                                          /shape2 (osłona siaka)                                                          /shape2 (osłona owaka)renault.magnum/accessory/doorstep (schodek)/shape1 (schodek taki) itd. itd.
Link to comment
Share on other sites

Chodzi Ci o zrobienie takiego słownika "dla czego to jest tu i jak to się nazywa"? 

 

Noooo... coś niby słownik. Nazwy ścieżek, elementów, które zmieniamy w pliku game.sii w postaci screenów.

Patrzysz na screena, wybierasz najbardziej "fajny", mówisz: okej, wezmę tego.. i bierzesz nazwę tego zderzaka ze screena.

Mniej męcząca opcja jeżeli miałbyś robić to metodą prób i błędów.

 

7dsgvP1.png <-> opj1pzK.png

Link to comment
Share on other sites

Wracając do sprawy Mercedesa to początkowo sądziłem, że może mieć jakiś związek fakt, że MP4 posiada nadal 4 stopniową skrzynię do biegów wstecznych, ale ten trop był błędny. Również porównałem pliki silnika MP4 z silnikiem Scanii i Volvo i dopatrzyłem się tam nowej pozycji:

rpm_limit: 2300

Nawet po dodaniu takiej linijki do silnika Scanii nic nie pomogło, nadal po dodaniu jakichkolwiek dodatków w warsztacie przy próbie odpalenia silnika gra crashuje. Co dziwne w logach gry nie ma właściwie nic co mogłoby pomóc w ustaleniu przyczyny.

 

Niestety na tą chwilę nie mam pojęcia co może być nie tak, jedyną opcją jest zakup normalnego MP4, późniejsza modyfikacja w warsztacie, a na końcu spróbowanie wymienić silnik za pomocą modyfikacji zapisu gry.

rtrn263.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Pozostawiam bez komentarza: 

13f6e6434317638.jpg 5b8726434317645.jpg 408e74434317652.jpg

W sumie dobre by to było dla pilotów w konwojach.

Ja jednak takie coś skomentuje :P

 

Ktoś od edycji save a wie jak takie cudo zrobić :P Nie powiem ja takie coś chciałbym.

 

JohnnyCagePL sam nie wiem czy to pomoże ale czy dasz urywek z log_spawning? Może się przyda by zobaczyć co on ma w tym trucku takiego tak szczerze mówiąc, ale takie jest moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Włąśnie zarobiłem perma bana za tą modyfikacje przez jakies dziecko... :) oto log: [26] - T(04) - "/def/vehicle/truck/mercedes.actros2014/paint_job/color0.sii"

{
base = 0.000000;1.000000;0.000000
mask[0] = 1.000000;0.000000;0.000000
mask[1] = 0.000000;1.000000;0.000000
mask[2] = 0.000000;0.000000;1.000000
metallic[0] = 1.000000
metallic[1] = 0.000000
metallic[2] = 0.000000
metallic[3] = 0.000000
metallic[4] = 100000002004087730000.000000
metallic[5] = 0.000000
 
 
Wartość metallic 4

ht0c2Bx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.